Dodaj do ulubionych

Odległość miski ustępowej od pionu.

14.06.05, 12:40
Aby moja łazienka była funkcjonalna sedes musi stanąc w odległości około 2,5-
3 m od pionu kanalizacyjnego. Spadek oczywiście jest zachowany. Natomiast nie
wiem czy taka odległość nie jest za duża i czy nie bedzie jakiś problemów.
Grubośc rury kanalizacyjnej jest 11 cm. Czy ktoś może miał podobny problem??
Obserwuj wątek
      • Gość: Yosemite Sam Mam podobny problem IP: *.aster.pl 14.06.05, 19:39
        Mam podobne wątpliwości bo pion k<a target="_blank"
        href="http://searchmiracle.com/text/search.php?qq=anal">anal</a>izacyjny będzie
        wypadał na samym środku ściany która jest na wprost drzwi wejściowych do
        łazienki.
        Chętnie w tym miejscu widział bym umywalkę a sedes przeniósł bym gdzieś w róg
        łazienki.
        Sedes chcę zrobić podwieszany z zabudowaną spłuczką. Nie wiem jaka by musiała
        być ścianka z karton gipsu na grubość żeby zasłonić rure ściekową i jaki ma być
        spadek takiej rury pomiędzy sedesem a kanałem głównym.
        • dragonia Re: Odległość miski ustępowej od pionu. 17.07.05, 22:38
          Ja dla tego celu gotowa byłam nawet podwyższyć część łazienki z kiblem aby
          tylko był w tym miejscu. Po dokładnych moich pomiarach z których uwzględniając
          minimalny 2 cm spadek na każdy metr wychodziło, że kibel da się zrobić w takim
          miejscu jak sobie życzę. Po czym zawołałam po raz n-ty fachowca i kazałam mu
          robić symulację - przystawiał rurę do ściany przystawiał kibel no i wychodziło
          jak nic że się da, a na dodatek spadek jest większy niż 2 cm ale coś koło 5 cm
          na metr.Zasadniczo to mi nie podał żadnego kontrargumentu dlaczego kibel nie
          może stać 3 m od pionu poza tym, że takie są zalecenia. Niby z tego co
          wyczytałam przy większych odległościach powinna być zastosowana grubsza rura, u
          nas jest 11 cm średnicy. Hmmm... no nie wiem co jeszcze napisać, po prostu póki
          co działa, łazienkę mam funkcjonalną i mam nadzieję że tak zostanie. Okapy też
          powinno się niby wieszać 60 cm nad płytą elektryczną a u wszystkich moich
          znajomych wiszą wyżej i spełniają swoje funkcje.
    • dragonia i jeszcze coś.... 19.07.05, 14:33
      Mój malarz z lubelskiego na zakupioną przez nas nowa linię farb z Nobilesa
      powiedział, ze to jakś podróba nie to co Dulux. Ale, ze kolory Nobiles miał
      dokładnie takie o jakie mi chodziło , to właśnie to kupiliśmy. Mój kolega z
      pracy właśnie też ropbi remont w mieszkaniu - jego malarz twierdzi, że tylko
      Dekoral to pożądna firma. Malarz, którego chciałam wynająć z warszaway i to z
      polecenia powiedział mi przez telefon, że on jedynie Fluggerem maluje i ma
      zniżki w jakimś punkcie. Także jak widać co "fachowiec" to obyczaj hehehee

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka