Dodaj do ulubionych

wanna z hydromasażem a jakość wody

03.07.06, 09:41
Witam, zastanawiam się nad zakupem wanny z hydromasażem ale obawiam się o
osadzanie się kamienia. Czy jakość wody ma wpływ? Czy zakłada się jakieś
specjalne filtry? A może zbadać wodę? Będę mieszkała w domu jednorodzinnym a
woda będzie z wodociągu miejskiego.
Obserwuj wątek
    • Gość: mosimo Re: wanna z hydromasażem a jakość wody IP: *.pppoe.mtu-net.ru 03.07.06, 20:20
      na 100% trzeba będzie zwracac szczególną uwage na dysze na nich lubi sie
      osadzac kamień.do takiej wanny kupuje sie specjalna chemię do płukania całego
      układu i do dezynfekcji.nie wiem tylko jak często sie to robi.natomiast ja z
      jednego powodu nie zdecydowałam sie na taką wannę.mało kto o tym mysli podczas
      zakupu.podczas uruchomienia hydromasarzu woda stygnie w ciągu 8 min. i trzeba
      dolewać ciepłej i wypuszczać tę chłodną.swoja funkcję spełniaja jedynie wanny z
      podgrzewaniem wody w układzie.No ale taka wanna kosztuje 20000-30000 zl.ja
      kupiłam ogromną wannę i leżymy sobie w niej 30 min.
          • Gość: Krop Re: wanna z hydromasażem a jakość wody IP: *.europe.hp.net 05.07.06, 15:14
            Zbankrutowałabyś raczej nie z powodu dolewania wody tylko z powodu tego że
            sensowna wanna z masazem (aby zabawa miała sens musisz się swobodnie wyciągnąć,
            woda musi cię całą zakryć i musi jeszcze zostać "luz" z kazdej strony) ma co
            najmniej ze 300 litrów. To że dolejesz ewentualnie kolejne 10 czy 20 bo ci
            wystygnie nie jest już chyba aż takim problemem, prawda?

Bankructwem jest właśnie za to opcjonalny przepływowy podgrzewacz wody w takiej
            wannie, który to ciągnie prądu jak cholera.
      • Gość: Krop Re: wanna z hydromasażem a jakość wody IP: *.europe.hp.net 05.07.06, 15:10
        Zdecydowanie przesadzasz. Wystarczy na początku wlać nieco cieplejszą wodę niż
        normalnie, potem ewentualnie trochę dolać jak ci za zimno... Ale I tak nie
        sposób wytrzymać przy włączonym masażu więcej niz ze 20 minut bo tak cię
        rozmasuje ze nie wyjdziesz z wanny o własnych siłach. A wanny mają przeważnie
        wbudowany elektroniczny termometr więc widzisz jaka jest temperatura wody.
        Takze to jest szukanie dziury w całym. Hydromasaż to taka przyjemność że w
        życiu bym z niego nie zrezygnował z tak błahego powodu.

Co do kamienia to masz rację, moze byc to problem. Należy regularnie (raz na
        miesiąc powiedzmy) czyścić instalację w wannie specjalnym preparatem
        (dezynfekcja to nieco inna para kaloszy). Inaczej rzeczywiście kamień moze
        zaszkodzić.
        • mosimo Re: wanna z hydromasażem a jakość wody 05.07.06, 23:39
          w sprawie kamienia to masz rację.Ja mam filtry w piwnicy więc tak tego nie
          czuję zarówno w pralce, zmywarce i tym bardziej w łazience.może Twoje argumeny
          są słuszne ale mnie w zupełności wystarcza zestaw hydromazażu podłączanego.mam
          raczej mało czasu na wylegiwanie sie wannie ale szybka strata ciepła była łatwa
          do stwierdzenia.wydaje mi sie że jeżeli będziemy się hydromasażować min. 3 razy
          w miesiącu to warto (podgrzewacz wody!!!!!) jeżeli nie to klapa!!!.mam b.duży
          dom i to nie jedyna wanna:)ale nie pamietam kiedy ostatnio mialam czas na
          hydromasaż!!!"nawet ten podłączony dodatkowo"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka