Dodaj do ulubionych

co na sucha skórę? nic nie pomaga :-(

15.06.05, 13:00
Doradzcie dziewczyny, co stosowac na suchą skore niemowlaka. Moj synek ma 3
miesiace i nie moge sobie z jego skora poradzic. Oliwa odpada, wogole nie
pomaga, stosuje parafine, ale efekt jest krotkotrwaly. Dodam ze kapie w
Oilatum, ale to tez nie za bardzo pomaga. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • kkkasiaaa1 Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 15.06.05, 13:07
      Az jestem zdziwona u nas Oilatum sprawdzilo sie rewelacyjne. Ale do tego mamy
      do smarowania masc robiona pzepisaną przez lekarzaz apteki na bazie wazeliny.
      Po suchej skorze nie zostalo ani sladu. A kapiesz w Olilatum i moze dodajesz
      mydelko ktore wysusza czy samo Oilatum ?
      • 76kitka Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 17.06.05, 21:25
        nam też pediatra zaleciła serię SVR uważam, że jest rewelacyjna, korzystamy z oliwki do kąpieli, emulsji albo mleczka do ciała, mamy też krem na insekty to poza tematem, ale jest dobry a w tym roku komary i meszki jakoś się uaktywniły wyjątkowo to może ta wiadomość sie komus przyda smile
    • gosika10 Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 15.06.05, 13:20
      Czesc!
      Ja walczylam z sucha skora mojej 4-miesiecznej coreczki prawie miesiac, wydalam
      ponad 100 zl na rozne kosmetyki (oliwki, kremy: Oilatum, Balneum, mleczka do
      suchej i wrazliwej skory) az w koncu kupilam masc z witamina A za 1.90 zl - raz
      ja posmarowalam i po suchych czerwonych plamach nie ma sladu. Teraz tez ja
      czasem smaruje po kapieli, zamiast oliwki. Goraco polecam i pozdrawiamsmile
      --

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=21698569&a=22765350
    • isabela_1974 Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 15.06.05, 14:46
      Taka sucha skóra może być objawem alergii i same środki kosmetyczne, nawet te
      najlepsze, mogą nie pomóc. U nas musieliśmy odstawić mleko i jego przetwory
      oraz soję i wówczas szybciutko skóra doszła do normy. Poszukaj sobie jakieś
      wiadomości o skórze atopowej, są w sieci ciekawe fora dyskusyjne na ten temat.
      Tam podają dużo wiadomości o dobrych kosmetykach. Moim zdaniem używanie jakiś
      mocniejszych środków powinnaś skonsultować z pediatrą.
      Pozdrawiam ciepło
      Iza
    • jaga63 Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 15.06.05, 15:53
      Spróbuj Lipobase krem- bezwonny, świetnie się wchlania. ok. 10 zł chyba, u nas
      pomagalo- corcia miala taką suchą skórę między 3-6 miesiącem glównie na
      policzkach, rączkach i kolanach. Potem wszystko przeszło. Podobno skuteczne też
      są maści witaminowe zwlaszcza z wit.A jak pisze poprzedniczka.
    • honi_29 Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 15.06.05, 17:18
      A może spróbuj po kąpieli posmarować całe ciałko zwykłą ciekłą parafiną.My
      naszego urwisa od urodzenia (teraz ma 11,5 miesiąca)smarujemy tylko parafinką i
      ciałko ma jak aksamit.Nie pachnie jak oliwka,ale za to dużo
      skuteczniejsza.Pozdrawiam,Honi
    • vievioora Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 16.06.05, 15:36
      Ten sam problem - polecam kremik Aqualan (w aptece) - kremik witaminowy,
      pomagół nam bardzo, używam do tej pory rewelacyjnie się wchłania bez tłustych
      śladów. Używałam po paskudnej reakcji alergicznej u Gaby, miała wtedy 4 m-ce.
      Do mycia używam również od tamtej pory Ziajki "od pierwszego dnia życia".

Powyższe używamy po przetestowaniu zmian kosmetyków moich i Gaby, oilatum i
      całej najbardziej popularnej reszty smile

__
      zrobiłam stronkę smile
      :: www.vievioora.com ::
    • ikaes Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 17.06.05, 16:10
      przez pierwsze pół roku kąpałam małego w siemieniu lnianym. Trzeba gotować
      siemię około 5 minut i potem odcedzić tą wodę do wanienki, dolać wody z
      kranu,można używać mydła, tylko uprzedzam, dziecko wychodzi całe oblepione tym
      mydłem, ale to nie szkodzi. skórę miał po tym piękną, gładką i mięciutką jak
      pupcia niemowlaczka, żadnych problemów
    • edyta785 Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 17.06.05, 20:42
      Witaj

U nas sprawdzily sie 2 rzeczy.Na poczatku lekarka powiedziala mi o kremie
      dermobaza dostepnym z aptece bez recepty-sprawdzil sie rewelacyjnie,ale
      smarowalam nim tylko buzie po kapieli.Ostatnio tych suchych miejsc pojawilo sie
      wiecej i dostalam recepte do zrobienia na masc witaminowa,wiem ze byla tam wit
      e ia i jeszcze cos ale nie pamietam.Posmarowalam kilka razy i juz wszystko jest
      ok.
      pozdrawiam
    • el_sylwana Re: co na sucha skórę? nic nie pomaga :-( 17.06.05, 21:26
      LINOMAG - ten z apteki - produkt stary jak swiat ale na sucha nawet luszczaca
      sie skore najlepszy. kilka razy zastosujesz i napewno bedzie porawa. Linomag w
      stosunku do wszystkich innych wynalazkow ma jeszcze te zalete ze jest tani.
      tylko nie stosuj za dlugo jak przejdzie pielegnuj maluszka normalnie.
      pozdr
      el_sylwana

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka