Dodaj do ulubionych

Kupno mieszkania przez agencję - proszę o radę

19.09.07, 09:01
Witam serdecznie. Kupujemy mieszkanie przez agencję, dziś podpisujemy umowę
przedwstępną. Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość negocjacji prowizji
dla agencji? Sprzedający obniżył nam cenę mieszkania o 13 tyś. Na co
szczególnie zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy? Będę wdzięczna za pomoc.
Obserwuj wątek
    • Gość: aA Re: Kupno mieszkania przez agencję - proszę o rad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.07, 09:08
      Pytasz nas czy mozna? Można! Ale przed podpisaniem umowy posrednictwa w ktorej
      masz ustaloa prowizje i zakres pracy biura. W zasadzie juz sie umowiles na
      wysokosc wynagrodzenia. Ale spróbuj.

Co do samej umowy. Pilnuj dlugosci terminow, bo jak kredytujesz zakupo
      potrzebujesz czasu. Wpisz tez, ze kasa bedze pochodzila np z kredytu a najlepiej
      wpisz, ze pieniadze beda przelane konto sprzedajacego.
            • Gość: przepychajcie sie Re: jolka pochwalasz złodziejstwo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.07, 09:53
              Z moich doswiadczen wynika ze to agenci zawsze probuja zarobic na lewo. Tymi co
              znam gardze. Patrzac na Wasze przepychanki słowne i taką niby przejrzystosc ze
              to zawsze klienci agencji oszukuja a nie agenci to mi sie chce smiac. Macie
              cięte języki, od razu zagluszacie wypowiedzi na forum swoim agenckim
              bełkotem...ciekawe tez czy al i irma nie zarabiają na lewo, hę? Bo jak patrze na
              Wasze podejscie do Klientów i pseudoprofesjonalizm to dochodzę do wniosku ze
              trzepiecie kasę gdzie sie da
                • Gość: przepychajcie sie Re: jolka pochwalasz złodziejstwo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.07, 10:04
                  jak placisz dziesiatki tysiecy to chyba jednak trzepiesz...a ze cie nie
                  interesuje moja opinia to bym nie powiedzial, bo po cholere odpisujesz.. dziwnie
                  sie poczules jak ktos napisal ze ty tez pewnie kradniesz, a nie ci ktorych
                  obrzucasz blotem w swoich wypowiedziach? jestes zarozumialy, pewny siebie,
                  zapewne tez mlody i glupi...w koncu sie przejedziesz na skórce od banana. bo
                  wyjadaczem w tej branzy nie zostaniesz jesli klientow masz za nic.

takich agentow nienawidze i gardze nimi po stokroc
              • Gość: al9 moze rzuc okiem na tytuł forum IP: *.teleton.pl 25.09.07, 10:04
                prawo w nieruchomościach
                a nie bezprawie
                a zanim bez ładu i składu wylejesz na kogos wiadro pomyśl czy ty
                smieszny frustracie jesteś w stanie odpwoiedzieć na tym forum na
                merytoryczne pytania. co wiesz o ustawie o planowaniu przestrzennym?
                znasz procedury odrolniania? przeczytałes chociaż raz ustawę o
                księgach wieczystych? znasz niuanse związane z dziedziczeniem?
                Prosze bardzo - działaj! niecierpliwie czekam...
                al
                • Gość: przepychajcie sie Re: moze rzuc okiem na tytuł forum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.07, 10:13
                  po pierwsze forum jest dla wszystkich
                  po drugie denerwuje mnie twoje podejscie do klienta
                  po trzecie - a zebys wiedzial ze sporo wiem,

twoj przydomek kojarzy mi sie z serialem dla takich jak ty, tam tez jest pewien
                  Al, tylko on nie cwaniakuje, jest za glupi, a ty probujesz sie wystrugac na
                  profesjonaliste, choc bez klientow nie zarobisz nic. zacznij ich szanowac, moze
                  wtedy jeszcze troche popracujesz w tym zawodzie. I przeczytaj swoj bełkot na
                  forum, jesli ktos powie cos co ci sie nie spodoba. To nie jest forum jakiegos
                  WSPONu, tylko gazety, tu kazdy moze sie wypowiedziec
                    • Gość: Jolka Re: moze rzuc okiem na tytuł forum IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.09.07, 18:18
                      Al? Ty tez jestes posrednikiem z tego co pamietam?powyzsza wypowiedź nie
                      przynosi Ci zaszczytu.
                      a co do Twojej wypowiedzi skierownej do mnie "czym takim cię uraziła irma? masz
                      kłopot w nazwaniu złodzieja złodziejem?a wysyłac ludzi na inne forum będziesz
                      mogła jak udzielisz forumowiczom setki rad - jak codzienie robi to irma.. na
                      razie skorzystaj z okazji i siedź cicho!
                      nie pozdrawiam al"
                      Otóż Irma niczym mnie nie uraziła. To niewłaściwe słowo. Nie mam też klopotu z
                      nazywaniem kogokolwiek złodziejem z prostego powodu: NIE UŻYWAM takich określeń.
                      A Ciebie, Al, nie prosiłam o radę, I nie zamierzam korzystać z rad ani Twoich
                      ani Irmy. Ich poziom zostawiam bez komentarza. Są na obu forach inne, sensowne
                      osoby, których wypowiedzi można poczytać.

I powtórzę się, jesli pozwolisz, tym razem kierujac tę uwagę także do Ciebie:
                      Irma? Al? jesteście oboje ANTYREKLAMĄ dla wszystkich posredników! Kto z
                      Forumowiczów chciałby zostać klientem Ala i usłyszeć -w razie róznicy zdań -
                      wypowiedź jak ta powyzej??? są chetni? Życze powodzenia wszystkim Forumowiczom,
                      życzę powodzenia wszystkim kulturalnym i kompetentnym posrednikom Pozdrawiam Irmę,
                      Alowi - niczego nie zyczę, Chyba juz za późno :)
                      • Gość: al9 jolka ty nic nie rozumiesz IP: *.teleton.pl 26.09.07, 11:59
                        i ja i irma jestesmy aktywni na tym forum pomagając ludziom w ich
                        dylematach i odpowiadając na rózne zawiłe często pytania.
                        BEZPŁATNIE. I nie szukamy tu swoich Klientów i nie reprezentujemy tu
                        naszych firm. Ani Ty ani inni forumowicze NIE sa moimi Klientami. Sa
                        częścia anonimowej społeczności zainteresowanymi prawem w
                        nieruchomościach.
                        To że ty nie używasz słowa złodziej nie oznacza że inni nie są
                        złodziejami. Mam prawo do takich wypowiedzi czy ci sie to podoba czy
                        nie. Moją irytację spowodował bezpodstawny atak na forumowiczkę
                        wielce dla tego forum zasłużoną. I nie jestem w swoim biurze a Ty
                        związaną ze mna moją Klientką, żebym musiał być przesadnie
                        elegancki. Tu jestem al9. Nie ukrywam swojej wiedzy i swojego
                        zawodu, ale to nie oznacza, że byle kto może np chwalić się
                        okradaniem innych a ja będę używał języka jakiego spodziewasz się po
                        kimś kto dla ciebie wykonuje usługę. Nie! Tu jestem osobą fizyczną!
                        Jesli na forum murarzy ktos kto nie ukrywa swojej profesji nie
                        spodoba ci się, tez uznasz że NIGDY nie skorzystasz z jego usług?
                        Bez wiedzy co zbudował i jakim jest fachowcem?

Tak naprawdę Twoja opinia mnie nie interesuje. Nie znaSZ MNIE, NIC
                        nie wiesz o mojej firmie, nawet nie śledzisz moich tu postów...

Niech kazde z nas pozozostanie pzry swoim zdaniu.
                        al
                        • Gość: renni Re: jolka ty nic nie rozumiesz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 12:52
                          Ja sledze twoje posty AL, piszesz, że doradzasz. Chyba zartujesz,
                          jestes jednym z wielu posredników, którzy coś tam wiedza i zgrywaja
                          specjalistów od nieruchomości. Wiele z twoich postów to nic nie
                          dające wodolestwo, które więcej szkodzi niz pomaga. Jakis ty
                          dobrotliwy, pomagasz bezpłatnie, za takie porady jak twoje to sie
                          nawet dziekuje nie nalezy.
                          • al9 renni i wodolejstwo 07.11.07, 13:14
                            no super!
                            skoro masz czas sledzić moje posty i uważasz że nic nie wnoszą -
                            prosze bardzo - niecierpliwie czekam na uzupełnienia. I konkrety.
                            bo na razie to Ty wodę lejesz...

Uzupełniaj moje nic nie wnoszące posty swoją wiedzą, renni
                            czekam
                            al

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka