Dodaj do ulubionych

Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się p...

25.05.11, 20:47
Zaczyna się! Przeklęci liberałowie!
Obserwuj wątek
   • Gość: płocczanin Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.dynamic.mm.pl 25.05.11, 21:50
    Trzeba zacząć od tego , że wybrani Z PO musza biernie słuchac swego Pabna ze stolicy , a oni na Nic nie chca dac pieniedzy. To jest ta sama warszawa, która z braku oczyszczalni zatruwa wisłe.

    Natomiast Obecny PREZ. NOWAKOWSKI NAŚMIEWA SIĘ Z BIEDNYCH LUDZI , KTÓRZY , NIE DOŚĆ , ZE NIE MAJĄ CO DO GARNKA WŁOŻYĆ , TO NAWET NIE BĘDĄ PILI WODY.

    BO WODA TO SOCJAŁ POWIEDZIAŁ PAN NISKIEGO SZCZEBLA....

    Żeby ten socjal nie przypomniał Egiptu , ludzie bez sumienia.

    ścieki........ czy ścieki z umycia talerzy i kąpania , są jednakowo szkodliwe , jak ścieki przemysłowe? Kto tu kogo nabija? A to przecież Unia kazała brać więcej kasy za oczyszczanie. Tylko , że w Unii ludzie zarabiają 10 razy więcej .

    Juz obecnie rachunki za wodę są b. wysokie. Ten od socjału niech pamięta , że nie jest wieczny , to tylko 4 lata a ludzie będą pamiętać krzywdę.


    Prezydent powinien zwrócić się do Warszawy o dokładanie do wody w Płocku. ale będzie się bał to uczynić . Nie wystawia ponownie, co widzimy teraz po jatkach , jakie PO uczyniła tym , którzy wykazali samodzielność.

    a na koniec powiem tak;

    Jest miasto. W nim żyją ludzie i władza miejska jest utworzona tylko po to , żeby zapewnić mieszkańcom możliwości życia w mieście. Nie odwrotnie.
    • Gość: do płocczanina Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.139.c94.petrotel.pl 25.05.11, 23:12
     a gdzie Panisko Waszeć był gdy kolega prezydent z poprzedniej władzy/dzięki Bogu ,że były/wywalał ogromne kwoty na kiepściutką kulturkę i promocyjkę.A dlaczego nie mówi Pan ile ta promocyjka i kulturka kosztowała/dziesiątki milionów złotych/.Gdzie Pan był gdy budowano molo.Gdzie Pan był szanowny i drogi oraz przemiły Panie gdy zadłużano miasto.No gdzie Pan był.Siedział Pan cichutko przy klawiaturce i popierał budowę linii tramwajowej.O innych szaleństwach nie wspomnę.Na koniec bardzo Pana proszę by bez stosowanych przez Pana meandrów myślowych niepojętych przez wydmuszki intelektualne i slopy ludzkie/to pojęcia pisane przez Pana/ jak Pan nazywa innych dyskutantów wyjaśnił Pan kiedy Prezydent NOWAKOWSKI naśmiewał się z biednych ludzi ,którzy nie mają co do garnka włożyć.Proszę o odpowiedz i na nią liczę.Myślę,że powie Pan prawdę i tylko prawdę jako ,że kłamstwo to grzech zgodnie z 8 przykazaniem Bożym,które brzmi "nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu".Do dzieła więc drogi,przemiły,prawdomówny i sympatyczny człowieku.Radna Kulpa pewne Panu znana mówi,że Prezydent Nowakowski "żeruje" na tym co mieszkańcy odkładali przez lata w swoich kieszeniach.Pani radna traci poczucie przyzwoitości mówiąc o sięganiu do kieszeni Płocczan.A dlaczego nie pilnowała Pani Radna naszych kieszeni gdy z naszych pieniędzy/budżet miasta/ hojną ręką wydatkowano kasę na w/w imprezki i inwestycyjki.Oj krótką pamięć macie obydwoje Państwo.Bardzo krótką.Serdecznie pozdrawia slop ludzki.
    • Gość: płocczanin Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.dynamic.mm.pl 25.05.11, 22:21
     Socjal powiedział xx........ a królowa Maria Antonina bardzo lubiła ciastka. Przywożąc ze sobą austriackie rogaliki do Francji nie miała pojęcia o rewolucji, która miała się wkrótce rozpocząć. Gdy zgłodniałe hordy rzucały kamieniami w okna jej pałacu w Wersalu, żądając chleba, królowa - z naturalnym jej wdziękiem i elegancją - odrzekła podobno: „Nie ma chleba? Niech jedzą ciastka”. Rozwścieczeni Francuzi wystawili jej rachunek za tę „niesforność”, skracając ją o głowę. ..................www.travelmaniacy.pl/artykul,croissants_-_popularnosc_francuskich_rogalikow,1024,4,0.html


     My nie Francuzi, jednak mamy karty wyborcze.

     Ale system ten sam , jw.

     Kłania się moc Makiawellego. A tu tylko WODA, jak ten, który na Rybakach , chcąc być bogaczem..odciął ludziom wodę ...
    • Gość: liberał Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.adsl.inetia.pl 25.05.11, 22:28
     Sprywatyzować wodociągi, zaprzestać dokładanie do działalności ale też nie ingerować w ceny wody i ścieków - niech firma działa całkowiecie na własny rachunek tzn utrzymuje się i rozwija za dochody z dostarczania wody i oczyszczania ścieków.
     To samo w odniesieniu do komunikacji miejskiej itp, itd czyli tak samo jak z płaceniem za kartofle, chleb, mięso, makaron, buty i mleko, gaz iitp, itd.
     Może wtedy skończą pretensje do samorządu i rządu o ceny kartofli, jakbłek, jajek albo krawatów i perfum oraz opłat u księdza za pokropek, pochówek czy ślub albo ostatnie namaszczenie.
   • Gość: Gość Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.11, 22:25
    Prezydent załatwił sobie najwyższą możliwą pensję. OK! Jest prezydentem - musi zarabiać! Ale w imię czego podobne pensje dostają szefowie miejskich spółek i ich zastępcy? Może w tym miejscu należałoby szukać oszczędności? Mamy kryzys. Nigdzie nie ma podwyżek tylko w budżetówce. Ale żeby z dnia na dzień podnieść ceny wody i odprowadzenia ścieków w takiej skali? WSTYDŹ SIĘ PANIE PREZYDENCIE! Nie jestem Pisiorem, ale wstyd mi za Pana. Ja przeżyję tę podwyżkę, ale są ludzie dla których jest to bardzo bolesny cios.
   • Gość: kosa pytanie do władz i do was PO wcy IP: 80.48.4.* 25.05.11, 22:37
    takie pytanie znam budżet miasta który zostal uchwalony i ztego co wiem to zostało odłożone 100 mln na tramwaj - tramwaju nie ma i kasa tez przepadła, nastepnie ok 80 mln było odłozone na drogi i przedszkole co się stało z ta kasąa jakoś dziwnie nasi prezydenci cicho siedzą, może teraz się wypowiecie drodzy wyborcy o tym jak wam władza mydli oczyyy.

    ps a tak wogule to molo jest dawno oddane tylko nasza władza niechce go otworzyc bo ono nadal sie kojarzy z milewskim i niestety bysmy tylko o tym pamietali anie że to molo PO a tak to narazie pisze sie głupoty że molo źle zrobione itd i za rok sie otworzy...

    śmieszni jesteści

    nastepna akcja - hasło wyborcze że trzeba zrobic redukcje urzędników - zwolniono dyrektorów zatryudniono 2 kierowników - suuuuper
   • Gość: olo Re: Dość mam już tego wszędobylskiego PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.11, 23:49
    Przecież płacimy podatki.Miasto za wode i ścieki płaci naszymi pieniędzmi i jeszcze musimy raz do tego dolożyć.....Może poszukać oszczędności w technologii,poszukać oszczędnosci w samym procesie itp. Przecież podwyżka cen to najprostrza sprawa.Dla władzy oczywiście i ich popleczników za 20 tys miesięcznie...Jakie zresztą oni maja kwalifikacje,ze dostaja podwyżki nie przepracowujac nawet miesiąca? O totalnych wynalazkach kadrowych nie wspominając -patrz Zarębski! Oszczedności poszukajcie u siebie,w swoich wywindowanych pensjach i przywilejach,a nie u niezamożnych ludzi.Nie wszyscy zarabiaja po 15-20 tys panie prezydencie.Pewnie już sie zapomniało jak goła pensja nauczyciela wyglądała.........
  • realist_plock Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się p... 25.05.11, 23:43
   Czytam "złote" myśli niektórych z pisarzy na tym forum i ręce mi opadają... Co trzeba mieć miedzy uszami, żeby wypisywać takie brednie! Ekonomia to jak matematyka, gdzie 2+2=4 a nie 5 czy 2. Ludzie obudźcie się!!! Może warto byłoby iść do szkoły, jeszcze nie jest za późno. Ktoś się pyta gdzie się podziały pieniądze? Wystarczy przeczytać na stronach UMP budżet i tam jest wszystko napisane. Wiem to jest trudne. Najlepiej wypowiadać się w konwencji marzeń i zyczeń jak powinno być zamiast zejść z chmur i zapoznać się jaka jest rzeczywistość oraz dlaczego i dzięki komu ona taka jest. Obecną spuściznę po na szczęście byłym już prezydencie Milewskim kojarzy mi się z ZSSR z lat 70. Rządził wtedy niejaki Breżniew. Wszystkim żyło się dostatnio i bez trosk. Te czasy nazywane są "epoką zastoju". Jak to się zakończyło wszyscy chyba wiedzą. To samo w Płocku przez 8 lat Milewskiego. Żal mi serce ściska i złość ogarnia jak czytam jak inne miasta dostały i dostają dotacje z UE na przebudowę ulic, sygnalizacji drogowej, oświetlenia ulic, zakup nowych autobusów itp... A co w Płocku, jak wykorzystano możliwość ubiegania się o te fundusze? W ramach tego za środki własne miasta wybudowano amfiteatr, halę i najważniejsze molo oraz urządzano koncerty dla gawiedzi. Efekt 300 milionów długu na inwestycje które poza emocjami nie przynoszą ani złotówki ani nowych miejsc pracy a generują dodatkowe koszty. Czy przeciętny mieszkaniec wie jakie są zapóźnienia i potrzeby miasta. Takie prawdziwe, które będą służyły mieszkańcom i powodowały rozwój tego obumierającego miasta, gdzie młodzi nie widzą perspektyw. No i te opinie, które chwalą jak to było wspaniale. To był chocholi taniec. Dzięki Bogu, że już się skończył!!!
    • Gość: menel Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.11, 06:56
     Gość portalu: do poprzednika napisał(a):

     > Za to teraz mamy mnóstwo inwestycji i planów???!!!

     Gdyby choć JEDEN z projektów, które zosatwił po sobie Milewski &co nadawał się do realizacji to byłby już dawno w realizacji.
     Ta ekipa zostawiła po sobie KUPĘ (sic kupę) nieprzydatnego do niczego szajsu, co kosztował i kosztuje i będzie kosztował miasto bardzo dużo. A po zrealizowaniu jego następnych konotó następnych knotów byłoby tylko jeszcze gorzej.

     Dużo się trzeba napracować, żeby ten szajs wyczyścić i ponaprwiać wyrządzone szkody.
     Ale inwestycje będą na pewno i to sensowne - dowiemy się o tym jeszcze w tym roku.
     Panie Prezydencie - potrzebny BILANS OTWARCIA, bo w przeciwnym przypadku gawiedzi ciągle się będzie wydawać, że utraciła raj.
   • biust75d Do realista 26.05.11, 08:38
    Sam musisz zajrzeć do podręczników historii i douczyć się. Czasy Breżniewa noszą nazwę epoki zastoju nie dlatego, że gospodarka kulała i był wysoki socjal. To określenie pochodzi z płaszczyzny ideologicznej - powrotu Brezniewa do apologizacji czasów Stalina i odrzucenia krytyki kultu jednostki - wprowadzonej przez Chruszczowa. Wiec do nauki lemingu - wiesz, że gdzieś dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.
   • Gość: płocczanin Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.dynamic.mm.pl 26.05.11, 08:48
    Realistycznie opadający można powiedzieć, że tzw. ekonomia istnieje przez cały czas. Wszystkie rządy słabe i mocne, wszystkie ględzą o ekonomii.

    Najbardziej to ty, tym razem jako inna ksywa. Menelik dobrze gospodarzył na Słowackiego? Ekonomicznie? Oprócz grynszanowskiego nastawienia , żeby nikomu nic nie dać , istnieje jeszcze potrzeba patrzenia na społeczeństwo jako Podmiot istnienia na ziemi a nie mięso wyborcze i GAWIEDŹ, jak to piszecie. Oczywiście dzeki , nie jest gawiedzią , tylko Wybranym , również do pouczania i stawiania do kąta. Nie pomyliły ci się strefy geograficzne?. Jak tygodniowy przydział puszek z kaszą dla Arafata i zakaz dawania mleka Palestyńczykom?
    • Gość: Norweg Do Inteligencików w aksamitnych kapeluszkach! IP: *.plock.mm.pl 26.05.11, 10:11
     Jak wam nie wstyd oczerniać kogoś kto nie może się bronić!Milewski może narobił długów ale za niego przynajmniej miasto rozkwitło..Mam amfiteatr, mamy hale, mamy molo..8 lat temu pies z kulawą nogą by tutaj nawet nie zajrzał..A tu proszę są wyremontowane drogi, jest teatr...Jestem ciekawy jak te matoły z Nowakowskim na czele wykorzystają 4 lata rządów..Banda cwaniaków i złodzieji.Więc POpaprańcu twoje rządy obalą zwykli ludzie, bo to co się wyrabia w tym kraju za rządów MIRA, RYSIA, ZDZIŚIA to przekracza ludzkie pojęcie. Stadiony zamykają, a o drożyźnie już nie wspomnę. Przejedz się na zachód zobacz tam jak żyją ludzie i jaki ubaw mają z Polaków, że są na każdym kroku dymani przez POpaprańców...Niedługo to wszystko będzie po 5zł gaz, prąd i tak już najdroższy w UE...Piwo to będzie luksus dopiero..Ale ekipe PO bedzie stać na wyjazdy do Mira na Florydę..
     • Gość: Viking z Płocka Re: Do Inteligencików w aksamitnych kapeluszkach! IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.11, 10:29
      Gość portalu: Norweg napisał(a):

      > Jak wam nie wstyd oczerniać kogoś kto nie może się bronić! Milewski może narobił
      > długów ale za niego przynajmniej miasto rozkwitło

      czyżby umarł dziś w nocy, jeszcze wczoraj wieczorem NIEUDOLNIE bo NIEUDOLNIE, ale próbował się bronić i nawet wziął za to pieniądze - inna sprawa, że jego bardzo luźny związek z rzeczywistościa wyklucza jakąkolwiek możliwość sensownej obrony w normalnym świewcie
  • firstkaktus Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się p... 26.05.11, 07:50
   Noooo ! Jeszcze kilka takich fajnych decyzji i jak Was płocczanie w dooopę kopną to po PO w Płocku nawet ślad nie pozostanie . Zapomnieli już panowie na stołakach , kto na nich głosował . Panie Andrzeju i Panie Romanie - może byście tak sporządzili sobie analizę wg.struktury społecznej waszego elektoratu . Zdziwicie się , co się wam bardziej opłaca .
   • Gość: menel Re: Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.11, 08:41
    firstkaktus napisał:

    > Zdziwicie się , co się wam bardziej opłaca .

    nie cytuję wcześniejszej cżęści wpisu - bo szkoda miejsca na powtarzanie POPULISTYCZNYCH GŁUPOT.
    Przecież to jakiś kretyński populistyczny sposób na rządzenie i chodzenie na pasku ciemnej gawiedzi.
    W jakim świecie żyjesz człowieku - tamten świat się już skończył i SE NE VRATI !!!!!!!
    Idź do sklepiku po bułki i powiedz żeby ci w nieszkonczonośc dawali po cenie jaką pamietasz z dzieciństwa - na takich samych zasadach żądaj na stacjach beznynowych.

    PS: St. Lem napisał : "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • biust75d Wodociągi mają monopol na dostawę wody i odbiór 26.05.11, 08:32
   ścieków. Brak konkurencji powoduje taki wzrost kosztów. Przerzucanie nieudolności Zarządu połączone z arogancją Nowakowskiego w stosunku do mieszkańców miasta uważam za grandę. Ale ja na niego nie głosowałam. Widać liberalizm w stosunku do słabszych. Firmom Nowakowski "nie podskoczy". No cóz - wyborcy zobaczycie co za 4 lata będzie. Tylko kolesiostwo w stopniu urągającym jakiejkolwiek przyzwoitości. Oto władza za panowania lemingów. Dla jasności - nie cieprpię PiSuaru ze wzgledu na ich katobetonowe odchylenie. Ale już wolę być na bakier z ideologią niż z rzeczywistością.
   • Gość: bezstronny Dość liberalnego podejścia do płocczan..... IP: *.205.48.153.nat.umts.dynamic.eranet.pl 26.05.11, 09:12
    No to mamy początek władzy liberałów od paltformersów.
    Zaczyna się już, przecież dla nich ogół się nie liczy, człowiek nic nie znaczy, rynek wszystko wyreguluje, a człowiek może zdychać pod mostem, jeść darmowe zupki w charytatywnych stołówkach i liczyć na ochłap z pańskiego stołu. Nowakowski przecież nie odbiega niczym poglądami od ideologi twórców liberalizmu. Wszystko sprywatyzować, żadnych dopłat i zero państwa opiekuńczego i żadnych socjalnych przywilejów. Widzimy to wszystko gdy uzasadnia podwyżki cen za wodę i odprowadzanie ścieków. Brakuje na inne inwestycje, ale w dobie kryzysu, spadku produkcji, szalejącej drożyzny cen głównie artykułów żywnościowych, wzrostu bezrobocia jak funduje nam rządząca PO, należałoby pofolgować inwestycjom na rzecz ochrony mieszkańców, ich rodzin i dbałości o zapewniania przynajmniej nie pogarszania warunków życia dla większości płocczan. Cóż na to Nowakowski i jego ekipa. Ich to jako piewców liberalizmu ( gwoli przypomnienia Nowakowski przecież swój rodowód polityczny bierze od największych czcicieli wolności gospodarczej i liberalnych zasad, w których człowiek nie znaczy nic, tj.od liberalnych myśli spod znaku Unii Polityki Realnej, której był członkiem) nic poza wolnością i dbałością o rynek nic nie interesuje. Wszak Prezydent Nowakowski i jego ekipa się wyżywią, sam mam najwyższą jaką można mieć pensje, więc cóż go obchodzić może los głodnych płockich dzieci, czy brak pracy ich rodziców.
    Jest rada na powstrzymanie zapędów liberalnych pomysłów spod znaku PO, jest to Rada Miasta Płocka z radnymi SLD, PiS i PSL. Głosowanie nad zabraniem tego co płocczanie słusznie otrzymują od samorządu, czyli dopłat za wodę, i dzięki temu niższe rachunki do wodociągów płacących, aby dzięki temu zapewnić swoim dzieciom troszkę lepsze dzieciństwo, będzie swoistym testem socjalnego i ludzkiego podejścia tych radnych do problemów większości płocczan. Nie dajcie się nabrać, ideologom spod znaku PO, że brakuje pieniędzy na inne cele bo nie da się wytłumaczyć prawie 20% podwyżek za wodę i ścieki. Pora powstrzymać tych panów od rządzącego Tuska, gdzie przecież bezrobocie sięga w Polsce już 13 % a w Płocku jest zdecydowanie wyższe.
    • Gość: za inwestowaniem Re: Dość liberalnego podejścia do płocczan..... IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.11, 09:28
     Gość portalu: bezstronny napisał(a):

     > należałoby pofolgować inwestycjom na rzecz ochrony mieszkańców, ich rodzin i dbałości o > zapewniania przynajmniej nie pogarszania warunków życia dla większości płocczan.

     Rozwiń ten pomysł i wyjśanij szerzej jakie INWESTYCJE masz na myśli i jak one wpłyną na te wskazane przez Ciebie apsekty życia, na których tak nam bardzo zależy. Gdybyś potrafił wsakzać efekty rzeczowe i inne takich INWESTYCJI, to byłaby to juz prawie pełnia szczęścia.
  • komentatorre Miasto nie chce dopłacać do wody, szykują się p... 26.05.11, 10:44
   Szkoda, że "dziennikarz" nie pokusił się o porównanie cen wody i ścieków w innych miastach, po krótkich poszukiwaniach w internecie mamy aktualna cena wody/ścieków/łącznie
   - w Płocku bez dopłat: 3,49/3,66/7,15
   - w Płocku z dopłatą 2,89/2,89/5,78
   - w Gorzowie Wielkopolskim 3,24/4,28/7,52 (ok. 120 tys. mieszkańców)
   - w Zielonej Górze 3,47/4,21/7,68 (ok. 120 tys. mieszkańców)
   - w Tarnowie 2,55/4,88/7,43 (ok. 120 tys. mieszkańców)
   - w Warszawie 3,33/4,34/7,67
   - w Poznaniu 3,34/4,54/7,88
   - w Toruniu 3,07/3,95/7,02
   - w Radomiu 2,78/3,93/6,71
   Czy Płock jakoś szczególnie się wybija? Tylko tym, że zamiast każdy płacić za siebie wg. zużycia miasto dokłada do ceny wody i ścieków z naszych podatków, a co z ludźmi którzy mają wodę z własnej studni albo nie mają możliwości odprowadzenia ścieków do miejskiej kanalizacji, przecież oni też płacą podatki i dokładają się w ten sposób do opłat za wodę i ścieki pozostałych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka