Dodaj do ulubionych

czym obudować wannę z hdromasażem?

IP: *.greennet.org.pl 03.11.06, 21:27
czy ma to jakieś znaczenie dla działania mechanizmu? czy można ją obudowac jak
tradycyjną wannę kafelkami?
Obserwuj wątek
    • Gość: Krop Re: czym obudować wannę z hdromasażem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.06, 02:06
      No niespecjalnie a przynajmniej nie wprost. Po pierwsze musi być dostęp
      powietrza do silnika. No ale to od biedy dałoby się załatwic szczeliną przy
      podłodze. Ale jest ważniejsza sprawa. Urządzenie jak każde inne może się
      popsuć. I musi być dostęp do bebechów w przypadku awarii. Jak wymurujesz
      obudowę wanny ytongiem tak jak to się zwykle robi ze zwykłą wanną no to umarł w
      butach i jakby co to totalna dewastacja. Także trzeba pokombinować i zrobić
      demontowalny ekran, który to potem oczywiście można pokryć płytkami. Ale musi
      pozostać demontowalny. Jest to trochę zabawy, nie każdy glazurnik się takiej
      pracy podejmie i będzie umiał ją wykonać, szczególnie jak wanna jest duża i co
      gorsza w nietypowym kształcie. Najłatwiej zdecydowanie kupić plastikowy panel
      zakrywający wannę - no ale brzydkie to jest bardzo. Ja zrobiłem demontowalną
      zabudowę, na bazie płyt wedi no i na to mozaika. Jest bardzo ładnie i w razie
      czego da się zdemontować ale na pewno nie każdy glazurnik by to umiał zrobić.
        • Gość: Krop Re: czym obudować wannę z hdromasażem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.06, 02:21
          Magnesy by tego nie utrzymały, razem z klejem i mozaiką to jest całkiem ciężkie
          (mimo że używaliśmy nie zwykłego kleju cementowego tylko epoksydowy, baliśmy
          się z glazurnikiem że to się zrobi za cieżkie). Trzyma to się nastepująco. Do
          ścian z obu stron, pionowo, między wanną a podłogą, jest przymocowany solidny
          kątownik. Dodatkowo pośrodku łuku wanny (narożna) z tego kątownika jest
          zrobiona "noga", zamocowana do podłogi - i do tej nogi i kątowników po bokach
          jest mocowany dwuczęsciowy ekran, na dwie śruby z każdej strony. Wedi ma tą
          zaletę że można bardzo łatwo i dokładnie zrobić dowolny kształt i nie
          odkształca się on, także ładnie i łatwo wyprofilowaliśmy łuk idealnie taki jak
          łuk wanny. Oczywiście możnaby się również bawić karton gipsem i przy odrobinie
          cierpliwości zrobić to samo. Pod "rant" wanny podkleiłem kostki ze styropianu,
          by ekran miał się o co zaprzeć efektem czego pasuje idealnie. Mocowany jest
          tylko do boków i do nogi, plus opiera się u góry na styropianach no i stoi na
          ziemii. Szczeliny wszystkie poza podłogą oczywiście załatane silikonem. Śruby
          niestety muszą iść od zewnątrz, przez mozaikę, wiec je widać - no ale tego sie
          nie dało uniknąć bo w końcu to się musi trzymać na czymś. Dopływ powietrza jest
          jak myślisz - jest dziura na nogi, zrobiona bez "sufitu", ma tylko płytki po
          bokach i w głębi. Aha, no i jeszcze w jednym z tych ekranów jest zrobiona
          rewizja w miejscu gdzie jest elektronika wanny, także jak się przepali
          bezpiecznik to nawet nie będę musiał zdejmować ekranu tylko wyjmę rewizję.
          Rewizja jest już na magnes i obleciana dookoła silikonem, w końcu mam nadzieję
          jej prędko nie musieć ruszać.

Mam nadzieję że udało mi się napisać zrozumiale ;-) Jakby co - pytaj.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka