Dodaj do ulubionych

Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwalić!

07.03.13, 21:44
Przy obecnej polityce miasta na historii miasto nie zyska turystycznie. Prawdą jest , że ziemia w naszym mieście kryje nie jedną tajemnicę, ale prawdą jest również, że z roku na rok te tajemnice zamiast być odkrywane po kryjomu zostają niszczone. Jeszcze w latach 60 tych można było tunelami przejść od cmentarza ewangelickiego do ul Misjonarskiej. Również ulicę Tumską można było pod ziemią wozem końskim przejechać. Te tunele przerwane zostały przez budowane niedawno koszmarne plomby. Część korytarzy zniszczona została zapewne przez budowę boku za cmentarzem na Kazimierza Wielkiego. Potężne korytarze kryją się pod kamienicami przeznaczonymi do rozbiórki. Zastanawiające, że właśnie te, które kryją wejścia i potężne sale szybciej popadają w ruinę. Jakby komuś na tym zależało.
Obserwuj wątek
  • Gość: rewitalizacja? Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.204.58.246.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.03.13, 22:20
   redaktor Kowalski napisał:

   + konsultant nadzorujący rewitalizację na terenie Małachowianki.+

   Gwoli ścisłości w Małachowiance nie jest prowadzona żadna rewitalizacja, szkoła żyje i nie wymaga jej - ona wymaga porządnego remontu i modernizzacji i takie właśnie prace są tam wykonywane; tam jest prowadzony zakrojony na szeroką skalę REMONT OBIEKTU ZABYTKOWEGO, w skład którego wchodzą prace archeologiczne i konserwatorskie.
   REWITALIZACJA zresztą nie moze ograniczać się do jednego budynku - rewitalizacja musi obejmować co najmniej częśc miasta, dzielnicę lub kilka kawartałów.
   Czas dowiedzieć się redaktorze, jakie znaczenie mają słowa i nie nadużywać bezmyślnie zagranicznych słów.
   BTW: ale na pocieszenie dodam, że nie jest Pan wyjątkiem jesli chodzi o nadużywanie oraz błędne stosowanie słowa rewitalizacja - w mieście, w ratuszu, ale też w lokalnych mediach szafuje się tym słowem gęsto i najczęsciej bez sensu.
   • Gość: płocczanin0 Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.224.c93.petrotel.pl 07.03.13, 23:00
    Szanowni uczeni z Płocka. macie jedyna i nie powtarzalna okazje zrekonstruować twarze ludzi na podstawie czasze odnalezionych w szkole.

    Powstałaby Galeria twarzy z odległych wieków. ściagałby i turystów. A może płocczanie w podobiznach odnaleźliby swoich przodków. Np. widac uiderzające podobieństwo ks. Mateusza Lucińskiego do .. .. marszałka A.Struzika.
    Ks. M.Luciński asystował gen.Z. Padlewskiemu podczas egzekucji....

    Sposobność znalazła się sama i moze być stracona bezpowrotnie. Lepiej to przemyśeć.... tak odnaleziono przecież szczatki M.Kopernika.

    Natomiast szkoła pownna byc przeniesiona do nowego innego budynku a tu zrobić filie Muzeum M.Płocka.

    Wieloletnie przebywanie w promieniowaniu zwłok, jest szkodliwe dla psychiki uczniów...na cale życie.

    Równe, przyciaga równe....widać to wyraźnie.

    To samo nalezy uczynić ze szczątkami leżacymi jeszcze w ZOO.
    • Gość: gwizdoń Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.de 08.03.13, 07:25
     > Wieloletnie przebywanie w promieniowaniu zwłok, jest szkodliwe dla psy
     > chiki uczniów...na cale życie.

     Wystarczy w strategicznych miejscach zainstalowac czakramy i po problemie.
     • Gość: emanuel Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 07:44
      Nie chce mi sie wierzyc,ze byl tunel do misjonarskiej. Kiedy by to zrobiono i po co.Tak samo jak nie ma tunelu pod Wislą.
    • Gość: docent poszukiwacz Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.30.86.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 08:25
     Gość portalu: płocczanin0 napisał(a):

     > Np. widac uiderzające podobieństwo ks. Mateusza Lucińskiego do .. .. marszałka A.Struzika.
     > Ks. M.Luciński asystow ał gen.Z. Padlewskiemu podczas egzekucji....


     Uwaga na kości i czaszki o cechcach mongoildalnych - od razu bez żadnych kosztownych badań będzie wiadomo, czyich przodków to kości, widać bowiem uderzające podobieństwo jednego OMPN, miejscowego historyka i kawalera orderu do Mongołów z hord najeżdżajacych nasze ziemie w XIII wieku - mongolizm wprost bije mu z oblicza.
     Marszałek A. Struzik nie jest jeszcze tak głupi i próżny, żeby dać się złapać na taki kiepski lep jak mucha.

     > Wieloletnie przebywanie w promieniowaniu zwłok, jest szkodliwe dla psychiki uczniów...na cale życie.
     > Równe, przyciaga równe....widać to wyraźnie.

     autor cytowanego zdania stanowi najlepszy i niepodważalny dowód na prawdziwość tego twierdzenia - od wielu, wielu lat wykazuje duże odstępstwa od normy psychicznej, a stan ten się tylko pogłębia, o czym świadczy również poniższy cytat:

     > To samo nalezy uczynić ze szczątkami leżacymi jeszcze w ZOO.

     a nie mogą leżec sobie dalej w spokoju, przeszkadza to komuś????
   • Gość: do rewitalizacji Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.067.c72.petrotel.pl 07.03.13, 23:34
    zgadzam się z Pana stwierdzeniem,że słowo rewitalizacja jest nadużywane i błędnie stosowane.Cóż ma Pan rację ale nic z tego nie wynika.Zresztą wiele jest ciekawostek związanych z remontem.Nie ma sensu o tym pisać.Na ciekawostki uwagę zwracano władzom.Nic to nie da i nie dało.Niestety.
  • Gość: płocczanin0 Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.224.c93.petrotel.pl 07.03.13, 23:14
   epoeta napiał a jak jest na swiecie?


   ..............Tagi: Jaskinie, Zaginięcia, USA, Powstania, Słowenia, Chorwacja, Eksperci
   Rozmiar tekstu: standardowyRozmiar tekstu: średniRozmiar tekstu: duży Drukuj
   Tajemnicze zjawisko w Chorwacji. Ludzie w strachu
   5 mar, 13:21
   Chorwaci od kilkunastu dni żyją tajemniczymi zjawiskami, które nawiedziły ich kraj. W kilku miejscach rozsianych na obszarze całego kraju zapadła się ziemia, a niektóre z powstałych wyrw są ogromne. W jednej z nich znaleziono ciało mężczyzny.

   Fot. 24sata.hr
   Pierwsze wieści o niebezpiecznych wyrwach w ziemi dobiegły z miejscowości Drnisz w Dalmacji ponad tydzień temu. To tam zauważono blisko 100 głębokich otworów o szerokości od 50 do 70 metrów. Jak czytamy w serwisie 24sata.hr, miejscowa ludność była przerażona.
   Kolejne zdarzenie odnotowano na północy kraju - w nadmorskim kurorcie Lovran niedaleko Rijeki. Ziemia zapadła się tam na historycznej promenadzie im. Marszałka Josipa Broz Tity. W powstałą wyrwę wpadł przechodzący obok niej mężczyzna. Na szczęście udało się go uratować. Policja sprawdza, co było tego przyczyną, jednak wiele wskazuje, że incydent miał podłoże natury geologicznej.

   Dużo tragiczniejsze skutki miały wydarzenia z Selnicy na północy kraju. W tej niewielkiej miejscowości mieszczącej się tuż przy granicy z Węgrami i Słowenią, w powstałej wyrwie znaleziono ciało mężczyzny. Jak informują lokalne media, był to pracownik pogotowia energetycznego, który w okolicy naprawiał przerwaną linię. Świadkowie mówią, że w ciągu kilku sekund "połknęła go" ziemia. Miał 20 lat.
   Policja bada całą sprawę i szuka przyczyn takiego zjawiska. Mówi się o tym, że w okolicy wielokrotnie przeprowadzono odwierty w poszukiwaniu gazu ziemnego, jednak władze przekonują, że takie prace nie miały miejsca w miejscu, w którym doszło do tragedii.
   Media prześcigają się w kolejnych doniesieniach na ten temat. Wczoraj po południu kolejną wyrwę odkryto w miejscowości Poljica Podbablje. Ten teren jest słynny z jaskiń krasowych i naturalnych studni i to właśnie z nimi eksperci łączą te przypadki.
   Kilka dni temu cały świat obiegła informacja o zaginięciu Amerykanina, który zniknął w gigantycznej jamie, jaka powstała pod jego własną sypialnią. Mężczyzny do tej pory nie odnaleziono.
   Wyrwa, jaka powstała w USA, to lej krasowy, który jest popularnym zjawiskiem występującym w USA. Lej może mieć około 30 metrów średnicy i 15 metrów głębokości. Jest w stanie pochłonąć cały dom.
   Nie wiadomo jednak, czy wyrwy powstałe w Chorwacji można utożsamiać z lejami krasowymi. Powstają one bowiem wskutek stopniowego wypłukiwania podłoża (np. wapienia) przez płynącą wodę lub zapadnięcia się stropu jaskini. Występują na całym świecie.
   ....................................... koniec cytatu.
  • Gość: do epoety Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.067.c72.petrotel.pl 07.03.13, 23:49
   wpis ciekawy.Trochę bajkowy.Niemniej proszę o szczegóły.Te korytarze są bardzo intrygujące.Niesamowita jest wiadomość,że ulicą Tumską można było pod ziemią wozem końskim przejechać.Trochę to odlotowe.Niemniej pytam kiedy to takie tunele pobudowano pod ulicą Tumską.Musiano to zrobić gdzieś w XIX wieku bo wcześniej Tumska w tym przebiegu nie istniała.Mówi Pan,że potężne korytarze kryją się pod kamienicami przeznaczonymi do rozbiórki.Które to są kamienice.Mówi Pan ,że część korytarzy została zapewne zniszczona przez budowę bloku za cmentarzem na Kazimierza Wielkiego.Czyżby Pan sugerował,że konserwator miejski ,który jest archeologiem nie dopełnił staranności i nie nadzorował terenu gdzie budowane są bloki?.Na koniec muszę stwierdzić,że te potężne podziemne sale nigdy nie istniały.Proszę poczytać na temat Płocka.Szczególnie polecam książkę pt "Płock wczesnośredniowieczny".Potem możemy poważnie porozmawiać.Czekam na poważną odpowiedz.Wcześnie już Pan pisał o tych korytarzach.Szczegóły jakoś mnie umknęły.Pozdrawiam.Tylko prawda nas wyzwoli z oparów ....bajek.
   • Gość: staruch osiedlowy Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.31.1.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 07:08
    Przejścia pod starym miastem i ja pamiętam. Zresztą żyje jeszcze sporo osób, które jak ja, jako małe dziecko chodziło tymi korytarzami. Z perspektywy dziecka wszystko jest większe, może nie takie, żeby zaprzęgi konne mogły jeździć tymi korytarzami, ale dorosłe osoby bez problemu mogły się przemieszczać. Nawet jeżeli ktoś wskaże miejsca, gdzie są wejścia, nic to nie da. Do kamienicy na Starym Rynku, obok Domu Darmstadt, ta z walącym się dachem strach wchodzić, a pamiętam, że tam rozpoczynaliśmy zabawy w chowanego. Inne kamienice z wejściami również są wyłączone z użytku, a kiedyś właśnie z nich wchodziło się do tunelów. Takimi rzeczami powinny zająć się profesjonalne instytucje na zlecenie miasta. Chodzi o bezpieczeństwo. Epoeta lepiej, że nie podaje szczegółów, od razu pojawiłoby się sporo amatorów przygód i mogloby dojść do tragedii.
    • Gość: docent poszukiwacz Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.31.150.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 07:30
     >Takim i rzeczami powinny zająć się profesjonalne instytucje na zlecenie miasta.

     jeszcze tylko tego nieszczęscia nam brakuje, jakby juz nie było czym zajmować się na powierzchni i porządkować - zaraz pewnie znajdzie się kupa , porąbanych, nawiedzonych, "mniłośników", różnych OMPN oraz hien węszących za miejscami pochówku i szczątkami dobrych niemiaszków, powstanćow oraz infantylnych pisarczyków dzielnie promujących ich do odznaczeń.
     docent poszukiwacz zaginionej arki przymierza, świętego grala i wąsów Bolka K 3
     • Gość: i-poeta Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 09:02
      Ja dostrzegam uderzajace podobieństwo konterfektu plocczanina0 do podobizny Bolesława Krzywoustego i trudno się dziwić.
      • Gość: ZYGA Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.13, 10:07
       mysle ze czekaja nas kolejne niespodzienki w Malachowiance i nie tylko sa to dowody na to Plock ma piekna historie ktora odkrywamy na co dzien
       • Gość: poszukiwacz Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.158.216.172.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 10:42
        Gość portalu: ZYGA napisał(a):

        >> i nie tylko sa to do > wody na to Plock ma piekna historie ktora odkrywamy na co dzien


        a gdyby tak wpuścic archeologów na sąsiednia posesję sanktuarium błogosławionej Faustyny od widzeń-urojeń paranoicznych, gdzie też były robione wykopki ale niestety bez nadzoru archeplogicznego ( to jest dopiero sk.......two, pewnie tylko i wyłacznie z chrzęscijańskiej troski o oszczedności nan kosztach ) - tam też pewnie mogłoby się znaleźć sporo ciekawych rzeczy.
        • Gość: do poszukiwcza Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.067.c72.petrotel.pl 08.03.13, 11:28
         polecam lekturę dokumentacji przetargowej remontu Małachowianki.Podobno ciekawa.Ciekawa jak tzw cała rewitalizacja starego miasta.Ciekawe czy czytali ją redaktory z gw.Mieli by o czym pisać.Chyba,że ubiegł by ich dawny redakcyjny kolega.
    • Gość: aksum78 bazyliszek IP: *.bb.sky.com 08.03.13, 19:03
     powinienes tam zamieszkac jak bazyliszek z epoeta i juz wiecej na powierzchnie nie wychodzic. straszylbys i zabijal wzrokiem..........zastanow sie nad tym.......
     • Gość: aksumku Re: bazyliszek IP: *.067.c72.petrotel.pl 08.03.13, 21:52
      polecam te wyimaginowane podziemia dla twoich ukochanych evencików.Wyrobniku imprezowy pomyśl o tym.
      • Gość: aksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 09.03.13, 14:35
       czytaj z zrozumieniem. kto tu o podziemiach pisze i pisal? ja?......
     • Gość: staruch osiedlowy Re: bazyliszek IP: *.31.69.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 22:23
      Oj aksumku, będziesz tam straszył, jak zabiorą ci kaskę z urzędu. Popłyniesz jak nasza Wisełka piłkarska. Era pikników kończy się. Latem poważna firma ma zająć się strategią rozwoju miasta w kontekście historycznym. Pieniążki pójdą na podziemia, nie na umpa, umpa
      A doradzałem - uczyć się i szukać pracy. Miałbyś na stare lata super emeryturkę i tantiemy dożywotnie jak ja i czas na buszowanie w sieci, a ty będziesz puszki zbierał. Takie jest życie...
      • Gość: aksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 09.03.13, 14:40
       robie to co Ty. za wyjatkiem zbierania puszek, pisania kocopal, i szwedania sie po piwnicach opuszczonych kamienic. ale wiadomo na starosc ludzie maja rozne odpaly: zebractwo, lazenie po smietnikach,pisanie glupot na necie, zgryzliwosc, flutracje i itp
       mam nadzieje, ze zejdziesz do piwnicy i juz z niej nie wyjdziesz ku Naszej uciesze........ miejsce dla takiego bazyliszka jest wlasnie tam.......
       • Gość: staruch osiedlowy Re: bazyliszek IP: *.31.34.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.03.13, 16:41
        Coraz bardziej widzę , że reagge ci jest tak odległe, jak mnie twoja imprezka. Twoje wypowiedzi to typowe disowanie charakterystyczne dla blokowych hip hopowców. Im więcej pomyj tym lepiej, a wszystko by zatuszować własne deficyty. Czyżby ta imprezka była jedyną rzeczą trzymającą cię przy życiu? Aż się boję, kiedy UM powie NIE!
        • Gość: aksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 09.03.13, 18:57

         Coraz bardziej widzę , że reagge ci jest tak odległe, jak mnie twoja imprezka. Twoje wypowiedzi to typowe disowanie charakterystyczne dla blokowych hip hopowców. Im więcej pomyj tym lepiej, a wszystko by zatuszować własne deficyty. Czyżby ta imprezka była jedyną rzeczą trzymającą cię przy życiu? Aż się boję, kiedy UM powie NIE!
         ja sie boje co sie stanie jak odbiora Ci dostep do netu..... moze wtedy naprawde zejdziesz do piwnicy pod tumska i bedziesz straszyl? kto wie?

         • Gość: staruch osiedlowy Re: bazyliszek IP: *.31.94.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.03.13, 20:14
          Z zabraniem netu będzie trudno, nawet Dohnal w areszcie miał możliwość korzystania z internetu. Brak dofinansowania do twojego pikniku jest bardziej realny. A wtedy:
          Zapłacze Asum nad losem swoim
          Zamiast doić miasto, krowy doi
          • Gość: aksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 09.03.13, 21:13
           jako ze szwedasz sie po piwnicach. teraz juz wiem kto mi miesiac temu wozkownie w bloku wyczyscil..... wstydz sie dziadu.......
         • Gość: aksumie Re: bazyliszek IP: *.067.c72.petrotel.pl 09.03.13, 20:49
          nie myśl nawet o małej sumie.Nici z kasy o aksumie.Chociaż jesteś na nią łasy.Kasa ucieka w siną dal.Twego łomotu nie jest mi żal.Tak trochę do rymu byś nie zaryczał się z rozpaczy gdy kasy nie zobaczysz.Na poważnie bez rymowania.Kiedyś te wszystkie łomotowe wydatki zostaną rozliczone.Ludziska już przeglądają na oczęta.Widzą niepotrzebne marnotrawienie miejskiej forsy.Oj będzie się działo.
          • Gość: ksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 09.03.13, 21:14
           nie myśl nawet o małej sumie.Nici z kasy o aksumie.Chociaż jesteś na nią łasy.Kasa ucieka w siną dal.Twego łomotu nie jest mi żal.Tak trochę do rymu byś nie zaryczał się z rozpaczy gdy kasy nie zobaczysz.Na poważnie bez rymowania.Kiedyś te wszystkie łomotowe wydatki zostaną rozliczone.Ludziska już przeglądają na oczęta.Widzą niepotrzebne marnotrawienie miejskiej forsy.Oj będzie się działo.
           ewidetnie zanizyles poziom. popracuj troche nad warsztatem......
           • Gość: staruch osiedlowy Re: bazyliszek IP: *.31.127.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.03.13, 22:43
            Tak jak przypuszczałem, blokowy chuligan z naszego ksumka aksumka. Na takim dojeniu miejskiej kasy jeszcze się domku na przedmieściach nie dorobiłeś? To co ty z tą kasą robisz? Nie zdziwiłbym się, że te bloki to gdzieś na Słodkich. Powoli trzeba będzie również do asumka uderzyć o zapłatę należnych tantiem za notoryczne wykorzystywanie słów innych forumowiczów w swoich wypowiedziach.
            A mnie te rymowanki nawet pasują. Jeżeli autor będzie chciał coś nagrać, z chęcią odstąpię mu studio na czas nagrania i dam bity. Poważnie mówię!
            • epoeta Re: bazyliszek 09.03.13, 23:39
             Z coraz większym przerażeniem obserwuję komu miasto daje pieniądze i na co? Żeby je dostawać, wypadałoby przedstawiać jakiś poziom, a niestety wypowiedzi niejakiego asumka wymknęły się poza ramy przyzwoitości i zdrowego rozsądku.
             Młody człowieku, apeluję o odrobinę zdrowego rozsądku w wypowiedziach. A swoją drogą jeżeli chcesz wezmę cię na wycieczkę w płockie podziemia. Przynajmniej tam, gdzie już byłem. Będziesz miał możliwość przekonać się, czy warto walczyć o drętwy piknik, czy o ratowanie wielkiej historii jaka kryje się pod naszymi stopami. Może po takiej wycieczce pomyślisz o sobie, skończysz chociażby archeologię i w przyszłości zapracujesz na swój pomnik w mieście. Takie studia są nieporównywalnie ciekawsze od oglądania najaranego Jamajczyka
             • Gość: aksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 09.03.13, 23:47
              nie skorzystam. ale dziada wez i tego drugiego...... a potem zapraszam na lomoty.
            • Gość: aksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 09.03.13, 23:45
             Tak jak przypuszczałem, blokowy chuligan z naszego ksumka aksumka. Na takim dojeniu miejskiej kasy jeszcze się domku na przedmieściach nie dorobiłeś? To co ty z tą kasą robisz? Nie zdziwiłbym się, że te bloki to gdzieś na Słodkich. Powoli trzeba będzie również do asumka uderzyć o zapłatę należnych tantiem za notoryczne wykorzystywanie słów innych forumowiczów w swoich wypowiedziach.
             A mnie te rymowanki nawet pasują. Jeżeli autor będzie chciał coś nagrać, z chęcią odstąpię mu studio na czas nagrania i dam bity. Poważnie mówię!

             wzruszylem sie.....
             • Gość: heniek Re: bazyliszek IP: *.plock.mm.pl 10.03.13, 10:01
              > wzruszylem sie.....

              Naucz się cytowac
              • Gość: staruch osiedlowy Re: bazyliszek IP: *.31.87.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.03.13, 11:35
               Coś mi się wydaje, że aksumek boi się, ze na jego łomoty nikt nie przyjdzie, dlatego chce takich staruchów z przytępionym słuchem jak ja zaciągnąć na swój pikniczek.
               Kreatywności już mu też zaczyna brakować. Jak mantrę tylko powtarza słowa swoich przedmówców.
               • Gość: aksum78 Re: bazyliszek IP: *.bb.sky.com 10.03.13, 12:33
                pass.....
                p.s. mowisz nikt nie przyjdzie?...........
  • Gość: tom Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.adsl.inetia.pl 08.03.13, 11:57
   Mam relację naocznego, żyjącego do dziś świadka, który tunelami pod Płockiem chodził. Tunel biegł od dawnej szkoły "ósemki", jedna część prowadziła do Kościoła Mariawitów, druga do jaskini nad zalewem "Sobótka", dalej szło się do Fary, następnie do Małachowianki i do Katedry, byly też ( są) inne odnogi korytarzy, jak np ta prowadzącą od Małachowianki pod dnem Wisły na Radziwie. Wyjście jest podobno w starej ziemnej piwniczce w pobliżu budynku dawnej elektrowni.
   • Gość: swiadek Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.plock.mm.pl 08.03.13, 12:07
    > Mam relację naocznego, żyjącego do dziś świadka, który tunelami pod Płockiem ch
    > odził. Tunel biegł od dawnej szkoły "ósemki", jedna część prowadziła do Kościoł
    > a Mariawitów,

    Wszystko pokreciles. Tak to bylo:
    www.youtube.com/watch?v=W5Frfem5YnU#t=22m10s
    • Gość: tom Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.adsl.inetia.pl 08.03.13, 12:31
     I po co te kpiny? Brak argumentów, to "Konopielką" rzucasz? Ja znam żyjącego, naocznego świadka, który jak by ktoś chciał, to chętnie opowie co i jak, i pokaże gdzie wchodził.
     • Gość: Paweł Stefanski Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.30.71.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 12:38
      ja chce zobaczyć - nie zobaczę, nie dotknę, nie uwierzę
      • Gość: do Pana Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.067.c72.petrotel.pl 08.03.13, 13:12
       Pawła Stefańskiego.Panie Pawle mamy w Płocku kilku/?/ bajarzy.Mówią ale nie wiedzą co mówią.Powtórzę za Panem.Nie zobaczę,nie dotknę to nie uwierzę.Niech ten bajarz ustali na forum miejsce spotkania.Chętnie przyjdę.Zakładam się,że robi sobie śmichy z poważnych ludzi.Niech przyjdzie.Natomiast o korytarzyku pomiędzy szkołą podstawową tzw ósemką a katedrą Mariawitów pisano nawet w gw/o ile dobrze pamiętam/.Żadna rewelacja.Reszta to bajanie.
       • Gość: płocczanin0 Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.151.c80.petrotel.pl 08.03.13, 15:24
        DO KATOWNIKA HASBARY;

        ............Miły, sympatyczny Prześladowco,

        1. promujesz niemieckie sposoby , które wprowadził Hitler, żeby odróżnić Żyda od
        Niemca a więc propagujesz nienawiść za rasę.

        2. Marszałek Struzik był na wystawie Poszli Nasi w Bój bez broni w Spichlerzu i tam
        pokazałem jemu zdjęcie ks. M. Lucińskiego.

        3. Nie jestem .." kawalera orderu do Mongołów " , lecz otrzymałem z rąk prezydenta
        Płocka medal za pracę na rzecz społeczeństwa płockiego.

        4. Zacząłeś 8 rok prześladowań Opiekuna Pamięci Narodowej , systemowo wg. SYSTEMU
        KASBARA.


        • Gość: HASBARA Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.180.145.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 17:17
         Gość portalu: płocczanin0 napisał(a):

         > DO KATOWNIKA HASBARY;
         > 1. promujesz niemieckie sposoby , które wprowadził Hitler, żeby odróżnić
         > 4. Zacząłeś 8 rok prześladowań Opiekuna Pamięci Narodowej , systemowo wg
         > . SYSTEMU > Żyda od Niemca a więc propagujesz nienawiść za rasę.

         a Marysia o pierogach, jak zwykle, przy kazdej okazji i na dowolny temat

         Konkluzja: nie chcem a muszem już 8 rok z rzędu tak się męczyć z tym prześladowaniem
         • Gość: nakan Re: prześladowanie czy piętnowanie głupoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 17:42
          Czy jest różnica pomiędzy prześladowaniem a piętnowaniem głupoty? Czy na forum miejscu wymiany poglądów głupota pomieszana z kretynizmem może pozostać bez komentarza?
         • Gość: ja szcżesliwi czasu nie liczą ? IP: *.plock.mm.pl 08.03.13, 17:54
          i chyba cos w tym jest , czytam to forum od dluzszego czasu i widze , że dla plocczanina czas się zatrzymał, od dluższego czasu cały czas albo 308 - jakowes albo 9 lat.
          • Gość: ja Re: szcżesliwi czasu nie liczą ? IP: *.plock.mm.pl 08.03.13, 17:55
           sorki - nie 9 ale 8
       • Gość: staruch osiedlowy Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.31.1.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 19:07
        Korytarze wychodzące z Kościoła Mariawitów służą w zasadzie do przemieszczania i są faktycznie mało atrakcyjne. Wąskie i niskie. Pod Tumską to już coś! Ale z tego co pamiętam z dzieciństwa największe wrażenie robi sala do której prowadzi korytarz z walącej się kamienicy na Starówce.
        Ojciec wielokrotnie powtarzał, że pod Wisłą było przejście, podobno jego bratu znajomość tego przejścia uratowała życie w 1920. Ale jeżeli miasto nie zmieni polityki związanej z stawianiem na eventy i niszczeniem wszystkiego co stare, nie ma szans nawet na wejście w te miejsca. Większością kamienic z korytarzami w piwnicach zarządza ARS. Wszystkie są opuszczone, z zamurowanymi lub ołańcuchowanymi wejściami. Reszta takich kamienic już nie istnieje. Myślę, że te miejsca mają szansę przetrwać jedynie w pamięci takich staruchów jak ja. Tylko tyle
      • Gość: staruch osiedlowy Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.31.16.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 20:45
       Jeżeli jesteś tym PS z urzędu, to pewnie po to chcesz zobaczyć, żeby zamknąć, przeczekać i zniszczyć.
       • Gość: płocczanin0 Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.151.c80.petrotel.pl 08.03.13, 22:46
        Staruchy i młode. Robicie co zawsze, widę z mózgu. Podałem propozycje, żeby Odtworzyć twarze Płocczan, jako typoszeregi osobowości z kilku wieków. Zaraz pojawili się młodozakonni , ględząc przeciw, poniewaz chodzi o Polaków a nie innowierców.Wszak chowani płocczanie byli przy kościołach......... stąd fala oporu i bluźnierstw.
        J metodycznie z głownego Tematu, piaskowi zwekslowali na bok , realatywizując SpOSOBNOŚĆ SPOJRZENIA PRZODKOM w OCZY.
        Najlepiej będzie jak temat zostawi się Polakom do decydowania. Jesteśmy u siebie Suwerenem.
        • Gość: pielęgniarz Re: Skarby książęcego Płocka, jest się czym chwal IP: *.204.100.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 23:05
         > Najlepiej będzie jak temat zostawi się Polakom do decydowania. Jesteś
         > my u siebie Suwerenem.

         a Marysia o pierogach, jak zwykle
         • Gość: medpsych Re: brońmy polskiej suwerenności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.13, 11:04
          Zenek nie daj się podlecom naigrywającym sie przy aprobacie nakanu z nas Polaków i naszego KK. Wczoraj znowu nad Międzytorzem i cotexem latały F16 z dziwnymi niebieskimi znakami na skrzydłach
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka