Dodaj do ulubionych

PZU odwolanie;odszkodowanie za zalanie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.07, 11:48
Jak mam ściągnąć odszkodowanie z PZU?Nie chcę kłócić się z sąsiadem,starał się
,załatwiał jak mógł.Mnie tu całą chałupę zalało,tynk sypie sie na głowę,a nie
dawno malowane wszedzie było Smutny Gdzie mogę zgłosić się z takim problemem i
czy wogole mi się należy ,może ktoś miał podobną sytuację?
-pękł wężyk doprowadzxający wodę do kranu ,ktory trzeba samemu wymieniac co 4
lata ok. sasiad wymienial 11 lat temu.
-w PZU powiedzieli ze sasiadl mogl wymienic ale nie musial (wiec jest to
zdarzenie losowe) ale jak zdarzenie losowe to tym bardziej powinni przyznać.
-my nie mamy ubezpieczenia ale ubezp. sasiada pokrywa os. 3-cie
-dzwonilam do pzu na infolinie i tam dowiedzialam sie ze powinnam
dostac,przeczytala mi caly punkt w ktorym jest to opisane (zdaje sie 6 ,punkt
2) ale powiedziala też ze kazdy moze to inaczej rozpatrzyć.

Czy moge wziasc jakis papierek np;ze spoldzielni mieszkaniowej ze oni tych
wezykow nie wymieniaja i ze to trzeba na wlasna reke wymieniac? I czy moge
powolac sie wlasnie na ten punkt o zalaniach? Jak napisac takie odwolanie?Nie
mam pojecia zielonego! a szkody sa straszne i to w calym mieszkaniu, nawet w
kiblu
Obserwuj wątek
        • Gość: echo Re: PZU odwolanie;odszkodowanie za zalanie IP: *.retsat1.com.pl 02.05.07, 14:37
          Ale odwołanie do czego? Masz jakąś decyzję, czy tylko machnięcie ręką sąsiada po wyjściu z PZU?
          Mnie ostatnio zalał sąsiad - tez w miarę miły. W PZU należy zgłosić szkodę, wypełnić dodatkowo formularz, który opisuje co się zadziało i dlaczego. W ciągu 14 dni przychodzi likwidator oglądać co się zadziało, a potem max 14 dni i masz decyzję o odszkodowaniu i kaskę na koncie. Ja uważałam, że dostałam za mało, napisałam wtedy odwołanie - takie proste, własnymi słowami z czym się nie zgadzam i dlaczego - i po 10 dniach miałam dodatkowe pieniądze.
        • andrzej.sawa Re: PZU odwolanie;odszkodowanie za zalanie 02.05.07, 17:12
          Niech sąsiad nie rżnie głupa.Woda poszła od niego i on ma sprawę załatwić.Dla
          Ciebie pzu nie jest stroną.Powiedz krótko sąsiadowi - masz załatwić sprawę,bo
          spotkamy się w sądzie.

Odpowiedzalnym materialnie jest sąsiad.To,że ubezpieczył się,to jego sprawa.
          • Gość: kinga Re: PZU odwolanie;odszkodowanie za zalanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.07, 18:53
            Dotyczy:szkody powstalej w pana mieszkaniu na skutek pekniecia wezyka przy
            zlewie w dn .27.03.2007 r. w mieszkaniu pana X zam. w ...
            centrum likwidacji szkod i ocenyryzyka w bialymstoku zawiadamia iz roszczenie o
            odszkodowanie za w/w szkode postanowilo oddalic.
            rozstrzygniecia wydano w oparciu o &4 pkt 4 w zw. z &6 ust.1 i ust.2 pkt1
            ogolnych warunkow ubezpieczenia mieszkan zatwierdzonych uchwala zarzadu pzu sa.
            nr UZ/205/99 z dn. 2 wrzesnia 99 r ze zmianami zatwierdzonymi uchwala zarzadu
            pzu sa. nr UZ/497/2003 z dn. 7 pazdziernik 2003.
            w siwetle przepisow o ktorych mowa wyzej na podstawie umowy
            ubezpieczenia-zakresem odpowiedzialnosci ubezpieczenia objete sa szkody powstale
            m. innymi w nastepstwie zdarzenia w zwiazku z ktorym ubezpieczony zobowiazany
            jest do naprawienia szkody osobowej badz rzeczowej wyrzadonej os. 3. umowa
            ubezpieczenia mieszkania obejmuje rowniez ubezpieczenie odpowiedzialnosci
            cywilnej ubezpieczajacego oraz osob bliskich pozostajacych z ubezpieczajacym we
            wspolnym gospodarstwie domowym jezeli w wyniku zdarzenia objetego umowa
            ubezpieczenia os. 3-cia doznala szkody osobowej lub rzeczowej.
            ubezpieczeniem odpowiedzialnosci cywilnej objete sa szkody powstale na terenie
            nieruchomosci na ktorej znajduje sie ubezpieczone mieszkanie spowodowane miedzy
            innymi w skutek uzytkowania mieszkania okreslonego w polisie, w tym za szkody
            wyrzadzone posiadaczom innych mieszkan w nastepstwie nieumyslnego pozostawienia
            otwartych kranow w urzadzeniach wodno-kanalizacyjnych lub zalania z innych przyczyn.
            w przedmiotowej szkodzie ustalono ,iz zalanie pana mieszkania nastapilo na
            skutek pekniecia wezyka doprowadzajacego wode do zlewu w mieszkaniu nalezacym
            do pana sasiada.
            w zwiazku z tym iz odpowiedzialnosc za szkody spowodowane przelaniem sie wody w
            budynku z lokalu polozonego wyzej do lokalu polozonego nizej opiera sie na
            zasadzie winy, tzn na podstawie art. 415 kodeksu cywilnego,a nie na zasadzie
            ryzyka przewidzianej w art.433 k.c. , a w postepowaniu likwidacujnym nie
            wykazano ,iz pekniecie wezyka spowodowane bylo chocby najmniejszym stopniem
            zaniedbania ktore bylo powodem wydostania sie wody z mieszkania zajmowanego
            przez pana sasiada - winy bowiem nie mozna domniemywac z powodu samego faktu
            powstania zalania (art. 415 k.c w zw.z art. 6 k.c)-postanowiono jak na wstepie.
            na podstawie art. 16 ust. 3 z dnia 22.05.2003. dzialalnosci ubezpieczeniowej
            pzu sa. zobowiazany jest poinformowac o mozliwosci dochodzenia roszczen takze
            na drodze sadowej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka