Dodaj do ulubionych

Szkolenia z psychologiem dla personelu szpitala...

IP: *.dynamic.chello.pl 30.11.12, 08:10
Opolanie czekają na wiadomość o intensywnych spotkaniach z Prokuratorem...!!! I konsekwencjach jakie spotkają Dyrekcję !!
Obserwuj wątek
    • Gość: Mama Misia Szkolenia z psychologiem dla personelu szpitala... IP: *.dynamic.chello.pl 30.11.12, 10:01
      "Oczywiście, w każdej dziedzinie medycyny trzeba mieć empatyczne podejście do pacjenta i podejmować konkretne decyzje, kierując się doświadczeniem oraz wiedzą, słuchać, ale też zwracać uwagę na to, co mówi pacjent. Nie zawsze ma rację, ale lekarz musi wziąć pod uwagę i rozważyć to, co on mówi, musi się nad tym pochylić. To jest jasne."
      Cały tekst: opole.gazeta.pl/opole/1,35086,12950240,Szkolenia_z_psychologiem_dla_personelu_szpitala_po.html#ixzz2Dh6Addm8
      Byłam pacjentką wypowiadającego się doktora i wiem jak on ma empatyczne podejście. Cały czas słyszałam, że mam idealną ciążę mimo zgłaszania plamienia... To samo usłyszałam po wyjściu ze szpitala gdzie trafiłam krwawiąc w 6 miesiącu ciąży, a opis na karcie szpitalnego wypisu brzmiał "poród przedwczesny". Na szczęście poszłam jeszcze do innego ginekologa i okazało się, że mam bezwzględnie leżeć na lekach podtrzymujących ciążę do końca. Dzięki temu mam zdrowe dziecko urodzone o czasie. Więc jak czytam o empatycznym podejściu i słuchaniu pacjentki z ust tego pana to mnie ciśnienie się podnosi.
      Moje dziecko przyszło na świat dzięki pani dr S. i byłemu ordynatorowi patologii ciąży dr Ł. za co im jestem dozgonnie wdzięczna. Od obojga lekarzy doznałam fachowej i bardzo dobrej opieki.
    • katarsis slonia latac nie nauczysz 30.11.12, 13:47
      szkolenie z psychologiem moze byc przydatne ale na krotka mete. Bo co z tego, ze personel odbedzie szkolenia skoro to w jaki sposob bedzie sie egzekwowac empatyczne podejscie do pacjentki moze sie nie zmienic. Potrzebne sa zdecydowanie glebsze zmiany. Calemu personelowi potrzebne jest siegniecie do wspolczesnej wiedzy na temat poloznictwa a nie bazowaniu na ksiazkach z PRLu. Wg wspolczesnej wiedzy cesarskie ciecie to zabieg niskiego ryzyka (jesli wszystkie procedury przeprowadzone sa prawidlowo). Idealnym rozwiazaniem bylaby mozliwosc umozliwienia pacjentce wybrania metody porodu przy rzetelnym wyjasnieniu wszystkich za i przeciw. Takie rozwiazanie wymagaloby jednak decyzji na szczeblu ministerialnym i za tym pacjenci powinni lobbowac. Plan porodu powinien byc przedyskutowany z pacjentka. Pacjentki i ich rodzina powinni miec swiadomosc mozliwych powiklan okoloporodowych i stosowanych w takich wypadkach procedur by mogli je egzekwowac od personelu min. dotyczy to opieki nad kobieta rodzaca i czestotliwosci sprawdzania pulsu dziecka. Ojcom powinno sie umozliwic udzial w porodzie bo sa ogromnym wsparciem dla kobiet i potrafia sie o nie troszczyc co wplywa korzystnie na samopoczucie rodzacej. I to powinien byc standard a nie odbywac sie 'za dodatkowa oplata'. Tak jak ktos tu wczesniej powiedzial, lekarze powinni byc zatrudnieni w szpitalu na caly etat i pracowac tylko w szpitalu za stosownym wynagrodzeniem oczywiscie. Danie pacjentce mozliwosci wyboru sposobu porodu wyeliminowalo by korupcje z porodowek i pobieranie oplat za cc. Komus moze sie wydawac, ze to ogromne kwoty - ale ja zadam pytanie ile kosztuje system opieka nad dziecmi niepelnosprawnymi. Danie mozliwosci wyboru w dluzszej perspektywie przyniesie wiecej korzysci niz strat. I uprzedzam zarzuty 'swiecie oburzonych' srodowisk lekarskich. Wam nie bedzie na tym zalezec bo stracilibyscie zrodlo lewego dochodu. Z wasza opinia sie nie licze tylko ze wspolczesnymi publikacjami na ten temat i glosami pacjentek. Wy macie sluzyc ich dobru a gdy postepujecie inaczej - jazda z tego zawodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka