Dodaj do ulubionych

Hipoteka z 1976 roku na działce rolnej.

IP: *.artnet.pl 29.10.06, 00:32
Mam problem, chcę kupić działkę rolną na której ciąży hipoteka z 1976 roku na rzecz "Skarbu Panstwa- Bank Spóldzielczy w Kartuzach". Obecny właściciel chyba kompletnie zapomniał o tym, dostał ziemie w spadku. Czy ktoś może się orientuje ile może obecnie wynosić zadłużenie, jeżeli w 1976 roku bylo to 9000 ówczesnych pln (czyli 90 gr po denominacji)?? Mam nadzieję, że to nie jest jakaś ogromna suma... :)
Obserwuj wątek
    • Gość: uncja Re: Hipoteka z 1976 roku na działce rolnej. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.06, 12:43
      ja bym nie kupowała póki właściciel nie wyprostuje hipoteki. A kwotę raczej na
      pewno trzeba przeliczyć na nowo, przecież nie wystarczy obciąć paru zer, do
      tego dochodzą jakieś odsetki? skoro to Skarb Państwa jest stroną, to chyba
      trzeba sprawdzić w KRUS, jakie jest bieżące zadłużenie. u nas też była
      hipoteka, wynikająca z braku zapłaty podatku rolnego i bodaj KRUS podał
      aktualną kwotę do zapłaty.
    • Gość: adam Re: Hipoteka z 1976 roku na działce rolnej. IP: *.bicom.pl 30.10.06, 10:51
      ta hipoteka najpewniej została już spłacona, tylko nie jest wykreślona z księgi
      wieczystej. Właściciel powinien udać się do banku spółdzielczego w Kartuzach
      lub jego następcy prawnego i uzyskać pisemną zgodę na wykreślenie i złożyć
      odpowiedni wniosek w wydziale ksiąg w Sądzie.
      • cyppin Re: Hipoteka z 1976 roku na działce rolnej. 31.10.06, 11:25
        Tak też się stało. Dziękuję za radę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka