Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

buty z wycietymi palcami

17.04.06, 22:16
    od jakiegos czasu poszukuje butow na stabilnym obcasie (moze byc i wysoki,
    wazne zeby nie byl to typ powyginanego kieliszka), z wycietym malym
    fragmentem na palce;) nie wiem jak ubrac w slowa obraz jaki mam w glowie;)
    szukam szukam a w sklepach jedno wielkie nic! jesli ktoras z Was jakims cudem
    wie o jakie buty mi chodzi i na dodatek wie jak je zdobyc - bede wdzieczna za
    wszelkie informacje. Licze na cud;P
    Obserwuj wątek
      • jaleo Re: buty z wycietymi palcami 18.04.06, 22:50
        Ja wiem dokladnie, o jakie Ci chodzi - po angielsku to sie nazywa peeptoe, ale
        w jez. polskim chyba nie ma niestety zgrabnego okreslenia.

Dziwne, ze w Polsce nie mozesz takich butow znalezc, w UK jest ich pelno w
        sklepach, bo sa w tym sezonie bardzo modne, chociaz teraz powoli sa wypierane
        przez letnie sandalki.
      • nancy_callahan Re: buty z wycietymi palcami 19.04.06, 09:37
        Są piękne, to fakt.
        Ostatnio wzdychałam na tymi turkusowymi od Baldowskiego (nie dość, że piękne to
        i wygodne) - nie zastanawiałabym się ani chwili, bo zawsze podobał mi się ten
        model buta.
        Dla mnie pojawia się jednak problem nie do przeskoczenia.
        Jak Wy je nosicie?
        Z rajstopami??
        No właśnie, organicznie NIE ZNOSZĘ rajstop (ew. zamienników) do odkrytych
        butów, więc z rajstopami odpada.
        Z kolei na bosą stopę niestety mam pewność, że obcierałyby mnie pełne buty w
        okolicach pięt.
        Tak więc muszę jedynie wzdychać do takich butów.
        A jak Wy rozwiązujecie ten problem? (pewnie należycie do szczęściar, które mogą
        wszelaki buty nosić na bosą stopę?)
      • yzex Re: buty z wycietymi palcami 20.04.06, 00:31
        Nie wiem jak to jest ale w Galerii Mokotow nie widzialam tego typu butow a w
        Arkadii kilka calkiem sensownych par.

udalo mi sie odnalezc prawie takie jak chcialam, bo chodzilo mi o pelne
        pantofle a kupilam bardziej sandałowate...za to maja calkiem stabilny obcas i
        nie byly strasznie drogie wklejam zdjecie wlasnych stop;)
        img103.imageshack.us/img103/7714/butyobsession2af.jpg (zara)
        jak je zobaczylam to sie w nich zakochalam:) nie wiem tylko jak z wygodą bo
        jeszcze jest za zimno zeby sie przekonac.

co do problematycznych rajstop.. slyszalam jakis czas temu o rajstopach w
        sprayu, moze to by tu poskutkowalo?
      • pesceazzurro Re: buty z wycietymi palcami 20.04.06, 10:27
        Dokładnie takie ostatnio znalazłam! Małe wycięcie z przodu stabilny obcas słupek
        ok 7-8 cm wysokości paseczek do zapięcia na kostce. Skóra wewnątrz, na zewnątrz
        materiał, były w kilku kolorach, takich naturalnych (bez, brąz, khaki) i
        kosztowały tylko 79 zł SZOK!
        widziane w Świdnicy,to na Dolnym Śląsku, na ulicy Grodzkiej
      • dolores.h Re: buty z wycietymi palcami 20.04.06, 17:19
        takich samych szukam:) w Mango w zeszłym sezonie były takie w kolorze czerwonym,
        z bardzo malym wycieciem przy palcach, tylko cena mi wtedy nie odpowiadała i
        teraz szukam jakiś takich tylko tańszych.
      • jaleo Co do rajstop... 20.04.06, 17:36
        Jesli buty sa klasyczne peeptoe, czyli wyciecie na palce maja malutkie, to
        bardzo "na czasie" jest noszenie ich z grubszymi rajstopami, takimi 80den,
        jednolitymi albo azurowymi. Jak ktos chce byc wyjatkowo "on trend" to rajstopy
        powinny byc szare, takie jak brytyjskie dzieci nosza do szkoly. Mnostwo takich
        rajstop wlasnie w polaczeniu z butami z malutkim wycieciem na palce bylo
        zwlaszcza u wloskich projektantow na pokazach jesien/zima 2006-07, wiec mozna,
        poki trwaja wiosenne chlody, wyprzedzic mode o caly sezon, jak na fashioniste
        przystalo ;-)
        • nancy_callahan Re: Co do rajstop... 21.04.06, 12:56
          To byłoby jakieś rozwiązanie.
          Jednak do grubvych rajstop mam organiczną niechęć - mam wrażenie, że moja noga
          źle w nich wygląda niestety. W ogóle noszenie rajstop jest dla mnie jakoś
          koszmarnie niewygodne, wolę pończochy.
          Może rozwiązniem byłyby rzeczywiście cieniutkie pończoch bez wmocnień, ale
          muszę to jeszcze przemyśleć.
          A co do pojawiającej się koncepcji rajstop w sprayu - to niestety nie
          rozwiazuje ona problemu - bo problemem, w moim wypadku, nie jest zły wygląd nóg
          (na to działają tzw. rajstopyw sprayu) - mam nogi opalone i w miarę ok, ale
          niemożność noszenia obuwia z pełną piętą na bosą stopę:(
        • yzex Re: Co do rajstop... 23.04.06, 17:54
          no wlasnie nie wiedzialam tak do konca na czym te rajstopy polegaja;) myslalam
          ze po spryskaniu skory pojawia sie cieniutka siateczka przylegajaca do skory i
          w jakistam sposob chroniaca ja przed obtarciem, a nie ze poprawia kolor skory.
          szkoda;)
        • starawyjadaczka do Jaleo 23.05.06, 16:21
          jaleo napisała:

> Jesli buty sa klasyczne peeptoe, czyli wyciecie na palce maja malutkie, to
          > bardzo "na czasie" jest noszenie ich z grubszymi rajstopami, takimi 80den,
          > jednolitymi albo azurowymi. Jak ktos chce byc wyjatkowo "on trend" to
          rajstopy
          >
          > powinny byc szare, takie jak brytyjskie dzieci nosza do szkoly. Mnostwo
          takich
          >
          > rajstop wlasnie w polaczeniu z butami z malutkim wycieciem na palce bylo
          > zwlaszcza u wloskich projektantow na pokazach jesien/zima 2006-07, wiec
          mozna,
          > poki trwaja wiosenne chlody, wyprzedzic mode o caly sezon, jak na fashioniste
          > przystalo ;-)
          >

jak masz gdzies link do tych szarych rajstop z butami wycietymi na palce-wklej,
          prosze ;)
        • cezar8 Re: buty z wycietymi palcami 21.04.06, 13:29
          Ja ma takie, ale wlozylam je jeden raz. Moze w tym sezonie uda mi sie je
          zalozyc drugi raz. Niby nie sa wysokie ale dla osoby, ktora na codzien biega na
          plaskim obcasie, taki obcas to katusza!
          img70.imageshack.us/img70/4774/buty0066ou.jpg
          • hadidza Re: buty z wycietymi palcami 24.04.06, 19:20
            Hej!
            A może po prostu rajstopy bez palców?Widziałam takie,ale niestety w Stalowej Woli (he he)w jakimś tanim sklepie,jakimś dyskoncie z ciuchami,ale nie mogę sobie nazwy przypomnieć,na pewno jest to sieć i ma siedziby wszędzie w każdym razie.
            Rajstopy są "normalne",tylko zakończone dwoma dziurkami,w jedną wkłada się duży palac w drugą pozostałe cztery.Dzięki temu pięta i śródstopie chronione są przed otarciem,a palce pozostają odsłonięte.
      • starawyjadaczka Re: buty z wycietymi palcami 24.05.06, 14:31
        bardzo, bardzo podoba mi sie ten fason butow, ale...podobno obcierają w miejscu
        wyciecia na palce, wpijają sie w palce. Podobno sa raczej niewygodne i
        niepraktyczne. Ile w tym prawdy? ktos moze wyrazic opinie? Bo w sumie ma to
        sens...
      • wiktoryna25 Re: buty z wycietymi palcami 24.05.06, 14:47
        to dziwne ze nie mozesz znalezc takich butow, ja mam wrazenie ze, widze je w
        kazdym sklepie.... swoje kupilam np. w Szuz Szopie i był nawet spory wybor,
        znajoma kupila sliczne w zeszłym tyg w Venezii (tylko ze po dwoch razach obcas
        jej sie rozwalił)
      • inecita tez szukam i... 25.05.06, 09:24
        Moje spostrzezenia sa takie, ze owszem jest sporo butów z małym wycięciem ale:
        - nie czarnych
        - na WĄSKIM, szpilkowatym obcasie a nie na grubym jak ja, i autorka wątku chyba
        tez, szukamy
        - widziałam całkiem spoko buty w Klifie ale po pierwsze kosztowały 500 zł a to
        jednak niemało, a po drugie jak założyłam okazało się, że jedna z dziewczyn
        napisała prawdę powyżej: przy wyższym obcasie to małe wycięcie potwornie uwiera
        w palce
        • inecita jeszcze jedno... 25.05.06, 09:25
          ostatnio w Nine West chyba w Wola Parku czy którymś innym byłyy ale tylko duze
          rozmiary, pisałam o tym w wątku "ktos mi kupił moje buty" około 3 tygodnie
          temu, wklejałysmy tam tez zdjęcia
          • kika7910 też szukan 07.06.06, 11:21
            Jeżeli autorka wątku pozwoli to sie podczepię.
            Również szukam podobnych butów. Znalazłam idealne na stronie Zary www.zara.pl
            trzeba wejsc na showroom, zakładka z butami, strona 3, pierwsze w dolnym
            rzędzie. Ale niestety w zarze w Poznaniu juz takich nie ma. Czy któraś z
            forumowiczek wie gdzie moge dostać podobne w kolorze złotym, czarnym lub
            czerwonym? Będę wdzięczna za pomoc.
            • starawyjadaczka Re: też szukan 07.06.06, 11:24
              ja tez szukam, od 2 lat, w koncu nie beda modne i przestane :/
              jak są, to w jakims bezpłciowym, do niczego mi nie pasującym kolorze. a jak
              znalazlam czarne, to wlasnie na obcasie szpilce, a nie slupku i w dodatku ze
              srebrnym wykonczeniem, ooooo nie! :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka