Dodaj do ulubionych

Łazienka w płytkach Opoczno Africa, co zmienić?

24.04.09, 12:47
Witam!
Mam prośbę, moglibyście ocenić łazienkę, którą zaprojektowałam? Zdjęcia znajdują się na
img11.imageshack.us/gal.php?g=widokoglny.jpg
Ponadto mam pytanie odnośnie odległości między urządzeniami. Czy między przednią krawędzią WC, a wanną asymetryczną może być tylko odległość 50 cm? WC jest oddalone od ściany 30 cm i 30 cm od bidetu.

Nad WC i Bidetem chce we wnęce zamątować szklane bądź drewniane półki. Czy waszym zdaniem dobre jest rozmieszczenie urządzeń w łazience.
Obserwuj wątek
    • Gość: hottee Re: Łazienka w płytkach Opoczno Africa, co zmieni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.09, 16:46
      Wydaje mi się, że rozmieszczenie jest niezłe, ale zmieniłabym wannę na
      klasyczną, prostokątną. Będzie wtedy znacznie więcej przestrzeni przed wc i
      bidetem (chodzi nie tylko o wygodę użytkowania ale też wygodę sprzątania).
      Z innej beczki, nie za bardzo podoba mi się podkreślanie ołtarzyka wc za pomocą
      wyróznienia innym kolorem płytek. Taka dziwna moda ostatnio panuje i widzę, że
      też tak planujesz. Oczywiście co kto lubi i jeśli Tobie się tak podoba, to ok.
    • Gość: Vasi Re: Łazienka w płytkach Opoczno Africa, co zmieni IP: *.adsl.inetia.pl 25.04.09, 18:19
      Rozmieszczenie urządzeń sanitarnych jak najbardziej ok. Ale układ
      płytek mało ciekawy...pobawiłabym się tym zupełnie inaczej...:>
      Tylko musiałabym Ci zrobić wizualkę, bo tak ciężko się rozpisywać co
      i jak...ale jest pole do popisu :) Napewno nie dzieliłabym wysokości
      ściany paskiem z dekoru, to się źle kojarzy i jest mało
      wyszukane...Dodałabym też więcej brązowych płytek, bo jest trochę
      nudno. A gdzie stelaże podtynkowe do miski ustępowej i bidetu?
      Pozdrawiam.
      • evril24 Re: Łazienka w płytkach Opoczno Africa, co zmieni 28.04.09, 09:24
        Dziękuje za podpowiedz, sama się zastanawiałam nad tym dekorem na ścianie, ale za bardzo nie wiem jak go umieścić. Brązowe płytki będą jeszcze w obudowie wanny. Asymetryczną w rozmiarze 140x100 wybrałam dlatego, żeby łatwo było poruszać się po łazience. Poza tym planuje nad wanną i prysznicem zamontować podwieszany sufit z podświetleniem punktowym, aby dodać pomieszczeniu wyrazistości. Na podłogę planuje kupić ponadto brązowy dywanik shagee ze średnim włosemn aby było bardziej przytulnie. Za wc i bidetem będzie stelarz, a w miejscu, gdzie znajdują się jasne płytki będzie wnęka ze szklanymi półkami.

Tylko nadal nie wiem jak te płytki pozamieniać...
    • evril24 Re: Łazienka w płytkach Opoczno Africa, co zmieni 28.04.09, 11:59
      To zmiany jakie postanowiłam zrobić w projekcie.

img201.imageshack.us/gal.php?g=uoeniepodogi.jpg
      Do łazienki ponadto mam zamiar kupić baterie Kludi Zenta, a z czasem naprzeciwko prysznica zawiesić dwa długie lustra, żeby troche stworzyć złudzenie szerszego pomieszczenia. Płytki same w sobie są szkliste, więc odbijają światło. Trochę się boje, że mogą wymagać dużo pracy przy utrzymaniu czystości, ale z drugiej strony to nie jest wielki problem. Pod umywalką będzie szafka z półkami i zamykanymi nieprzeźroczystymi drzwiczkami, a nad lustro z tego samego drewna w kolorze olchy. Lustro po bokach będzie miało po 4 półeczki ze szkła,a środkowa część jest otwierana. Pralkę wstawię w kuchni, gdyż mam tam dużo miejsca pod zabudowę.
      • www.lazienki24.pl Re: Łazienka w płytkach Opoczno Africa, co zmieni 28.04.09, 13:04
        Witam,
        projekt bardzo mi się podoba. Bardzo fajne są te "schodki" z ciemniejszej glazury w okolicach wanny.

Zgaszam się również z Panią odnośnie wanny. Dzięki wannie asymetrycznej łatwiej się będzie poruszać w łazience.

Gratuluję projektu, a na zakupy zapraszam do naszego sklepu.

Pozdrawiam,
        Paula
        www.lazienki24.pl
    • maciek_ltd Re: Łazienka w płytkach Opoczno Africa, co zmieni 10.05.09, 14:37
      witam

z punktu widzenia wykonwacy takich łazienek proponuje skorygować górną linię
      płytki między oknem a wanną, tak aby nie trzeba by było wycinać zbędnych form.
      nie chodzi o trudność ale o efekt końcowy.

czyli cały układ pionowy obniżamy o wysokokość pionowego nacięcia na brązowej
      płytce

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka