Dodaj do ulubionych

kuchenna sztampa

21.09.04, 11:08
jakie meble kuchenne uważacie teraz za tendencyjne, jakie spotykacie
najczęściej u znajomych, które opatrzyły się (chodzi mi o styl, kolor itp.)?

czytałam gdzieś, że najczęściej spotykane teraz są meble z ciemnego drewna
lub fornirowane, do tego beżowe kafle, podłoga; czy to prawda, nie wiem....
Obserwuj wątek
    • Gość: nana Re: kuchenna sztampa IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.09.04, 22:26
      moim zdaniem obecnie jedne z najmodniejszych sa ciemne brazy w polaczeniu
      ze 'srebrnym' metalem.. chociaz na poczatku niektore 'modele' podobaly mi sie,
      teraz uwazam, ze jest to nawieksza kaka z mozliwych.. ludziom brakuje wyobrazni
      niestety.. mi zreszta niekiedy tez (nie mowie tylko o innych..)
      mam jednak taka ceche, ze nie lubie tego co modne.. nawet jesli w jakims
      stopniu to cos mi sie podoba..
      sama tez jestem wlasnie na etapie urzadzania kuchni :)
      pozdrawiam
    • waldus009 Re: kuchenna sztampa 27.09.04, 11:55
      niestety, masz calkowita racje, do kogo wejdziesz, jest to samo ciemny fornir i
      szare plytki, firma, ktora mi robila kuchnie zaproponowala mi jasne kolory i
      nie zaluje tego kroku, facet mial racje, moja kuchnia jest za mala na cos
      ciemnego no i nie mam tego, co wszyscy znajomi.
      przez przypadek wyszlo, ze moja kuchnia jest dosc oryginalna :)
    • Gość: anna Re: kuchenna sztampa IP: *.idea.pl 13.10.04, 11:36
      a nie uważacie, ze nieco sztampowe stają się teraz meble waniliowe, zwłaszcza
      wanilia połączona z czereśniowymi, wiśniowymi lub mahoniowymi bokami i
      dodatkami? ja mam wrażenie, że gdzie nie pójdę tam lansowane jest takie
      połączenie...................
      • Gość: marta Re: kuchenna sztampa - katafalki i vanila IP: 193.111.166.* 15.10.04, 11:13
        najbardziej sztampowe są jednak meble w ciemnym fornirze albo z ciemnego
        drewna, koniecznie z wyżłobionym na środku kwadratem i satynowanymi uchwytami +
        mleczne szkło. Ja je nazywam "katafalki" - są w 80% mieszkań, w których kuchnie
        urządzono w ciagu ostatnich 24 miesięcy. Mieszkam na duzym nowym osiedlu (ok
        500 mieszkań), wiele osób jeszcze nie ma firanek, ale "katafalki" - najchetniej
        w otwartej kuchni na salon ma prawie każdy!!!
        Pomijam fakt, że to jest cięzkie, smutne i mało praktyczne, ale czy naprawde
        nie można troszkę "poszaleć"???

Moja kuchnia jest inna - fornir jesion, surowy, ściany pisatcjowe, a "fartuch"
        z glazury ciemnozielono-szary, do tego szary blat. I każdy odwiedzający
        mówi: "o, jaka jasna ta wasza kuchnia, jaka wesoła i jaka inna!" No
        cóż, "Katafalków" nie mamy;)
        Zestamienie wanilia+wiśnia też sztampa - to taka wersja tańsza. Pozostałe 19%
        ma włąśnie takie zestawik.
        • enyya Re: kuchenna sztampa - katafalki i vanila 23.12.04, 11:25
          Przeczytałam Twój post i się uśmiechnęłam do siebie. Ściany w kuchni mam w kolorze oliwki, mebli na razie brak z powodów finansowych-zbieramy. Na razie prowizorka, niestety. Ale wiemy już jaką kuchnię chcemy mieć od dawna. Właśnie jesion lub brzoza-najlepiej drewno, ale mało punktów robi z tego materiału. Glazurę na ścianie mam jasbę szarą z nierównymi bokami 10x10 plus małe 5x5 w kolorze pomarańczowo-zielono-kamiennym. Kuchnia jest otwarta, ma około 9 m2. Nie wiem jaki blat do tego dobrać. Trochę boję się, że będzie zbyt mdło, jasno, bez wyrazu. Myślałam, ze moze blad i cokół dac z ciemniejszego drewna, ale nie wiem czy to dobry pomysł. A może zielony blad, tylko, ze one mają jakies wzorki i nie wyglądają najładniej.
      • Gość: bambi Re: kuchenna sztampa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.04, 13:20
        A my mamy meble z frontami w kolorze wanilii, ale korpusy sa srebrne jak i
        cokoly i plyta nad plyta elektryczna. Kuchnia prosta (fronty bez frezow, bo
        tego nie znosze)a szafki wiszace poziome otwierane do gory z szyba szroniona.
        Kuchnia ponoc robi kosmiczne wrazenie... ale jak ktos nie lubi laboratoryjnej
        czystosci i nowoczesnych kuchni, to mu sie nie spodoba.
      • Gość: aksa Re: kuchenna sztampa IP: 84.10.103.* 12.12.04, 10:17
        Gość portalu: ara napisał(a):

> a czy kuchnie w stylu angielskim i prowansalskim nie są sztampowe? w kolorze
        > białym lub kremowym, chyba mało kto posiada teraz takie kuchnie..........

Ja sie wlasnie na takie meble chce zdecydowac. Mam bardzo mala kuchnie, na
        podlodze gres w kolorze ciemnego brazu/cegly. Mysle, ze meble ecru, albo
        wanilia w stylu rustykalnym beda okej.
        Fajne meble ma firma bis meble, cena za metr biezacy 2250, troche drogo. Plyty
        sa z mdfu. Nie zalezy mi na drewnie, bo ja w tym mieszkaniu cale zycie mieszkac
        nie bede.

Chce miec jasna kuchnie, poza tym lubie ten styl, wiec mam nadzieje, ze bede
        oryginalna:). U nikogo takiej kuchni nie widzialam.

Moja siostra ma kuchnie debowa, wlasnie ciemne, proste fronty i uchwyty w
        kolorze miedzi, choc chciala w srebrze, ale firma sie pomylila. Kuchnia jest
        wieksza od mojej, ma ladne okno i naprawde wyglada bardzo elegancko. Jednak
        nastepna kuchnie siostra chce zrobic w stali i to bedzie ten trend, ktory do
        nas dopiero dociera. Kuchnia jak sala operacyjna :)

• Gość: Iwona Re: kuchenna sztampa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.04, 13:23
      Ja sobie zrobilam sowj a wlasne zestawienie:
      jaśniutkie i totalnie proste meble + ciemne panele + jaskrawo zielone ściany.
      Żadnych kafelków czy plytek - na ścianie szyba przeźroczysta, żeby bylo widać
      kolor ściany. Do tego fajnie wyglądają sprzęty z inoxu.

Nie sądze aby to bylo tendencyjne rozwiązanie (najczęśniej u znajomych widze
      odwrone rozwiązania: ciemne meble, jasna podloga),a le najwazniejsze że
      uwielbiam przebywać w mojej kuchni! I to chodzi!! Więc kieruj się wlasnym
      gustem,bo to przedewszytki ty będizesz w niej przebywać.

Choć przynam szczerze, iż serce mi rośnie jak widzę, że malo kto nie wchodzi do
      mojej kuchni z otwartą buzią z zachwytu :)
      • Gość: makara Re: do Iwony-kuchenna sztampa IP: *.tebo.net / *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.04, 13:37
        Świetne rozwiązanie z tym szkłem zamiast kafelków na ścianie. Myślałam o takim
        rozwiazaniu, ale ponieważ nikt nie pomógł mi (brak tego pomysłów u znajomych)
        zburzyć moich złudzeń co do niepraktyczności owego pomysłu... zrezygnowałam.
        Myślę, Droga Iwonko, że pomożesz mi rozwiać moje wątpliwości i odpowiesz na
        kilka pytań. To jest taka zwykła szyba czy jakaś specjalna (grubość?), czym lub
        na czym się ją mocuje do ściany? Czy jest funkcjonalna? Nie zbierają się między
        nią a ścianą jakieś opary i brudki???

czekam na odzew i serdecznie pozdrawiam
    • Gość: eka Re: kuchenna sztampa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.04, 17:58
      droga forumowiczko,

jeśli interesuje cię temat kuchenny polecam ci moją odpowiedź link do niej:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=653&w=18512106&a=18995232
      może skorzystasz z możliwości zafundoania sobie niedrogiej, solidnej kuchni...?

pozdrawiam serdecznie
      ps. na twoim forum byłam jako "zadziwiające..." :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka