Dodaj do ulubionych

czy pakować się w zmywarkę?

24.01.06, 14:22
Chodzi mi o to, że mam ostatnią szansę żeby zrobić przeróbki potrzebne do jej
podłączenia(woda, odpływ,kontakt) bo jak już zamówię meble to koniec. Po
długich przekonywaniach mojej drugiej połówki w końcu zgodził się, że możemy
to zrobić a zmywarkę kupić jak będzie kasa(wcześniej nie chciał słyszeć o
zmywarce bo zużywa dużo wody i światło itd.) Tylko że teraz ja zaczęłam się
zastanawiać czy jest sens kupować zmywarkę.

Kuchnię mam dosyć małą dodatkowo chciałam piekarnik na wysokości blatu(wobec
czego blatu roboczego będę miała tylko ok 80 cm).

Czy zmywarka rzeczywiście tak umila życie? Przecież gary i tak trzeba myć
ręcznie, a talerze przed włożeniem opłukać. I czy ewentualnie można ją
monować pod płytą gazową(czy jest to w ogóle możliwe)?
Obserwuj wątek
          • lolajna7 Re: czy pakować się w zmywarkę? 24.01.06, 16:09
            Gazową też mi się tak wydaje ale pytam naiwnie ;-) Po prostu mam problem bo
            zlewozmywak mam na rogu z jednej strony płytę gazową a z drugiej strony
            zlewozmywaka nie bardzo mam miejsce bo będzie ok70(góra)cm i znów meble
            równolegle do płyty gazowej :-(
        • zayzayer Re: czy pakować się w zmywarkę? 24.01.06, 19:38
          lolajna7 napisała:

> Ale czy można ją zamontować pod płytą gazową?Wiem że najlepiej zamonować ją
          > koło zlewu...
          > Jeśli ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć w sprawie przydatności zmywarki to
          > będę wdzięczna

Można zamontować pod płytą gazowa (oczywiście najlepiej wężem elastycznym), a
          co do garów, to ich szorowanie jest głównym zadaniem zmywarki :)

--
          Zielone flamastry są lepsze od czerwonych.
          • lolajna7 Re: czy pakować się w zmywarkę? 25.01.06, 12:20
            Zayzayer czy mógłbyś napisać coś więcej odnośnie montażu zmywarki pod płytą
            gazową? Kto to może zamontować(musi być specjalista?), jaka powinna być
            wysokość mebli żeby się wszystko pomieściło?Co jeszcze muszę wiedzieć zanim się
            za to wszystko wezmę?Takie rozwiąznie(tzn.zmywarka pod płytą) byłoby mi bardzo
            na rękę bo byłoby dobre dojście i blisko do zlewu

Jaką firmę zmywarki(60cm) polecacie. Chodzi o to żeby nie była zbyt droga ale
            oszczędna i dobra,cicha i co tam zmywarka jeszcze powinna.Jeśli to możliwe to
            podawajcie przybliżone ceny :-)
    • spad_ukp Re: czy pakować się w zmywarkę? 24.01.06, 20:14
      Witam,
      w swoim wątku napisałaś wszystkie zmyślone opowieści o zmywarce, że nie można
      zmywać garów, że dużo zużywa wody i prądu.

Osobiście mam zmywarkę i teraz życia sobię bez niej nie wyobrażam. Co do garów
      to wszystkie myję. Myję również blachy z piekarnika po pieczeniu kurczaka,
      frytkownicę. Po prostu wszystko czego producent nie zabrania.

Co do światła i wody, to zmywarka w najbardziej nieekonomicznym cyklu zużywa ok.
      17litrów wody. Ubródź w oleju gar 5 litrowy i spróbuj go umyś. Założę się, że ze
      trzy razy będziesz go pukać, czyli ok. 10-15 litrów na jeden garnek.
      Co do prądu, to zmywarka w cyklu zużywa ok. 0,99 - 1,15 kWh zależnie od
      energoszczędności. A jedna kWh kosztuje ok. 0,35 gr.
      Zmywarka to małe rachunki i wygoda. Polecam
    • Gość: ww Re: czy pakować się w zmywarkę? IP: *.012-5-65736b10.cust.bredbandsbolaget.se 24.01.06, 22:51
      Od 6 lat mam zainstalowana zmywarke pod plyta gazowa i hula jak nalezy, choc
      odstep miedzy zmywarka a blatem-plyta wynosi 15cm (meble sa wyzsze, niz
      przewiduje standard). Co do pobierania wody i swiatla-..wody ponoc schodzi
      mniej, jak twierdza madrzy tego swiata, podczas zmywania w zmywarce. A swiatla
      moja zmywarka nie pobiera wcale, bo nie swieci ;-)
      Jasne, ze warto przygotowac miejsce na zmywarke, nawet, jesli teraz jej nie
      kupicie. Ale o tym warto wlasnie pomyslec na etapie planowania kuchni, zeby nie
      musiec demontowac kuchni przy pozniejszym montazu zmywarki. A wiec- oczywiscie
      przypacze pradu i wody, oraz syfon pod zlewozmywakiem z bocznym odprowadzeniem
      dla brudnej wody, ale rowniez odpowiednia konstrukcja szafki: czyli nie ekstra
      mebel, ale np. w luce na zmywarke tymczasowo polki na bolcach, zeby latwo bylo
      je zdemontowac bez rozkrecania mebli.
        • lolajna7 Re: czy pakować się w zmywarkę? 25.01.06, 09:49
          Zayzayer czy mógłbyś napisać coś więcej odnośnie montażu zmywarki pod płytą
          gazową? Kto to może zamontować(musi być specjalista?), jaka powinna być
          wysokość mebli żeby się wszystko pomieściło?Co jeszcze muszę wiedzieć zanim się
          za to wszystko wezmę?Takie rozwiąznie(tzn.zmywarka pod płytą) byłoby mi bardzo
          na rękę bo byłoby dobre dojście i blisko do zlewu

Jaką firmę zmywarki(60cm) polecacie. Chodzi o to żeby nie była zbyt droga ale
          oszczędna i dobra,cicha i co tam zmywarka jeszcze powinna.Jeśli to możliwe to
          podawajcie przybliżone ceny :-)
        • Gość: ww Re: czy pakować się w zmywarkę? IP: *.012-5-65736b10.cust.bredbandsbolaget.se 26.01.06, 22:00
          w sumie meble maja 100cm wysokosci, bo jestem wysoka i taka wysokosc szafek
          jest dla mnie optymalna. Nad zmywarka jest pusta przestrzen, zaslonieta frontem
          drzwiczek, front jest o te 15cm wyzszy od samej zmywarki, tak aby zaslonic luke
          miedzy zmywarka a blatem/plyta gazowa. Mam nadzieje, ze wyrazam sie jasno. Sama
          zmywarka jest dodatkowo przykryta arkuszem stali nierdzewnej, zeby zaslonic od
          gory bebechy, jakie widac w zmywarkach do zabudowy. dzieki temu, po otwarciu
          drzwiczek zmywarki otrzymuje sie przestrzen na np. blachy do pieczenia, oraz
          mam dojscie do zaworu gazu do plyty. sama plyta gazowa nie opiera sie wiec o
          zmywarke, ale w pewnym sensie wisi w powietrzu, tj, pozostaje przestrzen miedzy
          oboma urzadzeniami. System dziala z powodzeniem 7 lat.
          • lolajna7 Re: czy pakować się w zmywarkę? 26.01.06, 09:34
            Ale troche mnie zdołowaliście, że nie mogę jej dać pod płytę gazową :-) bo w
            innym miejscu będzie ciężko ją umieścić a na pewno nieporęcznie. Tylko że ktoś
            pisał wyżej że ma zmywarkę pod płytą gazową. To jaka jest w końcu prawda?
            • krzyk007 Re: czy pakować się w zmywarkę? 26.01.06, 13:51
              Myślę, że to kwestia wyskości blatu. Typowa zmywarka Boscha ma wysokość 81cm
              (do 87cm - bo jest regulacja). Do tego dochodzi grubość płyty gazowej + pewnie
              jakiś odstęp, bo raczej nie powinna leżeć bezpośrednio na zmywarce.
              Tak, więc ostateczna wysokość blatu może być dość duża (normalnie robi się
              blaty na wysokości 85-90cm) i tu jest główny problem.
              --
              Krzych
              GG: 6118549
              "W sumie to bez różnicy ..."
                  • krzyk007 Re: czy pakować się w zmywarkę? 26.01.06, 15:32
                    > A czy nie można obniżyć tej szafki w której bedzie zmywarka i płyta? przecież
                    > szafki są na jakiejś tam wysokości od podłogi więc to jest już sprawa dobrego
                    > wymierzenia wszystkich urządzeń

Co chcesz obniżać? Tak jk pisałem, zmywarka ma wysokość min. 81cm i tego nie
                    przeskoczysz. No chyba żeby walec drogowy zastosować ;-)
                    --
                    Krzych
                    • krzyk007 Re: czy pakować się w zmywarkę? 26.01.06, 15:37
                      Chociaż tak sobie myślę, że teoretycznie można by się wkuć w podłogę, tudzież
                      nie kłaść płytek tam gdzie będzie stała zmywarka i zyskać kilka cm. Chociaż nie
                      wiem jak by to wyglądało w praktyce.
                      --
                      Krzych
                            • qr700 Re: czy pakować się w zmywarkę? 27.01.06, 03:05
                              wysokość zmuwarki wolnostojącej to 85 cm a zmywarki do zabudowy to 81,5 (+
                              regulacja) Wysokość szafek dolnych z blatem to najczęściej 85 cm Druga zalecana
                              wysokość to 90 cm. Przy 90 cm mamy lukę pod blatem okolo 5 cm (którą zaślepiamy
                              listwą w kolorze zmywarki lub mebla).To wystarcza do podłączenia węża gazowego
                              lub sztywnego łącza.ZMYWARKI NIE WPUSZCZAMY W PODŁOGĘ .Powod jednoznaczny - w
                              przypadku awarii musimy ją wysunąć z wnęki.
                              Co do marki produktu proponuje te sprawdzone i renomowane.
                              • lolajna7 Re: czy pakować się w zmywarkę? 27.01.06, 09:15
                                A jakie są sprawdzone i renomowane? Wiem że jest mnóstwo wątków na ten temat
                                ale właśnie dlatego problemem jest znalezienie odpowiedzi (na to pytanie) więc
                                jeśli możesz coś polecić to bardzo proszę :-)
                                I jeszcze jedno-czyli można montować zmywarkę pod płytą gazową? Bo rozumiem że
                                tak...
                                • Gość: gościówa Re: czy pakować się w zmywarkę? IP: 212.244.31.* 27.01.06, 12:57
                                  Pewnie się narażę wielbicielom zmywarek ale cóż ;-)
                                  Jeśli masz tyle kasy że nie szkoda Ci płacić za energię zużytą w zmywaniu to
                                  kupuj bez wahania . Jeśli masz lepsze powody do wydawania pieniędzy to zastanów
                                  się – póki co woda którą niewątpliwie zmywarka oszczędza jest tańsza niż
                                  elektryka – chyba że posiadasz w domu podgrzewacz do wody (elektryka !) to
                                  przemawia to za zmywarką. Jeśli do tego masz własne szambo za opróżnianie
                                  którego musisz płacić to też przemawia to za zmywarką (mniejsze zużycie wody).
                                  Zastanów się czy masz wystarczającą ilość naczyń żeby móc je gromadzić w
                                  zmywarce (chyba że oczywiście masz tyle kasy że nie szkoda Ci będzie włączyć
                                  zmywarkę dla 1 talerza ;-))) Popytaj wśród znajomych czy rzeczywiście używają
                                  zmywarki czy też stanowi jedynie bajer w kuchni ;-)
                                  Ja osobiście byłam bliska przekonania się do zmywarki właśnie dzięki osobom na
                                  forum ;-) ale po dłuższym namyśle jednak dałam sobie spokój. Ekonomicznie nie
                                  opłacałoby mi się to zupełnie. Dodatkowo 45 czy 90 minut działania zmywarki
                                  jest dla mnie nie do przyjęcia – w końcu nie stoję aż tyle przy zlewie ...
                                  oczywiście dzięki temu wszystko jest lepiej umyte i wyparzone ;-) ale powiedzmy
                                  sobie szczerze bez zmywarek też się da dobrze umyć i przeżyć bez wyparzania ;-)
                                  oczywiście mówię o normalnym umyciu a nie płukaniu pod zimną wodą tłustych
                                  naczyń
                                  dzięki brakowi zmywarki mam też więcej miejsca na inne rzeczy co w małej
                                  kuchni jest na wagę złota
                                  I to tyle ;-)
                                  Pozdrawiam :-)
                                    • Gość: Olo Re: czy pakować się w zmywarkę? IP: 212.160.172.* 30.01.06, 11:50
                                      Nie warte :))) ZMYWARKA TO ZMIANA FILOZOFII ZMYWANIA, bo nikt nie karze ci
                                      uruchamiać zmywarki dla jednego talerzyka to głupota. Zmywarka jest hermetyczna
                                      i nie ma szybki jak pralka oznacza to że możesz ją załadować najgorszym
                                      śmierdzącym syfem i nikt tego nie poczuje i nie zobaczy i może to sobie stac
                                      ile masz ochotę, gdy uznasz za stosowne że czas i pora odpalić sprzeta to
                                      sypiesz proszek i wciskasz "enter" i idziesz spać a rano czy po pracy wyciągasz
                                      gary i wkładasz do szafek. ZMYWARKA NI EWYMAGA BY PRZY NIEJ STAĆ i analizować
                                      czy juz jest pełna czy nie. Jelsi będzi epełna to j.w. Ludzie którzy odradzają
                                      zakup zmywarki myśla kategoriami zlewozmywakowymi tzn. że szybko trzeba zmyć by
                                      był porządek :))) Co do barku talerzy to kupujsze dodatkowy kaplet talerzy i
                                      sztućców i problem przestaje istnieć. Druga sprawa to wielkośc zmywarki i opcja
                                      1/2 .... było już na forum ale napiszę jeszcze raz. Zaleta zmywarki jest to, że
                                      zmywa dużo przy małej ilości wody i proszku co oznacza, że lepiej raz na trzy
                                      dni odpalić 60 niz co dzień 45 lub dwa razy dziennie 1/2 wkładu ponieważ
                                      różnice w zurzyciu wody sa niewielkie a gdy sie z sumują to bilans będzie
                                      wyglądał tak 60= ok.14 litrów, 2x45 ok. 20 litrów, 4x1/2 ok.25 litrów o energi
                                      elektrycznej już nie mówie. Pisze to z pełną swiadomościa bo miałem takie same
                                      obawy jak wszyscy którzy zamierzaj kupic zmywarkę. Zmień sposób myślenia i
                                      wyluzuj. Zmywarka domyje skrajnie zaschnięte talerze i gary w programie ECO 50
                                      st. sprawdzone i uruchamiaj ja w nocy to nie bedziesz analizować ile trwa
                                      zmywanie, może trwać i 2 godziny byle by zurzyła w tym czasie mało pradu i
                                      wody, a w nocy długi czas nie bedzie ci przeszkadzał, mało kto odpala zmywarkę
                                      w ciągu dnia chyba że na imprezie program 30 min. do kieliszkuw i talerzyków po
                                      cieście :)))Zmywarka to po kole najdonoslejszy wynalazek człowieka :)))/żart/
                                      sorki za błedy gdy szybko pisze to czasem wale byki :)
                                  • Gość: ww Re: czy pakować się w zmywarkę? IP: *.012-5-65736b10.cust.bredbandsbolaget.se 27.01.06, 14:03
                                    jasne, ze sie narazasz ;-), choc kazdy robi to, co lubi. Dla mnie zmywarka to
                                    przede wszystkim oszczednosc mojego wlasnego czasu, na ktorego nadmiar nie
                                    narzekam: w ten sposob zyskuje co najmniej godzine dziennie. Dla mnie zmywarka
                                    to koniecznosc wlasnie ze wzgledu na maciupenka kuchnie, a wlasciwie aneks
                                    otwarty na pokoj dzienny: nie mam miejsca na dwukomorowy zlewozmywak, ani nawet
                                    na okapnik-osaczarke na naczynia, wiec zmywarka rozwiazuje sprawe
                                    przechowywania i ukrycia brudnych naczyn oraz suszenia tych czystych, umytych.
                                    Poniewaz kuchnia jest otwarta, wiec nie bylo lepszego sposobu na szybkie jej
                                    sprzatniecie, zwlaszcza, gdy goscie na progu: gary do zmywary i mam porzadek.
                                    • lolajna7 Re: czy pakować się w zmywarkę? 27.01.06, 14:49
                                      A (odnośnie wysokości blatu i tego czy jest taka wysokość wygodna czynie) ile
                                      masz wzrostu jeśli mogę zapytać? Bo ja mam doświadczenie z wysokością blatu 85
                                      cm i boję się że 100 to będzie zbyt dużo. Czy zmieściłaby się(zmywarka i nad
                                      nią płyta) przy meblach o wysokości 95 cm z blatem?
                                      • Gość: ww Re: czy pakować się w zmywarkę? IP: *.012-5-65736b10.cust.bredbandsbolaget.se 27.01.06, 15:16
                                        1.72m. Zmywarka do zabudowy zmiesci sie spokojnie, bo ma regulowana wysokosc,
                                        ale nawet ze zmywarek wolno stojacych z reguly da sie odkrecic gorny blat i
                                        wpuscic pod blat kuchenny. Wazne jest, zeby zaprojektowac wystarczajaca ilosc
                                        miejsca we wnece, zeby zmywarka sie zmiescila: a wiec zadnych sztywnych rur z
                                        tylu, w glebi szafki, najwyzej elastyczny przewod gazowy, ktory musi przebiegac
                                        powyzej zmywarki, a nie za nia. Swiatlo luki na zmywarke musi miec tyle, ile
                                        planowana zmywarka szerokosci (45 lub 60cm), wiec tymczasowo nie wstawiaj
                                        zadnej szafki o adekwatnej szerokosci, bo wowczas podczas montazu zmywarki
                                        trzeba rozmontowac caly ciag kuchenny, zeby usunac zbedna szafke. Lepiej zrobic
                                        to, o czym pisalam wyzej, a wiec pozostawic pod blatem miedzy szafkami luke o
                                        odpowiedniej szerokosci, ewentualnie tymczasowo na bocznych sciankach luki
                                        (czyli de facto sa to zewnetrzne scianki sasiadujacych z luka szafek) umocowac
                                        koleczki i polozyc ruchome polki, zamknac luke drzwiczkami, ktore moga byc
                                        przemianowane na pozniejszy front zmywarki. A najlepiej kupic zmywarke od razu,
                                        razem z kuchnia. Zalety tego urzadzenia szybko docenisz! Zmywarka do zabudowy
                                        jest przystosowana do montazu pod szafkami o wysokosci 85cm, wiec tym bardziej
                                        zmiesci sie pod szafka 95cm.Zostanie pewnie niewielka luka, w sam raz, zeby
                                        kontrolerzy instalacji gazowych mogli skontrolowac szczelnosc podczas kontroli.
                                        U nas nigdy nikt nie kwestionowal takiej lokalizacji urzadzen.
                                      • Gość: Gosia Re: czy pakować się w zmywarkę? IP: *.crowley.pl 27.01.06, 16:37
                                        nie radzę montować płytu gazowej za wysoko.. potem (oczywiście zależy to od
                                        wzrostu ;) ) niektórzy nie mogą zajrzeć do większego garnka, bo już jest za
                                        wysoko...
                                        ogólnie ciąg z kuchenką może być nawet niższy, bo łatwiej się pracuje..
                                        Za to widziałam już zmywarke zainstalowaną na wysokości oczu, tak jak te
                                        piekarniki do zabudowy ostanio modne...
                                      • benkaluki Re: czy pakować się w zmywarkę? 01.02.06, 15:15
                                        Lojalna7,mam blat w kuchni na wysokości 90 cm,a mierzę 170cm-na codzień jest
                                        ok.,wyżej na 100%-nie!.Przy niektórych czynnosciach,np.mielenie mięsa,czy przy
                                        pracy z mikserem przenoszę się na stół-80cm,tam mi zdecydowanie wygodniej. A
                                        blat ma taką wysokośc,bo chciałam,żeby był na równi z parapetem...pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka