Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

nowe buty i torebka [FOTO]

04.03.09, 18:23
    Czekoladowa torebka z serduszkiem i sandałki na platformie i słupku :)

aluh.fotolog.pl/1777565,link.html
    Obserwuj wątek
      • black-emissary Re: nowe buty i torebka [FOTO] 04.03.09, 21:24
        Przeszycia na torebce mi się podobają, ale serduszko koszmarne, warkoczyki i
        kutasik straszliwe, a całość wygląda tandetnie.

Buty fason mają świetny, ale ta podeszwa - choć ciekawa - sprawia wrażenie,
        jakby się w nich właśnie mieszkanie malowało. No i ta kokardka kompletnie bez sensu.

Dwa razy nie. Ale najważniejsze, żeby się Tobie podobało :).
        • bupa1 Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 05:08
          zettrzy napisała:

> juz mialam napisac "bez komentarza" kiedy przypomnialo mi sie ze ile
          > ludzi tyle preferencji
          > w odpowiednim zestawie prawdopodobnie oba jakos ujda
          zetrzy uwielbiam twoje komentarze,zawsze sie ubawie po pachy,w dobrym
          tego slowa znaczeniu,pozdrawiam..
                    • black-emissary Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 10:35
                      hotally napisała:
                      > 90% produktów pokazywanych przez Was na tej stronie NIE PODOBAJĄ MI SIĘ WCALE.
                      > 5% może być i 5% jest super ;) więc widzisz jak to się ładnie przekłada... ;]

No popatrz, a mnie się nie podoba ok. 50%, 45% mnie obrzydza, 3% może być, a
                      super to może promil.

Mój gust jest bardziej wyjątkowy! :p
                            • black-emissary Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 17:23
                              O kurcze, aż research zrobiłaś... Czuję się doceniona :).

Tak, mam JEDNE buty z Deichmanna, za to żadnych z Diora - jestem szmaciarzem,
                              biedakiem i tandeciarą.

Co niestety nie zmienia faktu, że gustu i jego wyjątkowości nie mierzy się ceną
                              wyrobu.
                              Co więcej śmiem twierdzić, że mniejszy wstyd kupić paskudztwo w Deichmannie niż
                              w Diorze.
                              • hotally Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 19:46
                                Tak, czuj się doceniona, bo poświęciłam swój boski czas na zobaczeniu gdzie
                                ubiera się osoba, która jedzie Mi od tandety. Gustu się nie ocenia, a nazywanie
                                diora tandetą to ŚMIESZNE. Może Ci się nie podobać fason torebki, ale przezyje
                                ona 10 Twoich ;]
                                • black-emissary Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 20:58
                                  hotally napisała:
                                  > Tak, czuj się doceniona, bo poświęciłam swój boski czas na zobaczeniu gdzie
                                  > ubiera się osoba, która jedzie Mi od tandety.

No to się dowiedziałaś, że mam jedne buty z Deichmanna. Rozumiem, że Taka boska
                                  osoba jak Ty nie ma ani jednej pary butów poniżej tysiąca.
                                  Ja na szczęście do boskości nie aspiruję.

> Gustu się nie ocenia, a nazywanie diora tandetą to ŚMIESZNE.

Śmieszne to jest składanie ofiar na ołtarzyku snobistycznej marki.

> Może Ci się nie podobać fason torebki, ale przezyje
                                  > ona 10 Twoich ;]

Cena i "designerska marka" nie są wyznacznikami jakości, to raz.
                                  Dwa - nie masz pojęcia jakie i jakiej jakości torebki kupuję.
                                  Trzy - wolę mieć dziesięć ładnych torebek nawet słabszej jakości niż jeden
                                  koszmarek z serduszkiem.
                                  I cztery wreszcie - a na cóż Ci ta "jakość", jak i tak po sezonie czy dwóch
                                  będzie wstyd z tym cudem wyjść na ulicę?

Wracając do "wyjątkowości" Twojego gustu, ocenianej w oparciu o niepodobanie się
                                  Twoich łupów na forum - białe kozaczki tutaj też nie cieszą się popularnością.
                                  Wniosek - białe kozaczki to "wyjątkowy gust".

PS. Popracuj nad wyczuciem ironii.
                                  • hotally Re: nowe buty i torebka [FOTO] 23.05.09, 14:07
                                    Nie ma to jak rozbić czyjąć wypowiedz na czynniki pierwsze, tak chcesz sie bawic?

"No to się dowiedziałaś, że mam jedne buty z Deichmanna. Rozumiem, że Taka boska
                                    > osoba jak Ty nie ma ani jednej pary butów poniżej tysiąca.
                                    > Ja na szczęście do boskości nie aspiruję."

- Twoje rozumowanie pewnie Cię boli, ale tak- nie mam ani jednej pary tandetnych
                                    plastików udających skórę ;]

"Śmieszne to jest składanie ofiar na ołtarzyku snobistycznej marki."

- To Ty masz problem ze snobizmem. Nie wiem do czego piszesz. Moja torebka jest
                                    skromna :)

"Cena i "designerska marka" nie są wyznacznikami jakości, to raz."
                                    - ależ SĄ. Do tego na wiele rzeczy masz dożywotnią gwatancję jakości :)

"Dwa - nie masz pojęcia jakie i jakiej jakości torebki kupuję."

- sama przyznałaś jakie ;)

"wolę mieć dziesięć ładnych torebek nawet słabszej jakości niż jeden
                                    > koszmarek z serduszkiem."

no i? czujesz sie lepsza idąc na ilość?

"a na cóż Ci ta "jakość", jak i tak po sezonie czy dwóch
                                    > będzie wstyd z tym cudem wyjść na ulicę?"

LOL :]

"Wracając do "wyjątkowości" Twojego gustu, ocenianej w oparciu o niepodobanie si
                                    > ę
                                    > Twoich łupów na forum - białe kozaczki tutaj też nie cieszą się popularnością.
                                    > Wniosek - białe kozaczki to "wyjątkowy gust"."

- Nie rozumiem w jakim celu, ale wnioski wysuwasz na poziomie przedszkolaka,
                                    masz rację białe kozaczki to wyjątkowy i nietypowy gust ;]

"PS. Popracuj nad wyczuciem ironii."
                                    Popracuj jak myśleniem, chyba, że raduje Cię poklask niskiego rzędu ;)
                        • maga_luisa Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 13:58
                          I po tym komentarzu nt.Deichmanna od razu wiadomo, co ty Ally uważasz za
                          rzeczywiście wyjątkowe - kupowanie u Diora, prawda?
                          Wiesz co, skoro jesteś na to w stanie zarobić i możesz to sobie kupić - pięknie.
                          Nie świadczy to natomiast w najmniejszym nawet stopniu o twojej "wyjątkowości".
      • lashqueen Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 08:42
        Torebka, jako jedna z wielu w kolekcji, moze byc ;) Z tego, co widze, to nie
        pierwsza i zapewne nie ostatnia Twoja torebka designerska..Gdyby miala byc
        jedyna torebka w posiadaniu, to osobiscie optowalabym za innym fasonem :)
        A co do butow, to tego rodzaju platformy sa super, bo chodzi sie w nich wygodnie
        - nie odczuwasz az tak bardzo tych centymertow obcasa. Tylko te "odrapania" mi
        sie nie podobaja...
      • rafi-nka a może 05.03.09, 11:00
        takie:
        www.saksfifthavenue.com/main/ProductDetail.jsp?
        PRODUCT<>prd_id=845524446206901&site_refer=AFF001&site_refer=AFF001&s
        iteID=J84DHJLQkR4-OWMdqrbpZtv_HB.hVznf3g

ci się nie podobją, o wilele ładniejsze niż te twoje dwie pary
      • dixi Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 12:27
        buty bardzo w moim stylu, ale choć lubię rozne dziwactwa obuwnicze,
        to efekt obdrapanej ściany jednak mi tu nie pasuje; żeby ocenić
        torebke musiałabym zobaczyć ją na osobie, ale seruszko stanowczo do
        skasowania;
      • alpepe Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 14:49
        nawet jakbym takie w lumpeksie wybrzebała, to bym się nie skusiła. Torebka
        okropna, buty, co to k. ma być? Albo bawimy się w malarza tapeciarza, albo w
        słodką dziewczynkę. Kokardki mi się podobają, pasek wokół kostki też, ale
        podeszwa i klocek z przetarciami. Nie, nie, nie.
          • kkkkk4 Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 16:57
            Torebka jest nie ładna-styl jak z bazaru. Ogólnie wyglada na tanią i
            tandetną i nie wygląda na diora- no oczywiście gdyby nie
            napis "dior" to bym powiedziała ze to torebka za 70zł.
            Buty-gdyby nie te artystycznie obdrapane obcasy byłyby bardzo ładne,
            ale niewiele dziewczyn dobrze się prezentuje w tak wysokich butach.
            Większosć chodzi jak na szczudłach i to wygląda karykaturalnie. NIe
            wiem ile masz wzrostu ale równie karykaturalnie wyglądają w takich
            butach dziewczyny mierzące 150cm.
            Osobną sprawą jest to, że nawet gdy założysz buty od prady i torebkę
            z napisem dior za kilka stówek to niestety nie jesteś w niczym
            lepsza od dziewczyny w butach ze sklepu deichman wiec nie obrażaj
            innych.
            • black-emissary Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 17:17
              kkkkk4 napisała:
              > Torebka jest nie ładna-styl jak z bazaru. Ogólnie wyglada na tanią i
              > tandetną i nie wygląda na diora- no oczywiście gdyby nie
              > napis "dior" to bym powiedziała ze to torebka za 70zł.

Jak dla mnie ten "dior" wręcz potwierdza pochodzenie bazarowe...
            • razlemongrass Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 18:42
              Osobną sprawą jest to, że nawet gdy założysz buty od prady i torebkę
              > z napisem dior za kilka stówek to niestety nie jesteś w niczym
              > lepsza od dziewczyny w butach ze sklepu deichman wiec nie obrażaj
              > innych.

A gdzie hotally obraziła "innych"?
            • hotally Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 19:52
              "Ogólnie wyglada na tanią i
              > tandetną i nie wygląda na diora- no oczywiście gdyby nie
              > napis "dior" to bym powiedziała ze to torebka za 70zł."

pozostawię to bez komentarza :))))

"niewiele dziewczyn dobrze się prezentuje w tak wysokich butach.
              > Większosć chodzi jak na szczudłach i to wygląda karykaturalnie. NIe
              > wiem ile masz wzrostu ale równie karykaturalnie wyglądają w takich
              > butach dziewczyny mierzące 150cm."

-164cm

"Osobną sprawą jest to, że nawet gdy założysz buty od prady i torebkę
              > z napisem dior za kilka stówek to niestety nie jesteś w niczym
              > lepsza od dziewczyny w butach ze sklepu deichman wiec nie obrażaj
              > innych."

- tak już się przyjęło, że osoby kupujące "deichmana" mogą obrażać innych, ale
              odwrotnie już nie?:]
              • sankanda Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 21:26
                > - tak już się przyjęło, że osoby kupujące "deichmana" mogą obrażać
                innych, ale
                > odwrotnie już nie?:]
                >
                >
                tak wlasnie jest, zgodnie z netykieta...chociaz nie tylko :) wyobraz
                sobie ludzi elegancko ubranych, jedzacych kolacje na tarasie modnej
                restauracji i wyzywajacych od dziadow i tandeciarzy stojaca
                kilkanascie metrow dalej kolejke po nalesniki czy hot dogi. W
                glowie sie nie miesci, prawda ? scenka wrecz surrealistyczna :)
                ale ty, moja droga ally, jesli pojawisz sie wsrod nieodpowiednich
                ludzi z torebka od diora, to mozesz zostac nazwana ku..., a w
                najlepszym przypadku bezkregowcem.... IM to wypada. TOBIE, niestety -
                nie.
                Z calego serca zycze wszystkim krzykaczkom, zeby znalazly sie jak
                najszybciej w sytuacji, w ktorej nie bedzie im juz wypadalo ublizac
                blizniemu.
          • abigail83 Re: nowe buty i torebka [FOTO] 06.03.09, 10:22
            rafi-nka napisała:

> nie wytrzymam ale musze sie czepić, jest chyba cos takiego jak
            > syndrom baby boom nie bron

Syndrom baby born :) To taki dowcip, halo :) Baby Born to takie
            laleczki imitujące niemowlaki :)
            Za to "użyłam terminu", a nie "użyłam termin".
      • fereszte Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 21:06
        torebka + za kolor
        buty-kompletnie nie moja bajka(kokardka jest koszmarna)
        Twoje podejście do mody-współczuję(prawada jest niestety bolesna, że
        jak się nie ma urody, to ani Prada, ani Dior czy Bóg wie co nie
        pomoże, także...)pozdrawiam
        • dixi Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 21:36
          nie no przepraszam ale juz nie moge, musze to napisac - w 90% zachowujecie sie w
          tym wątku jak piecioletnie dziewczynki w przedszkolu... i to po obu stronach;
          (a ja mam nowa barbie z najnowszej kolekcji z prawdziwymi wlosami.... alez ona
          jest okropnie brzydka, sukienke ma paskudna i niemodna, zreszta podobna do
          twojej, a w ogole to ona jest cala podobna do ciebie, taka brzydka, chuda i
          piegowata, i wlosy ma okropne bleeee, moja bazarkowa sto razy ladniejsza...)
          • sankanda Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 21:47
            fakt :)
            ale gdyby ally napisala pod zdjeciem torebki, ze kupila sa w
            lumpeksie, to uslyszalaby 90% slow uznania.
            fakt, ze akurat tym razem ally popelnila zakupy kontrowersyjne i
            wiekszosci sie nie podobaja...ale durne baby zamiast cieszyc sie po
            babsku, ze tym razem ally "przegiela" i ze bedzie wygladac ZLE ,
            dzieki czemu beda mialy mniejsza konkurencje (osobiscie jestem
            pewna, ze ally wymysli fajna calosc....), to jej dowalaja jak z
            kalasznikowa. Poglupialy czy co ? Gdzie tu logika ? Przeciez tu nie
            ma nawet BABSKIEJ LOGIKI, tylko jakis zwierzecy instynkt.
            Glupie baby !

• kkkkk4 Re: nowe buty i torebka [FOTO] 05.03.09, 22:40
          Ale jaja - nawet zwykłe pytanie jest przyczyną awantur ;)))
          Pytasz innych o opinię aby się posprzeczać? Dior nie ma patentu na
          doskonałość-nie wszystkie ich produkty sa strzałem w dziesiatkę.
          Torebka jest tego przykąłdem-za to ta poprzednia porebka jaką
          pokazywałaś - jasna kremowa była bardzo ładna. Nie trzeba się
          obrażać czy dogryzac sobie nawzajem z tak drobnego powodu jak
          miesjce w którym się robi zakupy, bo to naprawdę nieistotne. Liczy
          sie klasa a nie marka. Wiadomo, że fajniejsza będzie torebka czy
          ubranie ze sklepu markowego niz daichmana ale czy to naprawdę tak
          istotne. Pytasz-dostajesz rózne odpowiedzi i nie dziw sie, bo raczej
          90% dziewczyn z tego forum ubiera się w h&m, zara, simple i innych
          masówkach sieciówkach. Buty-cóż fakt, ze w 90% dziewczynom nie
          podoba sie kokardka też świadczy o tym , że nie są to osoby skłonne
          do ekstrawagancji. Dla mnie kokardka jest akurat super ale mimo, ze
          lubie modowe eksperymenty to te podeszwy sa szpetne.
        • jaleo Re: Torebka to bazarowa podrobka 06.03.09, 17:08
          aniabos napisała:

> Nie lezala kolo Diora nawet przez 5 minut. Buty prawdopodobnie
          tez, ale tu nie
          > jestem na 100% pewna, bo Pradzie zdarza sie wypuszczac modele,
          ktore na zdjecia
          > ch wygladaja bardzo tandetnie.

Niestety jestem sklonna sie zgodzic z aniabos.
          • aniabos Re: Torebka to bazarowa podrobka 06.03.09, 19:48
            black-emissary napisała:

> aniabos napisała:
            > > Nie lezala kolo Diora nawet przez 5 minut.
            >
            > A co za różnica, czy to Dior czy bazar?

Zalezy pod jakim wzgledem. Dla przyszlosci Wszechswiata to pewnie niewielka roznica. Ale ze piszemy tu o modzie, to jest istotne, jakie torebki robi Dior, jakie suknie projektuje Cavalli i czy Jason Wu propaguje wyroby z prawdziwego futra czy z recyklowanego plastiku. Kto gardzi takimi pustymi tematami, to chyba traci czas na tym forum ;-).
            A z ta torebka to troche tak, jakby na forum o fotografice ktos pokazal zdjecie i napisal, ze zrobil je Nikonem D3 z obiektywem 600 mm, a tymczasem to bylo przypadkowe zdjecie wyciete z gazety :-). No bo jaka to roznica?
            • black-emissary Re: Torebka to bazarowa podrobka 06.03.09, 20:07
              aniabos napisała:
              > Zalezy pod jakim wzgledem. Dla przyszlosci Wszechswiata to pewnie niewielka roz
              > nica. Ale ze piszemy tu o modzie, to jest istotne, jakie torebki robi Dior, jak
              > ie suknie projektuje Cavalli i czy Jason Wu propaguje wyroby z prawdziwego futr
              > a czy z recyklowanego plastiku. Kto gardzi takimi pustymi tematami, to chyba tr
              > aci czas na tym forum ;-).

Dla mnie jest kompletnie nieistotnym jakie torebki robi Dior czy co robią
              pozostali nieznani mi panowie. Jestem tu, by porównywać gusta, a nie portfele.

> A z ta torebka to troche tak, jakby na forum o fotografice ktos pokazal zdjecie
              > i napisal, ze zrobil je Nikonem D3 z obiektywem 600 mm, a tymczasem to bylo pr
              > zypadkowe zdjecie wyciete z gazety :-). No bo jaka to roznica?

Podstawowa - pierwsze zrobił sam, drugie sam tylko wyciął.
              Analogia marna, bo tutaj nie rozważamy torebek produkcji własnej.
              • aniabos Re: Torebka to bazarowa podrobka 06.03.09, 20:58
                black-emissary napisała:

> Dla mnie jest kompletnie nieistotnym jakie torebki robi Dior czy co robią
                > pozostali nieznani mi panowie. Jestem tu, by porównywać gusta, a nie portfele.

Ja tez :-). Ale akurat interesuja mnie wyroby znanych firm, bo one jednak
                wyznaczaja trendy.

> Analogia marna, bo tutaj nie rozważamy torebek produkcji własnej.
                No moze rzeczywiscie analogia taka sobie :-), ale chodzi mi o to, ze po co
                udawac, ze cos pochodzi od renomowanego producenta, jesli od razu widac, ze to
                straszna tandeta? To oczywiste, ze dobrego gustu nie da sie tak do konca kupic -
                ale do jakiegos stopnia mozna, bo placimy za uslugi dobrych projektantow i za
                lepsza jakosc. Natomiast przyczepianie do tandetnego wyrobu wywieszki z napisem
                "Dior" go nie uratuje, a tylko doda mu smiesznosci.
                Zrozum, ja nie chce wartosciowac, czy torebka Diora jest "lepsza" od tej z
                bazaru (chociaz najczesciej jest lepiej wykonana, z lepszych materialow i czesto
                jest fajnie zaprojektowana). Chodzi o to, zeby nie pokazywac nieprawdy.
                • black-emissary Re: Torebka to bazarowa podrobka 06.03.09, 21:42
                  aniabos napisała:
                  > Ja tez :-). Ale akurat interesuja mnie wyroby znanych firm, bo one jednak
                  > wyznaczaja trendy.

Mnie trendy też nie interesują :).
                  Tzn. interesują mnie o tyle, o ile są na mnie wymuszane przez asortyment sklepów
                  - ale to tyczy się w zasadzie wyłącznie butów i nie ma wiele wspólnego z
                  wybiegami (patrz wątek o czubach).

> No moze rzeczywiscie analogia taka sobie :-), ale chodzi mi o to, ze po co
                  > udawac, ze cos pochodzi od renomowanego producenta, jesli od razu widac, ze to
                  > straszna tandeta? To oczywiste, ze dobrego gustu nie da sie tak do konca kupic
                  > -
                  > ale do jakiegos stopnia mozna, bo placimy za uslugi dobrych projektantow i za
                  > lepsza jakosc. Natomiast przyczepianie do tandetnego wyrobu wywieszki z napisem
                  > "Dior" go nie uratuje, a tylko doda mu smiesznosci.
                  > Zrozum, ja nie chce wartosciowac, czy torebka Diora jest "lepsza" od tej z
                  > bazaru (chociaz najczesciej jest lepiej wykonana, z lepszych materialow i czest
                  > o
                  > jest fajnie zaprojektowana). Chodzi o to, zeby nie pokazywac nieprawdy.

Analogia wciąż mnie nie przekonuje, bo jednak różnica w jakości aparatów jest
                  bardziej wymierna niż w przypadku dodatków.

Tak czy inaczej wywieszka z napisem "Dior" jest żenująca zarówno w marnej
                  podróbie jak i świetnym oryginale.
                  Najważniejsze jest dla mnie to jak dana rzeczy wygląda. Jeżeli jest po prostu
                  brzydka to nie ma to żadnego znaczenia skąd pochodzi.
                  • jaleo Re: Torebka to bazarowa podrobka 06.03.09, 22:08
                    Napisalam "niestety" bo Ally gdzies tam wyzej pisala, ze jest zdecydowanie
                    przeciw podrobkom. Chcialabym sie mylic, ale moim skromnym zdaniem dala sie
                    nabrac tym razem.

BTW - Ally - gdzie kupilas te torbe?
                    • hotally Re: Torebka to bazarowa podrobka 08.03.09, 02:19
                      Nie kupuję podrobionych towarów. Nie po to wydaję dużo pieniędzy, aby nosić fake
                      i wspierac mafie... Torebkę kupiłam w redford&grant- jedynym sklepie w PL gdzie
                      dostaniesz min diora. nie znam wszystkich kolekcji diora, ale jesli zostalam
                      oszukana, zrobię aferę na całą Polskę ;]
                      Poza tym- właśnie wysłałam maila do diora, o odpowiedzi poinformuję.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka