Dodaj do ulubionych

właściciel grozinam sądem za zerwanie umowy najmu

12.05.11, 16:49
Witam! Mam problem. Podpisałam umowę na określony okres (bez wcześniejszego okresu wypowiedzenia), mój współlokator z którym wynajmuje mieszkanie (razem podpisaliśmy umowę) wczoraj został wyrzucony z pracy. W związku z tym nie stać nas już na mieszkanie w tym lokum. Dzwoniliśmy do właściela, że jak najszybciej pragniemy się wyprowadzić i czy okres miesięcznego wypowiedzenia byłby dla niego wygodny. On natomiast twierdzi, że musimy mieszkać do września bo taką podpisaliśmy umowę i straszy nas sądem. Co robić?
Obserwuj wątek
    • Gość: rokicia Re: właściciel grozinam sądem za zerwanie umowy IP: *.plock.mm.pl 12.05.11, 19:57
      Poszukajcie na swoje miejsce kogoś innego. Może wynajmujący odpuści. W przeciwnym razie macie przegraną sprawę sądową.
    • Gość: AniaSK Re: właściciel grozinam sądem za zerwanie umowy IP: *.trans.net.pl 12.05.11, 20:15
      Umowa najmu na czas określony jest NIEwypowiadalna z powodu jaki podałaś (zresztą mało jest powodów wypowiedzenia umowy na czas określony). Możesz się wyprowadzić, ale i tak za czas do końca umowy musisz zapłacić, więc tak jak ktoś poprzednio zaproponował - spróbuj poszukać kogoś na swoje miejsce...
      • decort Re: właściciel grozinam sądem za zerwanie umowy 12.05.11, 21:02
        dokładnie tak, jak piszą przedmówcy, niestety. A na przyszłość zagwarantuj sobie w umowie najmu warunki wypowiedzenia umowy terminowej pod określonymi warunkami. Wówczas będzie to możliwe.
        Powodzenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka