Dodaj do ulubionych

Mam wezwanie z urzedu skarbowego

IP: *.subscribers.sferia.net 19.04.12, 19:15
Witam, zakupiłem kilka lat temu bliźniaka w stanie surowym zamknietym. Teraz wzywa mnie US celem "udzielenia dodatkowych wyjaśnień dotyczących nieruchomości". Powołuja sie ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych. Pisza też że musze uzupełnic formularze "uzupełniające o budynku i gruncie". Czy ktos wie jaki jest tego cel?
Obserwuj wątek
  • bezpocztyonline Re: Mam wezwanie z urzedu skarbowego 19.04.12, 21:32
   Gość portalu: emarsir napisał(a):

   > Witam, zakupiłem kilka lat temu bliźniaka w stanie surowym zamknietym. Teraz wz
   > ywa mnie US celem "udzielenia dodatkowych wyjaśnień dotyczących nieruchomości".
   > Powołuja sie ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych. Pisza też że musze
   > uzupełnic formularze "uzupełniające o budynku i gruncie". Czy ktos wie jaki je
   > st tego cel?

   Jeśli kupował Pan od osoby prywatnej i u notariusza kupując płacił Pan PCC, to może chcą wykazać, że w rzeczywistości cena sprzedaży została w akcie notarialnym zaniżona w stosunku do rzeczywistej ówczesnej wartości owej nieruchomości, a zatem, że i podatek od czynności cywilno-prawnych też należałby się wyższy niż go Pan zapłacił. Uwaga: mogą od razu dowalić odsetki.

   Jeśli kupował Pan płacąc cenę z VATem (a więc bez PCC), to mogła się w międzyczasie zmienić interpretacja przepisów i mogło się okazać, że VAT płacił Pan niepotrzebnie, sprzedający też niepotrzebnie odprowadził VAT (co nie znaczy, że mu będą teraz w podskokach oddawać), za to skoro VAT się jednak nie należał, to należało się PCC, które zgodnie z polskimi przepisami zawsze płaci kupujący czyli Pan.

   Tak czy sak: na pewno chcą od Pana pieniędzy.
   A w Pana interesie jest wykazać, że zapłacił Pan już tyle, ile się należało.
   • arfer Re: Mam wezwanie z urzedu skarbowego 20.04.12, 16:23
    jeśli zakupywałeś na kredyt, pytanie, czy nie przeoczyłeś podatku PCC od hipoteki (0,1 % od hipoteki zwykłej i 19 zł od kaucyjnej))

    US szukają, gdzie mogą

    jeśli chodzi o wartość w chwili zakupu, trzeba będzie pewnie wykazać, że była równa cenie, a więc - nie zapłaciłeś mniej, niż wynosi wartość rynkowa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka