Dodaj do ulubionych

Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę?

27.06.20, 13:25
Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę?

: oni tam napisali, że za względu na ciszę wyborczą forum zostaje zamknięte.
Dlaczego ci Admini blokują dyskusję na tematy nie związane z wyborami, a związane z tematyką forum?
Ja np. jeżdżę po bocznych drogach kraju i chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami.
Nie mam najmniejszego zamiaru naruszać ciszy wyborczej.

Toż to występek przeciw wolności słowa!

Np. w pewnej miejscowości na kielekczyźnie zobaczyłem, że Dom Rodzinny Majora Piwnika ps. "Ponury" stoi zamknięty na 4 spusty i nikt się tym nie interesuje. Nie piszę tutaj ni słowa o tym kto temu winien bo sam tego nie wiem.

Inny taki temat: w Ćmielowie zwiedziłem sklep z porcelaną gdzie filiżanka kosztuje 200 zł, a obrazek z Panną z perłą 50 000 zł. Wokół ni 1 miejsca, gdzie obiad zjeść można, ni Mc Donaldsa, życzliwy pan poleca miejsce za Orlenem, co wyglądem przypomina rozbiórkę w Otwocku, a stojący na rynku chłopaki (20-30), wszyscy razem nie mają w kieszeniach i 200 zł, ani nigdy na oczy takiej sumy nie widzieli...

no jest o czym pisać, ale nie dają...
Obserwuj wątek
    • feelek Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 27.06.20, 14:32
      W wątku na fkraj: Superkomputer..." gdzie nie ma ni słowa o wyborach z 28.6.2020, chciałem zawiesić wypowiedź:

"...Uważam, że to b. dobra wiadomość!
      Będziemy komputerowi zlecać każdy, najb. skompl. problem.
      Zadamy i inne pytania oprócz tego : "...czy istnieje Bóg..."
      PS. superkomp odpowiedział mi : Nie wiem na pytanie czy istnieje bóg
      agnostyk?

podtrzymuję: rozumiem, nie wolno o wyborach bo cisza, ale W OGÓLE to nie wolno forum kraj zamykać dla innych tematów!
    • n4rmoorr Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 27.06.20, 16:57
      Forum Kraj to takie jedyne forum gdzie admin tej strony jest czołowym hejterem PO .Gdzie łamane są prawa i wszystkie reguły Gdzie nie wolno pisać nic i zakładać wątków o tej organizacji.Za to wszystko można pisać o pisiorach i to w słowach co urągają normalnemu człowiekowi .Zwolennicy PIS którzy są użytkownikami GW i mają wykupiony abonament nie mają prawa głosu.FK to tygiel gdzie od rana do wieczora kwitnie hejt i spam.Tam nie porozmawiasz na tematy krajowe .Nawet wczoraj gościu wkleił wątek przed godziną 24 .I napisał będzie wam to świecił przez dwa dni .Szambo tak krótko to można nazwać .Sorry kolego że się przytuliłem do twojego zagadnienia.
    • sea_monster Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 28.06.20, 02:19
      Dlaczego forum Kraj jest zamknięte? Tematyką forum Kraj jest polska scena polityczna. Najwyraźniej Administracja doszła do wniosku, że trudno zachować ciszę wyborczą dyskutując o polskiej polityce i politykach. Nie bez znaczenia były pewnie także doświadczenia z poprzednich wyborów, gdy forum nie było zamykane.

Tematy które podajesz nie mieszczą się w tematyce forum Kraj. Co ma sklep z porcelaną do sceny politycznej w Polsce?

Wolność słowa nie polega na tym, że wypowiadasz się gdzie chcesz, kiedy chcesz i na jaki chcesz temat. W prywatnym medium to właściciel decyduje kto i na jakich zasadach może się wypowiadać.
      • feelek Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 28.06.20, 05:59
        Szanowna Pani Seamonster!

Dziękuję za wykład pt. co to jest wolność słowa i na czym polega.
        Pani nie rozumie, że fkraj może zawierać treści polityczne niezwiązane z wyborami?
        Sklep z porcelaną może być [ jak widać z mojego wpisu] tematem politycznym jak i wszystko: chodnik, trawnik, gastronomia...etc. etc.
        Czy można posługiwać się metodami ograniczania wolności słowa jak państwo? Można. Należy jedynie uważać aby nie używać posiadanej władzy [tu władzy Admina forum] do nadmiernej rozbudowy swojego ego. Admin forum, podobnie jak stróż nocny, musi uważać aby nie stanąć przed zarzutem, że używa swej mikrowładzy aby pokazać światu, że może czegoś komuś zabronić w ten sposób odreagowując swoje klęski na rozmaitych innych polach.

Przy okazji: czy pani wie, że uważają, że pani zniszczyła Forum Kraj swoją działalnością?
        Nie jest to opinia pieniacza tylko b. inteligentnego forumowicza, skądinąd matematyka - informatyka, mojego kolegi, forumowicza od 15 lat.
        I czemu tak podchodzicie do p. znanego powszechnie jako Ryjek {Zapity Ryj, Stanpan & 20 nicków); po co ten festiwal wycinania go codziennie po kilka razy? To ośmieszanie forum kraj, które zdaniem wielu jako miejsce wymiany intelektualnej - przestało istnieć.

• wariant_b Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 28.06.20, 13:42
          feelek napisał:

> Przy okazji: czy pani wie, że uważają, że pani zniszczyła Forum Kraj swoją działalnością?

Nie, Forum Kraj zostało przetrącone już dawno, dawno temu, jeszcze za czasów siwej.
          Kiedyś robiło za następcę Aquanetu i najpoważniejsze forum dyskusyjne gazety o wszystkim,
          teraz tą rolę przejęła emama. Na emamie nie ma ciszy wyborczej, jak na "forach politycznych"

jest:
          O północy z piątku na sobotę (26/27.06) zaczyna się cisza wyborcza i trwa do zakończenia
          głosowania w Polsce, czyli minimum do godz. 21.00 w niedzielę 28 czerwca.
          Prosimy o przestrzeganie ciszy wyborczej, w tym o niedopisywanie się do starych wątków wyborczych.

zamiast:
          W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą informujemy, że komentowanie na forum Kraj
          zostanie czasowo zawieszone.

chociaż emama wykazuje kilkukrotnie większy ruch niż Kraj, a polityki tam nie brakuje.

Siwa zdaje się była socjoterapeutą i wydawało się jej, że forum jest bardziej zakładem
          wychowawczym niż projektem informatycznym. Postanowiła je wyleczyć i zaczęła od Kraju.
          Obecny skład administracji wydaje się kontynuować ową koncepcję. Dalej nie ma śladów
          próby współpracy z użytkownikami, a Administracja wszystko wie lepiej. I ciągle nie dorobiła
          się podstawowych narzędzi do administrowania dużym forum i komunikacji z użytkownikami
          - zostały protezy z czasów początków forum, w tym mailowe lub listowne zgłaszanie problemów.
          Po prostu brakuje osoby, która umiałaby zaprojektować coś więcej niż tylko ozdobniki graficzne.

Sea_monster nie ma tego autorytetu co jego poprzedniczka giwi, ale moim zdaniem radzi sobie
          jak może, a jako aes może naprawdę niewiele. Nie jest osobą decyzyjną i administratorzy mogą
          robić na forach, które firmuje, co zechcą. I tak pretensje będą do niego. Że coś zrobił, lub nie.
          • feelek Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 28.06.20, 19:42
            Wariant: "...Siwa zdaje się była socjoterapeutą..."

w pierwszym odruchu przeczytało mi się:
            ... Była socjopatą...
            mam takie wrażenie, że Admini to w znacznej części to ludzie z problemami.
            Nie może być inaczej gdy oni MUSZĄ z natury swego działania zwalczać w sobie takie niepiękne odruchy jak zemsta kaprala: mam taką mikrowładzę i zrobię wszystko aby z niej skorzystać. A jakie to extra uczucie powiedzieć jakiemu pieniaczowi NIE!
            • wariant_b Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 29.06.20, 12:01
              feelek napisał:

> mam takie wrażenie, że Admini to w znacznej części to ludzie z problemami.

Pewnie coś z racji masz, ale obstawiałbym raczej kłopoty ze zdrowiem niż problemy z psychiką.

> Nie może być inaczej gdy oni MUSZĄ z natury swego działania zwalczać w sobie takie
              > niepiękne odruchy jak zemsta kaprala...

Z tym pewnie jest jak z eksperymentem Zimbardo - ludzie, którzy wcześniej nie mieli takich odruchów,
              nabywają je próbując wcielać się w jakąś rolę. To jest to, co nie podobało mi się u siwej i dalej nie
              podoba mi się u jej następców - ktoś tak tych adminów i aes-ów ustawia. Do roli kaprala.

PS.
              Siwej nie znałem osobiście. Ci co ją znali, mówili, że była to całkiem miła i sympatyczna osoba.
              Zrezygnowała ze względu na poważne problemy zdrowotne.
      • feelek Re: Dlaczego admini forum kraj łamią netykietę? 28.06.20, 09:12

SeaMonster:
        "> Wolność słowa nie polega na tym, że wypowiadasz się gdzie chcesz, kiedy chcesz
        > i na jaki chcesz temat. W prywatnym medium to właściciel decyduje kto i na jaki
        > ch zasadach może się wypowiadać. "

To jest tak piękna wypowiedź, że nie mogę sobie odmówić:

Wolność słowa: Nie polega rzekomo na tym, że swoją kwestię związaną z wybranym sobą tematem wypowiesz w dowolnym wybranym przez siebie miejscu o wybranej przez siebie porze.

Musi zatem ona [ wolność słowa] polegać na tym że wypowiesz to na co ci pozwoli w określonej przez niego porze i miejscu.
        Kto? Właściciel np. prywatny decyduje, że np. Ty, ale nie ty na zasadach takich, a nie innych
        możesz się na jakiś, ale nie każdy temat wypowiedzieć.

I na tym polega wolność słowa.
        Przynajmniej zdaniem p. SeaMonster.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka