Dodaj do ulubionych

Znów bezpodstawne i skandaliczne usunięcie wątku

22.06.22, 10:52
Kolejny raz bezpodstawnie został usunięty (na oślą ławkę) merytoryczny wątek:
forum.gazeta.pl/forum/w,396,173751604,173751604,Zdaniem_Packa.html
następującej treści:

Cytuję za RMF:

"Zdaniem Packa, odbudowa potencjału militarnego Rosji nie jest kwestią dekad. To jest kwestia nie mniej niż roku, czy dwóch lat. Dzisiaj w ciągu pięciu lat można okręt wybudować. Pięć lat w zbrojeniówce to jest wystarczający okres na wszystko. Na budowę tego, co jest potrzebne na tę wojnę - artyleria, wojska lądowe, wozy piechoty, amunicja, rakiety - dużo czasu nie trzeba - przekonywał były komendant główny Żandarmerii Wojskowej.

Teraz popatrzmy co się dzieje w rzeczywistości. W ubiegłym 2021 roku, jeszcze przed zaostrzeniem sankcji Rosja wyprodukowała jeden (jednocześnie 1 straciła w katastrofie) samolot Su-57 (z amerykańską elektroniką). W najbliższych latach nie będzie ich produkować w ogóle, tylko dopracowywać samolot do roku 2027. Na okoliczność tej jednej wyprodukowanej sztuki wybuchł skandal - jakże tak, 1 sztuka przez cały rok? Śledztwo dziennikarskie pokazało, że to nie przypadek, takie są możliwości rosyjskich zakładów w Komsomolsku. Teraz będzie jeszcze gorzej, bo wszelki import, maszyn, maszyn do produkcji maszyn, także elektroniki, jest praktycznie zablokowany. Zapóźnienia technologii materiałowej Kraju Rad szacuje się na ponad 30 lat, także dlatego nie ma docelowego silnika Su-57. Su-35 robiło się nawet kilkadziesiąt rocznie (zrobiono koło setki, ileś zestrzelono na Ukrainie). Po wykorzystaniu zapasów podzespołów z importu nie będzie nowych, tak jak nowych przyzwoitej klasy czołgów i mnóstwa zaawansowanej broni (choćby rakiet).

Rosjanie mówią o odtworzeniu własnej produkcji elektroniki, tradycyjnie w Zielenogradzie. Będą zaczynać od poziomu sprzed 30 lat, na takim są.

To o czym mówi Pacek, może odnosić się do państwa technologicznie samowystarczalnego. Takim państwem są USA, takim podmiotem może być UE, do tego statusu aspirują Chiny. Inne też mogą zrobić praktycznie wszystko, w kooperacji. Sytuacja Rosji jest różna o tyle, że o kooperacji może tylko śnić, to raz. Dwa, że prawie cały kompleks wojskowo-przemysłowy jest rozkradziony i ledwie zipie.

Ekspertów takich jak Pacek mamy wielu.(poprawiłem literówkę, ma być: "...za RMF")
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka