Dodaj do ulubionych

Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątku.

27.06.20, 17:21
Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątku z freligia i przeniesienie go na Oślą ławkę.
Jaki punkt netykiety został złamany?
Czy to było z powodu takiego, że ktoś tego zażądał?
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 27.06.20, 19:58
      feelek napisał:

> Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątku z freligia i przeniesienie go na
      > Oślą ławkę.
      > Jaki punkt netykiety został złamany?
      > Czy to było z powodu takiego, że ktoś tego zażądał?

"Dlaczego moja wypowiedź została skasowana?

Wypowiedź musiała naruszyć Regulamin, być sprzeczna z zasadami Netykiety lub mocno odbiegać od tematyki forum. Pozwalamy na publikację dowolnych poglądów, o ile ich głoszenie nie jest niezgodne z prawem. Nie ingerujemy w wolność słowa, chcemy tylko, żeby na forum było mniej spamu i wulgaryzmów. W przypadku rażących naruszeń Netykiety, administracja forum może usunąć wszystkie posty sprawcy z okresu, w którym naruszanie wystąpiło.
      Informacje o przyczynie usunięcia są udzielane tylko autorom usuniętych wypowiedzi i tylko listownie - na maile wysłane do forum@agora.pl lub do administratorów społecznych danego forum."

forum.gazeta.pl/forum/0,62499,2476645.html
      Naprawdę uważasz, że ten wątek jest zgodny z tematyką forum Religia?

S.
      • wariant_b Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 27.06.20, 21:56
        snajper55 napisał:
        > Informacje o przyczynie usunięcia są udzielane tylko autorom usuniętych
        > wypowiedzi i tylko listownie - na maile wysłane do forum@agora.pl lub
        > do administratorów społecznych danego forum.
        "

A tak przy okazji zapytam, czemu administracja domaga się korespondencji na adres forum@agora.pl
        skoro Regulamin nie zna takiego adresu i każe korespondencję kierować na adres pomoc@agora.pl
        lub na piśmie na adres Agory (Agora S.A., ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa) (tel: 42 631 60 90)?
        Skoro powołujemy się na Regulamin, to może warto się go trzymać lub go zaktualizować.

Aha, jeszcze jedno pytanie - czy moderatorzy odbierają pocztę na ich adres wygenerowaną przez
        formatkę zgłoszenia do opiekuna forum - bo nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem,
        a testowałem kiedyś, czy ten kanał komunikacji w ogóle działa.
        • snajper55 Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 27.06.20, 22:18
          wariant_b napisał:

> Aha, jeszcze jedno pytanie - czy moderatorzy odbierają pocztę na ich adres wyge
          > nerowaną przez formatkę zgłoszenia do opiekuna forum

Nie wiem jakie adresy są "generowane przez formatkę zgłoszenia do opiekuna forum". Ja odpowiadam na wszystkie maile jakie przychodzą na moje wszystkie adresy mailowe. Oczywiście pomijając na przykład spam czy maile generowane automatycznie.

S.
        • n4rmoorr Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 28.06.20, 17:29
          wariant_b napisał:

> snajper55 napisał:
          > >
          >
          > Aha, jeszcze jedno pytanie - czy moderatorzy odbierają pocztę na ich adres wyge
          > nerowaną przez
          > formatkę zgłoszenia do opiekuna forum - bo nie spotkałem się jeszcze z takim p
          > rzypadkiem,
          > a testowałem kiedyś, czy ten kanał komunikacji w ogóle działa.
          I co działa ? Można sobie pisać zażalenia ale do pana Boga. Dalej pisze że zrobiłeś chlew z FK.
        • n4rmoorr Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 28.06.20, 17:32
          wariant_b napisał:

> snajper55 napisał:
          >
          > A tak przy okazji zapytam, czemu administracja domaga się korespondencji na adr
          > es forum@agora.pl
          > skoro Regulamin nie zna takiego adresu i każe korespondencję kierować na adres
          > pomoc@agora.pl
          > lub na piśmie na adres Agory (Agora S.A., ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa) (t
          > el: 42 631 60 90)?
          > Skoro powołujemy się na Regulamin, to może warto się go trzymać lub go zaktuali
          > zować.
          >
          > nerowaną przez
          > formatkę zgłoszenia do opiekuna forum - bo nie spotkałem się jeszcze z takim p
          > rzypadkiem,
          > a testowałem kiedyś, czy ten kanał komunikacji w ogóle działa.
          Jedyna szybkość u moderatorów to usuwanie niewygodnych wątków .Pisanie nie ma sensu .Chyba że oprócz was dwóch ,kto inny ma dyżur.Pozdrawiam.
          • wariant_b Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 29.06.20, 11:39
            n4rmoorr napisał(a):

> Jedyna szybkość u moderatorów to usuwanie niewygodnych wątków.

Niestety nie zawsze i również wylatują wątki, w których jest już sporo wypowiedzi innych użytkowników.
            Nie było i chyba nadal nie ma narzędzia do śledzenia poczynań "grupy podwyższonego ryzyka"
            i cenzury prewencyjnej (czyli przed ukazaniem się wątku/postu u wszystkich użytkowników).
            Ostatnia większa wtopa była na emamie, gdzie skasowany (wraz z gałązkami) został wątek
            z ponad pól tysiącem wpisów i automat zabanował kilka osób, które w nim uczestniczyły.

> Chyba że oprócz was dwóch ,kto inny ma dyżur.

Nie mam pojęcia. Moje doświadczenia pochodzą z administrowania prywatnego forum sprzed 12 lat.
            Jak jest z Aes-ami (administratorami społecznymi) musisz zapytać snajpera, ale wydaje mi się,
            że Aesi zaglądają na fora, kiedy mają wolny czas, bez konkretnych godzin dyżurów.
            Administracji jakąś dekadę temu, za czasów siwej, było bodaj 7 osób, więc trudno tym obstawić
            dyżury 7/24. A moderacja na forach redakcyjnych to nie jest koniec obowiązków administratora.

Kiedyś był niezły ubaw ze ściganiem trolli w weekendy, bo nie było nikogo, kto miałby
            uprawnienia do zablokowania konta i narzędzia, by usunąć wszystkie wpisy danej osoby.
            Więc "łowcy trolli" gonili delikwenta od forum do forum wycinając ręcznie znalezione posty,
            a ten w międzyczasie publikował następne na kolejnych forach.
      • feelek Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 30.06.20, 02:54
        p. Snajper: Wypowiedź musiała naruszyć Regulamin sprzeczna z zasadami Netykiety lub mocno odbiegać od tematyki forum.

To wspaniała odpowiedź, to świetna odpowiedź Wujku Dobra Odpowiedź, ale nie mówi kompletnie NIC o MOJEJ sprawie.

Mógłbym podobnie:
        Admini nie powinni usuwać wątków, które są zgodne z netykietą, są na temat wątku, a ich usunięcie spowodowałoby zachwianie zasady wolności wypowiedzi

S.: Naprawdę uważasz, że ten wątek jest zgodny z tematyką forum Religia?

Tak właśnie uważam: chciałem łagodnie skrytykować zabawny sposób wypowiedzi, gdy w tytułach wątków podają niezrozumiałe skróty. Nie można usuwać wątków bo są oot: na forum tematycznym ktoś dyskutuje na temat sposobu dyskutowania. Życie wewnętrzne forum to jest coś b. ważnego i nie wolno tego zabraniać.
        • wariant_b Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 30.06.20, 09:30
          feelek napisał:

> p. Snajper: Wypowiedź musiała naruszyć Regulamin...

Nie przesadzajmy, że to Snajper wymyślił. To standardowy tekst, można go skopiować stąd:
          forum.gazeta.pl/forum/0,62499,2476645.html
          Gdybyś chciał zgłosić jakiś post do administracji, po prostu skopiuj i wklej ten tekst jako
          uzasadnienie, gdyż jest to jedyny znany powód do usunięcia lub ocenzurowania postu.
          Formatkę do zgłoszeń znajdziesz klikając w login opiekuna forum. Podobno odbiera pocztę.
          Nie przejmuj się tym, że ten tekst nie jest zgodny z treścią Regulaminu, bo jest bardzo stary.

Przy okazji dowiedziałeś się, jak moderator nie posiadający uprawnień do zablokowania
          konta uciążliwego użytkownika może to zrobić - usuwając mu odpowiednio dużo postów.
          Najlepiej z już nieaktywnych wątków, żeby od razu nie zauważył, bo będzie protestował.

Pełniejszy zestaw standardowych odpowiedzi znajdziesz tutaj:
          forum.gazeta.pl/forum/0,62499.html
          > S.: Naprawdę uważasz, że ten wątek jest zgodny z tematyką forum Religia?
          > ...
          > Życie wewnętrzne forum to jest coś b. ważnego i nie wolno tego zabraniać.

To też stara obsesja administratorów, jeszcze z czasów siwej. Nie dociera, że użytkownik
          korzysta z konkretnych forów, na których ma znane sobie osoby (nicki) i nie interesują go
          opinie przypadkowych osób z forów, o których istnieniu dotychczas nic nie wiedział.
          Tych zresztą też nie obchodzi ktoś, kto nagle ni z gruszki ni z pietruszki się przyszwędał.
          Użytkownik ma pisać na właściwym tematycznie forum i tyle. Dobrze, że nawiedzony archiwista
          już nie szaleje tak bardzo jak dawniej przenosząc wątki z "niewłaściwego forum" na "właściwe".
      • feelek Re: Proszę o podanie powodu usunięcia mojego wątk 30.06.20, 12:32
        a teraz jeszcze pytanie nr 2:

Dlaczego pan usunął mój 2 wątek: "Ideologia Dżifaj"?

Wątek był na temat - mówił o ideologizowaniu na siłę rozmaitych rzeczy - tu technologii 5G - ludzie prymitywni głoszą, że słupy 5G są szkodliwe dla zdrowia bo emitują szkodliwe dla ludzi promieniowanie i je podpalają. Jest to zjawisko socjologiczne z tematu ideologia, filozofia, religia.
        Wątek nikogo nie obrażał, może tylko czyjeś głupawe myślenie "ideologię" na kształt "ideologii gender".

!Tak nie wolno panie Snajperze pięćdziesiąty piąty!

A może działa już jakiś mechanizm informatyczny - to maszyna mnie wyśledza i wysyła na Oślą? Przecież jest takie coś i nie jest to żadna spiskowa teoria.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka