Dodaj do ulubionych

Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie?

13.03.12, 20:36
Jak w linku poniżej:
plockforyou.pl/news/show/id/25880
Obserwuj wątek
    • Gość: Andrzej Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.12, 21:40
      Ciężko sobie wyobrazić braku Biblioteki. Spędziłem w niej dużo czasu, najpierw jako uczeń, potem jako student, również jako osoba dorosła. Zamiast stawiać lub odnawiać kontrowersyjne pomniki, zdaje sobie sprawę, że jest to praktycznie nierealne,może jednak dałoby się "przesunąć' pieniądze na ratowanie Biblioteki. Może warto byłoby zainteresować sprawą duże zakłady pracy, które sponsorowałyby ją, tak się już dzieje, np. PERN sponsoruje Płocką Orkiestrę. Według mnie mało realna jest pomoc władz centralnych.
        • Gość: Andrzej Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.12, 22:02
          P. Krzysztofie, zamiast snuć teorie spiskowe, tak, jak powiedziałem, nie ma co liczyć na władze centralne (według mnie z obojętnie z jakiej partii wywodzą się, wywodziły się, czy będą się wywodzić), może lepiej pomyśleć o jakimś ruchu oddolnym skupiającym fachowców z danej branży, którzy stworzyliby priorytety w danych dziedzinach, stanowiliby, być może siłę nacisku na władze lokalne, a być może dałoby, w przyszłości spośród nich wyłonić naszych przedstawicieli w Sejmie. Liczę się z tym, że za chwile posypią się gromy na mnie, tu forum, ale cieszę się, że Janek Wyrębkowski zadeklarował chęć kontaktu z Citymenem, być może to będzie dobry początek, chociaż sam mam wiele zastrzeżeń do ich rozwiązań.
      • Gość: do Pana Andrzeja Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.151.c64.petrotel.pl 13.03.12, 21:52
        mam propozycję dla władz miasta.Pokażcie jak dbacie o historię i naukę.Zlikwidujcie jeden z tzw festiwali nic nie wnoszących do kultury.Krytykowaliście poprzedników,że wywalali pieniądze na imprezki.Mieliście rację.Pokażcie,że jesteście za nauką a nie za denną zabawą.Dodajmy kosztowną.Czy wy także chcecie powiedzieć,że ciemnym i zapijaczonym ludem łatwo się rządzi?.
          • Gość: menel Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.adsl.inetia.pl 13.03.12, 22:45
            Gość portalu: kwisniewski napisał(a):

>>chce się zlikwidować bibliotekę Zielińskich. a dlaczego?

a dlatego, że się nie potrafi z sensem napisac i uzasadnic grantu o pieniędze - był na temat tekst w GW i nie ma co do tego żadnych wątpliwoiści, że przyczyną odmowy przyznania grantu jest słabośc argumentacji wniosku.

> Bo głupim narodem łatwiej rządzić, a dziś rządzą ci którzy chyba nie byli nigdy
            > w bibliotece

poprzednia ekipa - zresztą wyjątkowo debilna o czym szczegółowo poniżej - której tak ochoczo kibicowałeś przez długie lata i wcale Ci jej debilizm nie przeszkadzał (znaczy ogłupici Cię skutecznie) pewnie przez 24 x 7 x 365 x 8 nie wychodziła z bibliotek, od Zielińskich też?
            a te miliony wypłacone przez nią róznym cwaniakom na prowadzenie "ekukacji i oświecanie" narodu w dyskotece na palży w rytm muzyczki gibanej nie ogłupiały narodu?
            a te miliony wyrzucone do Wisły nie przyniosły jeszcze wzrostu wykształcenia narodu po "naukach i lekturach" na molo?
            a pomink księcia i drużyny za co najmniej bańkę nie przyniesie więcej pożytku niz jakaś marna biblioteka?
            czyż wzięcie przez tę debilną ekipę na swój garnuszek kopaczy i dotowanie ich po kilka baniek rocznie nie jest ważniejsze niż troska o edukację i kształcenie narodu?
            miasto też pewnie nie zostało zadłużone, w kasie jest pełno i mozna na luzie dotować wszystko skolko ugodno.

No i bardzo szybko przyszedł czas płacenia rachunków za 8 letnie rządy i szaleństwa debilnej ekipy.
            A ja wiem swoje : NO MONEY NO HONEY - jak powiedziała jedna dziwka pewnemu ruskiemu majorowi, który chiał żeby mu zrobiła dobrze i za darmo.

• Gość: płoczanin0 Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.dynamic.mm.pl 14.03.12, 11:52
          Co widzimy? oto jest Gospodarz, który kształci nasze dzieci a nie potrafi napisać wniosku o dotację.
          Oto widzimy Bywalca , który tak długo siedział w Bibliotece aż stwierdził, ze wyzucie się z polskości , jest doskonałym sposobem na biznes, śladem polikota.

A wszystko wycenił inny Absolwent, który stwierdził , że TNP z Biblioteka, jest głuchą prowincją, nie wartą Ochrony istnienia Zbiorów.

Jak już tak wszyscy sobie pogadali, to stwierdzili , że nad wszystkim jest dziwka. No Money.

Gratulacja dla waszej inteligencji na drodze do rozwoju od Piętaszka do Robokopa.
              • Gość: protest Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.12, 18:06
                Nieszczęście się zaczęło jak plocczanin 0 zakazał udostępniania swoich prac wTNP. Minister Kultury wtedy stwierdził, że księgozbiór jest ch...a warty i ma wyłącznie charakter lokalny.
                Winą za brak dotacji wyraźnie trzeba obarczyć samoluba-plocczanina0.
                Ciekawe na czyje zlecenie to zrobił, ale chyba jakiejś jaczejki dążącej do wynarodowiania Polaków ze szczególnym naciskiem na Płock coraz bardziej dominowany przez napływowych
            • Gość: do teścika Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.095.c88.petrotel.pl 14.03.12, 18:45
              gdyby władze przez ostatnie lata wydawały na balety i łomoty tylko rocznie 1000000 zł mniej to TNP i jego biblioteka nie miała by kłopotów.Trzeba powiedzieć szczerą prawdę.Wywalono przez lata od 2000 roku pewnie kilkadziesiąt milionów złotych.Jaka to kwota pewnie tego nikt dokładnie nie wie.Może tego być i dużo więcej.Popatrzcie drodzy płocczanie,że tematu tego nikt nie porusza,Czyżby aż tak cuchnął.Przez dwie kadencje tj 2002 -2010 Płock oszalał z wydawaniem kasy na imprezki zwane dla zmyłki promocją Płocka.Promowano nie wiadomo co.Nie wiemy jakie są efekty tej niby promocji.Pomysłodawców nie ma ale są długi miasta za balowanie.Gdyby tak nie balowano długów było by mniej.Czyżby pomysłodawcy tzw promocji przez imprezki mieli płocczan za debili.Znam płocczan.To w większości ludzie twardo stąpający po ziemi.To ludzie potrafiący docenić wartość pieniądza.Dla kogo więc były te balangi.Pytam się dla kogo.Niejednokrotnie przed sceną stało kilkadziesiąt osób.Czyżby te imprezki były dla tzw "tfurcuw" i dla ich zarobków.Proponuję dociekliwym dziennikarzom by sprawdzili kto tak ochoczo popierał te wydatki.Wiem nie zrobicie tego.Wy też ochoczo popieraliście te rozrywki.Nie możecie więc być sędziami we własnej sprawie.
          • Gość: Andrzej Re: Bibliotece Zielińskich grozi zamknięcie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.12, 18:47
            Jak to dobrze być nieukiem.
            Czyżby to zdanie nie zostało skopiowane przez ciebie przypadkiem, czy też celowo z poprzedniego wątku? Czyżbyś w przypływie szczerości przyznał się w końcu, że jesteś nieukiem?

Swoją drogą, dziwię się bardzo, ze nie wyszedłeś z inicjatywą przekazania kwoty np. 100 000 PLN od siebie na ratowanie Biblioteki. Jako światły OMPN, którego dzieła spoczywają w tej zacnej placówce, jako jej stały bywalec, jako członek elity płockiej i jeden z niewielu spadkobierców, którzy pozostali z przedwojennej inteligencji, szczególnie powinno ci na tym zależeć i przekazanie tak marnych pieniędzy, na tak szczytny cel, powinien podbudować cię, aby wstąpić jeszcze na wyższy etap rozwoju duchowego.
            • aksum78 do tescika 14.03.12, 19:26
              mam nadzieje, ze tez ochoczo, oprocz wypominania wydatkow na lomoty. bedziesz dociekal co z kasa za molo, i ile przez lata miasto utopilo i topi dotujac kopaczy. jakos cicho siedzis w tym temacie. mowiac szczerze, to menel fajnie to podsumowal i widzi to jakby szerzej.
              a mnie tak na marginesie ciekawi gdzie sie podzial bij dziadostwo? zmienil nika czy wyprowadzil sie z Plocka?
              • Gość: do aksumka Re: do tescika IP: *.095.c88.petrotel.pl 14.03.12, 19:46
                oczywiście,że oprócz łomotów potępiam wydatki związane z molo,kopaczami i innymi niepotrzebnymi wydatkami.Potępiam wydatki na zabawkę dla dużego chłopczyka pod nazwą tramwaj i wydatki na opracowanie promocji Płocka przez firmę specjalnie wynajętą za dużą kasę.Jestem wrogiem głupoty finansowej naszych władców.Jacy by nie byli będę ich potępiać za głupotę.Najwięcej jednak mam żalu do radnych.To oni pozwalali i pozwalają na swawolę budżetową.To oni podnoszą rączęta za pomysłami władzy.Myślę,że koniecznie trzeba zmniejszyć ilość radnych.Większa ich liczba to rozdrobnienie odpowiedzialności.Zresztą po co 25 biorców diet.Wystarczyło by np ich tylu ile jest dzielnic.
              • Gość: płoczanin0 Re: do tescika IP: *.dynamic.mm.pl 14.03.12, 20:08
                Sam z sobą gaworzysz?

TNP jest w naszym mieście. Lepiej czy gorzej ale zawsze nasze, płockie. I każdemu PŁOCCZANINOWI zależy na utrzymaniu placówki i przekazie jej dorobku dla Dobra powszechnego.

należy pominąć jęki Bywalca. Nic nie przyjął, wszak to niemożliwe......ZA WCZEŚNIE.

ale można rozważyć , co w ogole się dzieje, że uczeni w TNP nie potrafili uzasadnić czego oczekują od Sponsora.

Zachowam poprawność choćby z uwagi na sentyment do TNP, gdzie przez kilkadziesiąt lat przekazywałem rozmaite materiały na potrzeby Uczonych. Co się stało , że Zbiory przestały być własnością Narodu a stały się tak nijakie, JAK KSERO ŚWIATOWCA jusejskiego Z KAMIENICĄ I WYSPĄ Robinsona......

A co do czczenia dorobku przodków, pamięci ODESZŁYCH POKOLEŃ,
                ważnych rocznic narodowych i postawy młodzieży (niekiedy jednak
                potrafiącej się angażować w te sprawy jak należy) - to z jednej
                strony efekt kilku czynników: złej edukacji historycznej w
                szkołach (chociaż są nauczyciele, którzy potrafią uczniów
                zainteresować ojczystymi dziejami), zanik przekazu
                międzypokoleniowego w zakresie tradycji patriotycznych,
                upowszechnianie się rozmaitych zjawisk negatywnych zakłócających
                funkcjonowanie kodów kulturowych związanych z polskością
                (deprecjonowanie symboli narodowych - jeden tylko przykład sprzed
                kilku lat, gdy na łamach parszywego, ale masowo przez pewien czas
                czytanego "Nie" niejaki Urban, anty-Polak, rozpoczął "krucjatę"
                na rzecz obśmiania hymnu narodowego i w ogóle doprowadzenia do
                jego zmiany; wielokrotnie w różnych mediach dochodziło też do
                profanacji - rzekomo "artystycznej" godła Polski i Polaków - Orła
                Białego, itd, itp.). Możemy owo deprecjonowanie symboli,
                tradycji, patriotyzmu (są politycy, którzy uważają, że patriotą
                jest ten, kto płaci podatki, i wystarczy) tłumaczyć globalizacją
                i efektami postmodernizmu w kulturze, ale gołym okiem widać, ilu
                ludzi bardzo złej woli świadomie - w imię szkodzenia Polsce i
                polskości - uczestniczy w procesie wykorzeniania nas z naszych
                narodowych tradycji. To samo robili zaborcy, okupanci, tzw.
                komuna. Ten proces ma niestety ciąg dalszy, wielu ludzi
                (zdawałoby się inteligentnych) zdaje się tych zagrożeń nie
                widzieć. Przegrywamy też od 20 lat (w komunie, wiadomo było, że
                "wyżej nerek nie podskoczysz") sprawę budowy nowoczesnego
                społeczeństwa obywatelskiego, bowiem kapitał ludzki (ogromny)
                bardzo słabiutko przekształca się w kapitał społeczny. Długo by o
                tym można, najważniejsze - na ile się da, z samozaparciem,
                inicjatywą służyć swoim własnym przykładem zaangażowania w sprawę
                krzewienia tradycji i tym samym przeciwdziałania wykorzenieniu
                narodowemu. A nie potrafiąc skutecznie i sensownie współdziałać w
                tej sprawie praktycznie sami - jako społeczeństwo (tu kłania się
                znów Norwid) będziemy tworem nijakim, jako naród przestaniemy się
                wyróżniać czymkolwiek wartościowym wśród innych narodów. Bardzo
                wielu ludzi "biorąc swoje sprawy w swoje ręce" upoiło się
                wyłącznie prywatą, zapominając, że niepodległość, to nie jest
                prezent, który otrzymuje się na zawsze. O Niepodległość trzeba
                bezustannie dbać, ale jak? - zasada jest bardzo prosta: za każdym
                razem, kiedy podejmujemy się jakiegoś zadania na rzecz innych
                ludzi, zastanowić się trzeba i odpowiedzieć na pytanie: czy to
                będzie dobre dla Polski? Tyle, i aż tyle! Tymczasem widzimy
                codziennie, jak rozmaici "złotouści" deklarują się jako wielcy
                patrioci (co charakterystyczne, mówiąc o swojej Ojczyźnie zwykle
                "w tym kraju" "ten kraj" itp.), zaś ich czyny w najmniejszym
                stopniu stoją w rozbieżności z owymi deklaracjami. Ubolewać na
                tym stanem rzeczy trzeba, ale przede
                wszystkim należy analizować przyczyny takiego stanu rzeczy i
                dawać świadectwo prawdzie, i raz jeszcze powtórzę - swoim
                przykładem zarażać innym patriotyzmem - nie deklaratywnym, ale
                jak najbardziej czynnym. i TO CZYNIŁEM 32 LATA.
                Aż powstała ściana między Władzą a POLAKAMI.

....................

ŚCIANA

Ściana przedziela serce.
                Jeszcze poznam chaos
                Krzyku przerażonych oczu....
                Przywrócą Jego Święte dzieci
                Czystość należną człowiekowi.
                Idźmy!

Oddzieleni murem?
                Brat do Brata powie?

• Gość: menel do aksum78 tescik i rachunek za debilizm debilnej ekpiy mm&co IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.12, 21:25
                  Gość portalu: aksum78 napisał(a):

>>to menel fajnie to podsumowal i widzi to jakby szerzej.

Ależ ja tylko powtórzyłem DOKŁADNIE TE SAME OCŻYWISTE TEZY, które napisałem w tych tasiemcowych (na tysiące wpisów) dawnych wątkach na temat BRAKU JAKIEGOKOLWIEK SENSU I POZYTKU dla miasta i mieszknców z DOTOWANIA DYSKOTEK PLAŻOWYCH muzuczki gibao- tupanej dla hołoty.
                  O ile pamiętam byłeś wówczas jednym z wielkich orędowników tego dotowania i upatrywałeś w tych balanagach (zresztą razem z kilkoma jeszcze innymi przygłupami i cwaniakami) zbawczej roli dla miasta i innych cudów na kiju.
                  Cudów nie ma i nie będzie, będzie za to - własciwie juz jest - KATSTROFA.
                  My z dziadem i babą i jeszcze paroma osobami dostzregamy ją od dawna.
                  Ale my - w odróżnieniu od gó...arstwa i ciemnej gawiedzi oraz niedouczonych i naiwnych pismaków - jesteśmy dorośli, sporo widzieliśmy, sporo wiemy, dostrzegamy, rozumiemy istotę rzeczy i potrafimy przewidzieć.
                  Wiemy też od czego muchy zdychajną.

• Gość: her Re: eseistyka plocczanina IP: *.084.c76.petrotel.pl 15.03.12, 10:45
                    "Napisałem późnym wnukom, esej o Polsce ale nie zrozumieli a taakie szkoły pokończyli. "

szanowny panie , coś pan zapewne napisał ale nazywanie tego esejem to gruba przesada .uwazanie się za eseistę przez kogoś kto z trudem potrafi zbudować poprawne zdanie jest przejawem megalomanii właściwej tym wtórnym analfabetom których tak jak pana władza ludowa nauczyła jakby czytać i pisać ale rozumieć co piszą i czytają już nie nauczyła. Nie wie pan też zapewne iż Polska się na temat eseju nie nadaje co wynika z definicji eseju . Taka wielka rzecz jak Polska prosze pana zasługuje jedynie na formy odpowiednio pojemne - jak powieść czy epopeja.

proszę się też zastanowić nie tylko nad doborem formy i gatunku do upatrzonej treści ale też nad doborem treści do form i gatunków które pan juz opanował . Dla przykładu -opanował pan wierszoklectwo i rymowanki . Co by pan powiedział na wierszyk o dłubaniu w nosie ? Temat ma pan zgłębiony par excellence dokładnie ...
                    • Gość: książkowy mól Re: brak patriotyzmu lokalnego tylko prywata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.12, 12:38
                      Wniosek napisany poprawnie i w terminie. W pozycji najcenniejsze pozycje w zbiorach- Kopernik, Goja, płłocczanin0.
                      W Ministrstwie zacierają ręce. Świetna biblioteka. Jadą na kontrolę. Urzędnik w przebraniu studenta prosi o Epilog'98. Nie ma. Prosi o e-booki tego samego autora. Nie ma. Pyta dlaczego. Pani bibliotekarka odpowiada, zę autor zakazał publikacji. "Student" pyta dlaczego. Pani nie wie. "Student" pyta czy Kopernik tez dał zakaz publikacji. Pani odpowiada, że nie. "Student" zdziwiony, ale stwierdza w raporcie, że wniosek jest nieprawdziwy. Dotacja poszła sie j....ć.
                      Taki to przykład obywatelskiej postawy naszego mieszkańca. Goyi pasuje biblioteka. Kopernik też nie protestuje, a nasz ziomal daje zakaz udostępniania. Czy to jest w porządku? Co jemu przeszkadzało?
                      • aksum78 do menela 15.03.12, 12:53
                        Bylem zwolennikiem i caly czas jestem.O Reagge festiwal czy Audioriver mozna uslyszec w Polsce i nie tylko. A co za tym idzie wymienia sie w tym kontekscie Plock. Nie mowiac o turystach, ktorych ja pierwszy raz w takiej ilosci zobaczylem w Plocku(pielgrzymke papieza pomijam-to byl jednorazowy event 21 lat temu i raczej nastepny papiez do Nas nie zawita). Takiej promocji i reklamy raczej dzieki wystepom kopaczy nie uswiadczysz. Co innego jesli mowimy o molo. Tfurcy tego dziela, chyba w najodleglejszych snach nie przewidzieli, ze sama konstrukcja stanie sie bohaterka audycji w telewizji. A zapowiada sie, ze to dopiero poczatek:)
                        • Gość: menel co menel o tym sądzi IP: *.adsl.inetia.pl 16.03.12, 08:07
                          aksum78 napisał:

> Bylem zwolennikiem i caly czas jestem.O Reagge festiwal czy Audioriver mozna u
                          > slyszec w Polsce i nie tylko.

przecież napisałem o zwolenniakch przez cały czas : GOW...NIARSTWO - cały czas potwierdzasz, że takie określenie zwolenników dotacjio do dyskotek jest zasłużone i adekwatne.
                            • Gość: płoczanin0 Re: preparowanie sług IP: *.dynamic.mm.pl 18.03.12, 20:40
                              PRO przygotowuje wspólnie z organizacjami harcerskimi montaż Tablicy podobnej do tej, ktorą ufundowali harcerze przed wojna. Cały dzień czytałem Roczniki NOTATEK PŁOCKICH. szukając potrzebnych materiałów. Czytanie Notatek ujawnia ogrom niepotrzebnej a szkodliwej dla społeczeństwa pracy dziesiątków komunistycznych autorów......
                              Pomimo tego należy stwierdzić, ze TAK BYŁO. a TNP , JEST NADAL PŁOCKIE. NALEŻY TYLKO ODMŁODZIĆ ZESTAW UCZONYCH.

tZW. aNDRZEJ, KTÓRY WYSTĘPUJE W SWOJEJ SCHIZOFRENII W KILKU POSTACIACH DAJE GŁOS . DAJ....I OCZEKUJE , ZE NA TO WYCIE , ktoś musi wykonać .
                              Niestety , chory , czy nie chory , znajduje się pod Ochroną Władzy RP.

druga Białoruś? czy JUŻ nie ma nas, Polaków?
                              • aksum78 ? 18.03.12, 20:59
                                tyle razy Cie prosilem a Ty gluchy na moje prosby. daj mi namiary na Twojego dilera......
                              • Gość: Andrzej Re: preparowanie sług IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.12, 21:07
                                Gość portalu: płoczanin0 napisał(a):
                                > tZW. aNDRZEJ, KTÓRY WYSTĘPUJE W SWOJEJ SCHIZOFRENII W KILKU POSTACIAC
                                > H DAJE GŁOS . DAJ....I OCZEKUJE , ZE NA TO WYCIE , ktoś musi wyk
                                > onać .
                                > Niestety , chory , czy nie chory , znajduje się pod Ochroną Władzy RP.
                                >

Zenuś już zaczynasz swój głupawy taniec, występuje od 2008 roku pod nickiem Andrzej i to już kilkakrotnie ci pisałem. Czy chory - przypominam ci, że mieliśmy się poddać obydwaj badaniom, za które ty zapłacisz i one miały stwierdzić, kto jest chory. Jak dotąd brak odzewu z twojej strony - pewnie się boisz, że zostaną potwierdzone wyniki badań z PKN, o których wielu już pisało. Pod ochroną władz się nie znajduje, ani pod ochroną fosadu. Pod ochroną raczej ty się znajdujesz ze względu na swój wiek i stan umysłu. Gdyby było inaczej, już dawno byłbyś w domu wypoczynkowym na Sienkiewicza, być może w gabinecie swojego dziadka.

> Pomimo tego należy stwierdzić, ze TAK BYŁO. a TNP , JEST NADAL PŁOCKIE
                                > . NALEŻY TYLKO ODMŁODZIĆ ZESTAW UCZONYCH.
                                Zgadza się, trzeba odmłodzić uczonych, a najlepiej ich wszystkich wywalić, a powołać jako jedynego ciebie, wówczas mógłbyś "tworzyć swoje pierdoły".

Cały dzie
                                > ń czytałem Roczniki NOTATEK PŁOCKICH. szukając potrzebnych materiałów
                                Szkoda twojego czasu i tak z nich nic nie rozumiesz, dla ciebie odpowiednie są książeczki z obrazkami, które i tak powinien ci ktoś tłumaczyć.

czy JUŻ nie ma nas, Polaków?
                                Polacy są, tylko trzeba wyeliminować idiotów (nie dopuszczać do głosu,oraz do stołka) takich jak ty, którzy zaśmiecają nie tylko forum, ale i życie publiczne swoimi bredniami.

Kiedy, patrioto z Bożej łaski, wpłacisz kwotę na ratowanie Biblioteki Zielińskich?

PAMIĘTAJ, ABY ŻYĆ!!!!

• Gość: płoczanin0 Re: eseistyka plocczanina IP: *.dynamic.mm.pl 15.03.12, 16:31
                      her kaino, nie masz racji;

To sa rozważania Polsce, Narodzie, ciemiężonym przez mniejszości, nienawidzące
                      A co do czczenia dorobku przodków, pamięci ODESZŁYCH POKOLEŃ,
                      ważnych rocznic narodowych i postawy młodzieży (niekiedy jednak
                      potrafiącej się angażować w te sprawy jak należy) - to z jednej
                      strony efekt kilku czynników: złej edukacji historycznej w
                      szkołach (chociaż są nauczyciele, którzy potrafią uczniów
                      zainteresować ojczystymi dziejami), zanik przekazu
                      międzypokoleniowego w zakresie tradycji patriotycznych,
                      upowszechnianie się rozmaitych zjawisk negatywnych zakłócających
                      funkcjonowanie kodów kulturowych związanych z polskością
                      (deprecjonowanie symboli narodowych - jeden tylko przykład sprzed
                      kilku lat, gdy na łamach parszywego, ale masowo przez pewien czas
                      czytanego "Nie" niejaki Urban, anty-Polak, rozpoczął "krucjatę"
                      na rzecz obśmiania hymnu narodowego i w ogóle doprowadzenia do
                      jego zmiany; wielokrotnie w różnych mediach dochodziło też do
                      profanacji - rzekomo "artystycznej" godła Polski i Polaków - Orła
                      Białego, itd, itp.). Możemy owo deprecjonowanie symboli,
                      tradycji, patriotyzmu (są politycy, którzy uważają, że patriotą
                      jest ten, kto płaci podatki, i wystarczy) tłumaczyć globalizacją
                      i efektami postmodernizmu w kulturze, ale gołym okiem widać, ilu
                      ludzi bardzo złej woli świadomie - w imię szkodzenia Polsce i
                      polskości - uczestniczy w procesie wykorzeniania nas z naszych
                      narodowych tradycji. To samo robili zaborcy, okupanci, tzw.
                      komuna. Ten proces ma niestety ciąg dalszy, wielu ludzi
                      (zdawałoby się inteligentnych) zdaje się tych zagrożeń nie
                      widzieć. Przegrywamy też od 20 lat (w komunie, wiadomo było, że
                      "wyżej nerek nie podskoczysz") sprawę budowy nowoczesnego
                      społeczeństwa obywatelskiego, bowiem kapitał ludzki (ogromny)
                      bardzo słabiutko przekształca się w kapitał społeczny. Długo by o
                      tym można, najważniejsze - na ile się da, z samozaparciem,
                      inicjatywą służyć swoim własnym przykładem zaangażowania w sprawę
                      krzewienia tradycji i tym samym przeciwdziałania wykorzenieniu
                      narodowemu. A nie potrafiąc skutecznie i sensownie współdziałać w
                      tej sprawie praktycznie sami - jako społeczeństwo (tu kłania się
                      znów Norwid) będziemy tworem nijakim, jako naród przestaniemy się
                      wyróżniać czymkolwiek wartościowym wśród innych narodów. Bardzo
                      wielu ludzi "biorąc swoje sprawy w swoje ręce" upoiło się
                      wyłącznie prywatą, zapominając, że niepodległość, to nie jest
                      prezent, który otrzymuje się na zawsze. O Niepodległość trzeba
                      bezustannie dbać, ale jak? - zasada jest bardzo prosta: za każdym
                      razem, kiedy podejmujemy się jakiegoś zadania na rzecz innych
                      ludzi, zastanowić się trzeba i odpowiedzieć na pytanie: czy to
                      będzie dobre dla Polski? Tyle, i aż tyle! Tymczasem widzimy
                      codziennie, jak rozmaici "złotouści" deklarują się jako wielcy
                      patrioci (co charakterystyczne, mówiąc o swojej Ojczyźnie zwykle
                      "w tym kraju" "ten kraj" itp.), zaś ich czyny w najmniejszym
                      stopniu stoją w rozbieżności z owymi deklaracjami. Ubolewać na
                      tym stanem rzeczy trzeba, ale przede
                      wszystkim należy analizować przyczyny takiego stanu rzeczy i
                      dawać świadectwo prawdzie, i raz jeszcze powtórzę - swoim
                      przykładem zarażać innym patriotyzmem - nie deklaratywnym, ale
                      jak najbardziej czynnym. i TO CZYNIŁEM 32 LATA.

Aż powstała ściana między Władzą a POLAKAMI.
                      nas i KK....................................

.................

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka