Dodaj do ulubionych

podatek od sprzedaży, kto zapłaci?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.07, 17:49
jestem właścicielką mieszkania od 14 lat, kupuję inne mieszkanie w
najbliższym czasie, a swoje zamierzam sprzedać dopiero za rok. Czy zapłacę
podatek(jeśli tak w jakiej wysokosci), gdy będę sprzedawać to moje
mieszkanie, czy zapłaci go kupujący?
Obserwuj wątek
    • Gość: pośrednik z wrocka Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.07, 19:25
      nie płacisz podatku

kupujący zapłaci podatek w wysokości 2% od wartości mieszkania
      • Gość: Aga Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 17:12
        dziękuję i pozdrawiam
    • Gość: rafi Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 20:09
      zapłacisz podatek od wzbogacenia , 19 procent od róznicy
      • Gość: pośrednik z wrocka Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 09:08
        rafi nie oslabiaj mnie, już dałeś popis niewiedzy odnośnie działki rolnej

w opisanej sytuacji nie ma podatku od sprzedaży
        • janusia2 Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? 21.01.07, 20:47
          Jak wygląda sprawa podatku od sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat?
          Wiem, że jeśli złożę odpowiednie oświadczenie do US, że kwotę ze sprzedaży
          przeznaczam na budowę domu, omija mnie ta opłata. Co jeśli ten dom z jakiś
          względów nie odpowiada mi? Czy mogę go sprzedać i postąpić podobnie?
          • Gość: pośrednik z wrocka Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 21:11
            janusia napisz kiedy kupiłas poprzedni dom, bo zmieniły się przepisy i data
            jest najważniejsza
            • janusia2 Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? 21.01.07, 22:24
              w 2006 roku, ale chcę go sprzedać w tym roku i wybudować inny. Czy możesz mi
              coś podpowiedzieć? pozdrawiam.
              • Gość: pośrednik z wrocka Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 22:58
                obowiązują Cię stare przepisy podatkowe, więc możesz przeznaczyć pieniądze na
                inną nieruchomośc
                ale z następną już będzie wg. nowych przepisów

dla pewności zwróć się na piśmi o interpretacje do US, ale na 99,9% powinno być
                tak jak napisałem

pozdrawiam
                • janusia2 Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? 23.01.07, 21:40
                  Dziękuję bardzo. Myślę, że wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane, ale
                  zawsze warto pytać.
                • Gość: j. Re: podatek od sprzedaży, kto zapłaci? IP: 217.116.110.* 27.01.07, 08:20
                  hej
                  widac ze jestes konkretyy gosciu, zerknij na zapytanie "przeniesienie wlasnosci"
                  jak to widzisz mam metlik w glowie, juz sam ine wiem czy bede placil i kto? te
                  19%,co wprzypadku kiedy ktos sie zrzeka wlasnosci poprostu nie chce byc
                  wlascicielemi i mi przkazuje?
                  pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka