Dodaj do ulubionych

La Roche - filtr 40 czy 60?

12.05.06, 15:06
Który krem powinnam kupić dla 3-miesięcznego dziecka? Mają w mojej aptece
tylko 40-kę La Roche. Myślicie że wystarczy? Muszę kupić, bo wczoraj Emi była
na słonku przypadkowo 5 minut i prawie sparzyła buzię...
Obserwuj wątek
    • mmala6 Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 15:09
      wg mnie 40 wystraczy, chyba ze mala ma bardzo jasna, delikatna i wrazliwa skore.
      • blesa1 Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć? Proszę. 12.05.06, 15:37
    • patrischa Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 15:43
      moja ma 19 m-cy i w tym roku jak i w tamtym 40-tke...
      w zupelnosci wystarczy
    • b.bujak Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 15:55
      moze przydadzą Ci sie wypowiedzi pani ekspert od kosmetykow:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=503&w=41575417
    • eva_wawa Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 16:58
      kilka dni temu na TVN Style był program właśnie m.inn. o kremach z filtrem.
      faktor 40 chroni przed promieniami w 95% a 60 w 98%.
    • lisabette Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 17:20
      Wczoraj w Pytaniu na śniadanie była audycja o dzieciach do lat 3. W pytaniach
      do eksperta (pani dermatolog) na temat kremów z filtrami, padło stwierdzenie,
      że dzieci do 6 m-cy nie wolno w ogóle wystawiać na słońce, nalezy chronić je
      czapeczkami, parasolkami itp., a kremy stosować, bo promieniowanie "odbite" też
      jest szkodliwe.
      • blesa1 Re: Ja znowu o tym... 12.05.06, 18:15
        • blesa1 Re: Ja znowu o tym... 12.05.06, 18:20
          Enter sad
          Czy La Roche ma filtry mineralne czy chemiczne? Słowo daję że już mam dość
          czytania o tych kremach (poza tym nie mam czasu, Dziecię kwęka, a słońce nie
          czeka aż się namyślę), a muszę coś wreszcie kupić. Ponieważ nie są to małe
          pieniądze, proszę Was o radę. I dlaczego u dzieci stosuje się kremy z filtrami
          mineralnymi? I czy ten La Roche jest jakiś specjalny dla dzieci czy po prostu La
          Roche? Nie mam o tym pojęcia, babki w aptece opychają wszystko jak widzą takiego
          laika jak ja, a ja kupuję bo się nie znam... Dlatego zanim kupię krem
          przeciwsłoneczny chcę się czegoś dowiedzieć. Mam ochotę na ten La Roche, tyle
          mam go chwlali, ale muszę wiedzieć, czy jest to specyfik dla dzieci czy nie
          tylko... Babka w aptece powiedziała mi, że tam nie jest sprecyzowane od kiedy
          można go stosować, gdyż we Francji nie ma czegoś takiego jak IMiD, więc nie ma
          też takiej informacji... Sama już nie wiem czy napędzają sobie handel czy mają
          rację... Ufff... pomóżcie...
          • blesa1 Re: Ja znowu o tym... 12.05.06, 18:22
            A co myślicie o kremiku Ziajka? I czy jest taki dla dzieci 3-miesięcznych?
            Używam oliwki i płynu do kąpieli ziajka, więc krem do buzi też nie powinien
            uczulić mi dziecka... No i tańszy chyba od tego La Roche...
            • mmala6 Re: Ja znowu o tym... 12.05.06, 20:01
              Blesa, skoro nie mozesz tutaj uzyskac odpowiedzi na nurtujace Cie pytania idz na
              forum Kosmetyki Dzieciece, tam jest przemila pani ekspert a La Roche jest chyba
              w co drugim watku.
              Zeby sie dowiedziec czegos o Zajce wystraczy wejsc na strone Ziaji, nie zajmuje
              to wiecej czasu niz napisanie postawinkJa kupilam Ziajke od 12 m-ce bez filtrow
              mineralnych za ok 12zl.Jest tez wersja dla mlodszych dzieci z filtrem
              mineralnym.Prosze:
              www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idCategory=17&idKind=14&idProd=238
              Na La roche powinno byc napisane czy ma filtry mineralne/fizyczne jak nie jest
              napisane tzn ze nie ma takowych.
          • b.bujak Re: Ja znowu o tym... 12.05.06, 20:08
            miej też szacunek do innych mam, temat kremow przeciwsłonecznych jest naprawde
            maglowany ostatnio codziennie, nie musisz daleko szukac i duzo czytac - tu jest
            duzo wypowiedzi nt kremu La Roche:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=40968843&v=2&s=0
            w skrocie: jesli dziecko nie ma szczegolnie wrazliwej skory ( bardzo jasnej ),
            wystarczy filtr 40; jest wersja tych kremow dla dzieci ( pediatrics )
    • 5_monika Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 18:25
      wysokość filtra to długość przebywania na słońcu więc niższym po prostu trzeba
      posmrować częściej
    • marta308 Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 19:58
      Ja uzywam La Roche 40.Jest to krem specjalnie dla dzieci.Jestem bardzo
      zadowolona,jest bardzo wydajny.Polecila mi go soistra, ktora pracuje w tej
      firmie.Swojemu dziecku rowniez smaruje nim buzke.
    • marta308 Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 20:00
      Zapomnialam, moja siostra twierdzi , ze mozna go stosowac u dzieci powyzej
      miesiaca.
    • mariejo Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 20:04
      La roche posay i vichy maja filtry chemiczne a na dodatek zawieraja alkohol a
      wiec dla dzieci od 3 rż. Moja corka urodzila sie w czerwcu i nie wychodzilam z
      nia na zewnatrz miedzy 11h a 16h.
    • marta308 Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 12.05.06, 20:40
      Przepraszam , podalam zla informacje.Wlasnie dzwonilam do siostry i kremy te we
      Francji mozna stosowac dla dziecka polrocznego, a w Polsce zalecaja od 3 lat.Ja
      smaruje swoje 9 miesieczne dziecko i nic sie nie dzieje.Kremy te posiadaja
      filtry chemiczne i mineralne.jak chcesz cos wiecej wiedziec, to pytaj,
      zadzwonie do eksperta i chetnie odpowiem.
      • ewa.m.kaminska Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 19.05.06, 16:54
        Jeśli chodzi o produkty przeciwsłoneczne La Roche Posey dla dzieci, to w IMiD
        badaliśmy krem Anthelios S (może być stosowany u dzieci po skończeniu 6
        miesięcy), mleczko Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 60 oraz krem Anthelios Dermo-
        Pediatrics SPF 40. Te 2 ostatnie ze względu na zawartość alkoholu są przez nas
        dopuszczone do stosowania powyżej 3 lat, gdyż skóra malucha jest nie tylko
        bardzo wrażliwa na działanie wysuszające słońca, ale także na podrażnienie i
        przesuszenie alkoholem. Jeszcze raz przypomnę, że w naszych warunkach
        klimatycznych - o ile dziecko nie ma specjalnych wskazań do większej ochrony
        przed UV - wystarczające są preparaty o SPF 15-30.
        • brroger Re: La Roche - filtr 40 czy 60? 20.05.06, 11:26
          Filtry UV są w kosmetykach chroniących przed słońcem bardzo ważne, chronią
          skórę przed promieniami powodującymi raka skóry. Niestety syntetycznie
          wytworzone Filtry UV powodują, że ochrona przed słońcem może być ryzykowna.
          Filtry te działają na chormony, szczególnie u mężczyzn mogą doprowadzić do
          zaburzeń w produkcji spermy, raka jąder, a u kobiet prowadzone są badania i
          dyskusje o możliwym wpływie na raka piersi. Jeżeli filtry te dostaną sie do
          płodu. lub z pokarmem do dziecka, możliwe jest, że dziecko urodzi sie wcześniej
          i bedzie to miało wpływ na jego rozwój, na przykład mniejsza inteligencja i
          spowolnienie uczenia się. Może również doprowadzić do wcześniejszych miesiączek
          u dziewczynek i szybszego rozwoju płciowego u chłopców.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka