Dodaj do ulubionych

Blat 3 metry w jednym kawalku?

28.07.11, 18:41
gdzie kupei dlugi blat w jednym kawalku-3metry? Gdzie szukac?
Obserwuj wątek
    • clas_sic Re: Blat 3 metry w jednym kawalku? 28.07.11, 20:21
      w zasadzie to wszędzie - bo 305cm to dolna granica długości blatów. Sprzedaje blaty nawet castorama (bodaj lupusa). Wrzuć sobie w googla hasło "blaty robocze" i swoją miejscowość. Problem może być jak będziesz potrzebować blatu głębszego niż 60cm - bo głębsze (90cm, 120 cm) są odpowiednio droższe
          • clas_sic Re: Blat 3 metry w jednym kawalku? 29.07.11, 13:54
            polityka i strategia ikei jest taka, żeby NIC do ich produktów nie pasowało ani ich rzeczy nie dało się łączyć z innymi producentami, więc np. szafki kuchenne są robione tak żeby pasował do nich ICH blat o głębokości 62cm (polscy producenci maja standard 60cm). Więc jeśli szukasz do mebli z ikei możesz mieć problem
              • clas_sic Re: Blat 3 metry w jednym kawalku? 29.07.11, 23:30
                nie znam firmy brico...cośtam, ale wiem, że standard głębokości na którym wykonuje się zazwyczaj w Polsce meble na wymiar to 56cm (głębokość zmywarki), do tego dochodzi grubość frontu (=/-1,8cm) oraz nawis, 2 cm, żeby o uchwyty się nie obijać itp. Natomiast jeśli masz szafki z ikei to oni mają korpusy szafek głębokości 58cm, wiec może być tak, że meble będą mniej ergonomiczne i mniej funkcjonalne bo nie będzie tego kilkucentymetrowego zapasu.
                  • clas_sic Re: Blat 3 metry w jednym kawalku? 30.07.11, 01:47
                    nie w w krótszym tylko w płytszym blacie - i nie będę się wdawać w czcze dyskusje na temat mebli z ikei uchodzących za tani luksus (="stać mnie" na meble z ikei ale na ich blat już nie...) i prób dopasowywana ich potem do innego niż oni mają standardu (nie tylko blaty tam mają inny wymiar - standardowa wysokość frontu w szafkach dolnych u nas to 713mm. Ikea ma 700 - przypadek czy polityka firmy?)
                    nie ma takiej potrzeby zeby blat wystawal kilka cm za szafki... to porozmawiaj sobie bardzo proszę z producentami blatów kuchennych i zasugeruj im, żeby robili blaty inne niż wykonują do tej pory... niech się dostosują, bo nie ma takiej potrzeby. Ustalono sobie pewne standardy i one takie są. Albo powiedz tym, których stać na servo drive, że mogą mieć płytszy blat dzięki któremu kiedy gotują sobie w kuchni i przypadkowo oprą się o szafkę czy szufladę to ona bez potrzeby im się sama otworzy. Bo mieli blat za płytki. Ale nie ma potrzeby, żeby był głębszy. Upsss, zapomniałam, ze w meblach kuchennych z ikei ich blat pasujący do ich mebli tez "wystaje kilka centymetrów za szafki".
                    Ikea chce być CELOWO inna i jest. Jest molochem którego stać na taką fanaberię
                      • clas_sic Re: Blat 3 metry w jednym kawalku? 30.07.11, 16:17
                        poczytaj sobie o servo drive jako rozwiązaniu technicznym w kuchniach i jeszcze raz odpowiedz na mój post. Bo tego dotyczyła moja uwaga o samoczynnie otwierających się szafkach. Jeśli masz szafki bezuchwytowe otwierane "na dotyk" to bardzo ważny jest standardowy a nie za płytki blat.
                        Użytkowałam kiedyś kuchnię która miała zbyt mały nawis i nagminnie zdarzało mi się przy zwykłym typie uchwytów jaki miałam zaczepiać o nie koszulą czy sukienką zapinaną z przodu i niemal odrywać guziki.
                        Nie będę cię przekonywać, że coś co masz jest zrobione niezgodnie z normą (a tak jest), skoro to ci się po prostu podoba. Wykonuję od lat meble na wymiar więc wiem co jest standardem a co nie. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam serdecznie kończąc zaśmiecanie autorowi wątku
                        • koala801 Re: Blat 3 metry w jednym kawalku? 31.07.11, 00:08
                          Da się oczywiście korzystać z kuchni, gdzie blat jest zlicowany z szafkami, ale zazwyczaj wystaje on ok. 2 cm poza szafki nie bez powodu. Jednym z nich jest to, co pisze clas_sic, ale też to, że łatwiej jest np. zgarniać okruchy z blatu na dłoń podłożoną pod te 2 cm i te okruchy nie wpadają do szafki, jeśli się coś wyleje na blat, to nie spłynie wprost do szafki czy na front itp..Nawet stojąc przed meblami te 2 cm pozwalają na to, by kolanami we fronty nie uderzać.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka