Dodaj do ulubionych

Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest MODNE?

IP: *.crowley.pl 27.03.06, 14:57
Jaki jest mniej więcej koszt urządzenia łazienki,wc (osobno) i kuchni? Czy
zmieszcze sie w 25 000zł? Zeby było ładnie i w miare nowocześnie...Kuchania
jest otwarta na pokój i ma ok.12m2, łazienka 5,5 m2 i wc 1,5 m2. Co jest teraz
modne, jakie kolory? Za wszystkie informacje będę bardzo wdzieczna...
Pozdrawiam serdecznie :-)
Obserwuj wątek
    • blaszany_dzwoneczek Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M 27.03.06, 15:06
      A ja polecam Ci się zastanowić nie nad tym co akurat jest modne, tylko co Ci się
      podoba, jest w twoim stylu i co jest "ponadczasowe". Bo jak to, co teraz jest
      modne, za rok, dwa wyjdzie z mody, to będziesz się gryźć, że masz tak niemodnie
      urządzone mieszkanie. Chyba, że zamierzasz skuwać kafle i wymieniać szafki
      kuchenne za każdym razem jak zmieni się moda.
      --
      s5.bitefight.pl/c.php?uid=17706
    • agnwr Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M 27.03.06, 17:37
      Widze że mamy ten sam problem, my tez niedługo odbieramy mmieszkanie i aż mnie
      głowa boli. Na całość chcemy przeznaczyć 50 tys. a jest to 100m, łaz, kuchnia i
      WC podobnych wymiarów jak twoje.nA RAZIE ODLĄDAM GAZETY I szukam nadchnienia, a
      potem będę szukać takich rzeczy ale jak najtańszych. dobrze jest tez pogadac z
      kimś kto ma to ju zza sobą, ma wtedy dużą wiedzę. Jak cos sie dowiesz to daj
      znac na priv
      pzdrw Aga
    • amoch1 Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M 27.03.06, 22:30
      niedawno remontowałam łazienkę założyłam, że będzie kosztowała ok. 15 tys. a w
      sumie wyszło ponad 20 tys... nie da się przewidzieć wszystkich kosztów, w
      trakcie prac okazało się że trzeba kupić jeszcze dwa zaworki, parę metrów
      kabli, więcej niż się wydawało klejów i zapraw itd. itd.
      sorrki ale wydaje mi się że 25 tys. na kuchnię i łazienkę to za mało...
      • Gość: happycow Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M IP: *.magma-net.pl 27.03.06, 22:49
        ja jestem w trakcie remontu - czasowo 1/2 za mną
        pierwotny plan to było 35tys na mieszkanie 65m2, teraz wiem ze w 50tys sie nie
        zamknę - wielu wydatków się nie przewiduje, albo liczy się w "zaokrągleniu" a
        potem okazuje się że nie policzyło się takich drobiazgów jak listew do kafli,
        wkładki do zamka, syfonu pod brodzik, cokołów albo transportu cięższych rzeczy
        (też nietania impreza)
        rady ogólne co do mieszkania - mówią że dobrze jak jest w jednej tonacji,
        zwłaszcza podłogi - bo potem przy otwartych drzwiach przy różnych podłogach w
        każdym pomieszczeniu mieszkanie wygląda jak kolorowy jarmark :)
        pozdrawiam i nie zazdroszcze początkującym remontowiczom :)
      • Gość: mala Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M IP: *.crowley.pl 27.03.06, 23:00
        tez nie zazdroszcze, uf jak dobrze,ze my to mamy za soba.Nasza lazienka-5m2 same
        materialy majstrow (czyli bez glazury, ceramiki, baterii) wyszlo
        1700zl.Robocizna 2,5 tys, ceramika (wanna,umywalka, wc) i baterie (prysznic,
        wanna,umywalka) niewiele w sumie jakies 1000zl.Kafle, nie pamietam ile w sumie
        ale kupowalismy Paradyz za 40zl/m2.Lustro (duuuuze)350zl.Poza tym pierdoly typu
        szafka (mamy za 200zl z Ikea, mozna drozsze), deska klozetowa, zaslonka
        prysznicowa i rura, na ktorej sie ja powiesi (w sumie z 50zl?).Brakuje nam
        jednej polki, osiwetlenia gornego i nad lustrem, dywaniku.Zamierzamy sie z tym
        zmiescic w 100-150zl.
    • aiczka Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M 28.03.06, 13:14
      My właśnie skończyliśmy remont łazienka+wc+kuchnia i zamknęliśmy się w tej
      kwocie. Łącznie z AGD (pralka+lodówka+kuchnia) i czterema szafkami do kuchni. Z
      materiałów najdroższa była oczywiście glazura. Radzę sprawdzić, czy upatrzonego
      wzoru nie można kupić taniej. W naszym przypadku okazało się np. że w markecie
      budowlanym kafelki były o 18zł/m2 tańsze niż w wielkim składzie glazury.
      W ogóle najlepiej zastanowić się z grubsza, ile na co przeznaczyć i starać się
      tego w miarę trzymać (chociaż zawsze się na czymś zaoszczędzi a z czym innym
      zaszaleje).

• Gość: happycow Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M IP: *.magma-net.pl 28.03.06, 22:23
        co do przekroczenia kwoty 50tys to narazie moje plany obstawiaja kwote 55tys.
        Jest to koszt ktory poniosłam (i jeszcze poniosę) na wszystko związane z
        mieszkaniem od jego odebrania (łącznie z kosztem inspektora budowlanego z którym
        odbieralam mieszkanie-200zl)
        z tym ze ja w ta kwote wliczam tez notariusza (prawie 3tys)
        co do mieszkania to kuchnia i lazienka zrobiona tak jak chcialam (ale bez tzw.
        wypasów) a poza tym szafa wnekowa, szafa do sypialni, materac, sofa, dwa biurka
        pod komputery i regal
        a z materialow kafle w cenie ok 45zl m2 i parkiet mozaika do pokoi
      • Gość: Onomatopejaja Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M IP: *.wro.vectranet.pl 05.06.06, 23:56
        ja zamierzałem wejść w średnią, może wyższą połkę , tj, Ravak, Roca,
        Poolspa, ...; moj wykonawca zbił mnie trochę z pantałyku paroma rzeczowymi
        komentarzami, z których trafiło do mnie to, że mieszkania i tak nie kupuje na
        całe życie ( mam nadzieję ), parę ładnych lat wytrzyma każdy asortyment o
        podstawowej jakości, przy sprzedaży kupujacy nie zwroci uwagi co mam
        zamontowane; po paru tygodniach i tak nie będzie sie zwracać uwagi na
        wirtuozerię (lub jej brak) projektantów; wziąłem sobie wszystko z Koła, ładne,
        w miarę tanie , zobaczymy ....
    • gienia41 Re: Jaki koszt lazienka ,wc i kuchnia - co jest M 13.06.06, 23:48
      Polecam sklepy internetowe, jeśli chcesz zaoszczędzić. Osobiście kupowałam w
      "Eurodomie", wszystkie rzeczy były tansze o 22% czyli o vat, a to bardzo dużo.
      Dostawa gratis, miła obsługa, duży wybór. Inne sklepy internetowe też mają podobne
      zniżki na produkty, musisz sobie poszukać. Płytki lepiej kupić renomowanych firm
      a oszczędzić można dużo kupująć np końcówki serii lub asortymentu.
      Kupiłam tak ładne hiszpańskie płytki, oryginalna cena to 127zł za metr, ja
      zapłaciłam 41zł za metr, bo na stanie mieli tylko 12m2. Można zrobić remont
      mieszkania szybko i drogo, albo najpierw spędzić kilka nocy w necie, i kilka dni
      w sklepach, ale wtedy napewno będzie dużo taniej.
      Co jest teraz modne?
      Np. wydzielanie w łazience strefy mokrej i suchej, w mokrej stosujemy płytki a w
      suchej możemy tylko pomalować lub założyć tapetę- to daje duże możliwości i
      zmniejsza koszty.
      Np. drewno w łazience, najlepiej egzotyczne ale nie jest tanie
      Np. fronty szafek kuchennych lakierowane na wszystkie kolory i wysoki połysk
      (tylko dla odważnych)
      np. szkło-znajduje coraz szersze zastosowanie i jest obecnie bardzo modne
      Nie wszystko co modne jest piękne i nie wszytsko co piękne jest modne. Twoje
      mieszkanie musi być odzwierciedleniem Twojej duszy, tylko wtedy będziesz się w
      nim czuć dobrze i wygodnie.
      Zycze powodzenia!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka