Dodaj do ulubionych

uszkodzenia w lokalu komunalnym

IP: *.edata.net.pl 27.04.13, 13:39
Bardzo proszę o pomoc! Mieszkam w mieszkaniu komunalnym, zabytkowej kamienicy. Dwa lata temu mój sąsiad remontował mieszkanie i wyburzył ścianę nośną, co naruszyło strukturę budynku i osunięcie się podłóg w mieszkaniu, a także popękanie ścian. Walczyłam przez 2 lata, chciałam aby ZBM jako właścicel lokalu (jestem tylko najemcą) wyegzekwował od sąsiada obowiązek naprawienia szkody jednak ZBM się wypiął i powołując się na art. 415 kc każe nam samym walczyć z sąsiadem. Nie wiem już co mam robić. Odnoszę wrażenie że człowiek łamiący wszelkie prawa w tym kraju ma więcej możliwości niż Ci którzy tego prawa przestrzegają.
Obserwuj wątek
    • Gość: kamilica Re: uszkodzenia w lokalu komunalnym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.13, 07:41
      Zgłoś to do Nadzoru Budowlanego w Starostwie. Z tego, co mi wiadomo, takie prace, jak naruszanie ścian, trzeba przed ich rozpoczęciem zgłaszać do Nadzoru. Co więcej, w tym przypadku zgodę wydaje też Wojewódzki Konserwator Zabytków. Wcześniej musi być projekt wykonany przez fachowca. Ciekawe czy ten sąsiad w ogóle zgłosił te prace? Jeśli nie, może mieć spore kłopoty. Grozi mu nawet przywrócenie mieszkania do stanu sprzed remontu. Nie wierzę, że Starostwo czy konserwator wypnie się na taką sprawę, zwłaszcza, że w grę wchodzi zabytek.
      • Gość: gohaj Re: uszkodzenia w lokalu komunalnym IP: *.edata.net.pl 01.05.13, 18:06
        Dziękuję za zainteresowanie, ale jeżeli chodzi o Starostwo to była Pani z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru budowlanego i odnoszę wrażenie że ZBM przeraził się kwotą jaką musieliby wydać na ekspertyzy czy naprawę dlatego się wypieli. Czekam teraz aż wróci mój prawnik i będziemy dalej walczyć, a obawiam się że jakbym poszła na całość to problemy może mieć nie tylko mój sąsiad ale i kilku urzędników, bo jak zaczynałam walkę to sąsiad nie miał żadnych dokumentow a pojawiły się w ciągu miesiąca. Sprawa jest szyta grubymi nićmi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka