Dodaj do ulubionych

lodówka niedaleko kaloryfera ??

IP: *.devs.futuro.pl 30.11.05, 13:33
niech ktoś mi powie czy tak może być że lodówka stoi niedaleko kaloryfera ale
przy ścianie po której lecą sobie rureczki małe miedziane do kaloryfera. czy
to nie będzie źle wplywało na lodówke ? na prace lodówki i jej mrożenie??
Obserwuj wątek
    • Gość: :-) Re: lodówka niedaleko kaloryfera ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.05, 13:48
      Lepiej jakby stała dalej, ale skoro się nie da inaczej... Popsuć to ona sie od
      tego nie popsuje.
      > przy ścianie po której lecą sobie rureczki małe miedziane do kaloryfera
      Kup w hipermarkecie budowlanym metr izolacji na rury (taka przecieta rurka z
      pianki) i załóż na te rurki na odcinku, gdzie stoi przy nich lodówka. Problem
      będzie rozwiązany:-)
      • dziewczyna-z-ferajny Re: lodówka niedaleko kaloryfera ?? 30.11.05, 14:26
        kurcze, mam ten sam problem. Lodówka musi stać w rogu - na jednej ścianie jest
        kaloryfer który i tak będzie wyłaczony ale na drugiej scianie - tam gdzie
        lodówka ma tył - sa 2 małe rureczki które sa gorące pomimo tego ze kaloryfer
        jest zakręcony (jakieś doprowadzające). Czyli izolacja rozwiąże mi ten problem?
        dodam ze nie mam innego miejsca na lodówkę w kuchni...
        • Gość: :-) Re: lodówka niedaleko kaloryfera ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.05, 16:08
          Powinna rozwiązać problem. Jesli rurki są naprawde gorące, to zamist tej
          piankowej izolacji spróbuj kupić taką z wełny mineralnej. Trochę droższa i
          grubsza, ale dużo trwalsza i lepsza.
          www.centralne-ogrzewanie.com.pl/ursa/ursa.html
          > sa 2 małe rureczki które sa gorące pomimo tego ze kaloryfer
          > jest zakręcony
          Trochę dziwne jest to co piszesz. Jeśli te rurki biegną tylko do 1 kaloryfera i
          jest on zakręcony, to powinny być chłodne. Skoro sa gorące, tzn. że płynie nimi
          woda, czyli zawór na grzejniku nie jest szczelny i przepuszcza.
          • Gość: kaszka Re: lodówka niedaleko kaloryfera ?? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 03.12.05, 08:08
            Zawory na grzejnikach nigdy nie są idealnie szczelne, chociaż nie mam pojęcia
            dlaczego. Fachowiec, który mi zmieniał kaloryfer powiedział, że przed zdjęciem
            kaloryfera należy zdjąć główkę pokrętła i podłożyć 2 grosze bo inaczej będzie
            kapać. I to jest podobno normalne.
            Poza tym nie wiem czy przepływ ma tu coś do rzeczy. Ta podgrzana woda gdzieś
            musi się podziać i nawet zakręcony zawór tego nie zmieni. Przynajmniej jedna
            rurka musi być gorąca.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka