Dodaj do ulubionych

Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens??

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.06, 13:53
Witam
Wacham się pomiędzy tymi dwoma firmami przy wyborze pralki.
Poradźcie proszę która firma robi solidniejsze pralki, mało awaryjne.
Albo może jakąś inną firmę jeszcze wziąść pod uwagę przy kupnie pralki??
Z góry dzięki
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: orchid11 Re: Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens?? IP: 213.17.223.* 17.12.06, 14:29
      wybierając między electroluxem a bliźniaczymi pralkami boscha/siemensa wybrAŁbym boscha albo sieiemnsa. electrolux robi pralki ok, ale problemy są z serwisem, no są bardziej awaryjne. ja mam siemensa i sprawuje się świetnie! no jak masz dużo kasy, i chcesz mieć pralkę perpetum mobile, full wypas (choć o ochydnym wyglądzie), jakości premysłowej to kup miele. najtańsza, najzwyklejsza ich pralka kosztuje 3700. a taka ładniejsza, troche przydatnych bajerów (identyczne bajery jak w boschu czy siemensie) to kosztule bagatela 6500zł...
      • vascator Re: Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens?? 17.12.06, 14:52
        Jesli chodzi o pralki ladowane od frontu-wielkiej roznicy w jakosci niema.Ale
        uwaga-Czesci do boscha sa masakrycznie drogie,Do electroluxa natomiast sporo
        tansze.Jakosc to mniej wiecej to samo.Lecz jesli chodzi o pralki ladowane od
        gory-Tu tylko electrolux wchodzi w gre,gornoladowane bosche sa "srednie" jesli
        chodzi o jakosc,natomiast electrolux robi jedne z najlepszych toploaderow.Jako
        ciekawostke dodam,ze bosch jest made in łodż ;]
          • vascator Re: Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens?? 20.12.06, 15:49
            Jesli tak bardzo chcesz bosha to go wez.Troche roznicy w cenie jest,ale bosche
            frontowoladowane to naprawde solidne pralki.Zamiennikow jest bardzo duzo,i sa
            sporo tansze.Chcac nie chcac,za czesci do bosha tak czy siak zaplacimy troche
            wiecej niz do electroluxa.Bosh jednak nie pada czesto[ele tez nie].Biez to co ci
            sie podoba-i modl sie i jeszcze raz modl sie,bo jakosc bardzo zalezy od danego
            egzemplarza.
    • wiedzmiatko Re: Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens?? 22.12.06, 21:32
      Ja mam konkretniejsze pytanie - wiem że wszystkie trzy firmy są wymienione jako
      'pożądne' - chodzi mi o wybór pomiędzy:
      Siemens WM 12E460PL (możliwość zmniejszenia wirowania)
      Bosch WAE24460PL (da się zamontować pod blatem)
      Electrolux EWF 16981 (zapunktowali mi systemem Direct Spray)
      Piorę często, ale zwykle małe wkłady, sporo tkanin delikatnych. Potrzebuję
      bębna, w którym da się zmieścić np. śpiwór lub koc. Pralka ma być niezawodna i
      tania w ekploatacji...

• Gość: orchid11 Re: Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens?? IP: 213.17.223.* 22.12.06, 21:47
        po pierwsze:vascador-co ty pieprzysz z tym modleniem?!ja mam w chacie wszystko boscha/siemensa i już od roku chodzi rewelacyjnie!!! nic się nie psuje, nioe modliłem się.
        po drugie:pikie-lepiej kupić pralkę droższą a solidniejszą, która mimo drogich części jest dobra bardzo jakościowo
        po trzecie:jak wszcześniej wspomniałem wszystko amm boscha i siemensa-wszystko sprawuje się jak naeży, nie psuje, jestem zadowolony.
        po czwarte:wiedzmiatko- mam siemensa wm12e460pl. pralka ma 1200 obortów, oczywiście można zmniejszyć je do zera. max. ilść obrotów jest zależna od programu, czyli: np. dla syntetyków pralka sugeruje nam 800 ale możemy zmniejszyć lub zwiększyc tak jak nam sie podoba. tylko dla wełny i delkatnych nie można nastawic więcej jak 800, ale mniej owszem, zawsze. zarówno w boschu jak i siemensie można zdemontować płytę górą i zamontować pod blatem-to są identyczne pralki jakbyś nie zauważył... electrolux-miałem, przerowbiłem ten system direct spra. do niczego to potrzebne! nawet jest wadą. on zrasza tylko szybkę, jak włącza płukanie to woda czysta miesza się z brudną z tej pompy od tego systemu i zbędnie brudzi. lepiej nie moczy, ani też pierze... bosche i siemensy mają ten system ale on ma takie zabieraki z dziurkami w jednej linii i one zrszają pranie podczas całego cyklu. myślę że w twoim przypadku dobrym wyborem będzie siemens-polecam z doświadczenia.
        • vascator Re: Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens?? 23.12.06, 10:22
          orchid11-Uwiez,bywaja egzemplaze,ktore sypia sie po miesiacu,pierwszym
          praniu,roku,dwoch,dzisieciu,siedmiu etc...Ale te sypiace sie szybko stanowia
          znakomita mniejszosc,co nie znaczy,ze sie nie trafiaja.Nic nie psuje sie od
          roku?-cierpliwosci ;]...

A jesli chodzi o roznice w cenie czesci electrolux/bosch

Na czesciach bardzo waznych[moduly sterowania,silniki etc]-jest to roznica ~200zl

Natomiast na duperelach w stylu pompka,szufladka,wezyk,hydrostat~70 zl

Wartosci przyblizone,ile sklepow,tyle propozycji cen.Sa to ceny czesci
          oryginalnych.Zamienniki sa tansze.
          • anatola_k Re: Pralka - Electrolux czy Bosch/Siemens?? 24.12.06, 10:44
            Ja mam od kilku lat pralkę AMIKI i jestem bardzo zadowolona.Wcale nie jest
            gorsza od porównywalnych parametrów prania, od innych firm. Owszem, raz mi
            wysiadł programator po gwarancji. Naprawa z wymianą kosztowała mnie 120 zł i
            była wykonana na drugi dzień po zgłoszeniu do serwisu. Taka sama awaria pralki
            moich przyjaciół ale produkcji jednej z wymienionych w tej dyskusji firm
            kosztowała ich 580 zł i czekali na programator 3 tygodnie !!!!! a mogli to
            naprawić tylko w serwisie firmowym.
            Pamiętaj,że wszystko może się popsuć nawet amerykański wahadłowiec, a co dopiero
            pralka.Zawsze warto się zastanowić nad kosztami ewentualnych napraw i
            dostępnością do części zamiennych.
            Wybierając pralkę zastanów się z jakich parametrów prania będziesz najczęściej
            korzystać, a które będą tylko ciekawostką dla Ciebie i tym się kieruj.
            Ja polecam AMIKĘ.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka