Dodaj do ulubionych

Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.?

07.09.05, 14:51
Czytam wypowiedzi na temat cen mebli do kuchni i zcina mnie z nóg. Mam zamiar
wymienić meble, a właściwie muszę to zrobić. Kuchnia jest malutka, ma 2,9 m
długości i 2 m szerokości, wszystkie meble, lodówka i kuchenka musza zmieścic
sie na jednej ścianie 2,9 m. Wydawało mi się, że za te kilka szafek (ok. 6)
nie powinnam wydac więcej niż 2, no może 2,5 tys,ale z tego co wyczytałam na
tym forum raczej będzie to niemożliwe, ludzie, czy te meble na prawde są
takie drogie, czy po prostu osoby piszące tutaj wybierają jakieś kosztowne
firmy???
Obserwuj wątek
    • Gość: nana Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.05, 15:13
      Kuchnie są i tanie i drogie. To tak jak z garniturami tzn możesz kupić na targu
      za 150-200 zł (i wiadomo ci Ci się z nim stanie po pierwszym czyszczeniu) ale
      możesz iść do sklepu i kupić za 1000 zł. To samo masz z kuchniami. Widziałam
      kuchnie i za 1200 zł (i tej bym się wstydziła), ale widziałam też za 7000 zł (i
      ta była b. ładna). To zależy od zasobności portfela, gustach, upodobaniach.....
      • mrowkojad2 Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? 07.09.05, 16:43
        Ja to wszystko wiem oczywiście, sama wolę zapłacić raz więcej niż potem wydawac
        kasę na poprawki i naprawy, chodzi mi bardziej o to, że moim zdaniem 2-3 tysie
        za kilka szafek to już jest dużo, a czytałam tutaj o kilkunastu tysiącach
        wydanych na meble i że dopiero wtedy wyrób jest solidny. Interesuje mnie, czy
        solidnych mebli nie można mieć za kilka razy mniej i czy nie płaci się za
        jakieś designerskie fiu-bzdźu mające na celu wyciągnięcie z ludzi kasy. MOże
        ktos ma jakieś doświadczenia w tym względzie.
        • Gość: daro Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? IP: 193.24.24.* 08.09.05, 12:11
          moim zdaniem właśnie tak jest..
          płącisz grubą kasę za "designerskie fiu-bzdźu " no i za płace całej firmy
          zwanej studiem kuchennym.

ja mam szafki z zawiasami i mechanizmami bluma, blat na wys 90cm, górne szafki
          wys 96cm.. i parę sztu niestandardowych.
          Blat 4.2cm

Całość zabudowy o dł. około 6.5m...
          koszt 4.5000
          uważam że to tanio biorąc pod uwagę, że firmy życzyły sobie ...od 15000 w górę
    • bussie Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? 07.09.05, 17:00
      Mamy takie same wymiary kuchni i taki sam problem - zob.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=653&w=28118607&a=28475878
      W BRW TRAFFIC wychodzą poniżej 2 tys., ale bez uchwytów, listew wykończeniowych
      i wyposażenia. Poza tym mnie zależy, żeby dolne szafki podnieść na wysokość
      min. 90-95 cm (bo mam 1,8 i tak byłoby wygodniej)i tu zaczynają się schody. Tu
      się nie da, tam trzeba dopłacić. Wszyscy piszą, że najważniejsze są dobre
      zawiasy i szuflady. Ale jutro jedziemy do stolarza i zobaczymy (powiedział, że
      MDF folia od 550 do 1250 za mb kuchni). Pozdrawiam
    • Gość: Ola Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? IP: *.pg.com 07.09.05, 18:22
      Witam!
      moje mebelki kupowałam z www.extrameble.com - zapłaciłam 4000 zł za 5 metrów
      zabudowy z montażem, z czego większość to góra + dół. Mebelki mają już 1,5
      roku, na razie bez żadnych problemów, bardzo ładne!, MDF folia. Jedyne czego
      żałuję, to plastikowych klamek zamiast metalowych - niestety jak się
      zorientowałam, było już za późno.
    • mrowkojad2 Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? 08.09.05, 10:36
      Zastanawiam się jeszcze nad meblami z Ikea, oglądałam katalog i wychodzi mi, że
      za same meble bez montażu,uchwytów itd. wyjdzie mi jakieś 2500. Ale mam problem
      z dolnymi szafkami, bo moje z kolei nie moga mieć więcej niż 80 cm wysokości, a
      IKEA robi wyższe, przejadę się tam i dowiem wszystkiego.
      • Gość: CITROEN5 Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.05, 21:33
        MOI MILI PRACOWAŁEM W TYM FACHU . PARĘ UWAG . POLICZ CENĘ MATERIAŁU NA MEBLE .
        STOLARZ LUB FIRMA DOLICZA OD MIN 70% DO DOWOLNEJ SUMY , ZALEŻY OD WIELU
        CZYNNIKÓW . TO JEST ROBOCIZNA . NAJSKROMNIEJ TO ZAPROJEKTUJ MEBLE NIECH DOTNĄ
        PŁYTY PRZYWIEŹ JE DO DOMU . SĄ REWELACYJNE SKLEPY Z DODATKAMI JAKIE CHCESZ .
        SKRĘCENIE MEBLI JEST BANALNIE PROSTE ORAZ ZAMONTOWANIE DODATKÓW . TANIEJ SIĘ NIE
        DA .
        JEŚLI CHCESZ STOLARZA LUB FIRMĘ TO MEBLE LICZY SIĘ TEŻ Z GRUBSZA NA METRY BIEŻĄCE
        OD 1500 ZŁ ZA METR BIEŻĄCY . LICZĄC ILOŚĆ MATERIAŁU W IKEA MEBLE SĄ BARDZO DROGIE
        TO SĄ TAJNIKI KOSZTÓW ALE CHCEMY MIESZKAĆ PIĘKNIE CO OCZYWISTE I NALEŻY WYDAĆ
        JAK NAJWIĘCEJ ILE SIĘ MA . NAJWYŻSZEJ KLASY MEBLE TO DREWNO KLEJONE , PEŁNE LUB
        ARTYSTYCZNE DREWNIANE . SZCZYT SNOBIZMU / JEŚLI KTOŚ TO LUBI TO W DOBRYM
        ZNACZENIU / TO DREWNIANE ARTYSTYCZNE ANTYKI NP. GDAŃSKIE .
        • Gość: daro Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? IP: 193.24.24.* 13.09.05, 09:33
          zgadzam się całkowicie...ja bym tylko dodał, ze to "min 70%" to chyba rzadko
          występuje.
          sam zwiedziłem sklepy z dodatkami, mechanizmami.
          sami zrobiliśmy projekt korzystając z programiku z jakiejś gazetki.
          sami rozrysowaliśmy szafeczki...
          zamówiliśmy, skręciliśy...
          i co ..
          w naszym przypadku narzut firm (typu studio kuchenne) w stosunku do tego co my
          zapłaciliśmy ostatecznie to było min 120%
    • bussie Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? 13.09.05, 18:18
      Jestem z powrotem. Stolarz (po pomiarze darmowym) wycenił moje mebelki - MDF
      folia. A więc dół: narożna trapezowa pod zlew 90x90, zabudowa piekarnika i
      płyty 60 i 60cm z trzema szufladami na gary. Góra: narożna 60x60, zamknięta 30
      cm, nad okap 60 cm i witryna 60 cm, a jeszcze z drugiej strony narożnej na
      zakończenie otwarte półki zaokrąglone 30 cm. I jeszcze bufet na drugiej
      ścianie: 2x szafki 50 cm i szuflady 40 cm. Wszystko na zawiasach i prowadnicach
      bluma (ale bez tandemboxów). Plus listwy wykończeniowe, blaty, cokoły, uchwyty,
      wyższe nóżki, montaż.
      UWAGA CENA: 3300,00 - więc można. Gość ma "salon" pod Myślenicami - jak
      będziecie jechać na weekend do Zakopanego to sobie obejrzyjcie (10 wzorów), ale
      z montażem tej ekspozycji się nie postarali. Z tym facetem w sklepie to nie ma
      o czym rozmawiać (ja chyba więcej wiem o meblach kuchennych po lekturze postów
      na forum). Na razie nie polecam, bo nie sprawdziłam, ale ze względu na cenę
      poważnie się zastanawiam.
      W Krakowie najtaniej, jakościowo nieźle, choć nie na blumie wyceniali mi bez
      bufetu 2700, z bufetem 3700.
      A jak mnie będzie stać to sobie wymienię kiedys te szuflady na tandemboxy i już.
      Pozdrawiam wszystkich, których tak jak mnie nie stać na superwypasione mebelki.
      Tych, których stać tez pozdrawiam:)
      P.S. Przepraszam za tak długi post.
    • Gość: sylvia Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? IP: *.dami / 81.15.189.* 13.09.05, 19:42
      Moja wizyta w kolejnym miejscu typu "STUDIO MEBLI KUCHENNYCH" ponownie
      zakończyła się na niczym. Mam bardzo małą kuchnię a cena za meble (bardzo
      prosty model) po raz kolejny wyniosła przypuszczalnie ok. 5 tys. złotych. Z
      braku funduszy postanowiłam omijać te "STUDIA" dużym łukiem... Planuję za to
      wybrać się do składu z elementami meblowymi firmy LUPUS (Rzeszów, ul. Wspólna
      2). Podobno mają oprócz blatów, frontów z MDF (dosyć duży wybór) także korpusy
      (duży wybór rozmiarów, ale nie wiem z jakiego materiału). W desperacji
      pomyślałam, że kupię te elementy, dokupię zawiasy BLUMA, jakieś gustowne
      uchwyty i sama z pomocą znajomych lub ewentualnie fachowca połączę to wszystko
      w całość. Macie za soba podobne doświadczenia? Będe wdzięczna za inspirację...
    • Gość: BK Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? IP: *.devs.futuro.pl 14.09.05, 11:10
      to zależy z czego są wykonane szafki i gdzie znajduje się firma wykonująca je.
      Przykład za te same szafki z identycznego materiału w Warszawie policzono mi 9
      tys. a w Sokołowie Pol. 4 tys. Szafki są dobrze wykonane, mało tego fachowcy na
      miejscu dopasowywali je przez cały dzień do strasznie krzywych ścian i
      dokładnie posprzątali po zakończonym montażu. W cenę wliczony był transport i
      koszt montażu a miasteczko leży 100 km. od miejsca mojego zamieszkania ....
    • madziapaw Re: Czy kuchnia może kosztowac 2-3 tys.? 15.11.05, 12:18
      Własnie jestem w trakcie remontu i urządzania mojej już drugiej kuchni. Piewszą
      trzy lata temu urządziłam z meblami zamówieonymi pod zabudowę u salonie mebli.
      Za 3 metry długości, szafki narożne wiszące i stojące, ładne fronty zapłaciłam
      3250 zł. Do tego doszedł zakup zlewu pod zabudowę, bateri, listewek
      wykańczających itd. Tym razem postawiliśmy na znajomego Pana Pawłwa, któy w
      naszym starym mieszkaniu zrobił piękną szafę pod zabudowę z ankesem na TV i
      sprzęt, półki. Dowiedzieliśmy się, ze wykonuje takze meble kuchenne.
      Projekt kuchni pod zabudowę o długości 4 metry z szafkami na zmywarkę, kuchenkę
      i szufladami kosztuje nas ok 3 tyś zł z montażem. W sklepie o 2 razy wiecej.
      Niestey czekasz 3 tyg na meble. Muszisz dowiedzieć sie od znajomych czy nei
      mają kogos od mebli pod zabudowę. Sklep bierze prowizję, producent takze,
      doliczają koszty transportu itd. Ja polecam takiego fachowca jak nasz Pan
      Pawel.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka