Dodaj do ulubionych

Fotoradary ITD - czy są w ogóle legalne ?

20.02.13, 10:43
Jak podała wczoraj interia, że prawdopodobnie cały system związany z fotoradarami nie spełnia norm, i możliwe będą spore odszkodowania – link do artykułu:
motoryzacja.interia.pl/raport/fotoradary/news/skandal-nowe-fotoradary-niezgodne-z-prawem-beda,1894598,8265
Co stawia pod znakiem zapytania nie tylko założenia do budżetu pana ministra Rostowskiego, ale całą procedurę ściągania mandatów, które miały stać się cudownym panaceum na uzdrowienie polskiej gospodarki …
A już były plany …
GITD planuje kupić (!) drukarnię, żeby samodzielnie drukować miliony (sic!) mandatów. Dodatkowo planuje wprowadzić „promocję” na mandaty polegającą na tym, że jeżeli delikwent zapłaci mandat w ciągu 21 dni i nie będzie wskazywał sprawcy wykroczenia (kierującego), to zapłaci 20% mniej i nie otrzyma punktów karnych.
To ja pytam, CO TO JEST ?
Czy tu chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa, czy o kasę ?
Wiadomo, że kierowcy bardziej obawiają się punktów i powtórnego egzaminu, niż zapłacenia!
Więc de facto nie ma tu działania prewencyjnego.
Podobnie Straże Miejskie- proponują nie wskazywanie sprawcy i przyjęcie mandatu bez punktów – co to ma wspólnego z bezpieczeństwem ?
I dlatego uważam, że cała ta akcja z fotoradarami to pic na wodę fotomontaż, a chodzi tylko o dodatkowe wydojenie kasy z kierowców – tak, jakby mało płacili akcyzy i innych opłat ukrytych w paliwie i nie tylko.
Gdy więc już niestety przyjdzie do nas pisemko z prośbą o dotację budżetu, to proponuję: NIE PŁACIĆ !!!
Zarówno mandaty ze Straży Miejskiej, jak i ITD są do uniknięcia !!!
Nawet niektóre z Policji też !
I nie chodzi tylko o nieodbieranie wezwań ze Straży - zgodnie z przepisami Straż ma tylko rok na podjęcie i zakończenie postępowania, po roku cała papierologia idzie do kosza !!!
Na Straże jest więcej fajnych przepisów, które załatwiają ich na cacy, bo generalnie Straże nie mają zbyt dużych uprawnień, by ścigać kierowców w sądach.
Podobnie jest z ITD – nie mają zbyt dużych uprawnień do ścigania kierowców po sądach, więc im też można legalnie NIE PŁACIĆ !!! Sporo fajnych wskazówek jest na stronie jaknieplacicmandatow.pl, ale najważniejsze jest to, że przy takich dziurawych przepisach, jakie mamy w kraju, Pan Minister Rostowski może zaplanować 1,5 mld, 15 mld albo 0,5 mld złotych wpływów z mandatów, a żadne z tych planów nie zostaną wykonane, bo ITD po prostu nie ma narzędzi do ścigania – tylko większość potulnych kierowców płaci i daje kasę na fanaberie Pana Ministra, jak to posłuszni szarzy obywatele „powinni” robić.
A przecież posłowie i inne ważne osobistości mandatów nie płacą, bo są zwolnieni.
Więc my też powiedzmy Mandatom NIE !!!
Mandaty – proszę bardzo, ale tylko Policja, i to od razu zatrzymać i ukarać pirata drogowego.
A co daje otrzymanie mandatu po miesiącu, dwóch, kilku ?
Ile głupich sytuacji jeszcze kierowca może stworzyć, zanim się dowie, że ktoś go namierzył ?
To zwykłe dojenie podatników, a nie poprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza, że mandaty kasowane przez Straże Miejskie idą na wszystkie cele, tylko nie na poprawę bezpieczeństwa.
Tak więc jeśli Państwo chce nas doić i udawać, że to na słuszny cel – to na to nie ma zgody.
Postaram się pomóc każdemu, kto ma kłopot z mandatem.
Zapraszam na mandatomnie.pl
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka