Dodaj do ulubionych

dwie łazienki - jak urządzić?

22.07.11, 00:35
Potrzebuję opinii osób, które w mieszkaniu w bloku mają dwie łazienki - jak je urządziliście i czy to rozwiązanie Wam się sprawdza ?
Może jedna (mniejsza czy większa?) jest zgrzebną pralnio - suszarnią, a druga eleganckim WC dla gości ?
A może w jednej prysznic a w drugiej wanna ?
Czy ma sens jedna łazienka z wejściem z sypialni czy lepiej zrobić do obu wejście z przedpokoju?
Obserwuj wątek
    • piegoosek Re: dwie łazienki - jak urządzić? 22.07.11, 11:24
      lazienka z wejsciem z sypialni sprawdza sie, jesli jest druga lazienka w mieszkaniu/domu, w kazdej innej sytuacji nie wyobrazam sobie, zeby ktos (np. gosc) chcac skorzystac z prysznica musial przechodzic Wam przez sypialnie, zreszta tak samo dzieci, wyobraz sobie dorastajacego syna, ktory wraca wieczorem z randki i chce wziac prysznic :)
      mam w bloku wc i lazienke osobno z pralka, kibelkiem, i w okresie jesienno-zimowym i suszarka niestety :) lazienka z wejsciem z holu, dostepna dla wszystkich! wc skolei to tylko kibelek i mala umywalka, choc jak sie zmiesci wieksza, to polecam, bo w malej rozchlapuje sie bardziej woda!
    • Gość: Projektantka Re: dwie łazienki - jak urządzić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.11, 20:44
      Przecież dużo zależy od wielkości mieszkania i od tego ile osób je zamieszkuje, w tym dzieci! Nie ma ogólnego rozwiązania dobrego dla wszystkich. W mieszkaniu 60 m nie widzę sensu 2 łazienek, jeśli np brakuje miejsca na garderobę. Z moich doświadczeń wynika że bardzo często oddzielne wc przerabia się na garderobę lub na pralnię. I to są bardzo dobre rozwiązania przy takim metrażu. Jeśli mieszkanie jest duże i są małe dzieci warto mieć 2 łazienki z sedesami, jedna np może mieć wannę a druga mniejsza prysznic, w jednej można zmieścić pralkę. Jeśli mieszkają dorośli można zrobić łazienkę przy sypialni i drugą mniejszą ogólnodostępną np z prysznicem.
    • ikaria80 Re: dwie łazienki - jak urządzić? 24.07.11, 19:15
      W 60 m mieszkaniu mam łazienkę z wc i drugi wc oddzielnie.Wydawało mi się na początku,że to przerost formy nad treścią.Z czasem jednak, gdy wszyscy mieszkańcy a jest nas czworo (2+2) szykują się rano do pracy i szkoły okazało się,że był to genialny pomysł.Mam dla siebie łazienkę na dłuższą chwilę,którą spędzam oczywiście przed lustrem a reszta rodzinki w tym czasie nie dobija mi się do drzwi.Załatwiają swoje pilne sprawy w drugim wc.
    • marjola_1 Re: dwie łazienki - jak urządzić? 25.07.11, 12:10
      magdalaena1977 napisała:

> Potrzebuję opinii osób, które w mieszkaniu w bloku mają dwie łazienki - jak je
      > urządziliście i czy to rozwiązanie Wam się sprawdza ?
      > Może jedna (mniejsza czy większa?) jest zgrzebną pralnio - suszarnią, a druga e
      > leganckim WC dla gości ?
      > A może w jednej prysznic a w drugiej wanna ?
      > Czy ma sens jedna łazienka z wejściem z sypialni czy lepiej zrobić do obu wejśc
      > ie z przedpokoju?

Zazdroszczę, na taki komfort mało kto może sobie pozwolić:)
      Na Twoim miejscu wykorzystałabym jedną z łazienek na typowy salon kąpielowy, np. w aranżacji retro, gdzie na pierwszym miejscu stawia się na wrażenia, wygodę, relaks. Druga w takim wypadku funkcjonalnie w połączeniu z pralnią lub suszarnią.
    • mikaela13 Re: dwie łazienki - jak urządzić? 04.08.11, 15:11
      Dwie łazienki są dobrym rozwiązaniem, bo wiadomo - im więcej osób (lub gości), tym wygodniej. Akurat ja mam tak, że mam oddzielnie wc, co usprawnia życie członków rodziny z wiadomych powodów;) Gdybym jednak chciała mieć pełnię wygody, dołożyłabym prysznic do wc.
      Poza tym w mieszkaniu w bloku nie wiedzę większego sensu na rozgraniczenia na łazienki dla gości i domowników, bo to nie dom, gdzie każda łazienka jest na innym piętrze.
      Łazienka z wejściem do sypialni - nie. Sypialnia z wejściem do łazienki - tak, ale pod warunkiem, że rodzina nie jest duża (max 2 dzieci).
    • Gość: niewystarczają... Re: dwie łazienki - jak urządzić? IP: *.bialapodlaska.vectranet.pl 14.08.11, 17:15
      hej, mam dwie łazienki w mieszkaniu w bloku (78m2) i wielce to sobie chwalę. W mniejszej, z wejściem z przedpokoju, mamy sedes, umywalkę i wnękę prysznicową - nie trzymamy tam żadnych rzeczy poza kilkoma czystymi ręcznikami, mydłem i papierem toaletowym, dzięki temu zawsze jest czysto i schludnie. W drugiej, większej i z wejściem od... kuchni (nieco nietypowo, ale dzięki temu jest dobrze ukryta i w związku z tym traktowana jako prywatna) mamy dużą wannę, sedes, umywalkę oraz pralkę i suszarkę bębnową. Nie zamieniłabym tego rozwiązania na nic innego za żadne pieniądze. Gdy robię wielkie pranie to nikt nie musi widzieć bałaganu, gdy szykuję się rano do wyjścia nikt nie stoi pod drzwiami i nie ponagla. Polecam.
    • calipso0 Re: dwie łazienki - jak urządzić? 30.12.11, 21:22
      Dla mnie bardzo ważna jest funkcjonalność więc jeśli miałabym ten komfort posiadania 2 w miarę sporych łazienek to w jednej zrobiłabym sobie miejsce na pranie, wannę i WC i powiesiła dużo szafek. Druga byłaby tylko z prysznicem i WC i to byłaby też łazienka dla gości. Salon kąpielowy wydaje mi się dobrym pomysłem ale w domku a nie w bloku- lecz to kwestia gustu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka