Dodaj do ulubionych

Umowa na wykonanie kuchni

IP: *.dyn.cm.kabsi.at 12.03.10, 10:38
Co powinna zawierac umowa na wykonanie kuchni?
Na co trzeba zwrocic uwage,zeby pozniej nie zostac oszukanym?
Dziekuje
Obserwuj wątek
    • madziaalena Re: Umowa na wykonanie kuchni 12.03.10, 18:42
      Witaj Ell

Haj każda umowa cywilno prawna powinna zawierać dokładne informacje o obu ze stron umowy, dodatkowo do takiej umowy powinny być załączone kopie stosownych dokumentów potwierdzające, że każda ze stron jest właśnie tą stroną - w przypadku firmy NIP, Regon, zaświadczenie o działalności lub KRS, w przypadku nabywcy ksero dowodu osobistego i drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Po drugie jasno powinien być określony przedmiot umowy wraz ze specyfikacją materiałów z jakich zostanie wykonany, listą systemów jakie zostaną zamontowane oraz zakres obowiązków wykonawcy (należy zwrócić uwagę na zakres montażowy a w szczególności montaż i podłączenia sprzętów. Po trzecie należy dokładnie ustalić transze płatności poszczególnych rat za wykonanie szczególną uwagę zwracając na to czy nie zapłacimy wszystkiego zanim będziemy mieli pełną zabudowę - standardowo wygląda to tak, iż 40% wpłacamy przy podpisaniu umowy i złożeniu zamówienia, kolejne 40% przy dostawie mebli na miejsce montażu i ostatnie 20% po wykonaniu przez zleceniobiorcę pełnego montażu czyli po ustawieniu naszej kuchni kiedy to podpisujemy protokół zdawczo-odbiorczy - ważne by nie było żadnych wad jeżeli jakiekolwiek wady występują to nie dopłacamy 20% do momentu usunięcia wad. Po czwarte kary umowne zarówno w stosunku do jednej jak i drugiej strony. Po piąte dokładny termin realizacji "dzieła" - przez realizację rozumiemy wyprodukowanie, przywóz, montaż ewentualne podłączenia (zgodnie z umową) wykonane bez żadnego zarzutu. W umowie musimy jasno określić jakie dokumenty podpisane przez obie strony dokumentują zakończenie umowy (protokół, faktura etc.)Po szóste ważne w umowie jest by określić okres gwarancyjny oraz termin w jakim mają ewentualnie zostać usunięte usterki - należy się solennie zabezpieczyć i to tyle:)
        • Gość: Pawel Re: Umowa na wykonanie kuchni IP: *.home.aster.pl 16.03.10, 13:17
          Szanowni Państwo,

Jaka by nie była umowa nie gwarantuje solidności oraz uczciwości
          firmy, która owe zlecenie przyjmie. Standardowo jest tak, że 40-50%
          kwoty płatne jest w momencie podpisania umowy bądź w wyznaczonym
          kilkudniowym terminie po podpisaniu umowy. Kolejna cześć stanowiąca
          40-50% jest płatna przed samym montażem, czyli 1-3 dni przed.
          Ostatnie 0-10% płatne jest w dniu montażu.

Najważniejsze jest bardzo dokładne przejrzenie projektu, dopytanie o
          wszystkie szczegóły oraz wyjaśnienie niejasności. Co do samego
          montażu to oczywiście jeśli nie stwierdzi Pani żadnych wad bądź
          niezgodności z projektem należy taki dokument podpisać.

Ja nie miałem żadnych problemów z firmą z której usługi korzystałem,
          a stawki które podałem są standardowe z tego co się orientowałem i
          różnią się w niewielkim stopniu. Jeśli jesteście Państwo z W-wy lub
          okolic to polecam firmę www.studiomebli.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka