Dodaj do ulubionych

już nie wiem co mysleć - poradniki

19.05.04, 10:12
Drogi Bebiaczku, wyliczałaś mi kiedyś jakie opłaty poniosę przy zkupie
mieszkania u dewelopera. Te opłaty zamkneły sie w kwocie jakichś 6000 PLN.
Wszystko było jasne. dzisiaj w gazecie Wyborczej w dodatku "Dom" czytam
artykuł p. Miacyńskiego o opłatych zwiazanych z zakupem mieszkania i
najnormalniej nie wiem co o tym sądzić. w przerazenie niejaki wprowadził mnie
punkt dot. opłaty za założenie ksiegi wieczystej i opłaty za wpis stosunkowy.
moje mieszaknie ma cena 159000. jezeli -jak utrzymuje ten pan- powyzej
100.000 płaci sie 6,6 PLN a od nadwyzki 5% to ja za sam ten wpis muszę
zapłacic prawie 10.000!!!!! o co tu chodzi?? jestem co najmniej zaskoczona.
proszę powiedz mi co o tym myśleć. Nie mam twoich wyliczeń przy sobie ale
natychmisat w domu je sprawdzę. Tak czy inaczej ta kwota opłat bya
drastycznie nizsza. Czekam niecierpliwie na twój odzew!
Obserwuj wątek
    • atyde Re: już nie wiem co mysleć - poradniki 19.05.04, 10:18
      O rany! Endywia, głęboki oddech. Skoro już tu jestem, to Cię uspokoję. Najpierw
      tak. Ja od swojego mieszkania wartego, ekhe, około 300 000 (taa, odbiło mi),
      zapłaciłam wpisu za wpisanie własności 3.425. Spokojnie. Płaci się bodajże 1/5
      tego co Ci wychodzi z tej horendalnej kwoty. Na tym własnie polega wpis
      stosunkowy. PZDR
      • endywia Re: już nie wiem co mysleć - poradniki 19.05.04, 10:44
        dzięki! ale co w takim razie ten Miączyński wypisuje?! albo on podaje te wieści
        w sposób mało klarowny albo ja jestem nienormalna. swoja drogą chciałabym aby
        ktos przeczytał to w oryginale bo naprawdę trudno tu złapać przekonanie co do
        wersji ostatecznej.

A tak odbiegajac od tematu. Jak sie czujesz z takim kredytem, bo ja ze swoim
        (dopiero mi wpacą I ratę) jakos tak nie za bardzo... ciąży mi to coś...
        pozdrawiam
        • atyde Re: już nie wiem co mysleć - poradniki 19.05.04, 10:59
          Mam wrazenie, ze malo klarownie faktycznie sa pisane te porady. Przeciez
          wiekszosc ludzi na ich podstawie nadal sadzi, ze placi sie pcc od calej
          wartosci mieszkania kupionego u developera.

Z kredytem? Różnie, zalezy od chf. Do tego mam jeszcze kredyt w kasie
          mieskaniowej, no i firma duzo lepiej stała finansowo, jak się decydowałam na
          ten kredyt. Najgorsze jest to, że nie bardzo było warto. Ale to inna bajka.
          Natomiast czas spłacania jest dla mnie zupełnie abstrakcyjny.

Więc z tym wpisem to jest tak, że cały stosunkowy liczy się tak, jak napisali.
          Ale potem masz przypadki, w których pobiera się cały wpis albo jego części. I
          np. piatą część wpisu pobiera się od wniosku o wpis własności lub prawa
          użytkowania wieczystego. Wszystko to masz uregulowane w rozporządzeniu ministra
          sprawiedliwości w sprawie określenia wysokości wpisów w sprawach cywilnych.
          • endywia Re: już nie wiem co mysleć - poradniki 19.05.04, 14:36
            no, mam nadzieję, ze jest tak jak piszesz...
            ja wzięłam kredyt hipoteczny zamiast kontraktowego, bo nie miałam zdolnosci na
            tenże... a szkoda
            dziękuję ci za wyjaśnienia w interesujacej mnie kwestii

Jeżeli moge cię jeszcze zapytać o wysokość czynszu. Mnie deweloper powiedział,
            że ocenia to na jakieś 6 zł za metr...
              • bebiak Re: już nie wiem co mysleć - poradniki 19.05.04, 17:34
                Witam Was serdecznie:))
                Dobrze Endywio Atyde pisze, naprawdę dobrze:)) Już Ci lepiej? Nie czytałam
                jeszcze tego artykułu (wieczorkiem przeczytam) więc nie wiem jak to jest tam
                napisane, ale bez względu na to jak to brzmi przy Twojej kwocie 159.000,-zł
                opłata za wpis wynosi 1.910,-zł.
                Pozdrawiam Was obie cieplutko. B.
                • endywia Re: już nie wiem co mysleć - poradniki 20.05.04, 09:18
                  Drogie moje! bardzo wam dziękuje obydwu za pomoc i wyjaśnienia. To mieszkanie
                  przyprawia mnie o stres niemały. Najlepiej się czuję jak w ogóle o nim nie
                  myślę ale tak nie powino być. Kiedys wyjdę na prostą (przynjmniej po wszystkich
                  aktach formalnych). Jeszcze raz ogromne dzieki i pozdrawiam was bardzo gorąco w
                  ten okrutnie wietrzny dzień!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka