Dodaj do ulubionych

W Płocku powstanie elektrownia gazowa?

20.04.12, 12:54
Portal Płock napisał to, Płock for you napisał tamto, a co napisała Gazeta Wyborcza? po co to komu, nie macie o czym pisać? Jak będę chciał skorzystać z innych portali to sobie tam po prostu wejdę. Może jeszcze publikujcie artykuły z Tygodnika Płockiego to wszystko będzie w jednym miejscu.
Obserwuj wątek
  • citymen Re: Wielka pora! 20.04.12, 18:56
   Miastn będzie się rozrastać i potrzebować energii. Jeszcze tylko decydentów centralnych co mniej kumatych trzeba uświadamiać o konieczności budowy odpowiedniej infrastruktury! Płocki region ma ogromne perspektywy jako wielkie centrum logistyczne!
   --
   Kampania na rzecz budowy dwujezdniowych dróg ekspresowych dla Płocka i regionu
   • Gość: witex Re: Wielka pora! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 19:09
    Podawali dzisiaj na pasku w jednej telewizorni, że rząd podjął uchwałę o przystąpieniu do prac koncepcyjnych związanych z budową dużego lotniska osobowego i cargo typu HUB w rejonie podpłockich Myśliborzyc. Ma to być wspólna inwestycja Banku Światowego, Unii Europejskiej i rządu RP jako zaczątek wielkiego kompleksu intermodalnego. Jak widać sesja RM wbrew malkontentom i wiecznym frustratom z neo na czele już przyniosła pierwsze rezultaty. Czekamy na jeszcze.
   • Gość: Osiecki Bogusław Re: Wielka pora! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 22:09
    do "citymena"

    No jak to? Cieszysz się z ewentualnej nowej elektrowni a to przecież kolejny obiekt z tych zagrażających bezpieczeństwu ludzi.

    Najpierw infrastruktura drogowa a potem kolejne niebezpieczne obiekty. A tu odwrotnie!

    Swoją drogą, to czy ktoś wie jaki jest bilans mocy energii elektrycznej miasta Płocka wraz z Kombinatem? Eksportujemy czy importujemy energię elektryczną?

    Gdyby powstała elektrownia gazowa to co będzie z elektrociepłownią Orlenu? Spala ona najcięższe frakcje rafinacji ropy, o ile się nie mylę.
    • citymen Re: Neoplus, Great Polish Expert 20.04.12, 23:45
     Neoplus, dobrze że nie mieszkasz w Nowym Jorku. Gdybyś przez przypadek został tam burmistrzem to znając Twoje tendencje do zaprowadzania alternatywnej, redukcjonistycznej ekonomii w ramach racjonalizacji kosztów utrzymywania miasta kazałbyś na Brooklynie posadzić buraki, Queens obsiać żytem, a na Bronxie założyć plantację truskawek sproadzanych z Polski i pobudować tam fabrykę przetwórstwa owocowo-warzywnego. Na Manhattanie kazałbyś wszystko wyburzyć w cholerę, stawiając jedynie na handel spożywczy i po obu końcach wyspy postałyby 2 Biedronki, a na środku Źabka jako przedstawiciel handlu bardziej ekskluzywnego.

     Już po roku czasu NY przekształciłbyś w kameralne miasteczko wielkości Mińska białoruskiego albo Warszawy, a w następne 6 m-cy spokojnie uzyskałbyś osadę na wzór ulubionych przez Ciebie Myśliborzyc, wszak Polak, zwłasza pokroju neoplusa potrafi!
    • citymen Re: Wielka pora! 21.04.12, 11:20
     W mieście z wielkim przemysłem chemicznym MUSZĄ być odpowiednie drogi i kolej bo inaczej jest wielkie niebezpieczeństwo. Rafinerii burzyć nie będziemy, czyli co trzeba zrobić... ? Panie Bogusławie, jest Pan człowiekidm inteligentnym...
     --
     Kampania na rzecz budowy dwujezdniowych dróg ekspresowych dla Płocka i regionu
   • Gość: wikary z ząbek Re: do pana bogusława o. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.12, 12:18
    Panie Bogusławie drogi, a jak praktycznie wykorzysta Pan wiedzę na temat bilansu wytwarzanego i zużywanego prądu w Płocku? Jakie działania lub chociażby wnioski ta wiedza u Pana zaimplikuje poza zaspokojeniem ciekawości?
    Może to zresztą bez pytania sam Pan ustalić posiłkując się np zeszytami statystycznymi miasta Płocka i mocą elektrowni w PKN Orlen oraz dostepnymi sprawozdaniami finansowymi Energii. Zakładam, że sprzedaż w Płocku od innego dystrybutora ma wartość śladową.
      • Gość: fantazyjny Re: polska fantazja ma długie tradycje...... IP: *.066.c94.petrotel.pl 22.04.12, 10:13
       > BTW Polska fantazja nie pasi ci? Ja jestem z niej dumny


       tak jest! to są owoce z których polska fantazja słynie w świecie, na razie głównie z nich ale jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa!

       1906
       Absolwent
       Abstynent
       Alpejska
       Absinthion (Polski Absynt De Luxe)
       Arktica
       J.A. Baczewski
       Balsam kresowy
       Balsam Pomorski
       Baltic
       Batory
       Biała Dama
       Białowieska
       Bielska
       Biesiadna
       Brydżowa
       Belvedere
       Chopin
       Copernicus
       Cracovia
       Extra Żytnia
       Gdańska
       Hevelius
       Jarzębiak
       Kłosówka
       Krakus
       Krajowa
       Krakowska
       Krupnik
       Ludowa
       Luksusowa
       Łańcut
       Maximus
       Ojczysta
       Paderewski
       Pan Tadeusz
       Parkowa
       Polonaise
       Prezydencka
       Raciborska
       Sieradzka
       Siwucha
       Sobieski
       Soplica
       Starka
       Starogardzka
       Wratislavia
       Wyborowa
       Wódka z czerwoną kartką
       Tesco
       Zawisza
       Złoty Kłos
       Żołądkowa Gorzka
       Żubr
       Żubrówka
       Żytnia
       Żytniówka
       • Gość: Osiecki Bogusław Re: polska fantazja ma długie tradycje...... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.12, 10:58
        do "fantazyjnego"

        Brawo.

        Wymień, może dnia ci starczy, wszystkie francuskie lub włoskie marki win.

        Dla mnie polska fantazja kojarzy się z Kazimierzem Leskim.
        W czasach okupacji niemieckiej (1939-1945) w mundurze generała Wehrmachtu przeciera szlak dla kurierów przez Niemcy, Francję i Hiszpanię. Kazimierz Leski zamienił się w generała Juliusa von Hallmann z funkcją General Bevollmächtigter für Verkehrs-und Festungswesen der Süd-Ost Front Ukraine. Przy okazji w Paryżu "odwiedza" Wirtschaftsstab VII, jeden z niemieckich sztabów naczelnego dowódcy wojsk niemieckich w Europie Zachodniej marszałka von Runstedta. Staje się "ich" konsultantem i wykrada plany umocnień Wału Atlantyckiego.
        To tak przy okazji!
        To trzeba było mieć fantazję i ... umiejętności.

        Pan Kazimierz Leski, w 1945 roku, pod przybranym nazwiskiem Juchniewicz, zostaje dyrektorem Stoczni Gdańskiej i ją uruchamia. Dostaje za to od Hilarego Minca Złoty Krzyż Zasługi i nagrodę pieniężną.
        Później spędził w więzieniu 10 lat.

        To tylko część życiorysu tego Polaka.

        Polecam
        Kazimierz Leski
        "Życie niewłaściwie urozmaicone. Wspomnienia oficera wywiadu i kontrwywiadu AK"
          • Gość: też neo Re: polska fantazja ma długie tradycje...... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.12, 13:08
           Twoje zdanie na mój temat mam głęboko w ************/tu ingerencja cenzora, ale mam nadzieję, że ogarniasz co tu było napisane/.
           Ty mi przypominasz o temacie wątku. Przypomnij sam sobie. Dla ułatwienia podam ci, że chodzi o budowę fabryki produkującej coś takiego co normalni plocczanie mają w tzw. gniazdku. Podejrzewam, że część cywilizowanych benedyktów zwanych radziwiakamki też.
           O tym swoim jakimś Leskim załóż sobie nowy wątek i nawijaj do woli. Jak by to był ktoś istotnie ważny napisałby o nim w swojej pracy poświęconej Warsaw uprising Norman Davies. Przemilczał tę postać zupełnie. Czy jest to może ktoś w stylu Janka Klosa czy płk. Stirlitza, czy jakaś postać z komiksu z twojego dzieciństwa?
        • Gość: do Bogusława O. Re: polska fantazja ma długie tradycje...... IP: *.adsl.inetia.pl 22.04.12, 12:02
         Gość portalu: Osiecki Bogusław napisał(a):

         >>>>Swoją drogą, to czy ktoś wie jaki jest bilans mocy energii elektrycznej miasta Płocka wraz z Kombinatem? Eksportujemy czy importujemy energię elektryczną?         Na tak postwione pytanie jest NATYCHMIASTOWA I PROSTA odpowieź.

         Bilans mocy elektrycznej smego miasta jest ujemny, gdyż:
         moc elektryczna wytwarzana przez miasto (bez PKN Orlen): 0,00 MW (słownie; ZERO)
         moc elektryczna pobierana przez odbiorców w Płocku: WIĘKSZA OD ZERO

         Bilans mocy elektrycznej samego Kombinatu (PKN Orlen (+ Basel))

         zainstalowana zdolność wytwórcza : 345 MWe (6 turbozespłów (turbina + generator))
         zapotrzebowanie mocy elektr jest wyższe od posiadnych zdolności wytórczych - Kombinat per saldo zużywa więcej energii elektrycznej niz wytwarza. Jest tam zainstalowane wiele odbiorników energii o znaczej mocy np kilka silników o mocy 12,5 MW, kilka silników o mocy 5-10 MW, sporo silników o mocy 1-5 MW, mnóstwo silników o mocach 0,3- 1,0 MW i jeszcze wieksze mnostwo silników o mocach do 0,3 MW. Są też inne odbiorniki energii.

         >>Gdyby powstała elektrownia gazowa to co będzie z elektrociepłownią Orlenu? Spala ona najcięższe frakcje rafinacji ropy, o ile się nie mylę.

         EC PKN Orlen będzie się miała dobrze, zaisntalowana w niej moc cieplna 2024 MWt (osiem kołtów wysokopężnych) służy właśnie do zagospodarowania przez spalanie ciężkiej odpadowej frakcji próżniowej GUDRON i produkcji pary wysokoprężnej ( ok 1,35 MPa, 530 st C) głównie na potrzeby produkcji: do napędu większych i mniejszych turbin napędzających rożne maszyny, głównie sprężarki i pompy oraz do procesu technologicznego a takze dla celów grzewczych w Kombinacie i w mieście.

         Informację można łatwo znaleźć wpisując w wyszikiwarce hasło: ec pkn orlen, podaje przykładowy link. www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/EnergiaElektrycznaICieplna/Strony/default.aspx

         Omawiana elektrownia gazowa bedzie w KOGENERACJI wytarzać energię elektryczną i cieplną głównie dla potrzeb PKN Orlen - nie ma tam obecnie rezerw w tym zakresie i juz od dośc dawna była potrzeba zaionstalowowania nowych mocy.
         Gdyby potrzebna była tylko moc elektryczna to ograniczoby się do zainstalowania szybkich i stosunkowo tanich w budowie zespołów: turbina gazowa + generator + chłodnica do schładzania spalin.
         • Gość: Osiecki Bogusław Bilanse energetyczne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.12, 20:20
          do "do Bogusława O"

          Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.
          Nawet nie wiem komu podziękować.

          Z przedstawionej informacji wynika, że Kombinatowi brakuje, z własnej elektrowni, mocy elektrycznej.
          Nie ma informacji czy brakuje mocy cieplnej, zwłaszcza w okresie zimowym. Co zrobi nowa elektrownia z ewentualnym nadmiarem tej mocy?
          Domyślam się, że inwestor zrobił odpowiednie analizy.

          Czemu na gaz i jaki gaz? Czemu nie na paliwo ropopochodne?

          Skąd będzie brana woda do procesu technologicznego nowej elektrowni?

          Mało jest, a może nie mogę znaleźć, informacji o tej nowej elektrowni.

          Nie dotyczy to energetyki a raczej polityki gospodarczej miasta Płocka.
          Podano niedawno informację o budowie spalarni śmieci, też w Trzepowie.
          • Gość: małe baby Re: Bilanse energetyczne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.12, 09:04
           Bogusiu sądząc po twoich pytaniach masz bardzo mgliste pojęcie o energetyce.co jest dziwne boś przeca podobnież na inziniera się kształcił. Zbyt mała wiedza jaką masz na ten temat nawet po uzyskaniu odpowiedzi na twoje kolejne pytania i tak nie pozwoli ci zrozumieć tych problemów. A i nie masz chyba specjalnych umięjętności analitycznych bo wiekszość pytań to infantylne wypocinki kogoś kto za wszelką cenę chce pokazać, że czymś się interesuje.
           Od kogo zresztą na forum odpowiedzi na te pytania chcesz uzyskać. Zastanów sie trochę.
            • Gość: do inz bogusl Re: Bilanse energetyczne IP: *.084.c76.petrotel.pl 23.04.12, 10:13
             Z przedstawionej informacji wynika, że Kombinatowi brakuje, z własnej elektrowni, mocy elektrycznej.
             ( raz brakuje - wtedy pobiera z sieci krajowej a raz ma za duzo wtedy sprzedaje)
             Nie ma informacji czy brakuje mocy cieplnej, zwłaszcza w okresie zimowym. Co zrobi nowa elektrownia z ewentualnym nadmiarem tej mocy?
             ( mocy cieplnej nie moze brakowac w okresie zimowym bo inaczej nie daloby sie ogrzac miasta pelniacego role chłodnicy - nowa nie bedzie miala nadmiaru )
             Domyślam się, że inwestor zrobił odpowiednie analizy.
             ( dobrze sie domyslasz- zrobil bo to jego kasa - widze ze tak sie przyzwyczailes do omawiania dzialan samorządu który nie robi zadnych analiz ze cię to dziwi )

             Czemu na gaz i jaki gaz? ( ziemny ) Czemu nie na paliwo ropopochodne?
             ( idiotyzm tego pytania jest porazajacy - chociazby emisja misiu!)

             Skąd będzie brana woda do procesu technologicznego nowej elektrowni?
             (z wisły misiu !)

             Mało jest, a może nie mogę znaleźć, informacji o tej nowej elektrowni.
             ( nie mozna znalezc bo jest mało chyba jasne )

             Nie dotyczy to energetyki a raczej polityki gospodarczej miasta Płocka.
             ( taka polityka nie istnieje podobnie jak kazda inna w przypadku naszego miasta)
             Podano niedawno informację o budowie spalarni śmieci, też w Trzepowie
             ( to jest science fiction !)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka