Dodaj do ulubionych

Od samego początku

02.05.07, 14:14
Jeśli ktoś ma czas i chęć to poproszę o pomoc. Chodzi o to że mamy ugadane
mieszkanie do kupienia i teraz od czego zacząć (łącznie z kredytem
hipotecznym), krok po kroku, co załatwiać, do jakich instytucjii biec i na co
najbardziej zwrócić uwagę. Z góry dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
   • Gość: echo Re: Od samego początku IP: *.retsat1.com.pl 02.05.07, 16:50
    Jeśli na kredyt to trzeba znaleźć na początek bank, który ci udzieli kredytu.
    Bank sam zrobi wycenę lub da ci listę rzeczoznawców (zależy od banku). KOstz ateż zależą od bankow, np. bank Nordea przy mieszkaniu robi oszacowanie i jest ono gratis, w Millenium wycena też gratis, w Pekao SA - 137 zł (czyli co bank to obyczaj :)
    Jak już znajdziesz bank - to teraz potrzebne są do banku papiery:
    - te o dochodach pomijam - bo to juz bank ci dokładnie powie co i jak
    - zakładam, że mieszkanie jest spółdzielcze własnościowe, więc ze spółdzielni papier o niezaleganiu z czynszem (załatwia właściciel)
    - ze spółdzielni papierek dotyczący mieszkania: metraż, właścicel, czy ma księge wieczystą (jeśli nie ma to o braku przeszkód w założeniu), na jakich ziałkach blok się znajduje - spółdzielnia doskonal wie jaki papier (też załatwia właściciel)
    - jeśli księga wieczysta już jest - to z Sądu Ksiąg Wiczystych odpis z KW (jak długo jest ważny to tez bank ci powie - przeważnie 1 -3 miesiace (do notariusza tylko 1 miesiąc). Jeśli mieszkanie ma KW, a KW nie jest elektroniczna, to niesttey dłużej się na nią czeka. Oczywiście możliwe jest załatwienie szybciej, jak kogoś w sadzie znasz albo ładnie uprosisz. Ale niektore banki idą na rękę i wysyłają doradcę do sądu i sam sprawdza KW w czytelni, a ty dostarczasz tylko numer KW (np. Nordea tak robi)
    Bank po przyznaniu kredytu podpisze z toba umowe kredytowa, da oswiadczenie dla sadu, przygotuje wszelkie dokumenty do oplacenia podatkow od hipotek. To wszystko niesiesz do notariusza i albo on za ciebei zalatwia wpisy (ewentualne zalozenie KW) do KW, albo po sporzadzeniu aktu notarialnego biegniesz do sadu i zalatwiasz sam. W 99% za zalatwienie KW za ciebie (za zalozenie wnioskow) notarisuz pobierze oplate. Jak jestes z Lodzi to znam notariusza, ktory robi to za free.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka