Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ

      Czy spodnie się rozciągną?

    23.04.14, 16:20
    Kupiłam spodnie w American Eagle - czarne Skinny Super Stretch (99% bawełna, 1% spandex). Są na mnie za ciasne w biodrach, ale pani w sklepie przekonywała, że bardzo się rozciągną. Jednak są naprawdę ciasne i zastanawiam się, czy nie powinnam wymienić ich na rozmiar większe. Co powinnam zrobić?Jak bardzo się rozciągną (o ile w ogóle)? Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?
      • ookaa Re: Czy spodnie się rozciągną? 24.04.14, 07:59
        Tak mała zawartość spandeksu (1%) rzeczywiście może przesądzić, że spodnie będą zachowywały się podobnie jak zwykłe, z samej tylko bawełny i z czasem się rozciągną czyli de facto zdefasonują. Ale nie wiem, po co miałabyś się do tego czasu męczyć w niewygodnym ciuchu. Jak Ci za ciasno i masz taką możliwość, wymień na szersze. Poza tym jeśli lubisz spodnie typu druga skóra, to moim zdaniem lepiej celować w takie z dużo większą zawartością spandeksu, elastanu czy innej lycry. Wygodniej w nich będzie i nie stracą fasonu.
      • martalis30 Re: Czy spodnie się rozciągną? 24.04.14, 09:20
        Ja bym wymienila, nie lubie ciasnych spodni. Zawsze dzinsy sie troszkę rozciągaja ale raczej tak do poł rozmiaru. Jak sa naprawde ciasne to sie bedziesz meczyla.
        • mudka2 Re: Czy spodnie się rozciągną? 24.04.14, 12:05
          Mam bardzo podobne doswiadczenie z Levisami. Byly troche za ciasne sprzedawca przekonal mnie ze sie rozciagna. No i niestety glupia meczylam sie przez 3 miesiace bez wikszego rezultatu.
          Ja bym oddala.
      • salsadura Re: Czy spodnie się rozciągną? 24.04.14, 23:51
        Wg mnie każde spodnie się rozciągają i dlatego kupując dżinsy mocno wciągam brzuch ;).
        Zapinasz i zasuwasz się spokojnie, ewentualnie na mocnym wdechu? Jeśli tak, to nie wymieniaj.
      • agata2468 Re: Czy spodnie się rozciągną? 25.04.14, 17:00
        Dziękuję za odpowiedzi. Chyba macie rację. Wymienię je, nie będę ryzykować, że nie rozciągną się wystarczająco.
        • gemowa Re: Czy spodnie się rozciągną? 12.05.14, 08:46
          Kupiłam niedawno elastyczne spodnie z H&M i po wypraniu w 30 stopniach wręcz się lekko skurczyły. Nie polecam więc kupowania za małych spodni z nadzieją że w noszeniu się rozciągną.
    Pełna wersja