IP: *.chello.pl 13.11.09, 08:00
mamy umowę wykupu mieszkania ze spółdzielni podpisaną w 2004 roku,
zgodnie z prawem przy sprzedaży w 2010 roku nie płacimy podatku ale
teraz chcemy jednak podpisać akt notarialny dla tzw św. spokoju i
złożyliśmy wniosek do spółdzielni w tej sprawie. I tu pytanie: czy
po podpisaniu aktu można sprzedać od razu mieszkanie i nie płacić
podatku? co mówi prawo w tej kwestii?
Obserwuj wątek
    • Gość: zax Re: zapytanie IP: *.chello.pl 13.11.09, 19:45
      sama sobie odpowiadam ale cóż...może komuś się przyda.
      "Sprzedaż lokalu mieszkalnego a podatek dochodowy od osób
      fizycznych - 2009.04.06

      Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, IPPB2/415-96/09-4/LK


      Sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowi źródło przychodu w rozumieniu
      art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,
      jeżeli została dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca
      roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie spółdzielczego
      własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. Przychód z planowanej w
      2009 r. sprzedaży mieszkania nabytego w 1996 r. na zasadzie
      spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, na który w sierpniu
      2008 r. przeniesiono tytuł odrębnej własności - nie będzie stanowić
      źródła przychodów i nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem
      dochodowym od osób fizycznych. Tym samym na podatniku nie ciąży
      obowiązek zapłaty 19 % podatku od sprzedaży odrębnej własności
      lokalu."


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka