Dodaj do ulubionych

odliczanie kuchni od podatku

IP: 195.42.249.* 25.11.08, 13:06
nie wiem czy moge to zapytanie tutaj umiescic ale jakby nie bylo
dotyczy kuchni. Zastanawiam sie czy przy zabudowie kuchennej na
wymiar jest potrzeba faktury? Bez faktury byloby taniej:) Co moge
stracic co moge odliczyc od podatku i jak sie doliczyc zeby to
niefakturowanie mi sie oplacilo?
Obserwuj wątek
    • Gość: Kasia Re: odliczanie kuchni od podatku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.08, 22:58
      Bez faktury to bez gwarancji na meble i usługę montażu.Bez faktury to bez praw
      konsumenckich.Bez faktury to i bez pisemnej umowy.Warto się zastanowić co
      ryzykujesz.Kuchnia to nie jest mały wydatek.W razie wad nie masz żadnego
      dokumentu potwierdzającego zakup i żadnych praw.Dużo ryzykujesz.Ja taka odważna
      nie byłam i pomimo większego wydatku nie żałuję.Po dwóch latach użytkowania
      mebli okazało się,że folia na frontach zaczęła się odklejać.Nie była to wina
      producenta mebli tylko producenta frontów.Złożyłam reklamację i wszystkie (!)
      fronty zostały wymienione na nowe w ramach gwarancji.Stach pomyśleć co by było
      gdybym uległa pokusie i nie wzięła rachunku.Taką możliwość miałam ale musiałabym
      fronty zmienić na swój koszt co kosztowałoby mnie dużo więcej niż zakup bez
      rachunku.
      Nie ryzykuj.
    • Gość: Liczykrupa Re: odliczanie kuchni od podatku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.08, 18:13
      Gość portalu: kinia117 napisał(a):
      >jak sie doliczyc zeby to niefakturowanie mi sie oplacilo?
      Niefakturowanie jest korzystne tylko i wyłącznie dla tego kto sprzedaje,a nie
      dla tego kto kupuje.
      Sprzedający nie wykazuje obrotu to nie płaci podatku dochodowego min.19% od
      wartości netto.W razie wad wyrobu może się zawsze wymigać od reklamacji bo
      klient nic mu nie może udowodnić.
      Do tego popieranie szarej strefy powoduje,że wszyscy ponosimy koszty
      utrzymywania niby to bezrobotnych członków społeczeństwa.
      Płacisz podatek dochodowy? Płacisz ZUS? Płacisz składkę na Fundusz
      Zdrowia?Narzekasz,że płacisz dużo? Kupując bez rachunku wspierasz tych,którzy
      ukrywają swoje dochody i unikają tych obciążeń.Efekt? To Ty musisz płacić więcej
      i za siebie i za nich.
      Ten pozorny zysk w momencie zakupu w ogólnym rozrachunku Tobie się nigdy,tak na
      prawdę,nie opłaca.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka