Dodaj do ulubionych

Mieszkanie w spadku

03.03.07, 17:35
Bede zakladala sprawe spadkowa po mojej zmarlej mamie. Mama nie sporzadzila zadnego testamentu. Jest moj ojciec, czyli jej maz i ja - corka jedynaczka. Mama ma jeszcze brata. Rodzice byli wlascicielami mieszkania wlasnosciowego - wspolwlasnosc malzenska.

Czy to bedzie tak, ze czesc mieszkania przypadnie w udziale rowniez bratu matki? A jesli tak, to czy te polowe mieszkania dzieli sie na wszystkich spadkobiercow po rowno? I co wtedy? Jak to zrobic, zeby ta polowa mieszkania przypadla w udziale ojcu...

Martwie sie, ze bedzie to skomplikowana sprawa, ze trzeba bedzie kogos splacac, a ojciec sie denerwuje, ze niby dlaczego brat matki ma dostac jakas czesc tego mieszkania.

Poradzcie, jak to zazwyczaj jest?

Dzieki
Obserwuj wątek
    • peggykombinera Re: Mieszkanie w spadku 03.03.07, 18:13
      Masa spadkowa zostanie podzielona między Ciebie a Twojego Tatę - męża Twojej Mamy.
      Kodeks Cywilny mówi, że dopiero w razie braku zstępnych spadkodawcy do spadku
      powołani są z ustawy spadkobiercy drugiej grupy tzn. rodzice, rodzeństwo i
      zstępni rodzeństwa spadkodawcy (art. 932§1kc).---> czyli brat Twojej Mamy nie
      będzie dziedziczył z mocy ustawy.

      pozdrawiam,
      Peggy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka