Dodaj do ulubionych

Udrażnianie rur - środki

IP: 217.149.246.* 10.04.08, 09:39
Oprócz Kreta jakie środki można zastosować do udrażnienia rur w
kuchni i łazience.
Obserwuj wątek
      • alux Re: Udrażnianie rur - środki 02.02.21, 20:23
        Kreta używać tylko w dramatycznych sytuacjach. Nie stosować go profilaktycznie. Należy pamiętać, żeby nalać gorącej wody, wsypać kreta i ponownie zalać gorącą wodą, po paru minutach bardzo dobrze przepłukać rury gorącą wodą. Złe stosowanie, słabe przepłukanie grozi powstanie nie do przebicia twardego zatoru z kreta. Tak było u mnie, trzeba było wymieniać rurę.
      • gagagigi Re: Udrażnianie rur - środki 13.02.21, 13:30
        Kret w granulkach jest najskuteczniejszy w cementowaniu kanalizacji. A jeśli chodzi o udrażnianie rur, to jego działanie jest tak samo skuteczne jak płyny do udrażniania, na przykład Melt, Rurex, HG, Hydraulik. Kret jest tylko najbardziej znaną marką, którą coraz więcej osób unika właśnie ze względu na to, iż Kret może skamienieć w rurach. Wiem, bo jestem hydraulikiem, od lat zajmującym się przepychaniem kanalizacji w Warszawie i znam setki różnych sytuacji, a nie tylko sytuację panującą w moim zlewie hydraulik-warszawa.net. Inni stosują sodę z octem i też dziwnym trafem, przez jakiś czas jakoś to pomaga. Wszystko zależy od tego jaką długość ma odpływ od zlewu i czy są spadki na rurach. Moim zdaniem najlepszym domowym sposobem udrażniania kanalizacji jest ręczna sprężyna. Ja natomiast pracuję na sprzęcie wuko, lub sprężyna elektryczna, ale są to już metody profesjonalne. Pzdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka