Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

chodzicie na solarium?

25.03.07, 14:54
    wiem, ze oze ten temat jest lepszy na forum kobieta , ale to jest wiecej
    dziewczyn wiec postanowiłam zapytac tutaj, no i odpowiedzi nie sa złośliwe w
    porównaniu z innym forami.wiec jak jest u Was z soalrium?? chodzicie ze
    uważacie ze za bardzo niszczy skóre, a jesli korzystacie z solarium to jak
    czesto, jesli nie czy uzywacie balsamów brazujacych czy zostajecie przy swoim
    naturalnym odcieniu skóry??
    Obserwuj wątek
          • panigazeta Re: chodzicie na solarium? 25.03.07, 15:02
            Niestety nie chodze, wystarczy mi opalanie wakacyjne i prawie trzyma sie caly
            rok gdyz mam skore w odcieniu ciemniejszym. Al nie mowie ze kiedys nie pojde
            podoba mi sie czekoladka ale naturalna a nie spalona na solarze przesadnie
            wręcz :)

Dziekuje
          • marghot Re: chodzicie na solarium? 26.03.07, 11:36
            anias34 napisała:

> chciałabym uzywac balsamów brązujacych,ale nie potrafię ich prawidłowo
            > aplikować-nigdy nie jest idealnie,są plamy:-(A szkoda,bo wybór tego typu bals
            > jest ogromny.

T raz, a dwa: nie znalazłam samoopalacza/balsamu brązującego, który nie daje
            choćby po czasie specyficznego samoopalaczowego zapaszku, więc wzdragam się
            przed stosowaniem tych specyfików.
            Na solarium mnie ciagnie, ale nie chodzę
      • clockwork.orange Re: chodzicie na solarium? 25.03.07, 15:04
        nie chodze, balabym sie ze sie zatrzasne i upieke zywcem:)
        zreszta boje sie zmarszczek.
        mam dosc ciemna cere, wiosna nieraz zdarza mi sie ja troche podkoloryzowac
        balsamem albo samoopalaczem.

a jakbym byla snieznobiala to w ogole bym nic nie robila zeby to zmienic.
      • poopka Re: chodzicie na solarium? 25.03.07, 15:48
        Chodze dwa razy na miesiac .. jesli chodzi o jakies balsamy brazujace czy
        samoopalacze nie daje rady własnie z rownomiernym aplikowaniem. Przez to robia
        sie jakies brzydkie plamy :(
      • gondra Re: chodzicie na solarium? 25.03.07, 15:55
        Jestem blada, lecz marzę o tym żeby mieć ciemniejszą karnację. Ale na solarium
        nie chodzę bo:
        - raz po solarium dostałam uczulenia
        - nie chcę mieć zmarszczek w wieku 25 lat
        - opalenizna po solarium niie jest ładna i brązowa, tylko brzydka - pomarańczowa

Balsamów brązujących też nie używam bo zauważyłam, że większość g... daje.
      • zewszad_i_znikad Re: chodzicie na solarium? 25.03.07, 16:12
        Próbowałam chodzić na solarium leczniczo, bo akurat słońce może poprawić stan
        mojej biednej skóry. Ale baba nie chciała mnie przyjmować, wymyśliła, że mam
        przynieść zaświadczenie od dermatologa, że mogę chodzić. Nie chciało mi się.
        Ogólnie jestem zwykle straszliwie blada. Mam dziwną karnację: ciemne oczy,
        ciemne włosy, bardzo małą skłonność do oparzeń, bardzo dużą trudność opalania.
        Po całym lecie mam tylko lekko opalone twarz i ręce, nogi niemal śnieżnobiałe,
        bo je zakrywam. Posiadam jedno bikini do opalania na balkonie (wyglądam w nim
        okropnie, jestem naprawdę tęga i naprawdę nie mam ładnej skóry - choć to akurat
        chyba widać dopiero z bliższej odległości - ale doprawdy nikomu nie każę
        patrzeć, na balkonie jakimś cudem tylko trochę się wstydzę usiąść w bikini),
        muszę spróbować jakoś więcej się poopalać tego lata. Zobaczę, czy moje nogi w
        ogóle mają szansę być innego koloru...
        Samoopalaczy nie używam, bo prawdopodobnie są dla mnie szkodliwe. Z tej samej
        przyczyny nie mogę używać kremów przeciwzmarszczkowych, a naprawdę z powodu
        uczulenia w wieku 25 lat mam już bardzo wyraźne zmarszczki. W zasadzie mi to
        nie przeszkadza, lubię być brana za starszą, ale trochę się boję tego, jak
        mogę wyglądać w wieku jakichś 50 lat.
      • yagiennka Od czasu do czasu 25.03.07, 16:30
        i nie mam zadnej irracjonalnej paniki że natychmiast dostanę raka albo się
        pomarszczę bo to bzdura. (oglądam moją skóre i nie ma na niej nic niepokojącego)
        Codziennie chodząc po powietrzu czy przebywając w zadymionych pomieszczeniach
        wchłaniamy tyle nieczystości i tyle promieni słonecznych, że solarium przy tym
        raz na 3 tygodnie nie ma znaczenia. A upiększa :) Mi wystarczy taka dawka 10
        minut aby ładnie ocieplic skórę, na brąz się nigdy nie opalam. I nigdy dłużej.
        Zimą chodzę raz na miesiąc albo i rzadziej a wiosną i latem jak mam fantazję, po
        prostu nie przesadzam. Tylko tyle aby nie wygladać jak śmierć na choragwi.
        • sztuka_konwersacji Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 16:44
          Apropos "upiekszania"

Promienie UVA, które działają na skórę właściwą docierają bardzo głęboko.
          Uszkadzają włókna kolagenu i elastyny nadające jędrność i gładkość. Powodują
          pogrubienie warstwy rogowej, przez co skóra staje się gruba, mało elastyczna i
          szorstka. Wpływają też destrukcyjnie na naczynia krwionośne zaopatrujące skórę
          w substancje odżywcze, poza tym niszczą włosy i paznokcie. Użytkowniczki
          solariów postępują więc wbrew logice - opalają się, żeby wyglądać lepiej, a tak
          naprawdę przyspieszają moment pojawienia się kolejnych zmarszczek i pogłębiania
          już istniejących.

www.poradnikzdrowie.pl/site/1606_1699.htm
          I jeszcz cos a propos bzdury dotyczacej szkodliwosci solarium:

Nie można określić czasu ani częstotliwości opalania się, które byłyby
          bezpieczne dla skóry. Ale oczywiście znacznie mniejszą krzywdę robisz sobie,
          jeśli z solarium korzystasz dwa, trzy razy do roku, np. przed wielkim wyjściem,
          niż wtedy, gdy opalasz się parę razy w tygodniu. Pamiętaj, że 15 minut spędzone
          w solarium jest dla skóry tak samo niebezpieczne jak cały dzień na słońcu.
          • sztuka_konwersacji Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 16:47
            I zeby nie bylo, ze chce kogos nawracac :)
            Jak sobie ktos chce to niech sobie choduje raka, zmarszczki i bruzdy, jego
            sprawa.
            Tylko niech nie pisze, ze to jest bzdura, wymysł, a opalanie jest
            nieszkodliwe :)
          • yagiennka Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 16:54
            A czytasz ze zrozumieniem? Napisałam że korzystam z umiarem :) Doskonale wiem
            jak działa solarium. Tak samo zresztą działa słońce a jakoś wychodzimy na
            zewnątrz, no chyba że ty nie wychodzisz :))
            1 raz w życiu byłam na solarium jak miałam ok 17 lat. Teraz mam po 30. Skórę mam
            jedrna i młodą, wygladam na kilka lat mniej niż mam, kosmetyczka powiedziała że
            moja cera wyglada na cerę kobiety przed 30. No i co?
            Umiar umiar umiar. Tak samo jak z alkoholem, alkohol niszczy komórki nerwowe no
            i co, wszystko jest dla ludzi.
            • sztuka_konwersacji Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 16:59
              A Ty czytasz ze zrozumieniem?
              Fakt, ze 15 minut w solarium dziala jak caly dzien na sloncu jest
              wystarczajacym dowodem na to, ze nie istnieje cos takiego jak korzystanie z
              solarium z umiarem.
              Kiedys na forum Uroda czytalam madry watek, Justa dala link do art o solarium w
              ktorym pisalo cos mniej wiecej w stylu, ze tak zwane rozsadne korzystanie z
              solarium to mit.

Ale jak juz pisalam nie mam zamiaru nikogo nawracac na sile. Tylko podalam link
              (mozna znalezc wiecej) ale jak widac do wielu nie dotra zadne argumenty :)
              • yagiennka Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 17:02
                Ja chodzę na 10 minut.
                A to ty latem się nie opalasz??? Rozumiem że na wakacjach spędzasz czas w
                pokoju hotelowym :D I nad morze nie jezdzisz, w góry też bo tam jest jeszcze
                gorzej z promieniami słonecznymi. I z domu też nie wychodzisz :))))
                Zastanów sie co piszesz.
                Gdy ide na solarium nie ide sie tego samego dnia opalac, to oczywiste. Zresztą
                gdy mam do wyboru słońce a solarium wolę słońce.
                Jest coś takeigo jak rozsądne korzystanie z solarium. Jak z prawie wszystkiego
                (no może oprócz narkotyków).
                • sztuka_konwersacji Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 17:11
                  Ostatni raz tlumacze, bo juz mi sie nie chce wkolo to samo pisac.
                  Nawet jesli 15 minut to jak caly dzien na sloncu, to 10 minut to jak 2/3 dnia
                  na sloncu. Nic dobrego dla skory.

Nie, nie opalam sie latem, nie lubie skwierczec na patelni. Nad morze nie
                  jezdze bo nad nim mieszkam :))))
                  Wychodze z domu, chronie twarz filtrami, okularami p-slonecznymi i kapeluszem.
                  Nie wysiaduje na sloncu, bo jest mi niedobrze od gorąca, a jesli juz to pod
                  parasolem.

Nie kazdy lubi autodestrukcje, wiec... zastanow sie zanim cos napiszesz :)

Opalaj sie ile wlezie, mnie naprawde to ani ziębi ani grzeje. Kto mądry to
                  skorzysta z porad w linku :)
                  • yagiennka Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 17:25
                    No skoro ty się nie opalasz latem (nie chodzi mi o skwierczenie na patelni bo ja
                    tego też nie znoszę, ale kazdy latem opala się mimowolnie po prostu chodząć na
                    zewnątrz czy uprawiając sport) i unikasz słońca i życia to nie mamy o czym
                    dyskutowac :))) Ja lubię żyć i jestem aktywną osoba. A może sie okazać
                    najzabawniejsze - w moim wieku bedziesz pomarszczona i wyglądać kilka lat więcej
                    ode mnie, mimo całego twojego unikania solarium i wszystkiego wokół ;) (wcale
                    bym się nie zdziwiła)
                    • sztuka_konwersacji Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 17:31
                      Zamiast skupiac sie na osmieszeniu mnie za wszelka cene :) tylko dlatego, ze
                      nie opalam sie, moze skup sie na tym, co Ci pisze bez zlosliwosci (w
                      przeciwnienstwoe do Ciebie)

To ze uzywam filtrow i okluarow p-slonecznych, a na dworze czasem kapelusza -
                      nie oznacza, ze zachowuje sie jak wampir przemykalajc blada jak trup poboczem
                      lub tylko nocami :)

Mam 33 lata i wszyscy daja mi gora 25, bo nigdy sie nie opalalam i nie mam
                      zmarszczek ani bruzd. W przeciwnienstwie do moich o kilka lat mlodszych
                      kolezanek ktore co lato sa brązowe.

Dam Ci jeszcze cos (choc i tak widze, zes uparta jak osiol)

Fajne komentarze dotyczace "rozsadnego" korzystania z solarium i nie tylko :)

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=211&w=39398780&a=39410937
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=211&w=38363779&a=38401428
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=211&w=25099467&a=25417122
                      i ja sie pod tym podpisuje :)
                      • yagiennka Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 22:50
                        Mnie nie interesuje ośmieszanie ciebie, dla mnie jestes nickiem na forum, ale
                        śmieszne są dla mnie twoje wywody i katastrofizm. Tak jak napisalam wszystko
                        jest dla ludzi, solarium też (nie zauwazyłam aby WHO wprowadziło zakaz opalania
                        na solariach). I wszystko to kwestia umiaru, bo szkodliwe jest samo życie w
                        dzisiejszym świecie :))) Ostatnio pisałam pracę o zanieczyszczeniu powietrza,
                        nawet nie wiesz kobito czym oddcychasz i może i dobrze bo byś natychmiast
                        przestała :DDD
                        I tyle. Więcej nie chce mi się debatowac.
                        • yagiennka Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 22:56
                          Aha, a ja przy korzystaniu z solarium od bardzo wielu lat wyglądam na 6 lat
                          mniej niż mam. Więc między mna a tobą nie ma żadnej róznicy, mimo że ty się
                          boisz słońca, powietrza i solarium a ja nie.
                    • sztuka_konwersacji Re: Od czasu do czasu 25.03.07, 17:34
                      I przepraszam, ale ja tez lubie zyc i jestem aktywna.
                      Chodze na spacery nad morzem, plywam w basenie (takze otwartym) siedze na plazy
                      pod parasolem.

Ale nie leze na sloncu plackiem, tak samo jak nie leze plackiem na solarium.

Widzisz te subtelną roznice?

EOT
                      • yagiennka Re: Od czasu do czasu 26.03.07, 01:30
                        Ja też nie leżę plackiem na plaży bo nie znoszę, wole opalac się w ruchu.
                        Zresztą w ogóle nie interesują mnie wakacje typu plaża i smażone ryby bo mnie to
                        śmiertelnie nudzi. A różnicę widzę taką że ty się boisz solarium a ja nie :) Ja
                        z niego korzystam z umairem i nikomu nie wmawiam że niekorzystanie z solarium
                        jest złe, ty natomiast wmawiasz innym że w ogóle solarium to jakas bomba
                        zegarowa i z tym się nie mogę zgodzic. Bo widze po sobie i zresztą znajomych
                        też, że umiejętne korzystanie nikomu nie szkodzi.
      • ciak1 Re: chodzicie na solarium? 25.03.07, 17:28
        była kilka razy w życiu przed jakimiś wyjściami, ale normalnie nie chodzę. jak
        to mówi mój kupel na co dzień jestm dwa tony bielsza od mąki;) opalam się tylko
        w wakacje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka