Dodaj do ulubionych

starsza osoba a wynajem!

11.12.10, 08:33
Sytuacja następująca (już raz ją opisywałem, ale nie jestem pewien czy tu).
Matka- emerytka po siedemdziesiątce i syn "singiel" (nigdy o sobie tak nie myślałem :) po 40-stce - bezżenny, bezdzietny, pracujący.
Matka mieszka w swoim mieszkaniu na prowincji.
Syn pracuje i mieszka w wynajętej kawalerce - w mieście.
Matka z wiekiem trochę niedołężnieje i syn martwi się o nią - i wolałby, że w "razie czego" był w miarę możliwości na miejscu - a nie w odległości 100 km, bo syn matki nigdzie nie odda

I teraz problem:
Chciałbym pozbyć się mieszkania na prowincji i wynająć w mieście większe mieszkanie 2-pokojowe i zamieszkać tam z matką. Najsensowniej byłoby wynająć matce osobne mieszkanie - ale finansowo nie podołam. Na kredyt mieszkaniowy mnie nie stać .

I teraz pytanie:
Czy to prawda, że to tak ogromnie trudno wynająć coś starszej osobie albo wynająć mieszkania wspólnie ze starszą osobą?

Że właściciele mieszkań boją się takich lokatorów jak ognia, bo oni wg jakiegoś socjalistycznego prawa są nie-usuwalni z mieszkania?

Przecież nie każdy jest naciągaczem - chcę wynająć mieszkanie, chcę dbać o to mieszkanie (bo nie znoszę nie nieporządku) i chcę płacić za to mieszkanie. A jeśli przestanie mnie stać na to mieszkanie - to je opuszczę - z matką.

A przecież taka "para" lokatorów jak 40 lat + 75 lat to chyba byłaby mniej kłopotliwa dla mieszkania i sąsiadów - od watahy studentów.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka