Dodaj do ulubionych

Kupno działki i budowa warsztatu

IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.11, 18:48
Witam zamierzam kupić działkę i wybudować warsztat jakie pozwolenia muszę mieć?
Obserwuj wątek
    • bezpocztyonline Re: Kupno działki i budowa warsztatu 16.11.11, 21:43
     Gość portalu: misiek33 napisał(a):

     > Więc jeżeli działka będzie budowlana to potrzebuję jeszcze jakieś zezwolenia?

     Powiem jaśniej: zatrudnij projektanta i jemu zadaj twoje pytania.

     Działka może być np. budowlana: pod dom mieszkalny wielorodzinny, budowlana pod dom mieszkalny jednorodzinny, pod bliźniak, szereg it. Z dopuszczeniem usług, ale tylko do 30% powierzchni budynku i nieuciążliwych. Na przykład ciche biuro tłumaczeń we własnym domu. Ale na przykład warsztat już może norm określonych w planie nie spełniać. Dla działalności plany nakazują często zapewniać w odpowiedniej ilości miejsca parkingowe.
     Na dom mieszkalny wystarczy np. 1-2 miejsca, a na działalność może się okazać, że potrzeba więcej. I koniecznie na własnym terenie, a nie na drodze/chodniku przed posesją.

     Szukaj raczej działek określonych w planie jako "U" lub "MNU", "MWU", ewent. "U/MN", "U/MW" i czytaj szczegółowo jakie są wymogi i dopuszczenia dla tych oznaczeń. Jeśli działka jest w planie z przeznaczeniem zgodnym z twoimi zamierzeniami, zlecasz projekt i występujesz o pozwolenie na budowę.

     Najlepiej będzie to wiedział uprawniony projektant. A i tak musisz go wynająć.
    • norbert876 Re: Kupno działki i budowa warsztatu 18.12.11, 17:08
     Jeżeli poszukujecie do budowy warsztatu odpowiedniej firmy budowlanej z waszej okolicy to polecam serwis, z którego sam korzystałem w poszukiwaniu fachowców:
     ktozbuduje.pl
     Wystarczy tam tylko dodać zlecenie budowlane i następnie swoje oferty przedstawią zainteresowane firmy budowlane z okolicy.
     Pozdrawiam
  • Gość: 2-qwerty Re: Kupno działki i budowa warsztatu IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.11, 07:32
   Tak jak pisali przedmówcy sprawdź we właściwym urzędzie gminy czy jest obowiązujący plan zagospodarowania czy nie. Jeśli tak to zobaczysz na planie jakie jest przeznaczenie terenu jeśli nie to będziesz musiał wystąpić o warunki zabudowy. O warunki zabudowy może wystąpić każdy ( nie musisz być właścicielem działki) więc możesz to zrobić przed zakupem działki.Ale pamiętaj, w procesie wydawania warunków zabudowy strona sa sąsiedzi więc mogą się sprzeciwiać budowie warsztatu. Jeśli obok sa budynki gospodarczo/warsztatowe to powinieneś dostać pozytywne warunki. Następnie jeśli masz WZ i kupiłeś działkę przystępujesz do prac projektowych: występujesz do gestorów sieci o warunki przyłączenia o zlecasz wykonanie projektu zagospodarowania terenu i projektu budowlanego uprawnionemu architektowi. Nie wiadomo jaki to warsztat więc mogą być jeszcze wymagane dodatkowe dokumenty w zakresie oddziaływania inwestycji na środowisko. Jest jeszcze kilka innych pozwoleń ( np: odrolnienie gruntu, operat wodno-prawny, utylizacja odpadów itp. ale to zależy od tego jaki warsztat, jaka działka ....) Jeśli w-wa lub okolice napisz na gazetowego to pomogę 2-qwerty(at) gazeta.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka