Dodaj do ulubionych

"moderacja" czyli cenzura na forum Zdrowie

17.05.23, 19:28
Oto jak działa moderacja na forum Zdrowie

Bespodstawne usunięcie postu

leslawgzp 15.05.23, 12:36
Właśnie przed kilkoma minutami zamieściłem tutaj post , artykuł pod tyt. Układ kostny, krwionośny, wapń, suplementacja i został on natychmiast usunięty przez moderatora, który chyba nie zdążył jeszcze nawet przeczytać tego artykułu w całości , to jest skandaliczne! Bedę wyjaśniał tą sprawę.

16.05.2023
Informuję, że mój wpis, artykuł skasowany bezpodstawnie, bezprawnie , tendencyjnie z tego forum i który to artykuł zamieściłem następnie na forum Zdrowie/Służba zdrowia i podałem link do niego po dwóch dniach został i na tym forum znowu skasowany ( moderator snajper55 ). Nie ma żadnych regulaminowych powodów do uporczywego usuwania mojego artykułu, jest to podłe i nikczemne. Sprawy, które poruszam mają odzwierciedlenie w wielu artykułach w internecie , natomiast na tym forum panuje żałosne wyjątkowe wszetecnictwo, zacofanie, tendencyjność sterowana zapewne polityką, nakazami, wytycznymi czy dyrektywami dla moderatorów , którzy na dodatek czasem tłumaczą usunięcie postu w sposób bzdurny , nie merytoryczny, wymijający, tendencyjny, niepoważny itp.
Kasowanie mojego istotnego dla spraw zdrowotnych artykułu zawierającego cenne informacje, których prawdziwość łatwo wykazać ze względu na wiele artykułów w internecie oraz publikacji (!) jest skandaliczne. W ten sposób walczy się z prawdą o złym stanie służby zdrowia, o braku wiedzy lekarzy, o trujących lekach, o trującej żywności i tym podobne. Za tą cenzurą stoją firmy farmaceutyczne, konserwatywne lobby medyczne, producenci szkodliwej żywności uprawiając fałszywą, kłamliwą propagandę, piorąc w ten sposób ludziom mózgi. I to forum wpisuje się w tą nikczemną działalność ukrywania prawdy. W celu ukrywania prawdy stosuje się też szykany, represje, zastraszanie, grożby, kłamstwa , intrygi oraz psucie opinii i oczernianie tych, którzy piszą prawdę . To co tu się wyczynia jest sprzeczne z prawem, prawem do wolności wypowiedzi. To jest dla mnie bezprawna czyli przestępcza CENZURA. Na forach gazety. pl już miałem podobne przypadki, np w dziale Kraj ( moderator SEA_monster ). Napisałem o tej moderacji a raczej cenzurze a nie moderacji jak niżej i co odnosi się też do aktualnego przypadku bezpodstawnego kasowania mojego artykułu przez moderatorów snajper55 czy koziorozka, cytat:

Kasowanie wątków czyli cenzura polityczna

leslawgzp 21.01.22, 18:18
Dnia 20.01.2022 zamieściłem na forum gazety.pl w kategorii Kraj wpis pod tytułem Haniebna Polska Opozycja.
Artykuł został usunięty przez moderatora ( który już dawniej usuwał bezpodstawnie moje wpisy), administrację.
Artykuł NIE NARUSZAŁ REGULAMINU , blokowanie , usuwanie wpisów jest możliwe według rgulaminu w przypadkach gdy naruszone zostaną odpowiednie artykuły regulaminu , paragrafy 9.1 9.3 9.4 9.5. 9,6 natomiast usunięcie mojego wpisu jest sprzeczne z paragrafem 9.11 , zasadą wolności słowa, wypowiedzi, jest CENZURĄ POLITYCZNĄ tego pro opozycyjnego forum ponieważ artykuł krytykuje opozycję!

cytuję paragraf 9.11

Zarówno Serwis Forum.gazeta.pl, jak przestrzeń pod artykułami w Serwisach Internetowych Agory są miejscami, które umożliwiają prezentowanie różnych poglądów, tym samym polemikę w każdym temacie. Agora nie weryfikuje zamieszczanych treści pod kątem ich prawdziwości i rzetelności.
Gdy zamieszczam post w tej kategorii Kraj , którą moderuje moderator SEA_ Monster
jest on z reguły usuwany!

Pomoc Agory podaje kiedy wypowiedź może być skasowana:

"Dlaczego moja wypowiedź została skasowana?
Wypowiedź musiała naruszyć Regulamin, być sprzeczna z zasadami etykiety lub mocno odbiegać od tematyki forum. Pozwalamy na publikację dowolnych poglądów, o ile ich głoszenie nie jest niezgodne z prawem. Nie ingerujemy w wolność słowa, chcemy tylko, żeby na forum było mniej spamu i wulgaryzmów. W przypadku rażących naruszeń etykiety, administracja forum może usunąć wszystkie posty sprawcy z okresu, w którym naruszanie wystąpiło.

Informacje o przyczynie usunięcia są udzielane tylko autorom usuniętych wypowiedzi i tylko listownie - na maile wysłane do forum@agora.pl lub do administratorów społecznych danego forum."
Mój artykuł nie jest niezgodny z prawem , nie zawiera wulgaryzmów , dotyczy spraw polskich, polskiej opozycji i jak najbardziej kwalifikuje się , pasuje tematycznie do kategorii Kraj. Jest krytyczny wobec opozycji ale nie zawiera elementów niedozwolonych określonych przez wymienione wyżej paragrafy, jest wyrażeniem poglądów , które jest zgodne z prawem, prawem wolności wypowiedzi.


Koniec cytatu.

Napisałem też:
Dnia 21.01.22 zamieściłem na forum Kraj wpis pod tytułem Haniebna Cenzura Polityczna. Także ten wpis został rychło usunięty.
Dnia 21.01.22 zamieściłem na forum Kraj wpis pod tytułem Kultura Wypowiedzi na Forum.
o treści jak niżej:

"Przerażająco niska jest kultura wypowiedzi tu na forum w dziale KRAJ . Śledząc posty widzi się
głównie wpisy bez żadnej wartości merytorycznej, w swym charakterze kpiące, cyniczne o
wulgarnym charakterze, agresywne, prymitywnie złośliwe. Ogólny poziom wypowiedzi
charakteryzuje się żenująco niskim poziomem kultury oraz intelektu. Jest to głównie typowy
krytykowany już w poważniejszych mediach chejt , Brak obiektywizmu, ekstremalna tendencyjność, żałosne to ale prawdziwe. Moderator toleruje takie wpisy. Moderator tej kategorii Kraj usuwa wszystko, co tu napiszę pozostawiając chłam. "

Czy ten wpis też będzie usunięty alb już został usunięty?

Wykorzystuję prawo do reklamacji i proszę o dokładne wyjaśnienie powodów usuwania
moich wymienionych wyżej wpisów.

Powyższy wpis zamieszczony dzisiaj tj. 17.05.2023 przed południem też został skasowany. Samowola mederatorów jest porażająca. Bezczelność I bezprawie jest porażające.
Obserwuj wątek
  • sp9tcu Re: "moderacja" czyli cenzura na forum Zdrow 17.05.23, 22:53
   ja ci się nie podoba zmień słowo
   jak ci snajper lub ktoś z moderatorów
   załatwi sprawe o naruszenie jego dubr osobistych
   zdzwisz się
   tym czasem jako członek forum wysłaem pismo do głownego admina
   o nałozenie bana dozyowtniego na ciebie
   a wszystkich których ten pan obraził
   zachcęcam do składania raportów do adminów
   jestem inwalidą ale potrafie się zachować
  • leslawgzp Re: "moderacja" czyli cenzura na forum Zdrow 24.05.23, 13:40
   W związku z opisanym kasowaniwm mojego postu, artykułu złożyłem cztery czy pięć dni temu interwencję, reklamację i zapytanie o przyczyny tego kasowania. Odpowiedzi jak dotąd nie ma natomiast kasowanie było bardzo szybkie w dwie minuty!
   Skoro moderatorzy usunęli artykuł to zakładam mają już swoje sprecyzowane powody. W takim razie odpowiedź na zapytanie o przyczyny usuwania wpisu może i powinna nastapić szybko, praktycznie bezwłocznie względnie z niewielką zwłoką!
   Niestety na odpowiedż ze strony zarządzających forum trzeba czekać długo, irracjonalnie długo. Już wcześniej kiedyś składałem zapytanie o powód usuwania innego wpisu i czekałem na odpowiedź około 1 miesiąca! To taka gra na zwłokę chyba i lekceważące podejście do sprawy. Zdaje się, że zarządzający forum nie określają terminu odpowiedzi czyli mogą sobie odpowiedzieć, kiedy chcą. Dla róznych instytucji, organów państwowych, firm itp. terminy udzielenia odpowiedzi na wnioski, podania, interwencje są określone w tym określone przepisami .
   • snajper55 Re: "moderacja" czyli cenzura na for 24.05.23, 13:57
    Odpowiedzi dostawałeś na forum Zdrowie:

    forum.gazeta.pl/forum/w,22,175982739,175982739,Bespodstawne_usuniecie_postu.html?p=175982819
    forum.gazeta.pl/forum/w,22,175982739,175982739,Bespodstawne_usuniecie_postu.html?p=175998480

    Poza tym sprawy związane z usuniętymi postami wyjaśnia się mailowo:

    Dlaczego moja wypowiedź została skasowana?

    S.
  • leslawgzp Re: "moderacja" czyli cenzura na forum Zdrow 25.05.23, 10:11

   "Informacje o przyczynie usunięcia są udzielane tylko autorom usuniętych wypowiedzi i tylko listownie - na maile wysłane do forum@agora.pl lub do administratorów społecznych danego forum."

   Jeszcze raz stwierdzam, reklamację, zapytanie o powody usuwania mojego wpisu wyslałem na adres email: forum@agora.pl . Żądam odpowiedzi listownej na mój wysłany email.
   I proszę nie zwracać się do mnie per Ty , nie życzę sobie tego, to też sprzeczne z podstawowymi zasadami kultury.
  • leslawgzp Re: "moderacja" czyli cenzura na forum Zdrow 02.07.23, 09:45
   Na moją reklamację, interwencję i wniosek o podanie przyczyn usuwania mojego postu, artykułu otrzymałem bulwersującą odpowiedź.

   W reklamacji napisałem na początku jak niżej:

   "Zwracam się o dokładne wyjaśnienie przyczyn usuwania mojego wpisu, postu, artykułu.
   Mój wpis, artykuł zamieszczony dnia 15.05.2023 dotyczący tematyki zdrowotnej ( układ kostny, kości, układ krwionośny, wapń , suplementacja, lekarze ) i zamieszczony na forum Zdrowie/Zdrowie bo tam jest jego odpowiednie miejsce został skasowany bezpodstawnie, bezprawnie , tendencyjnie z tego forum ( moderatorzy koziorozka, snajper 55 ). Artykuł zamieściłem następnie na forum Zdrowie/Służba zdrowia i podałem link do niego a po dwóch dniach został i na tym forum znowu skasowany ( moderator snajper55 ). Nie widzę żadnych regulaminowych powodów do uporczywego usuwania mojego artykułu (...)"

   A odpowiedź administracji forum brzmi jak niżej:

   " Dzień dobry,
   Wklejanie całych artykułów lub pisanie wątków w formie bloga/monologu, bez zachęty do konkretnej dyskusji, jest usuwane. Prosimy o przeformułowanie wątku i podanie ew linków do artykułów.
   Pozdrawiamy,
   Administracja Forum
   Gazeta.pl "

   Ta wyżej cytowana odpowiedź jest sprzeczna z regulaminem forum oraz ogólnie obowiązującym NADRZĘDNYM prawem, konstytucyjnym prawem do wolności wypowiedzi!

   Administracja stwierdza , że będzie usuwać wątki w formie bloga/monologu bez zachęty do dalszej dyskusji co jest łamaniem swego własnego regulaminu stwierdzającego nie ingerencję w treść wpisu oraz określającego przypadki, kiedy wpis może zostać skasowany! Jest też ta wypowiedź zapowiedzią łamania konstytucji i bezprawnej cenzury, ograniczania wolności wypowiedzi.

   WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI DOTYCZY RÓŻNYCH FORM WYPOWIEDZI, KAŻDA FORMA NIE ŁAMIĄCA OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA MUSI BYĆ HONOROWANA !

   Mówi o tym np. USTAWA z dnia 31 lipca 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk.

   Poza tym NIE ISTNIEJE coś takiego jak wątek w formie bloga/ monologu na forum jak to sobie wymyśliła administracja forum, TO JEST BZDURA. Każdy wpis, post, artykuł na początku jest monologiem jeżeli już używać tego sformułowania ( a jest to w sumie tendencyjne sformułowanie administracji ). Każdy wpis może wywołać dyskusję lub też nie. Jakim prawem administracja próbuje mi wmówić, ze musi być dyskusja i zachęta do dyskusji?
   Co to ma być ta zachęta do dyskusji, nie ma czegoś takiego w regulaminie. Może mam jeszcze pisać, że zachęcam do dyskusji? Nie mam takiego obowiązku. Każdy może się wypowiedzieć w temacie , wątku jaki założyłem ale nikogo nie można zmuszać do dyskusji. Każdy uczestnik forum może się wypowiedzieć ponieważ moje posty, artykuły zamieszczam na forum gazety.pl , forum dyskusyjnym a nie jest to mój prywatny blog!
   Każdy uczestnik forum ma prawo zamieszczać artykuły o charakterze np. czysto informacyjnym, naukowym , które nie muszą podlegać dyskusji!
   Administracja forum próbuje tego prawa odmawiać, bezpodstawnie, bezprawnie, ekstremalnie tendencyjnie.
   Ponieważ administracja forum łamie prawo i swój własny regulamin sprawę należy zgłosić do instytucji kontrolnych. Tylko czy nad tym forum są jakieś instytucje kontrolne?
   Zapewne są, a sprawa jest poważna w związku z manipulacjami, mataczeniem , spekulacjami , próbami ograniczania wolności wypowiedzi na tym forum.
   • snajper55 Re: "moderacja" czyli cenzura na for 02.07.23, 12:42
    leslawgzp napisał:

    > WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI DOTYCZY RÓŻNYCH FORM WYPOWIEDZI, KAŻDA FORMA NI
    > E ŁAMIĄCA OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA MUSI BYĆ HONOROWANA !

    Jeśli tak twierdzisz, to idź do jakiejś telewizji czy radia i zażądaj prawa, do wypowiedzi na ich antenie. W wielu programach radiowych czy telewizyjnych wypowiadają się słuchacze czy widzowie, ale to nie oni dyktują warunki swych wypowiedzi, tylko właściciel danego medium. Tak samo jak tutaj.

    S.
    • leslawgzp Re: "moderacja" czyli cenzura na for 02.07.23, 22:47
     Ty taki i owaki, jak ty to twoja wypowiedź jest bezczelna i hamska, bulwersująca .
     Łamiecie prawo do wolności wypowiedzi, legalnych form wypowiedzi, łamiecie Konstytucję.
     No i cóż to za argumentacja, że radio czy stacje telewizyjne też tak robią! Oni też łamią prawo, wolność wypowiedzi sterując tendencyjnie wypowiedziami i stosując bezprawną cenzurę, manipulacje, spekulacje działając wbrew prawu, rzetelności, uczciwości i podstawowym zasadom kultury z przyczyn politycznych, z powodu prymitywnych dążeń do władzy. Poziom wielu stacji RTV jest już poniżej dna.
     Kultura polityczna poniżej dna, agresja , hamstwo, arogancja.
     Róbcie tak dalej, zobaczymy co z tego wyniknie.
     A jak ci się nie podoba to von takie jest wasze podejście?
     • leslawgzp Re: "moderacja" czyli cenzura na for 10.07.23, 19:17
      Około tygodnia temu wpisałem w moim wątku "Odporność ( korona wius ), środki, suplementy" swą wypowiedź w dyskusji w odpowiedzi na wpis Pana snajper55 , który zainicjował temat , dyskusję o lekach i suplementach . Moja wypowiedź, komentarz w dyskusji został bezprawnie , bezpodstawnie skasowany. To już kolejne kasowanie moich wypowiedzi, komentarzy na forum Zdrowie/Zdrowie o czym już pisałem . Pan snajper55 wypowiada się w dyskusji a jednocześnie jest opiekunem, moderatorem ( czyli cenzorem ) forum. Czy tak powinno być?
      Moją wypowiedź, komentarz snajper55 skasował natomiast pozostawił swoje wypowiedzi. Podobnie też postępuje w moim wątku "Bezpodstawne usunięcie postu " .

      Czyli moderatorzy forum w tym snajper55 KASUJĄ MOJE WYPOWIEDZI W DYSKUSJI, NATOMIAST POZOSTAWIAJĄ SWOJE !.

      TAK WYGLĄDA "DYSKUSJA" NA TYM FORUM .

      Znowu zostało złamane prawo, prawo do wolności wyrażania opinii, poglądów ,konstytucyjne prawo do wolności wypowiedzi.
      Ponadto nagminnie łamany jest regulamin forum oraz zasady funkcjonowania forum, na które już wcześniej się powoływałem czyli nieingerencja w treść wypowiedzi oraz wolność wypowiedzi na forum ! . To co robią moderatorzy to są kpiny z użytkownika, to nie jest demokratyczne, praworządne forum. Jeżeli moderator kasuje sobie co chce a pozostawia swoje wypowiedzi to jest to prywatne forum np. Pana snajpera55.
      Już wcześniej pisałem o łamaniu prawa do wolności wypowiedzi a co Pan snajper55 na ten temat napisał to proszę sobie przeczytać jego wypowiedź tutaj na forum o moderacji.
      Wspominałem wcześniej też o ustawie i kontroli publikacji i widowisk, o zawartych tam przepisach i stwierdzeniach o prawie do wolności wypowiedzi, jest jeszcze ustawa o mediach, prasie a to forum należy do gazety.pl , Gazety Wyborczej.

      U S T A W A
      z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe

      Powyższa ustawa również potwierdza wolność wyrażania opinii, poglądów.
      W moim skasowanym bezprawnie komentarzu w dyskusji wspomniałem o Panu Jerzym Ziębie, autorze między innymi książek z serii " Ukryte Terapie" . Pan Zięba jest zwalczany ze względu na to, że pisze prawdę. Wypowiedzi Pana snajpera55 są natomiast tendencyjne, mają charakter agresywny, prezentują bardzo ograniczone delikatnie mówiąc i prymitywne spojrzenie na temat leków, suplementów i firm farmaceutycznych. I Pan snajper55 uniemożliwia mi wypowiedź w tym temacie na forum.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka