Dodaj do ulubionych

Pralka Siemens ws10f27rpl czy Electrolux ews10470w

IP: *.adsl.inetia.pl 27.01.11, 21:34
Witam

Właśnie kończę wykańczać swoje mieszkanie i pozostał mi zakup pralki, pralka ta ma na razie służyć mi i mojej narzeczonej, czyli wstępnie dwóm osobom, zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma modelami Siemens WS10F27RPL lub Electrolux EWS10470W, obydwie są głębokości 44cm, to jest optymalna głębokość dla mnie, różnią się praktycznie ładownością bębna, Siemens ma bęben 4,5 kg a Electrolux 6 kg, obydwie mają same pozytywne opinie np na cokupic

Pytanie do Was: czy jest jakaś zasadnicza różnica w użytkowaniu pralki z bębnem 4,5 kg a pralką z bębnem 6 kg ?
tzn. czy będę miał np. zdecydowanie większe rachunki na miesiąc za prąd i wodę użytkując pralkę z 6 kg bębnem?, czy żeby zrobić pranie pralką z bębnem 6kg będę musiał uzbierać cały bęben rzeczy żeby zrobić pranie ? zzy np mogę mieć przykładowo 2 kg brudnych rzeczy i w pralce z bębnem 6kg i 4,5 kg mogę wykonać takie pranie bezproblemowo ?
z góry dzięki za odp
Obserwuj wątek
    • johana75 Re: Pralka Siemens ws10f27rpl czy Electrolux ews1 27.01.11, 23:01
      Użytkowałam pralkę 6 kg. (w wynajętym domu) teraz mam 4,5 kg.
      Użytkowanie porównywalne, oczywiście do 6gk. wejdzie dużo więcej.
      Oczywiście możesz wyprać w pralce 6 i 4,5 kg 2 kg. bawełny, ale nie licz na to ze będzie to ekonomiczne (nawet z automatyka wagową). Zaoszczędzisz jakieś 20% a nie 50%. Więc ja zawsze zbierałam do pełna.
      Jesli jesteście we dwójkę będzie wam ciężko uzbierać do pełna. chyba że macie naprawdę duuuużo ubrań.
      Zastanawiałam się dokładnie nad tymi samymi modelami co wy i wybrałam Siemensa. Jest nas troje. Pranie robie 2-3 razy w tyg. jesli nie mam zmian pościeli czy czegoś ekstra.
      Jestem z niej zadowolona.
    • Gość: j Re: Pralka Siemens ws10f27rpl czy Electrolux ews1 IP: *.aster.pl 28.01.11, 19:46
      Mam siemensa, właśnie ten model, który rozważasz, czyli WS10F27RPL. Pralka jest w porządku. Jedynym, drobnym mankamentem, jest to, że 'gwiżdże' przy wirowaniu. Ale teraz prawie wszystkie pralki tak gwiżdżą. Jeżeli oba urządzenia są w podobnej cenie, to chyba jednak wzięłabym tego electroluksa z większym bębnem. Jeżeli zamarzy Wam się kiedyś np. gruba, duża narzuta czy gigantyczny koc, to w bębnie 4,5 kg go nie upchniecie. Bęben 6 kilogramowy dacie radę zapełnić, jeśli będziecie prali rzadziej. To da się zrobić, tylko trzeba mieć ciut więcej ubrań na zmianę.
    • kwik Re: Pralka Siemens ws10f27rpl czy Electrolux ews1 01.02.11, 11:05
      wiekszosc programow w Electroluxie jest przystosowana do prania mniejszych wsadow (syntetyki, delikatne) - 2/3 kg, nie trzeba zbierac 6 kg brudnej odzieży - ta seria pralek posiada tez opcję Time Manager, czyli skracanie czasu prania wg stopnia zabrudzenia/czasu, ktory mozesz poswiecic na pranie jesli chcesz byc w tym czasie w domu (bardzo przydatne, polecam) - mam wyzszy model od pol roku (2 osoby w gosp. dom.) i jestem b. zadowolona - reguluje wielkosci wsadow, zongluje programami i czasami prania, skutecznosc prania doskonala, odwirowanie na 1200 obr. - bielizna fantastycznie szybko schnie.

co do wysokosci rachunkow: wartosci zuzycia wody i energii z etykiety energetycznej podziel przez maksymalna wielkosc wsadu dla kazdej z pralek- otrzymasz orientacyjne (laboratoryjne) parametry na kg prania w programie referencyjnym (jesli wlozysz mniej do innego programu to zuzycie bedzie proporcjonalnie mniejsze).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka