Dodaj do ulubionych

czym smarować zamiast oliwki?

28.09.12, 21:44
Za dwa miesiące zostanę po raz drugi mamą. Cztery lata temu, córkę po każdej kąpieli smarowałam oliwką. Czytam teraz jednak, że nie zaleca się oliwki dla noworodka i niemowlaka. Czym więc, smarować dziecko po kąpieli? pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • anetos00 Re: czym smarować zamiast oliwki? 06.11.12, 14:30
        Oliwka nie jest zalecana jeśli ma w składzie parafinę czyli olej mineralny i parabeny.Są jednak oliwki nie zawierające parafiny lecz naturalne oleje jak olejek ze słodkich migdałów,olej słonecznikowy lub inne naturalne.I takie oliwki są zdecydowanie bezpieczniejsze,mają dobroczynne działanie na skórę maleństwa.Nie jest ich wiele na polskim rynku np z Rossmana oliwka Babydream i nieco droższe z Hippa wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34872 oraz Pur & Sensitiv Pflegeöl.Tutaj artykuł ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/5/1075.
        • kaetchen Re: czym smarować zamiast oliwki? 22.12.12, 22:46
          Dokładnie, a najlepiej po prostu kupić olej ze słodkich migdałów, lub, chyba nawet lepsze - masło shea karite. W sklepach internetowych można zakupić. Osobiście używam (i używałam także podczas ciąży) - te dwa:
          www.ecospa.pl/maslo-karite-shea-nilotica-ekologiczne-p-171.html (w czasie ciąży i jakiś czas po)
          www.ecospa.pl/olej-shea-frakcja-plynna-p-170.html (obecnie)

Ale dostępne są także w innych sklepach (helfy.pl, czy mazidla.com, czy zrobsobiekrem.pl), przy czym te dwa akurat mam sprawdzone i do nich wracam.
    • magda_w_25 Re: czym smarować zamiast oliwki? 25.02.13, 10:45
      Znajoma położna ostatnio mi mówiła, że na szkoleniach się uczyła, żeby takiego maluszka wcale nie smarować (przy zdrowej skórze) tylko kąpać w dobrych emolientach, delikatnych płynach z oliwką, dodawać trochę ciekłej parafiny do wody. Tylko na pupkę Alantan lub Linomag. Chociaż sam masażyk związany ze smarowaniem napewno jest bezcennysmile
    • patricko0 Re: czym smarować zamiast oliwki? 02.10.13, 19:54
      Polecam smarować olejem arganowym. Poczytaj o nim w internecie. Świetnie zastępuje oliwkę, a też wiem, że nie powinno się jej używać. Dodatkowo pomaga w problemach ze skórą. Ja olej arganowy kupuje tutaj argangroup.pl/pstyfrgdi/Start
    • kingaprzepisy Re: czym smarować zamiast oliwki? 26.10.14, 12:57
      mi wszyscy odradzali oliwkę, gdyż zatyka pory. mój malec miał bardzo wysuszoną skórę i zaczęłam stosować krem nivea ale okazał się bezskuteczny, potem krem oilatum ale skóra nadal była sucha i się złuszczała. dopiero kąpiele w emolium dały radę na suchą skórę. w tym czasie nie smarowałam też dziecka żadną maścią przez kilka dni i się poprawił stan jego skóry smile
    • 6lilianna Re: czym smarować zamiast oliwki? 02.11.14, 12:18
      Ja dla swojego dziecka zamiast oliwki smarowałam Lotionami i balsamami do ciała. Używałam kosmetyków naturalnych, ekologicznych- Baby Lotion pielęgnacyjny do ciała z nagietkiem marki Logona i Balsam do ciała dla dzieci i niemowląt marki Eco Cosmetics. To są produkty lżejsze niż oliwka i też super natłuszczają zostawiając warstwę ochroną na każde warunki. Produkty kupicie w sklepie drogeriaorganika.pl/ . Oczywiście na stronie jest więcej produktów dla dzieci, a podałam tylko te, z których sama korzystałam. Polecam, bo warto kupić coś bez chemii!

• rozzalka18 Re: czym smarować zamiast oliwki? 23.11.14, 23:16
      Teraz na rynku jest sporo produktów bogatych w delikatne olejki, emolienty za to bez parabenów, olejów mineralnych czy substancji drażniących. Niestety w drogeriach takich produktów nie kupisz, prędzej w aptece czy specjalistycznych sklepach z produktami dla niemowląt. Ja mogę polecić ten produkt jmarket.pl/clickProduct/539f1e96902e51c41f00595d, jest wydajny, faktycznie pielęgnuje skórę, ma tak dobry skład, że uważam go do przemywania twarzy, łagodzi wszystkie podrażnienia wink, wręcz produkt uniwersalny.
    • vgrin Re: czym smarować zamiast oliwki? 09.10.15, 12:56
      Oliwka nie jest szkodliwa, wszystko z umiarem oczywiście. Spróbuj z kosmetykami www.laroche-posay.pl/produkty/potrzeby/Zadbaj-o-wra%C5%BCliw%C4%85-sk%C3%B3r%C4%99-dzieci-cnd1124.aspx, mają dziecięcą linię. Sama kędyś używałam mleczka i było delikatne, bez żadnych podrażnień, a mam skórę atopową.
      • sasanka0_0 Re: czym smarować zamiast oliwki? 13.10.15, 11:13
        fajne kosmetyki dla niemowlat sa z serii Latopic, ja stosowalam emulsje do kapieli, krem do twarzy oraz emulsje do ciala, bardzo ladnie nawilzaly skore dziecka, lagodzily tez podraznienia, bo maly mial azs, a Latopic szczegolnie jest polecany dla alergikow
    • klaudia_84 Re: czym smarować zamiast oliwki? 12.07.16, 14:27
      Stosując popularne Oilatum czy nawet olejek do kąpieli Linomag nie musisz po kąpieli niczym smarować skóry dziecka, bo sama kąpiel w zupełności wystarczy, aby umyć i jednocześnie nawilżyć i natłuścić skórę malucha. Jeżeli zauważysz na skórze jakieś zaczerwieniania, to smaruje je kremem Dermaveel.
    • jasminka35 Re: czym smarować zamiast oliwki? 06.12.19, 10:20
      Dla nas ma super działanie balsam z naturalnych olejków: migdałowego, masła shea i morelowego. Nie uczula, nawilża i dobrze chroni. Ten olej morelowy, który jest w balsamie dobry jest tez na różne zaczerwienienia czy egzemy. My używamy balsamu Bobo z firmy Renovality. Polecam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka