Dodaj do ulubionych

Orlen śmierdzi na miasto.

11.06.11, 21:22
Od kilku dni Sanatorium Orlen , strasznie śmierdzi w mieście. Prezes dostanie więcej kasy a my raka.
Obserwuj wątek
   • Gość: płocczanin 0 Re: A gdyby tak było IP: *.dynamic.mm.pl 12.06.11, 08:31
    Gdyby to był gaz...........nic by nie zostało, W Palomares zginęło od cysterny z gazem , ponad 300 osób.

    Na Międzytorzu zbudowano ponad 300 garaży, pod samymi oknami.... Ci biedni ludzie podawali, ze ochronią ich w czasie wypadku, ale to nie są wagony z węglem...    Czy chociaż raz Władze miasta , ogłosiły Płocczanom , co im zagraża?


    Jak się ratować? Nie ma ratunku. .Płock jest oddzielony Parową . Np Międzytorze , przy Cotexsie , ma tylko jeden kierunek ucieczki ......na południe..


    A tam korek uciekających na Podolszcze....i koniec.
    Jest XXI wiek i nadal Ludziom nic nie ogłosili...., jak za sowieta.
    • Gość: babulenia Re: sprawa smrodów w Płocku. Wyjasnienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 09:17
     1.Ostatnia sesja Rady Miasta Płocka poswiecona była w znacznej mierze problemom ochrony środowiska całego Mazowsza ze szczególnym uwzglednieniem Płocka i wpływu Orlenu. Ty oczywiscie w tym czasie byłes pochłoniety tworzeniem kolejnej książki o tym samym co zawsze, a twoja ulubiona technika twórczości "kopiuj-wklej" nastręcza ci szczególnych już trudności. Przekonałbyś się o tym jak jest w rzeczywistości.
     2.Po co się wyprowadzałes z pałacu na Padlewskiego? Tam miałeś komfortowe warunki. Skusiło ciebie ZSMP i patronat nad budową mieszkań dla wybranych?
     3. W wypadku zagrożenia "globalnego" co jak normalni ludzie wiedzą jest technicznie niemożliwe, ze strony Orlenu i płonacej Wisły (Hej wariat! Wisła sie pali, weż gasnicę i gaś...-St. Grzesiuk, bard Warszawy) jest co najmniej kilka dróg ewakuacji i to na kilku kierunkach. Nie bedę opisywał bo ty jako płocczanin znasz jak widac tylko Wyszogrodzką i ,i tak nie wiedziałbyś gdzie takie drogi rozśrodkowywania mieszkanców są.
     4.Jako długoletni pracownik PKN Orlen wiesz chyba też nieźle jakie sa realne zagrożenia prorokowaną przez ciebie apokalipsą i dlatego sie nie osmieszaj, chyba że ze wzgledu na stan zdrowia potwierdzony w Poradni Psychologicznej PKN Orlen robisz to w nieswiadomosci.
     5. Z jednym się zgadzam, że garaże to nie są wagony z węglem(> Na Międzytorzu zbudowano ponad 300 garaży, pod samymi oknami.... Ci
     > biedni ludzie podawali, ze ochronią ich w czasie wypadku, ale to nie
     > są wagony z węglem...)
     i gratuluję tej jedynej w twojej wypowiedzi logicznej sentencji.
     Miłej niedzieli. Tylko prosze pójdź chociaż raz , dzisiaj korzystając z ładnej pogody do koscioła. Dawno nie byłeś tam widziany, a świeże powietrze dobrze zrobi ci na skołatane nerwy.
     P.S. Co do smrodów w ostatnich dniach proszę zmień wreszcie kalesony a nie tylko co jakis czas zmieniasz je na drugą stronę. Efekt murowany.
    • Gość: nafciarz kombinack Re: punkt widzenia i punkt siedzenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 09:38
     plocczanin przy pomocy różdżki i czakram monitoruje wszelkie zagrożenia. O przewidywanej w wyniku swoich pomiarów katastrofie będzie wiedział z dużym wyprzedzeniem i zdąży uciec nim zostanie zakorkowana Wyszogrodzka. Dziwne przy tym jest to, że plocczanin całe swoje życie przepracował w sanatorium Orlen i nie dostrzegał zagrożeń. Jak zarabiał kasę to było all right. Jak pani Ani po badaniach w swojej poradni poinformowała kadry, że badania wypadły źle i lepiej gdyby ktoś o "takiej specyficznej konstrukcji psychicznej" tam nie przepracował już ani godziny plocczanin dostrzegł zagrożenia. Pecunia non olet? Czy taka mała zemsta nad swoim byłym zakładem? Dlaczego plocczanin wtedy nie protestował?
     • Gość: płocczanin Re: atak na Polskę i Polaków bezkarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 10:21
      Gość portalu: płocczanin 0 napisał(a):

      > Zwłaszcza, że w razie katastrofy, nikt nie ucieknie a prezsi uciekli
      > już dawno do warszawy
      Mamy tu atak na Polskę i Polaków. Jakiś napływowy z mniejszości pisze nazwę naszej Stolicy Warszawy specjalnie z pogardy dla wszystkiego co Nasze Polskie z małej lLtery.
      Jest chroniony. Napisz nazwe stolicy spod góry z piasku z małej litery wtedy ciebie aresztują, a u nas ochrona zapenia ci bezkarność. Będzie jeszcze Wolna Polska i wtedy się z tobą rozliczymy
     • Gość: płocczanin 0 Re: A gdyby tak było IP: *.dynamic.mm.pl 12.06.11, 10:43
      To było bardzo dawno, pisałem z pamięci. ale zapamiętałem jeszcze, że publikowano zdjęcia zrobione aparatem człowieka , który zginął podczas fotografowania.

      Pisano, że ludzie, którzy stali w wodzie...byli spaleni ..do poziomu wody.

      Ale przecież ci , którzy przed nami ukrywają zakres niebezpieczeństwa, wiedzą , czym grozi przejazd cystern z gazem koło bloków np na Międzytorzu. Ale nie patrzcie na Międzytorze. To może być dowolne miejsce wzdłuż jazdy pociągu.... Wszak można było znaleźć w Sieci dane, ze w naszym przypadku , zginęłoby na początek 20 000 ludzi...

      Istnieje nadal mentalność z okresu komunizmu.

      Cisza, tajemnica.

      Ale zobaczcie , jak wielu wiedzących , zamieszkało poza Płockiem na trasie do Warszawy.
      Byli sbecy, którzy tu piszą, i szleją o atomówki , kłamią dalej. DLACZEGO>

      Czy SĄ UŻYWANI NADAL?


      23 lata, pracowałem " przy gazie."

      Instrukcje z C-13, podawały opisy zagrożeń - Największy park zbiorników gazowych w Europie. W razie pęknięcia zbiorników a były i po 1000 m3, powoduje wyciek gazu, wybuch, pożar. Palące się opary powodują wzrost ciśnienia. Zaczyna działać zawór bezpieczeństwa . Ale podgrzewany przez ogień gaz nie znajduje odpowiedniego ujścia przez mały otwór z zaworu bezpieczeństwa i zbiornik wybucha, czyniąc kolejne wybuchy pozostałych zbiorników.

      Wydobywa się w końcu gaz płynny, ponieważ nie wszystko naraz zamienia się w opary tworzące chmurę gazowa unoszącą się w powietrzu A to co widzimy, musi sie jeszcze zamienić w opary niewidzialne a dopiero one się palą...

      Podawano, że wielkie ilości gazu w płynie, spłyną Brzeźnicą do Wisły i parując ,doją z wiatrem do Płocka.
      I koniec..


      Poza tym po Zimie Stulecia.. Niemcy z DDRu zlikwidowali most z rurociągiem ropy, obawiali się powtórki z 81r... i zakopano rurociąg pod dnem Wisły...
      Cz pamiętacie , jak później szukano wycieku ropy spod dna Wisły?

      Stąd pisanie pali się Wisła.. jest zasadne.

      Czy pamiętacie wybuch zbiornika z gazem na C-13? Żar dosięgał domów na Słodkich ulicach.
      Wielu ludzi , zwłaszcza pracujących w kombinacie....Czując żar na dachu... uciekło na druga stronę Wisły i obserwowało , co się dzieje w bezpiecznej odległości..
      A to był maleńki zbiornik 28 m3


      A teraz wrzeszczą tu byli funkcjonariusze....... Płock nie jest do uratowania.
      A czemu teraz nam nie mówią.?

      To system opisany przez Makiawellego.

      Lud Władcy do niczego nie jest potrzebny.. do pominięcia ilość strat.

      Potrzebnych ludzi jako narzędzia do czasowego wykorzystania, po prostu sobie sprowadzą.
      • Gość: inż chem. Re: A gdyby tak było IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 10:57
       Gość portalu: płocczanin 0 napisał(a):

       Czy pamiętacie wybuch zbiornika z gazem na C-13? Żar dosięgał domów na Słodkich ulicach.
       Wielu ludzi , zwłaszcza pracujących w kombinacie....Czując żar na dachu... uciekło na druga stronę Wisły i obserwowało , co się dzieje w bezpiecznej odległości..
       A to był maleńki zbiornik 28 m3

       Pamietamy! Wyobrażnię masz jak Stanisław Lem. Mieszkałem wówczas w bloku na ul. Miodowej 20. Jedyna uciążliwość z tego pozaru to były odgłosy syren strazy pozarnej jadacej na miejsce zdarzenia.

       Innych rzeczy nie skomentuję szczególnie tych opisów dot. wzrostu cisnienia i reakcji zaworów bezpieczeństwa. Tak juz jest jak ludzi po zawodowce śródladowej zatrudniali w Kombinacie. Coraz bardziej przychylam sie do diagnozy poradni psychiatrycznej w PKN Orlen

       • Gość: też inżynier Re: A gdyby tak było IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.11, 11:45
        > Gość portalu: płocczanin 0 napisał(a):

        > To system opisany przez Makiawellego.

        wskaż i zacytuj z Makiwellego mówiący o tym fragment in extenso

        a do części zacytowanej już przez inż.chem. i dobrych intencji płocczanina, choć nieudolnego przedstwienia problemu.
        Nie było wybuchu zbiornika, ale pożar po powstatniu nieszczelności i wycieku a następnie zapłonie gdzieś na rurociągu lub pompie.
        Całe szczęście, że tam ten gaz zapalił się prawie natychmiast i spalał się w sposób mniej lub więcej kontrolowany. Nieszczęście było wielkie gdyby najpierw długo wyciekał i rozprzestrzeniał się nisko przy ziemi - frakcje C3, C4 i C3/C4 są cięższe od powietrza ok 1,5-2,0 razy - powodując powstanie mieszaniny wybuchowej nan terenie ogródków działkowych i przebiegającej tuż drodze. Wtedy jedna iskra np z przejeżdżającego obokm pojazdu lub od papierosa jakiegoś działkowicza spowodowałaby ogromną ekslpozję o energii zalężnej od ilości uwolnionego LPG. Siła rażenia fala uderzeniowej z tej ekslplozji dokonałaby strasznego spustoszenia w promieniu co najmniej kiluset metrów.
        Nie chcę się tu zajmować opisem stanu obecnego zabezpieczeń w parku zbiorników LPG w Orlenie - jest zasadnicza poprawa w stosunku do sytuacji sprzed lat.
        Ale NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO w tym zakresie na trasie przejazdu pociągów z cysternami zawierającymi produkty palne, wybuchowe, trujące przez gęsto zabudowane tereny miasta. Te pociagi to tysiące ton materiałów wybuchowych i/lub trujących dziennie w środku miasta.
        Awaria techniczna i katastrofa to jest coś może się zawsze zdarzyć. I kiedyś się zdarzy, problem tylko kiedy i w jakiej skali.
        Aby się nie zdarzyło przewozy tych materiałów nie mogą odbywać się przez środek miasta, to misui się odbywać poza miastem.
        Orlenu przenieść się nie da, ale TOR MOŻNA I TRZEBA tak szybko jak to tylko możliwe.        • Gość: stan Re: A gdyby tak było IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 11:52
         Odpowiadasz na:
         Gość portalu: też inżynier napisał(a):Wtedy jedna i
         > skra np z przejeżdżającego obokm pojazdu lub od papierosa jakiegoś działkowicza
         > spowodowałaby ogromną ekslpozję o energii zalężnej od ilości uwolnionego

         Dobrze, że to było w nocy bo wtedy działkowicze nie pala papierosów tylko śpia jak susły.
         Ale na podstawie tego wpisu fachowca widac jak daleko się Zenek zagalipował opisując żarzące sie dachy na "słodkich' i masowy eksodus plocczan na drugi brzeg Wisły.
      • jw.jw Re: A gdyby tak było 12.06.11, 11:20
       Szanowny Panie Zenonie D..
       Na forum kpią z zagrożenia tylko ci co nie mają o tym pojęcia.
       Tu jest niespotykana w kraju koncentracja niebezpiecznych produktów /Pan o tym wie/.
       Mamy zgromadzonych około 100 różnych produktów, z których każdy przekracza kilkakrotnie, kilkunastokrotnie, kilkudziesięciokrotnie a gazów skroplonych nawet ponad 140-krotnie wartość progową, która kwalifikuje do Zakładu Dużego Ryzyka awarii przemysłowej /ZDR-u/.

       Plebanka to 1,1 mln ton ropy naftowej.
       Kompleks orlenowski to ok. 1,1 mln ton różnych produktów z przetworzenia ropy.

       Miasto wymaga odpowiednich rozwiązań urbanistycznych i odpowiedniej infrastruktury transportowej dla stworzenia maksymalnego bezpieczeństwa dla miasta, dla ludzi, dla prowadzonej tu produkcji.

       Oto co mamy:

       Każdy kierunek wiatru, a więc i wiatry niesprzyjające dla miasta:

       fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2531136,2,8,Roza-Wiatrow-dla-Stacji-Trzepowo-sasiedztwo-zakladow-PKN.html

       Koncentrację ZDR-ów i ZZR-ów /tu pokazuję na mapie woj. mazowieckiego/:

       fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2711489,2,2,Mazowsze--Mapa-lokalizacji-ZDRow-i-ZZRow.html


       A wg mnie tak powinniśmy ukształtować urbanistycznie Płock i rozwiązać infrastrukturę dla miasta, żeby stało się ono maksymalnie bezpieczne:

       fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2637711,2,4,Via-Baltica-przez-Plock--Warszawa--Bydgoszcz.html

       fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2637722,2,3,Koncepcja-docelowego-uksztaltowania-Plocka-i-zewnetrznych-polaczen.html

       Jest mnóstwo roboty.
       Ten chaos trzeba opanować!
       Miasto nie może być dalej bezładnie kształtowane, bez wizji docelowego ukształtowania i wizji maksymalnie bezpiecznego funkcjonowania !!!

       Mamy poważny powód do refleksji i przemyśleń, a kpić możemy tylko z tych co z tego kpią.
       Pozdrawiam.
       • Gość: płocczanin 0 Re: A gdyby tak było IP: *.dynamic.mm.pl 12.06.11, 11:58
        Grupa 8, chroniona tak skutecznie, ze kpią z ustaw z zeszłego poniedziałku...


        Opisy wybuchów na C_13, były opisane w instrukcjach Wydziałowych.
        Uczestniczyłem w gaszeniu wielu pożarów instalacji , gdzie pracowałem. Np na C -13 podczas burzy od pioruna zapalił się jeden ze zbiorników ziemnych . Zapaliły się opary ulatniające się z zaworu bezpieczeństwa. Pamiętam jak przyszedłem na zmianę , po pożarze cysterny z propylenem. Zerwał wąż z cysterny. Gazu nie można było zatrzymać ..aż wypaliło się do końca wszystko w cysternie. Były i takie przypadki , że na wadze pod Trzepowem było za dużo 4 tony gazu płynnego i koledzy z I Reformingu ..upuszczali gaz ..na wadze. Skończyło się pożarem.

        Z tego co opisują prześladowcy, wynika tylko zła wola i przestępstwa z obelg, zamierzone, do ataku na OMNP>


        To już nie te czasy, żeby przed ludźmi ukrywać Zagrożenia. Ale jest wielka nieświadomość ludzi. Nie zwyczajni upomnieć się bezpieczeństwo nawet dla siebie samych.
      • Gość: andy1982 Re: A gdyby tak było IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 11:35
       Gość portalu: płocczanin 0 napisał(a):       > To było bardzo dawno, pisałem z pamięci. ale zapamiętałem jeszcze, że
       > publikowano zdjęcia zrobione aparatem człowieka , który zginął podczas
       > fotografowania.
       >
       > Pisano, że ludzie, którzy stali w wodzie...byli spaleni ..do poziomu wo
       > dy.
       Musieli być to ludzie z fosadu. Tylko oni mieli takie aparaty co przetrwały pozar kóry spalił ludzi...do poziomu wody i nie uległy przy okazji zwegleniu nosniki na których zdjecia w aparacie były utrwalane.


       > 23 lata, pracowałem " przy gazie."
       Chyba "na gazie" bo niukt na trzeżwo i przy zdrowej głowie nie napisałby takich opowieści. Zabrakło mi jedynie tego, że z parujacego gazu w Brzeżnicy palacego sie jak po wybuchu bomby atomowej wyłania się Godzilla i ogniem ze swoich paszczy dopełnia ogromu zniszczenia. Wybuchają miny atomowe rozmieszczone przez ruskich wzdłuż Wisły i eksplodują diwe elektrownie jądrowe w Skokach i gdzies tam jeszcze.
       Człowieku nie pij od rana i pod zadnym pozorem nie łącz psychotropów z alkoholem.
      • Gość: Olo Re: A gdyby tak było IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.11, 11:42
       Ten zbiornik nie wybuchł tylko się zapalił, więc już mija się Pan z prawdą. Zbiorniki z gazem płynnym znajdują się pod ziemią i nie mogą wybuchać jeden od drugiego. Wyciek do Wisły był, ale we Włocławku i to nie była ropa. Cytat z Pańskiego wpisu z dzisiejszego dnia "A poza tym powiem ci tak s...u. Jestem rodowitym płocczaninem. Do mojego miasta przyjechał cale tony Neo. Nie będziesz s.... przeganiał z mojego miasta. W gaju piasku masz dostateczne warunki." piękny język ojczysty i wysoka "kultura" piszącego, ciekawe czy to też wyśle Pan do prokuratury?. Nie wiedziałem, że miasto Płock jest Pańską własnością proszę zatem podać numer konta, bo przez pomyłkę podatki wpłacałem do Urzędu Miasta.
      • Gość: do płocczanina0 Re: A gdyby tak było IP: *.148.c77.petrotel.pl 12.06.11, 12:52
       aparatowy? z C13.A to ci nowina.Niech pan nie sieje propagandy.Cały ten pana korowód o zagrożeniu to jedno wielkie "pitolenie" i sianie zamętu w głowach niedouczonych oraz rządnych sensacji.Co chce pan przez to osiągnąć.Jeśli sąsiadka gotuje zupę na kuchence gazowej to też jest zagrożenie.Człowieku na Padlewskiego były kuchnie węglowe.To też zagrożenie.Kompromitacja i jeszcze raz kompromitacja te pańskie dywagacje.Skończ pan rodowity.
       • Gość: menel Re: A gdyby tak było IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.11, 13:42
        Zzawsze gdy jest tak potrzeba, to zwykle nabijam się zdrowo z różnych wpisów - ALE NIE TYM RAZEM

        Płocczanin ma świadomość istniejącego zagrożenia wynikjącego z nagromadzenia duzej ilości materiałów łatwoplanych, wybuchowych i trujących, ale niepotrzebne pomstuje na ORLEN i próbuje z nim walczyć - zakładu nie zburzą, Płocka nie odsunie do zakładu.
        Problem stawia właściwie Jan Wyrębkowski podając rzetelne dane pochodżące z oficjalnych źródeł dotyczące ilości nagromadzonych na terenie PKN Orlen i na Plebance substancji niebezpiecznych. Nawet bez siegania do oficjalnych źródeł każdy zorientowany i średnio rozgarnięty cżłowiek inuticyjnie może łątwo obliczyć ile tego jest naprwdę.
        Internauta podpisany nickiem "też inżynier" opisał najprościej jak się da REALNE ISTNIEJĄCE ZAGROŻENIE, jakie wynika z codziennych przejazdów przez miasto pociągów przewożących każdorazowo co najmniej tysiąc ton np LPG, beznzyn i innych materiałów tworzących mieszaniny wubuchowe z powietrzem a także trujących np amoniak, chlor i inne.
        Gdyby podczas przwozu pociągiem przez miasto takiego ładunku doszło do awarii, wycieku i wybuchu to mogłaby zostać zniszczona od razu z połowa miasta. Godzina zdarzenia nie miałaby większegfo znaczenia - w każdym przypadku skutki takiego zdarzenia mogą być niewyobrażalnie starszne.
        Przewozy takich ładunków koleją powinny z Płocka zniknąć na zawsze, im szybciej tym lepiej.
        I o tym rozmaiajmy a nie o terminie oddania fanaberii.
        • citymen Re: Budowa trzeciego mostu 12.06.11, 15:12
         Zamiast pisać dyrdymały menel o molo w co drugim wpisie może częściej byś zmusił się do piasania właśnie w sprawie tych zagrożeń i konieczności budowy trzeciej przeprawy mostowej. Takie obiekty jak molo, teatry, amfiteatry, ośrodki sportowe zawsze będą dla wielu niepotrzebną fanabarią zwłaszcza w kontekście krytyki przeciwników politycznych po to by elektorat głupiał i dostawał piany na ustach ze złości do oponentów politycznych tych co podpuszczają ten elektorat.
          • Gość: do citymena Re: Budowa trzeciego mostu IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.11, 15:54
           Gość portalu: citymen napisał(a):

           >Zamiast pisać dyrdymały menel o molo w co drugim wpisie może częściej byś zmusił się do > piasania właśnie w sprawie tych zagrożeń

           Napisałem co najmniej dwadzieścia razy w sprawie tych zagrożeń, ale ani razu nie zmusiłes się zwrócic na to uwagę (do dzisiaj) oraz potrafić zrozumieć to co zostało napisane - zresztą wszystko wsakzuje na to, że nadal nie rozumiesz spraw podstawowych, które muszą być barane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach w infrastrukturę transportową.
           menel
           • citymen Re: Budowa trzeciego mostu 12.06.11, 16:37
            menel napisał:
            >Najpierw pokaż potrzebę i racjonalne uzasadnienie dla budowy trzeciej DROGOWEJ >przeprawy mostowej a ja natychmiast zaraz potem włączę się do tematu

            Kpisz, czy o drogę pytasz??? Chyba, że jak kiedyś to zasugierowałeś Orlen może przewozić swoje produkty koleją pokonując Wisłę przez... Toruń....
            • citymen Re: Budowa trzeciego mostu 12.06.11, 16:43
             Poza tym trzeba myśleć o bezpiecznym transporcie drogowym orlenowskich produktów poza obszarem miejskim, a do niego zalicza się również mocno użytkowany Most Solidarności, zwłaszcza odkąd właczony został do DK/60 i DK/62.
             • Gość: menel Re: Budowa trzeciego mostu IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.11, 19:30
              citymen napisał:

              > mocno użytkowany Most Solidarności, zwłaszcza odkąd właczony został do DK/60 i DK/62.i
              i takie różne inne banialuki oraz mrzonki

              czyli jest dokładnie jak napisałem - nadal nie rozumiesz co trzeba uwzględniac podejmujac decyzje o przebiegu i inwestowaniu w budowę BARDZO DROGICH i skutkujących na dłuuuuuugie lata obiektów infrastruktury
              BTW : nie kpij sobie - ten most jeszcze bardzo długo nie będzie mocno obciążony ruchem
               • Gość: bij dziada Re: ale teraz mozemy sie modlic o zbawienie ich d IP: *.072.c80.petrotel.pl 13.06.11, 09:26
                ciagle mi sie wydaje a ostatnio to juz całkiem ciągle ze wladze plocka nie czuja bluesa albo jak to kiedys mawiano wiatru historii i ciagle planuja jakis blizej nieokreslony rozwoj ( nie potrafiac jednak zdefiniowac jego pryncypiów) zamiast sie przygotowac do planowego zwijania . mozna to sobie nazwac downsizingiem jesli ktos chce we wszystkich aspektach .

                warto sie pochylic nad jakims sensownym planem B zanim rzeczywistosc nas zaskoczy .przygotowac sie na budzet mniejszy o połowe, na wiekszy odplyw mieszkancow i biznesu na postepujaca degradacje duzych obszarow miasta .
                widzialem na wlasne oczy co sie dzialo z bardzo podobnym miastem w niemczech czyli Schwedt. sadze ze predzej czy pozniej nas tez to czeka .
                • Gość: bij dziada Re: ale teraz mozemy sie modlic o zbawienie ich d IP: *.072.c80.petrotel.pl 13.06.11, 09:59
                 zeby zobaczyc jakie sa perspektywy rozwoju przemyslu petrochemicznego i rafineryjnego wystarczy poczytac nowy przemysl czy chemical review gdzie wypowiadaja sie m.in. prezesi obecni i byli orlenu .

                 te perspektywy sa najogledniej mowiac obliczone na przetrwanie . az dziw bierze ze strategia rozwoju miasta jako dokument obejmujacy dluga perspektywe czasowa tych spraw nie uwzglednia . najblizsze kilkanascie lat nie bedzie dla plocka okresem rozwoju i prosperity .
                 zadne powazne dane ekonomiczne na to nie wskazuja . nic nie wskazuje aby rzadzacy mieli jakakolwiek swiadomosc realiów i uwarunkowań.
                 w plocku jak dotad nie udalo sie zbudowac drugiej nogi gospodarczej a w nadchodzacych latach bedzie to nieslychanie malo prawdopodobne .
                 biorac pod uwage wymuszone sytuacja sektora jak i globalna sytuacja gospodarcza zwijanie sie wiodacego podmiotu przemyslowego w miescie pora wyciagac wnioski .

                 koncern aby sprostac konkurencji musi sie skurczyc do core businesu ktory to proces jest w toku , jego zaangazowanie w kwestie pozabiznesowe musi zmaleć w tym w sprawy lokalne.
                 inna sprawa ze miasto tej wspolpracy nie potrafi jakos powaznie ulozyc.

                 w najblizszej perspektywie skoncza sie srodki z UE , trzeba bedzie sobie radzic inaczej , czy sa jakies plany finansowe uwzgledniajace zmiany w dywersyfikacji instrumentów finansowania zewnętrznego przy malejących środkach pomocowych i malejącym budżecie ?

                 jezeli okreslenie "zrownowazony rozwoj " ma jakikolwiek sens to przejawia sie wlasnie w tym aby rozwoj dostosowywac do rzeczywistych a nie oczekiwanych uwarunkowań , moze sie zatem okazać iż nie bedzie to rozwoj w potocznym sensie a raczej pewien rodzaj restrukturyzacji . powinna ona byc jednak zaplanowana tak aby uniknac kumulacji niekorzystnych efektow spolecznych, aby nie doprowadzic do efektu snowball we wszystkich aspektach zycia miasta.

                 mysle ze opracowanie takiego scenariusza jest powaznym zadaniem dla rady gospodarczej powolanej przez prezydenta

                 • citymen Re: Niemcy wsch --> Niemcy zach. 13.06.11, 10:31
                  Podając przykład Schwedt nie wziąłeś pod uwagę zasadniczej kwestii, mianowicie migrację ludności z wschodnich landów na zachód Niemiec. NRD liczyła ok 17 mln ludzi z czego ok 1 mln wyemigrował właśnie na zachód. Miast Schwedt liczące ok 50 tys zmniejszyło się do 35 tys będąc miastem peryferyjnym na wshodnich rubieżach Niemiec. Porównywnie zatem Płocka do Schwedt jest zupełnie bezsensowne.
                 • Gość: bij dziada Re: ale teraz mozemy sie modlic o zbawienie ich d IP: *.072.c80.petrotel.pl 13.06.11, 10:30
                  ten caly nieustanny rozwoj to mit. w dodatku wiara w ten mit jest tak rozpowszechniona ze jak cos pier.....e to wszyscy biegaja w kolko jak karaluchy z tzw ekspertami włącznie .
                  sa to ci sami eksperci ktorzy jeszcze niedawno wykładali nam teorię zrownoważonego rozwoju jako metodykę jego ograniczania tak aby pewne dziedziny za nim nadążały . uważa się bowiem że ten rozwój to jakiś pedzacy rumak ktory bezustannie rwie do przodu i trzeba mu sciagac cugli gdy tymczasem jest to chabeta zajezdzona i zdychajaca .
                  wiara w ten mit pozostaje nienaruszona nawet gdy widac wyraznie symptomy kryzysu czy stagnacji .
                  sprawia to ze w sytuacji zaostrzenia sie zjawisk kryzysowych jest sie bezbronnym a ich negatywne skutki sie kumulują.
                  aby plock sie rozwijal musza istniec jakies realne czynniki tego rozwoju , zewnetrzne albo wewnetrzne , tymczasem takich nie ma , sa jak pisze menel pobożne życzenia ale nikt nie zadaje sobie trudu aby kandydatury na "czynnik rozwoju " jakos powaznie zbadac i przeanalizowac . jezeli bowiem ten potencjal w nich tkwiacy jest marny to narazamy sie na kosztowna eksploatację wyczerpanych zasobów.
                  mozna oczywiscie sciemniac ze kłopoty sa przejsciowe i zaraz natrafimy na żyłę złota ale tylko przez pewien czas .

                  na razie jednak rzuca sie haslo i skacze na główkę do metnej wody .
                  • citymen Re: Trzeba myśleć i działać a nie pleplać 13.06.11, 10:45
                   O porównaniu Płocka do Schwedt napisałem wyżej. Co do mitów o rozwoju Płocka myślę że nie/jest mnej więcej taki jak sam rozwój całej Polski. Nie mniej nie zauważa się jakiegoś nagłego spadku ludności w Płocku uwzględniając uwarunkowania demograficzne plus wyprowadzkę ludzi z Płocka tuż poza jego administracyjne granice na atrakcyjne tereny podmiejskie. Oczywistym jest konieczność pozyskiwania inwestorów, ale z tym boryka się każde miasto. Natomiast połeżenie mamy doskonałe i zamiast pleplać kasandryczne wizje lepiej skoncentrować się na konstruktwnym planie i ich realizacji.
                   • Gość: menel Re: Trzeba myśleć i działać a nie pleplać IP: *.adsl.inetia.pl 13.06.11, 11:24
                    citymen napisał:

                    > O porównaniu Płocka do Schwedt napisałem wyżej.

                    Nic nie napisałeś, bo nie masz o tym pojęcia. Ja trochę mam - obserwowałem PCK oraz to miasto od dawna a w latach 1994-2004 po upadku DDR i zmianie ustroju gospodarczego szczególnie uważnie.

                    > Co do mitów o rozwoju Płocka myślę że nie/jest mnej więcej taki jak sam rozwój całej
                    > Polski.

                    nie/jest - niepotrzebne skreślić!!!!
                    PYTIA też przepowiada: jak się nie zachmurzy to może będzie słonecznie
                    Polska się rowzwija a Płock NIE i jest to poza wszelką dyskusją.

                    >Nie mniej nie zauważa się jakiegoś nagłego spadku ludności w Płocku uwzględniając uwarunkowania demograficzne plus wyprowadzkę ludzi z Płocka tuż poza jego dministracyjne granice na atrakcyjne tereny podmiejskie.

                    Popatrz, popatrz, a jednak dla ludzi z pieniędzmi niezurbanizowane tereny podmiejskie są atrakcyjniejsze niż "wspaniałe miasto ze swymi wszystkimi atutami"!!!
                    Ciekawe nieprawdaż - świadczy o "rozwoju" miasta????
                    A jakie inne wsakźniki lub obserwowane zjawiska potwierdzją ten "rozwój", zapewne dynamiczny, choć może jeszcze nie burzliwy?

                    >Natomiast połeżenie mamy doskonałe i zamiast pleplać kasandryczne wizje lepiej skoncentrować się na konstruktwnym planie i ich realizacji.

                    a ja potrafię siusiać wysoko na ścianę bez obszczywania spodni i butów - widok tego jest doprwady wspaniały i na tym chcę skoncentować się oraz oprzeć wizję rozwoju na tak konstruktywnym planie
                   • citymen Re: Czy transport paliwa kosztuje? Owszem... 13.06.11, 11:32
                    Czy transport paliwa kosztuje? Owszem kosztuje, a tymczasem... w Płocku jest ono najdroższe! Wraz z rafinerią wykorzystując jej bliskie sąsiedztwo przecież mogą powstawać podmioty które są paliwochłonne obniżając tym samym koszty jego transportu i wygodne usytuowanie w centrum kraju. Było przecież kiedyś nawet takie hasło: "Od nas wszędzie blisko". Ale abstrahując juź od tego, tak to jest jeśli triumfuje polityka o filozofii: "Zamknijmy cukrownie i sprowadzajmy cukier wyprodukowany z trzciny cukrowej" albo "zarżnijmy rodzimą branżę budowlaną, a Chińczycy zbudują nam drogi." Do tych filozofii i jej "logiki" można jeszcze śmiało dorzucić: "Przeprowadźmy się na Księżyc, tan życie jest lżejsze!"
    • Gość: bij dziada Re: Ćwiczenia Straży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 19:11
     Komu smierdzi Orlen?
     Myliłby się ten kto by uważał że to czy smierdzi z tzw kombinatu zalezy od kierunku wiatru .Wcale nie zalezy . zalezy natomiast od pelnionej funkcji , miejsca pracy a nawet poglądów politycznych .
     Czytajac wpisy na forum można odnieść wrazenie ze najbardziej smierdzi emerytom którym się wydaje ze maja poglady prawicowe . Kompletnie natomiast nie smierdzi zarządowi bo ani tu nie mieszka a i pracuje nieczesto .
     Poprzedniej ekipie Orlen śmierdział w miare napływania odeń kasy na rozmaite jasełka , jak kasa nie płynęła albo płynęła wąskim strumyczkiem zaczynał śmierdzieć do tego stopnia ze szantażowano te firme zakazem przewozu przez miasto elementow instalacji która miala m.in. sprawic żeby mniej śmierdziało .
     Wladza bowiem wychodzila ze slusznego zalozenia ze nie wazne czy smierdzi czy nie, wazne za ile .
     Kase natomiast należy wydawac na rozrywke bo przecie mieszkaniec jak jest rozbawiony i pijany to nie będzie zwracal uwagi na takie bzdety jak smrod . Zbudowano zatem molo za która to budowa do dzisiaj ciagnie się smrod w postaci braków i usterek .
     Generalnie Orlen nie smierdzi tym którzy maja zeń kase w postaci pensji, zleceń na roboty czy kasy na jasełka. Najwazniejsze jest jednak nie tylko to żeby dawał ale żeby nie chciał rozliczać.
     • Gość: płocczanin 0 Re: Ćwiczenia Straży IP: *.dynamic.mm.pl 15.06.11, 19:56
      Napisałeś, napisałeś , tylko po co?


      Zrobiłeś wyliczankę a napisałeś głupoty. Ze smrodem jest , jak ze śmiercią. DOSIĘGNIE.

      I cóż z tego , że dawałeś do pieca? Smród , trucizna z Orlenu i sięga każdego i różowego i szarego. To tylko trucizna a ona , jak śmierć nie wyróżnia PARTII.
      Plepałeś.
       • Gość: babsy Re: Ćwiczenia Straży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 21:11
        QUŹWA! ZENEK! Jak tam zarabiałeś kasiorke to ci nie przeszkadzało. Mogłes sie wyprowadzić w Bieszczady albo uprawiać wikline w naturalnym srodowisku na Żuławach, albo rabać drzewa w Puszczy Białowieszczańskiej. Dlaczego wtedy ci nie śmierdzialo i nie bałes się o swoje zdrowie? Może jednak żle zrobiłes bo może pracujac jako drwal przy karczowaniu połonin nie nadwyrężyłbyś sobie tak układu nerwowego tylko nabrałbys zgodnej z wzorcem aryjczyka muskulatury i wygladu prawdziwego pana. Nawiasem mówiąc są ludzie w twoim wieku co nadal w Orlenie i zdrowe z nich chłopy. Co roku bez problemu przechodza badania w psychologicznej. Nie wszystkim jak widac to szkodzi, a moze twoje schorzenia nie od tego.
   • citymen Re: Mapa Polski zachorowań na raka!!! 16.06.11, 20:54
    Tu są podane skażenia z Czarnobyla i ich następstwa w szczególności zachorowania na raka płuc i białaczki u noworodków.
    Jak nie trudno zauważyć Płock jest praktycznie 'czysty". Najgorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku i na wschodzie Polski m in Warszawa, łódzkie, siedleckie i Mazury.
    Zachorowalność na wszelkiego typu nowotwoprów najczęście jest skorelowana z największym stężeniem spalin samochodowych.

    Efekt Czarnobyla

    Mapa Polski skażeńia po Czarnobylu
  • jw.jw Nie tylko śmierdzi 15.06.11, 23:07
   Orlen przy niesprzyjających wiatrach musi śmierdzić "na miasto", ale też może dać na miasto skutki awarii.
   Było pytanie skąd wiem co tam mamy zgromadzone? Wszystko jest w internecie, tylko trzeba poszukać przez google - np. hasło do pliku pdf:
   Plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Mazowieckiego 2011

   Tu linki do innych informacji na temat ZDR-ów:

   www.wios.warszawa.pl/portal/pl/8/444/SZKOLENIA_Z_ZAKRESU_POWAZNYCH_AWARII.html

   www.straz.gov.pl/page/index.php?str=1025

   poradnik.ekoportal.pl/producent/AP_0.html

   Dla Płocka priorytetem powinno stworzenie przystosowania do maksymalnie bezpiecznego funkcjonowania z dwoma kompleksami ZDR-ów /Orlen i Plebanka/.
   Miasto powinno być odpowiednio urbanistycznie ukształtowane oraz wytworzone dla niego odpowiednie wewnętrzne i zewnętrzne drogi.

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2711489,2,1,Mazowsze--Mapa-lokalizacji-ZDRow-i-ZZRow.html

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2637722,2,3,Koncepcja-docelowego-uksztaltowania-Plocka-i-zewnetrznych-polaczen.html
   • jw.jw Re: Nie tylko śmierdzi 16.06.11, 05:38
    Fakt, że z 14 ZDR-ów znajdujących się w całym w woj. mazowieckim posiadamy aż 6 nie świadczy o skali zagrożeń. Ilości zgromadzonych tu ok. 100 różnych substancji przekraczają łącznie około 1000-krotnie wartości progowe do zakwalifikwania się do zakładów dużego ryzyka awarii przemysłowej.
    Pozatym są to zakłady strategiczne.
    Tylko sama ilość skroplonych gazów 28.500 ton, przekracza wartość progową /200 ton/ 142,5-krotnie.
    Podobnej koncentracji niebezpiecznych produktów nie ma w Polsce.
    Cysterna, która wjechała na kemping w Los Alfaques to tylko 28 ton gazów, a więc ponad 1000 razy mniej.
    Cysterna kolejowa JADĄCA W SKŁADZIE KOLEJOWYM PRZEZ MIASTO /!!!/ ma pojemność dwukrotnie wiekszą od tej samochodowej z Los Alfaques, a cystern w składzie jest około 30-40 sztuk. Skutki zapalenia lub wybuchu mogą być dramatyczne!

    Zauważam brak świadomości u samorządowców, działaczy i urzędników konieczności przyjęcia dla Płocka odpowiednich rozwiązań w ukształtowaniu przestrzennym kraju, województwa, miasta i ościennych gmin.
    Zgodnie z ustawą o planowaniu przestrzennym, obszar funkcjonalny Płocka powinien być określony jako obszar problemowy /obszar dużego ryzyka awarii przemysłowej/, dla którego powinny być przyjęte odpowiednie rozwiązania w zagospodarowaniu przestrzennym, a następnie odpowiednie strategie działań.

    Jak narazie to tworzymy tu chaos urbanistyczny - składankę puzzli wyjmowanych z różnych pudełek.
    Powinniśmy podejmować działania aby opanować ten chaos!
    Odpowiednie propozycje /pokazane we wcześniejszym wpisie/ posłałem 02.03.2011 roku do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Marszałaka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Płocka,...przy konsultacji projektu Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030.

    Są tego pewne skutki, ale do pełni szczęścia daleko.
    • Gość: Murphy Re: Nie tylko śmierdzi IP: *.adsl.inetia.pl 16.06.11, 06:30
     > Cysterna kolejowa JADĄCA W SKŁADZIE KOLEJOWYM PRZEZ MIASTO /!!!/ ma pojemność d
     > wukrotnie wiekszą od tej samochodowej z Los Alfaques, a cystern w składzie jest
     > około 30-40 sztuk. Skutki zapalenia lub wybuchu mogą być dramatyczne!

     1. Jesli cos sie moze zdarzyć, to się kiedyś zdarzy na pewno - jest tylko kwestią czasu kiedy!
     2. Jesli cos może pójść źle, to pójdzie najgorzej jak to tylko mozliwe!
     3. Jesli cos może się wydarzyć kiedyś, to się wydarzy w najgorszym możliwym momencie(jakby w ogółe był jakis dobry moment na katastrofę !!!!!)

     Tak uczy zycie i mowi to autor Prawa Murphy'ego
       • jw.jw Odpowiedź 16.06.11, 18:17
        Dziękuję.
        Jako odpowiedź cytuję Ci wycinek z ustawy "O planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym"

        Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

        1) "ładzie przestrzennym" - należy przez to rozumieć takie ukształtowanie przestrzeni, które tworzy harmonijną całość oraz uwzględnia w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, społeczno-gospodarcze, środowiskowe, kulturowe oraz kompozycyjno-estetyczne;

        TEGO NAM W PŁOCKU POTRZEBA!!!

        Niestety czasami zdarza się coś, czego żadna fantazja nie wyfantazuje, ot chociażby dziś:

        wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9798400,Norwegia__250_osob_ewakuowano_z_plonacego_pociagu.html
        Wyfantazjuj sobie że to zdarzyło się w Płocku, na planowanym do wybudowania wiadukcie nad Al. Piłsudskiego z pociągiem o 40 wagonach wiozącym z Orlenu skroplony gaz propan-butan.
        Dla takiego wyfantazjowanego zdarzenia zrób studium sytuacyjne w którym Ty jesteś maszynistą pociągu, lub mieszkańcem najbliższego bloku.

        Wybacz ale ja dalej pozostanę przy swoich "fantazjach" o konieczności zaprowadzenia w Płocku ładu przestrzennego.
  • citymen Re: ______Mapa raka i skażeń w Polsce__ 16.06.11, 21:01
   Tu są podane skażenia z Czarnobyla i ich następstwa w szczególności zachorowania na raka płuc i białaczki u noworodków.
   Jak nie trudno zauważyć Płock jest praktycznie 'czysty". Najgorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku i na wschodzie Polski m in Warszawa, łódzkie, siedleckie i Mazury.
   Zachorowalność na wszelkiego typu nowotwoprów najczęście jest skorelowana z największym stężeniem spalin samochodowych.

   Linki

   Efekt Czarnobyla


   Mapa Polski skażenia po Czarnobylu
   • uepl Chcecie się zmutować, jedźcie do Warszawy albo na 16.06.11, 21:24
    Chcecie się zmutować, jedźcie do Warszawy albo na Śląsk. Rozkład tych pierwistków trwa w tys lat mimo że dawka jest dużo mniejsza. Tak jak w Hiroszimie i na białorusi do dziś rodzą się i długo będą się rodzić ludzie z groźnymi schorzeniami. Elektrownie atomowe to śmierć w czystej postaci!
    • Gość: płocczanin 0 Re: Chcecie się zmutować, jedźcie do Warszawy alb IP: *.dynamic.mm.pl 17.06.11, 07:51
     uepl napisał:


     Z twojego pisania wynika, że jesteś bezpieczny. Pewnie od czadu , kiedy XX Prezes, podpisał , Petrochemia NIE TRUJE.

     przez CZAS ISTNIENIA TEGO MOLOCHA, PRACOWAŁO W NIM DZIESIĄTKI TYSIĘCY OSÓB. Jak, genetycznie spowodowało uszkodzenia potomstwa.

     jaka JEST ŚREDNIA ŻYCIA TYCH OSÓB?

     iLU ZMARŁO NA RAKA I CHOROBY ZAWODOWE?
     czy SĄ STATYSTYKI?

     kto JE EW. SPRAWDZAŁ?
     Ale CHODZI O TO, PRZED CZYM UCIEKASZ.


     Po uszkodzeniu 3 mostów, miasto jest odcięte.

     Jedyna droga będzie na wschód

     Zaraz po tym będzie korek .. koniec.
     • Gość: zanna Re: Chcecie się zmutować, jedźcie do Warszawy alb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 09:21
      Dlaczego ty z taka wiedzą przez tyle lat pracowałeś na Kombinacie? Dlaczego nie pojechałeś w Bieszczady karczować połoniny, albo w ekologicznym środowisku na Żuławach nie uprawiałeś zarobkowo wikliny? Dlaczego nie zgłosiłeś się na straznika leśnego albo karmiciela żubrów w Puszczy Białowieszczańskiej tylko trułeś biedny człowieku siebie i swoją rodzinę? Nie miałeś wtedy z dostepem do instrukcji takiej wiedzy, czy pieniążki, kochane pieniążki nie pozwalały ci mówić? Czy jako radny zorganizowałeś protesty, byłeś inicjatorem konkretnych uchwał w sprawie zagrożeń Płocka, czy tylko brałeś dietkę i biegałeś po Kombinacie pusząc się jako "ojciec miasta"? Skąd nagły przypływ wiedzy i troski? Twoja choroba nie wiąże się z Kombinatem. Mam kolegów w twoim wieku co nadal pracują i mają się dobrze, a służby psychologiczne nic do nich nie mają. Myślę, że nudzi ci sie strasznie i nie masz do kogo gęby otworzyć i tak walisz w tego kompa bez ładu i składu.
      • Gość: płocczanin 0 Re: Chcecie się zmutować, IP: *.dynamic.mm.pl 17.06.11, 14:23
       O dobry city.
       Nie masz pojęcia jak pali się rafineria. Pisze ci co chwila Wyrębkowski a ty nic. .Zabraknie tlenu do palenia i będzie implozja. Kamień na kamieniu, kamień.

       popatrz co zrobili Fachowcy od Orlenu...uciekli z Płocka do Warszawy....pewnie z miłości do Załogi? nie , wiedzą, że katastrofy nie przeżyją a w Warszawie, Tak.
       • Gość: 1234 Re: Chcecie się zmutować, IP: *.254.c69.petrotel.pl 17.06.11, 14:39
        Jak tak czytam, te rózne wpisy , to nie wiem czemu przychodzi mi na myśl słowo "fobia" , której moga byc rózne odmiany .
        Jak nie jakieś sprawy historyczne , nacjonalistyczne to komunikacyjne , utopijne rozwiązania drogowe itd.
        No tak ale ktoś juz to powiedział : "każdy swoją fobię ma " czy jakoś tak.
        • citymen Re: Chcecie się zmutować, 17.06.11, 15:00
         Wręcz przeciwnie. Nie kpię tylko nie pisz "3 mostów' bo ktoś pomyśli że mamy 3 mosty przez Wisłe i pomyśli sobie: no tak po co im 4?. Prawda jest taka że powinno być ich znacznie więcej i każdy doskonale o tym wie! No może nie każdy, "inteligentnych" wpisów o bezsensowności rozbudowy infrastruktury i jej nieopłacalności też niekiedy nie brakuje. Rozumiem że to takie wybryki natury, a takie zdarzają się wszędzie. W każdym razie jest potrzeba by tych głosów które są za rozbudową, i ogóloojętym rozwojem miasta leżącego w centrum kraju było jak najwięcej i w każdym wątku!
        • jw.jw Bezpieczeństwo życia to nie fobia 17.06.11, 22:05
         Drogi 1234
         Bezpieczeństwo życia to nie fobia ale ale podstawowy cel każdego rozumnego człowieka.
         Nad sprawami bezpieczeństwa radzą wielkie sztaby.
         Radzą przy budowie elektrowni atomowych, budowie wysokościowców, operacjach wojskowych, wspinaczkach wysokosciowych, lotach kosmicznych,...
         A w Płocku zapomniano o tworzeniu bezpieczeństwa przy budowie miasta.
         Dlaczego?
         Nie wszyscy, którzy mają wpływ na jego kształtowanie mają świadomość tego co może się tu wydarzyć. Brakuje głebokiej analizy uwarunkowań funkcjonowania Płocka. U wielu brakowało elementarnej wiedzy i doświadczenia do zajmowania się sprawami, którymi zajmowali się.

         Jeszcze raz cytuję wycinek z ustawy "O planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym"
         Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
         1) "ładzie przestrzennym" - należy przez to rozumieć takie ukształtowanie przestrzeni, które tworzy harmonijną całość oraz uwzględnia w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, społeczno-gospodarcze, środowiskowe, kulturowe oraz kompozycyjno-estetyczne;

         Kto z osób mających wpływ na przyjmowane rozwiązania w zagospodarowaniu przestrzennym Płocka ma świadomosć tego, że jest tu niespotykana w kraju koncentracja zakładów duzego ryzyka awarii przemysłowej, niespotykana w kraju koncentracja niebezpiecznych produktów o własciwościach wybuchowych, łatwopalnych, wysoce łatwopalnych, toksycznych, niebezpiecznych dla srodowiska,...
         Orlen przerabia 70% krajowego przerobu ropy naftowej. Ilość zgromadzonych tu ok. 100 różnych produktów powstałych z przerobu ropy naftowej przekracza łacznie około 1000-krotnie wartość progową do zaliczenia do zakładu dużego ryzyka awarii przemysłowej.
         Ta tu zlokalizowana ilość tych niebezpiecznych produktów to około tyle samo co w całej Polsce.
         GDZIE TU W PŁOCKU JEST WIDOCZNE DĄŻENIE DO ZACHOWANIA ŁADU PRZESTRZENNEGO ???
         Mamy miasto bezładnie kształtowane, miasto tworzone bez wizji, miasto tworzone bez dążenia do stworzenia maksymalnie bezpiecznego jego funkcjonowania i tworzenia maksymalnego bezpieczeństwa dla mieszkańców.
         "Specjaliści" zaplanowali układ drogowy i rozwiązania komunikacyjne wogóle nieprzystosowane do uwarunkowań funkcjonowania Płocka:

         Przeanalizuj:
         fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2195847,2,19,Studium-Transportowe-Plocka--zal-nr-5-str.html
         fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2195861,5,2,44943,Plockie-Obwodnice--Drogi-tranzytowe-przechodzace-przez-Plock.html
         Zobacz te "płockie obwodnice miasta" przechodzące przez centralne tereny miasta /zakorkowane centrum/, potoki samochodowe na ul. Chopina większe niż na Alei Jachowicza czy Piłsudskiego, zaplanowany trzeci most, który przejmie bardzo małe potoki,...

         "Płakać się chce"
         Na tym wątku możesz pocztać i zobaczyć to co w Płocku może wydarzyć się, tylko pomnóż to n-krotnie !!!
         Weź też pod uwagę to, że są tu zakłady o znaczeniu najbardziej strategicznym dla gospodarki - dalsze wnioski pozostawiam twojej inteligencji.

         Takie ukształtowanie Płocka to nie fobia, to propozycja wynikająca ze świadomości uwarunkowań funkcjonowania Płocka:

         fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2637722,2,3,Koncepcja-docelowego-uksztaltowania-Plocka-i-zewnetrznych-polaczen.html