Dodaj do ulubionych

budowa autostrady odszkodowanie

IP: *.bulldogdsl.com 18.10.06, 22:01
posiadam dzialke przez kt ma przebiegac autostrada wsc-zachod 30arow -
rekreacyjna., z małym domkiem letniskowym plus sad..ile moge otrzymac za to
odszkodowania? czy istnieje jakas stala cena za np ar czy mozna negocjowac
taka cene czy jest ona ustalana przez rzeczoznawce?prosze o porade
Obserwuj wątek
    • kasia_kar Re: budowa autostrady odszkodowanie 22.10.06, 20:59
      Cena jest ustalana przez rzeczoznawcę, który wykonuje wycenę na zlecenie
      jednostki budującej autostradę. Jeżeli uznasz, że wartość jest zaniżona wówczas
      możesz się odwołać od tej kwoty i wziąć innego rzeczoznawcę, któremu zapłacisz
      za wykonanie nowej wyceny.
      • Gość: magda Re: budowa autostrady odszkodowanie IP: *.bulldogdsl.com 23.10.06, 09:46
        a czy Ty bylas w takiej sytuacji? szukam kogos aby zasiegnac jezyka...dzialka
        jest bardzo ladnie polozona , na odludziu i nie wiem na jakiej podst wycenia
        jej wartosc ( czytalam ze do ogolnek kwoty wchodiz tez koszt poszukiwania
        podobnej dzialki) . Sek w tym ze w okolicy takiej dzialki nie znajde...
        A czy ktos moze mi orientacyjnie podac ile moge dostac odszkodowania bo zaczne
        sie juz chyba wczesniej za czyms rozgladac:
        dzialka 30a,mały domek murowany ( podpiwniczony) studnia, sad plus drzewka
        iglaste, krzwy owocowe.klasa ziemi raczej slaba.
            • kasia_kar Re: budowa autostrady odszkodowanie 25.10.06, 10:20
              Ja osobiście nie znalazłam się w takiej sytuacji, ale wiem, że stawki są bardzo
              korzystne dla wywłaszczonych, bo teraz jest nacisk na to, by prace przy budowie
              autostrad szły szybciej i wywłaszczający często płacą bez mrugnięcia okiem ceny,
              której zażądasz, nawet jeśli będzie ona trochę zawyżona.

Najlepiej jeśli zwrócisz się do rzeczoznawcy, który jest z Twojej okolicy.
              Powinien się dobrze orientować jak wyglądają sprawy i ile płacą za grunt pod
              autostradę - często takie nieruchomości są wykupywane za lepszą cenę niż na
              wolnym rynku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka