Dodaj do ulubionych

przeksztalcenie/wykup a uzytkowanie wieczyste

IP: 94.75.121.* 17.10.10, 15:42
poprzedni wlasciciel domu przez 2 lata wynajmnowal go firmie, umowa byla bardzo ogolna nie precyzowala na jakie cele. Zapewnial mnie o mozliwosci 'przeksztalcenia' uzytkowania weiczystego we wlasnosc (wg niego dom byl wynajmowany na cele mieszkaniowe,), zapewnial mnie tez o tym posrednik. Poprzedni wlasciciel nawet dal mi pismo, w ktorym napisal 'ze lokal nie zmienial charkteru mieszkalnego'. Jednak w Warszawie zarejestrowanie 'dzialanosci gospodarczej' w budynku mieszkalnym uniemozliwia przeksztalcenie uzytkowanie wieczystego we wlasnosc, pozbawiajac wlascicieli prawa do 95% ulgi. Co moge w tej sytuacji zrobic?
Wiem ze istnieje jeszcze mozliwosci 'Wykupu' ale decyzja i ulga przy tej formie zmiany wlasnosci zalezy od widzimi sie urzednika i pewnie bedzie jeszcze trudniejsze niz 'przeksztalcenie'. Czy ktos przechodzil procedure 'wykupu' na Mokotowie (mam niestety jak najgorsze doswiadczenia jezeli chodzi o zalatwianie spraw w tym urzedzie) jaka ulge mozna uzyskac, ile to trwa?
Obserwuj wątek
  • iziula1 Re: przeksztalcenie/wykup a uzytkowanie wieczyste 17.10.10, 19:04

   Hmm, przy przekształceniu liczy sie stan prawny nieruchomości w dniu wejścia w życie ustawy dot.przekształcenia czyli należy sprawdzić kto był uzytkownikiem wieczystym w 2005 roku osoba fizyczna czy prawna i jaki cel został zawarty w umowie o użytkowanie lub jaką funkcje spełniał budynek.
   Jeśli działalność gospodarcza została zarejestrowana przed wejściem w życie ustawy i trwała do jej uprawomocnienia to niestety masz pecha.
   Wykup nie zależy od widzimisia urzędnika. Możesz wystąpić o wykup, niestety nie przysługuję ci bonifikata.
   Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka