Dodaj do ulubionych

Zakup strych od wspólnoty mieszkaniowej, Porady.

17.02.12, 11:02
Witam,

Zakupilem kawalerke w kamienicy, na 3p. Mam jednego sąsiada , a z jednej strony graniczne ze strachem , moje pytanie jak zabrać sie, gdzie pytać o zakup czesci strachu, ok 30m2 tylko nie wiem jak liczy sie wysokosc bo jest spad 2,80 do 90 cm jak są liczone m2 od wysokosci czy płaci sie ogólnie za całość,planuje tam dwie sypialnie , są tam jak na większości strychow świeci, stare meble itp., wiem ze nie wolno trzymać łatwo palnych materiałów,tylko może byc np. Suszarnia, w kamienicy planują ,wymienic instalacje elek, i malowanie klatek z czego na malowanie nie ma pieniędzy , więc czy moge sie dogadać ze np. Za część strychu pokryje malowanie klatek i np. Wymiana drzwi. Prosze o wasze opinie, Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • bezpocztyonline Re: Zakup strych od wspólnoty mieszkaniowej, Pora 17.02.12, 11:26
      batwas napisał:

> moje pytanie jak zabrać sie, gdzie pytać o zakup czesci strachu

Wspólnota mieszkaniowa.

> ok 30m2 tylko nie wiem jak liczy sie wysokosc bo jest spad 2,80 do 90 cm jak są liczone
      > m2 od wysokosci czy płaci sie ogólnie za całość

Pomierzy i policzy powierzchnię uprawniony projektant

Pieniądze za powierzchnię policzy wspólnota.

> planuje tam dwie sypialnie

Uprawniony projektant, wspólnota, zarządca, starostwo powiatowe (ewentualne pozwolenie na przebudowę)
        • bezpocztyonline Re: Zakup strych od wspólnoty mieszkaniowej, Pora 20.02.12, 16:14
          batwas napisał:

> Wszyscy mieszkańcy kamienicy czy klatki sie maja zgodzić na wykup , wystarczy j
          > ak jedna osoba sie niezgodzi to nie będę mógł wykupić

Nie "mieszkańcy", a właściciele mieszkań. Jeśli część jest lokatorów gminnych, zwracasz się do osoby reprezentującej gminę. Jeśli mieszkanie jest wynajmowane, nie zwracasz się do lokatora, a do właściciela.

> mam sie zgłosić do wspónoty tzn. Do jakiegoś Szefa wspólnoty czy muszę chodzić po
          > mieszkaniach?

Nie pisze, jak duża jest to wspólnota. Możesz to zrobić na zebraniu członków wspólnoty, możesz też załatwić to za pośrednictwem zarządcy (jeśli takowego macie), zarządu, etc. możesz też rzeczywiście sam się przejść po mieszkaniach, wcześniej też naświetlić sprawę współwłaścicielom korespondencyjnie czy telefonicznie. Byle by się zgodzili - bo o to ci w końcu chodzi.
          To Tobie na tym zależy, a nie komuś innemu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka